ara

Kan Kardeş

Kan Kardeş Konusu ve Özeti

Kan Kardeş
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053434757
Sayfa: 480 sayfa
Basım Tarihi: 2015
Ben Seçilmiş Kişiyim. Ben Kan Kardeş'im. Ebediyen. Öldürüyorum ve Yeniden Doğuyorum...Paris'te, bir mason locasında yapılan inisiye kabul töreni kana bulanır. Mason komiser Antoine Marcas kendi locasında cinayetler işleyen adamın peşine düşer ve onunla karşılaşır: İntikamın dokuzuncu derecesindeki Kan Kardeş'le… Kan Kardeş, Özgürlük Heykeli'nin altındaki mağaralardan Eyfel Kulesi'nin demirlerine kadar her yere yayılmış bir sırrın peşindedir. Saf altının, simya altınının sırrıdır bu… Bu sır yüzyıllardır dört Fransız aile tarafından korunmaktadır ve her aile sırrın sadece bir bölümüne vakıftır. Kan Kardeş de bu dört ailenin kimliğine… Antoine Marcas, Paris'ten New York'a uzanan bu kovalamacanın içinde bir yandan Kan Kardeş'in izini sürerken bir yandan da masonluk tarihine ve simya altınına dair gizli kalmış pek çok gizemi aydınlatacak ve ünlü simyacı üstat Nicolas Flamel'in de ayak izlerini takip edecektir…"Sarsıcı bir ezoterik macera."-Ouest France-"Çok etkileyici, titizlikle araştırılmış ve iki yazar tarafından harika şekilde kaleme alınmış bir hikâye."-Le Parisien-"Akıllıca kurgulanmış ve heyecan verici bir anlatıma sahip."-Gala-"Komiser Marcas'ın masonluk tarihine yaptığı yolculuğu çok katmanlı bir öyküyle anlatan başarılı bir polisiye macera."-jlturbet.net-"Sürpriz sonuyla okuyucusunu şaşırtan ve masonluğa dair her zamanki gibi güvenilir bilgiler içeren sürükleyici bir polisiye."-hiram.be-

Enes Tekin

@enestekin

Nasıl bilinmez bu kitap?
Paris'te Eyfel Kulesi'nden başlayıp, New York'ta Özgürlük Anıtı'na kadar uzanan müthiş bir romandı.

İçerisinde, günümüz ( istisna ) Pegasus kitaplarının aksine, bol bol Masonik bilgi, hiç bitmeyen aksiyon ve kurgu, ve güzel bir çeviri vardı.

Cinayet temalı bir kitap olsa da içerisinde verilen onca bilgi göz ardı etmemiş olayları. Bu iki yazar ( birisi Mason ) nasıl bir kafadalarsa, sanki olayı bir anı şeklinde canlı karakterlerle aktarıyorlar.

Mutlaka okuyun, kafa dinlemek için bir kitap değil; aksine beyninizi az çok yoracak ve sizi Masonluga karşı meraklandiracak bir kitap.
Kan Kardeş
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum

Kan Kardeş - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle