ara

Bana İkimizi Anlat Konusu, Özeti ve Türleri

Bana İkimizi Anlat
"Soğuk Kahve" ve "Sabah Uykum" yazarından "Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar."

Adamlık, bir kadını bir ömür sevmekten geçer. Kadınlık da kendini bir ömür sevecek adamın değerini bilmektir. Kimin için yaratıldığını bilmiyorsun elbette ama bu hikâyenin başrolü sensin. Aşkı senin, acısı senin. Kimse içinde kopan fırtınaları anlamaz, anlamak zorunda da değil zaten. İnsanlar hep konuşur çünkü hayat senin, tasası onlarındır.

Her şeye rağmen bilmediğim bir hikâyenin başrolünü oynuyorum. Sonu nereye gider belli değil, seveceğim kaç şarkı kaldı bilmiyorum. Herkes gibi, her şeyden habersiz yaşıyorum. Ne zaman karşıma çıkarsın, hangi şarkıda ilk dansımızı ederiz hiçbir fikrim yok. Ayrıntılara takılmaya gerek yok belki de... Hikâyeme katıldığın gün sarılır konuşuruz bunları.

Okurlar Ahmet Batman’ı ardı ardına yazdığı Soğuk Kahve ve Sabah Uykum kitapları ile tanıdılar ve çok sevdiler. Ardı ardına gelen iki güzel kitap yazarın geniş bir okur kitlesine sahip olmasına yetti. Kitaplarında yazdığı sözler bir anda sosyal medyada en fazla paylaşılanlar arasında yer aldı ve sevgililerin hediye kitap denince akla gelen ilk kitaplar olmayı başardı. Ahmet Batman sevenlerini ve okurlarını yine fazla bekletmiyor ve Bana İkimizi Anlat kitabı ile yaşanmayan aşkları konu ediniyor.

Ahmet Batman Bana İkimizi Anlat kitabı ile okurlarına yine deneme türünde bir kitap sunuyor. Yaşanmayan aşklar üzerine, daha doğrusu yaşanamayan aşklar üzerine giden ünlü yazar, okurlarına yine mükemmel cümleler, kısa kısa yazılar, derin sitemler, akla kazınan söylemler, insanı paylaşmaya iten mesajlar sunuyor.
Bana İkimizi Anlat kitabı Okuduğum en güzel kitap listesinde yer almaktadır.

Bana İkimizi Anlat - s41

Pencere kenarında beklediğim bir aşk var (sida odak)

Sitting Panda

@sitting-panda

78 7.8
Puan: 4
Yorum yapmadan önce kendim hakkında bir bilgi vereyim, ona göre okuyun.Hiç bir zaman aşk romanlarının, aşka dair deneme yazılarının hayranı olmadım. Aşk romanlarında anlatılan aşkın gerçek aşktan uzak olduğunu düşündüm biraz, ya da sadece aşk üzerine kurulu hayat bana biraz gerçeklikten uzak geliyor, bilemiyorum. Aşkın, farklı bir konu anlatırken hikayenin karakterlerinin aşk hayatlarına da değinilerek anlatılmasını hep daha çekici bulmuşumdur. Bu yüzden Ahmet Batman'ın Bana İkimizi Anlat kitabının çok da ilgimi çekmediğini üzülerek belirtiyorum. (Yazara saygım var o ayrı! Ciddi başarı elde etmek her yazara nasip olmaz.) Belki 17-18 yaşlarındaki aklım bir karış havada halimde olsam sevebilirdim, ama o da belki...Yazarın fazla ağdalı bir anlatımı var. Konuyu anlatırken bu tür anlatım dilini ara ara kullansa belki beni bu kadar rahatsız etmezdi ama kahveye şeker katılması bile o kadar abartılı bir dille anlatılmış ki, bir süre sonra fenalık geçirebiliyorsunuz. Aşk büyülüdür, adamı şair eder doğrudur ama gündelik işlerin anlatımında bu kadar romantizmin dibine vurulmasının da pek gereği yoktur. Belki sadece Rüzgar'ın blogu için yazdığı yazıların anlatıldığı kısımlarda bu ağdalı dil kullanılsa idi, daha doğru olurdu diye düşünüyorum. Kitapta beni rahatsız eden bir diğer konu, yazarın Rüzgar'ın sevdiğine olan aşkı ile annesine olan sevgisini çok iç içe sokmaya çalışması olmuş. İkisi birbirinden çok farklı duygular, ikisinin de yeri bambaşka. Sen bana aşık olmazsan olma benim hayatımda mükemmel kadın annem var düşüncesine girmek hem yersiz, hem de anlamsız. Anneye olan sevgi bu şekilde işlenmemeliydi bence. Ben pek beğenmedim.
1801 karakter
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

La edri

@yunusdipalan

78 7.8
Puan: 8
Hayat içinde bazen aşk denizinde kayboluyor insan.Hiç beklemediği anda hiç ummadığı sıfatla.Aşk işte tanımsız tarifsiz herkese göre bambaşka.Farklı suretlerde farklı biçimlerde.Hiç kimsenin adlandıramadığı hiç kimsenin pişman olmadığı.Aşk işte..Bazısına güneşten kavrulduğunda bir yudum su olur.Bazısına milyonların içinde mecaz olabilmeyi tattırır.Ahmet Batman farklı bir pencereden ışık tuttu bugün aşka.Günümüzün karmaşasında unutulmaya yüz tutmuş yanlarımızı vurdu belkide yüzüme.Dünyaca ünlü bir yapıt değildi belki dillere destan olacak.Ama hep evimizin bir köşesinde saklanmış bizden bir parça gibi tanıdık bir o kadar sıcaktı bize.Şimdi ne olacak dediğim kendimi yerine koyabildiğim bir kitaptı.Çoğu zaman anlatamayıp sustuklarımız öyle bir köşede en derinde sakladıklarımızı hatırlatan yüzümüze vuran bir taraf gibi.Hatırlattıkları adına bile teşekkürü hak ediyor.Teşekkürler Ahmet Batman...
1003 karakter
5 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Dilan Alagöz

