ara

Saplantı

Kulüp Serisi - 1 -

Saplantı Konusu ve Özeti

Saplantı
Yazar:
Çevirmen:
Yayınevi: Kanes Yayınları
ISBN: 9786059915328
Sayfa: 320 sayfa
Basım Tarihi: 2015
İstediği her şeyi elde etmeye alışkın olan zengin işadamı Jonas Faraday, özel bir kulübe yapılan başvuruları değerlendirmekle görevli kayıt asistanından isimsiz bir not alınca, onu bulmayı ve ona hayatında hiç tatmadığı maceralar yaşatmayı takıntı hâline getirir.

Masum bir merakla başlayan bu keşif hızla karşı konulamaz bir tutku ve saplantıya dönüşür.

Muhteşem bir kurgu; kesinlikle sürükleyici; tutku, hüzün ve mizahın kusursuz karışımı... Elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitap!
-The Romance Cover-

Sude Korkmaz

@sude-korkmaz

İnanılmaz Keyif Aldım
Okuduğum en sürükleyici kitaplardan biriydi. Sıradan bir aşk kitabının çok çok ötesinde ve klişelerden çok uzak bir kurguya sahip. Saplantı'da zengin, yakışıklı adam ve ona sırılsıklam aşık aptal kız klişesiyle karşılaşmıyorsunuz. Romanın baş karakteri Sarah kızımız burada oldukça zeki, esprili ve iğneleyici bir mizaca sahip. Kendisi hukuk öğrencisi ve aslında sınıfın ineklerinden. Jonas kadınlarda güzelliğe çok önem verse de Sarah'ı daha önce hiç görmemesine rağmen onunla yazışmalarından etkilenip onu bulmayı saplantı haline getirmiş yakışıklı, zengin iş adamımız. Ve ikisinin karşılıklı atışmaları bu kitabı en eğlenceli hale getiren malzemelerden biri. İkisinin diyaloglarını okurken gerçekten çok keyif aldım ve kahkaha attığım yerler bile oldu. Yazarın ince bir espri anlayışına sahip olduğu çok açık.

Bunun dışında Saplantı'da oldukça duygusal bölümler de vardı. Yani yazar eğlence ve duygusallığı harmanlamayı çok iyi başarmış. Jonas'ın geçmişi hakkında birtakım gerçekleri öğreniyorsunuz ve bu sayede onun neden şu anki kadın düşkünü ve duygusal yakınlaşmalardan kaçan bir insana dönüştüğünü çok iyi anlıyorsunuz. Yazar okurla Jonas arasında adeta bir bağ kuruyor ve okura empati yaptırmayı çok güzel başarıyor. Kısacası Jonas'a adeta aşık oluyorsunuz Saplantı'da. :)

İç rahatlığıyla önerebileceğim bir kitap Saplantı. Bu kitapta hem eğlence hem duygusallık bir arada. Çok sürükleyici ve keyifli vakitler geçireceğinizden emin olabilirsiniz.
Saplantı
kitaba 10 verdi
8 beğen · 1 yorum
Semih Oktay (@semih-oktay)
,
26.12.15 beğen cevap

Sedef Külhan

@sedef-kulhan

Klişelerden Sıkılanları Buraya Alalım
Evet, aşk kitaplarını çok seviyor, ama durmadan aynı şeyleri okumaktan bıkıyor musunuz? Hayal gücünden mahrum yazarlar fazla mı canınızı sıkmaya başladı? Zengin adam aptal kız saçma aşk şeytan üçgenini gördüğünüz yerde fenalıklar mı basıyor? O zaman sizi buraya alalım :)

Efenim şimdi bu kitap kırk yıl düşünse şeytanın aklına gelmeyecek bir kurguya sahip. İçinde birtakım olaylar oluyor ama merak etmeyin bizden spoiler çıkmaz :) Bu olaylar olaylar devam ederken tabii bir de baş karakterlerimiz var tatlış Jonas ve sivri dilli Sarah. Aralarındaki diyaloglar çok eğlenceliydi söylemeden edemiyciim. Yazarın süper bir espri anlayışı var. Ama bunun yanı sıra çok duygusal sahneler de vardı kitapta. Hem hüzünlenip hem gülüyorsunuz bir yandan o spoiler'ını vermekten çekindiğim olaylar da sizi meraktan çatlattığı için elinizden bırakamıyorsunuz. Valla ben bırakamadım. Serinin devamını bekliyorum. Çıkarın artık şu ikinci kitabı!

