ara
‹ Tüm Bülbülün Kırk Şarkısı İncelemeleri

Bülbülün Kırk Şarkısı Kitap İncelemeleri

Betül Zeyrek

@betulzeyrek

Bütün bir alem bir gülü bekledi, bir gül için nice güller derlendi ve sonunda alemlere rahmet olan en güzel gül dünyaya geldi, bülbülün büyük bir heyecanla özlemle, hasretle beklediği gül...

iskender pala'nın muhteşem bir anlatımı ile kaleme aldığı eser Hz. Muhammed(sav)'in doğmadan öncesinden başlayarak doğumu, cocukluğu, gençliği peygamberliği ve vefatına kadar olan süre öyle güzel işlenmişki kitabın satırlarına insan elinden bırakmak istemiyor. Bir hayatın, koca bir sevrin bir ahlakın hikayesi aslında.

İskender palanın kalemi güçlüdür anlaşılması biraz güçtür lakin bu kitabı Efendimizin nadide ruhu gibi yumuşacık su gibi akıp gidiyor okurken. Bu serüvende İskender pala bülbül oluyor ve şarkılarını öyle güzel anlatıyor ki, imrenmedim diyemiyor insan. Bülbül ah bülbül hz. İbrahime arkadaş olup en güzel gülü bekleyen bülbül. Susmasaydı dedim kitap bitince bülbül hüç susmasa.

Tavsiye ediyorum gönül rahatlığı ile, lise hatta orta okul daki arkadaşlar bile rahatlıkla edinip okuyabılırler. Birse bülbül olup bakalım, yanında yürüyüp aynı havayı soluyalım en güzel gülle. Keyifle okuyun efendim. ?????
5 beğen · 0 yorum