ara

Yitik Kalpler İstasyonu

Yitik Kalpler İstasyonu Konusu ve Özeti

Yitik Kalpler İstasyonu
Yazar:
Yayınevi: Pena Yayınları
ISBN: 9786059126786
Sayfa: 424 sayfa
Basım Tarihi: 2016
O gün binlerce kişi New York'un Grand Central Terminali'nden geçer. Burası insanların hoş geldin ya da elveda demek için geldiği yerdir. Burası yitik kalplerin istasyonudur. Buraya gelen herkesin anlatacak bir hikâyesi vardır.

Yitik Kalpler İstasyonu'nda hayat bir tren gibi kontrolden çıkmıştır sanki. Nereye gittiğinizi, nereden geldiğinizi, bir sonraki köşede sizi ne gibi bir tehlikenin beklediğini bilemezsiniz ama yine de küçük bir kıpırtı kocaman bir umudun hamuru olur.

Dünyanın tanınmış duygusal roman yazarları, İkinci Dünya Savaşı sonrasında umut ve sevginin tekrar filizlendiği bir dönemde Grand Central Terminali'nde geçen bir güne kalplere dokunan hikâyeleriyle hayat veriyor.

Aralarında Sarah Jio, Pam Jenoff, Karen White gibi sevilen yazarların olduğu dünyanın en tanınmış on yazarından okurken zamanda yolculuğa çıkıp umut ve sevgiye sıkıca sarılacağınız bir başyapıt...

"... Ben okurken duygu sağanağı altındaydım. Gözlerimin yaşardığı anlar oldu, yaşımı silerken gülümsediğim anlar da… Kaşlarımı çatıp öfkeyle okuduğum öyküler de oldu, beni aşkın varlığına tekrar tekrar inandıranlar da..."
-Mehmet Coşkundeniz, yazar-

"Seçimlerimizi kalbimiz mi yoksa mantığımız mı etkiler? Duygularımızla mı yoksa iç sesimizle mi hareket etmeliyiz? Ya umudumuzu kaybedip çaresiz kalırsak? İşte Sarah Jio'nun Yitik Kalpler İstasyonu hikâyesi, her güçlüğe rağmen ayakta kalıp geleceğe umutla bakabilmeyi sağlayan muhteşem bir anlatım."
-Elif Pulat, okur-

"1945 Eylül'ünde yaşıyormuşçasına, her hikâyede ya Grand Central Terminali'nin yüksek tavanının altındaki ya da bütün duygularını valizine doldurup yola çıkan vagondaki yolcusunuz. Ve Sarah Jio, her zamanki gibi aşka olan güveniyle karşımızda. Yitik Kalpler İstasyonu hiç bitmesini istemeyeceğiniz bir hikâye."
-Berna Saray, Sarah Jio Turkey-

"10 kadın yazar, 10 öykü, 1 terminal. Değişen dünya, düzen ve insanlar... İkinci Dünya Savaşı sonrasını anlatan, yüreğinize dokunacak farklı yazarların elinden çıkmış bu on öyküde, birbirine teğet geçen hayatları keşfettikçe yazarların uyumundan ve ustalığından etkileneceksiniz."
-Seyhan Çinko, seyhandan.blogspot.com-
Yazar adı: Sarah Jio,Melanie Benjamin, Jenna Blum, Kristin Hannah, Amanda Hodgkinson, Pam Jenoff, Sarah McCoy, Kristina McMorris, Alyson Richman, Erika Robuck, Karen White

Çevirmen Adı: Aylin Akcan, Başak Bekişli, Kübra Beşer, Ozan Erdoğan, Fatma Zeynep Öztürk, Traje Tanrıkulu, Meryem Tezcan, Bige Turan Zourbaki
Yitik Kalpler İstasyonu kitabı Mutlaka Okunması Gereken Sarah Jio Kitapları listesinde yer almaktadır.