Dediklerimden feyz alın okuyun şu kitabı bendeniz şiddetle tavsiye ediyorum :)
Saplantı
kitaba 10 verdi
4 beğen · 0 yorum

Melda Doğan

@melda-dogan

hayal kırıklığı....
Yorumlara bakarak almıştım kitabı. Romantik komedi tarzında bir kitap olarak düşünmüştüm. Ama okumaya başlamam ile şoka girmem bir oldu ...
Tamamen seks ve erotizm üzerine yazılmış .. Yakışıklı ve başarılı işadami Jonas'ın , internet üzerinden bir arkadaslık klübünün kayıt asistanı Sarah ile yaşadıkları ilişki , Jonas'ın Sarah'ı cinsel doyuma ulaştırma çabaları oldukça detaylı olarak (!) yazılmış .
Okumaya başladığım için bırakmak istemedim , sonralara doğru biraz daha okunabilir bir hikayeye dönüştü. Hatta öyle bir yerde bitti ki kitap , acaba ikinci kitapta ne olacak diye merak ediyorsunuz ...
Ama yine de bu şeklide bir kitap olduğunu bilseydim sanıyorum almak istemezdim ...
Saplantı
kitaba 6 verdi
2 beğen · 0 yorum

Sefa Özgömeç

@sefa-ozgomec

Aşk kahrolası bir akıl hastalığı!
Bu kitabı İstanbul kitap fuarında görüpte almıştım hatta aynı yayınevinden tavsiye üzerine birkaç kitap daha... Tavsiye ettikleri kadarda varmış. Yazarı daha önceden okumadım fakat biraz araştırınca sosyal medyada hakkında birçok şeye ulaştım bu kitapta yani Saplantı da beni kendisine bağladı. Okuyamam mı acaba diye önyargılı yaklaşırken nasıl bittiğini anlamadım ve çok eğlenceliydi. Birçok yerinde güldüm, kitabın finaline doğru duygusallık tavan yaptı ve kitabın sonu tamamen bir beklenti içine soktu beni ve bence sizde aynı şeyleri düşüneceksiniz. Kitap çok akıcı, ayraç koyduğunuz an aklınız Sarah ve Jonas'ta kalıyor!
Kitabı okuyun ve yaşananlara saplanın!
Saplantı
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Hilal Kaplan

@hilal-kaplan

Meraktan Çatlaya Çatlaya Okudum
Genelde beni sarmayan kitabı bırakıyorum ama bunu bırakamadım metrobüste otobüste boş vakti yakaladığım her anda okudum çünkü insanı meraktan orta yerinden çatlatıyor kitap :) Ne zamandır başlamalık bir seri arıyordum sanırım aradığımı buldum. Çok sürükleyici ve güzeldi. Yazarın dili çok akıcı. Ve gerçekten farklı bir kurgusu var. Bir de yetişkin kitabı onu da ekleyeyim. Oldukça erotik sahneler vardı ama yazar tam ayarında yazmış ve tadında bırakmış.

Hoş vakit geçirmek isteyen herkese önerebileceğim bir kitap farklı kurgusu ve karakterler arasındaki esprili atışmalarıyla sizi kendine bağlıyor. Bir nevi siz de saplantılı oluyorsunuz yani :)
Saplantı
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Saplantı - S41

Ayrıca daha önce hiç orgazm olmadığım gibi utanç verici bir geçeği neden ona söyleme gereği duymuştum ?
Melda Doğan tarafından eklenmiştir.

Hülya Şenkapan

@hulya-senkapan

Sevgi yara bırakır.
Saplantı
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
17 beğen · 0 yorum

Sefa Özgömeç

@sefa-ozgomec

Bazen müzik,
sözcüklerden daha iyi bir ifade biçimidir.
Saplantı
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
9.1/10
43 oy
Sence kaç puan almalı?
0