@dilan-alagoz

78 7.8
Puan: 10
Uzun zamandır bu kadar akıcı ve sürükleyici bir aşk kitabı okumamıştım. Herkes kendi yarasına bir merhem ya da bir tuz bulabilir bu kitapta. Hikayenin ilk başlarında ağlarken, son demlerine doğru gülümsemeler kapladı yüzümü. Kimi zaman hüzünledirip, kimi zaman sevindirdi bu aşk hikayesi beni. Aşk tam da öyle bir şey değil miydi zaten. Hem üzülür hem sevinirsin, ama her iki duyguyu da dibine kadar yaşarsın. Bu kitapta kendime en yakın bulduğum cümleler şunlar oldu: " Hayat bizden bir mucize bekliyor ve sen mucizelere inanmalısın, çünkü olduğun yerden olduğun gibi izlesen bile bu hayatı, eğer isterse sana o mucizeyi yaşatıyor.En güzel yerlerde, en doğru insanlarla yollarımızın kesişmesi ve her zaman en iyisinin değil, en hayırlısının olması dileğiyle..." Yüreğine ve kalemine sağlık be adam :)
868 karakter
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Maloptukusta

@maloptukusta

78 7.8
Puan: 1
Ahmet Batman vb. Yazarlar Derneği
Kağıt israfından başka hiçbir şeye hizmet etmeyen, adına zorunlu olarak kitap denen, biçimi dışında, hiçbir şeyi bu tanımlamayı hak etmeyen bir nesne durumunda olan bu kitap beş para etmez, Türk Edebiyatı'nın yüz karası eserlerden sadece biridir. Yazarın diğer kitaplarını da aynı kefeye koyarsak yanlış olmaz. Kahraman Tazeoğlu ile neredeyse aynı kafa yapısına sahip olan bu yazarlara özenen daha az tanınan acemi, çöpçatan ve kendini yazar diye tanımlayan kişileri saymıyorum bile. Toplumun yeni ergenleri için yazılmış bu kitaplar yüzünden çoğu genç arkadaşlar Dünya Klasiklerinden bi:haber durumdalar.

O kadar sığ kitaplar ki. O kadar boş, kadar gereksiz, o kadar niteliksizler ki. Türkiye'nin en çok satılan kitaplarından olmasına şaşmamalı bunların.

herkes için olan kitaplar pis kokar !
863 karakter
9 beğen · 1 yorum · kitap inceleme
Safiye Erdoğan (@safiye-erdogan)
kesinlikle size katılıyorum.çok doğru yazmışsınız 29.03.16

Ayşe Avcı

@ayse-avci

78 7.8
Puan: 10
Sevmeyi Bilen Adamlar
Sevmeyi bilen adamlar her daim huzurun limanıdır, buna inanır bunu söylerim. Bir adam ne kadar 'güzel' sevebilir, bunun cevabı var bu satırlarda en güzel haliyle. Çok sevmenin değil, nasıl sevdiğinin önemini gördüm okudukça. Gerek üslubu, gerek kendine has tarzı ile Ahmet Batman zaten modern çağın yeni ikonu gibi geliyor ben ve birçoklarına göre. Bu kitabında da düşüncelerim değişmedi fakat yine de bi Sabah Uykum & Soğuk Kahve tadı bulamadım, daha bi mutlulukla okutmuştu ilk iki kitap kendisini. Yine de vermek istediği mesajlar ve bunu insanın ruhuna dokunarak yapması itibariyle vakit kaybetmeden okuyun derim.
657 karakter
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Bana İkimizi Anlat Kitabı Galerisi

Bana İkimizi Anlat Bana İkimizi Anlat Bana İkimizi Anlat Bana İkimizi Anlat Bana İkimizi Anlat

KÜBRA REÇBER

@kubra-recber

Zaman içinde, tükenmez kaleminin de tükendigini göreceksin. Bu hayatta tükenmeyen hiç bir şey yoktur.
9 beğen · 0 yorum · alıntı

Sümeyye ZOR

@sumeyyezor

Bazen, bazı şeylere gereğinden fazla üzüldüğünüzü anlarsınız. Zaman size bunu enniyi anlatan şeydir.
8 beğen · 0 yorum · alıntı

Çağlar Hüseyin .

@caglar-huseyin-colak

Bazen düşünüyorum da, biri çıkıp beni sevdiğini söylese inanmaya dermanım yok.
8 beğen · 0 yorum · alıntı

Lethe

@kedisevgisibambaska

Kalp insana kötü bir şey yaptırmaz, sadece zaman zaman aldığın bazı sonuçlar canını yakar ama kalbinle yaptığın her şey iyidir.
7 beğen · 0 yorum · alıntı

Elif Rana Kayna.

@kitaplarcandir

Annesini ya da babasını kaybetmiş bir insan,
kaç yaşında olursa olsun sizden büyüktür...
6 beğen · 0 yorum · alıntı
0
Yeni kitabım Bana İkimizi Anlat. Bakalım nasıl? @neokur