Ceren Acer (Rıza)

@cerenacer948

FARKLI BİR TARZ AMA...
Bu kitap New York'un Grand Central Terminaline yolu düşen insanların yitik kalpler durağıdır. Kitabı on kadın yazar farklı bir işleyişle kaleme almıştır. On kadın yazarın kaleme almış olduğu öyküler birbirlerinden bağımsız olan hikayeler şeklindedir. Kitapta İkinci Dünya Savaşı sonrasında insanların ruh hallerini, umutlarını, yeni başlangıçlara yelken açışlarını farklı yazarların işleyişiyle biz okurlara yansıtmış durumda. Birbirinden bağımsız haldeki on hikaye farklı bir tarz olmuş ama tek bir yazarın kaleminden çıkmış farklı hikayeler daha iyi olurdu bence... Farklı farklı yazarların işleyişi olmamış. Çünkü kitaptaki bölümlerin yarısında durağan bir işleyiş hakimdi diyebilirim. Bu kitabı Sarah Jıo yada Krıstın Hannah kaleme almış olsaydı çok daha etkileyici bir kitap ortaya çıkardı. Yinede birbirinden bağımsız, tarihi içerikli kitapları seviyorum diyorsanız okuyabilirsiniz.
Yitik Kalpler İstasyonu
kitaba 5 verdi
1 beğen · 0 yorum

Nazlı

@selamalbatros

Bitti..
Kitap farklı yazarlar tarafından kaleme alınan savaş mağduru insanları konu alan öykülerden oluşuyor. Her hikayeden sonra yeni bir yazar diline alışmaya çabalamak beni çok yordu. Sonlarını merak dahi etmeden tahmin edebildiğim, basit kurgular ile doluydu. Evet yine o hikayeler içinde Sarah'a ait olan okunabilir düzeydeydi lakin sırf bir öykü için tamamı okunmaya değmezdi.
Beklenti büyük, hikayeler fazla basit..
Yitik Kalpler İstasyonu
kitaba 4 verdi
0 beğen · 0 yorum

thebookthief

@tcbasakgurel

10 kadın yazardan 10 farklı hikaye.
İkinci Dünya savaşından sonra Grand Central Terminalinde geçen kısa bütünlüğü olan hikayeler. Etkileyici ve akıcıydı.Yüreklere dokunan 10 hikaye.O dönemleri o dönemlerde insanların yaşadıklarını güzel anlatılmış. Okumanız tavsiye ederim.
Yitik Kalpler İstasyonu
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Kübra

@1905keresevdim

Tema aynı 10 farklı hikaye..
İlginç, şaşırtıcı ama başyapıt..
Bazı yerlerde sıkıcı buldum, Nazi kampı çerçevesinden. Ama çoğu yeri istekle okudum.
Benden tam puan almaz, ama kötünün 2-3 tık üstünde ?
Yitik Kalpler İstasyonu
kitaba 7 verdi
1 beğen · 0 yorum

Yitik Kalpler İstasyonu - S41

Liesel gelirken yanında küçük bir bavul taşıyabildiğinden artık onu ailesi ve Brno'daki hayatına bağlayan elle tutulur çok az eşyası vardı. Annesinin ona diktiği iki elbise, Moravya kırsalında yaptıkları tatillerden bölük pörçük anıları barındıran küçük bir deri fotograf albümü ve Psota'nın yola çıkmadan bir gece önce ona getirdiği ve Liesel'ın bavulunda kıyafetlerinin arasına dikkatlice sardığı bir plak.
thebookthief tarafından eklenmiştir.

Kübra

@1905keresevdim

Kalbimde bir kıpırtı hissettim. Sanki bahçende çok güzel bir kelebek bulmuşsun da üç saniye içinde uçup gideceğini biliyormuş gibi..
Yitik Kalpler İstasyonu
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum

Kübra

@1905keresevdim

Birbirlerini mükemmel şekilde tamamlıyorlardı;pek çok açıdan iki insanın olabileceği kadar farklıydılar ama asıl önemli noktalarda tam olarak aynıydılar.
Yitik Kalpler İstasyonu
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum

thebookthief

@tcbasakgurel

Grand Central Terminali'ne attığım son bakış hikayenin sonu ve bir yenisinin başlangıcıydı.
(syf 259)
Yitik Kalpler İstasyonu
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum

thebookthief

@tcbasakgurel

Onu yanlış anlamıştım. Ona bakmam ve onu sevmemden bahsettiğini sanmıştım, hayatımdan ona bakmak için vazgeçmemi ve her an istekleri ve hevesleri için hazır odada beklememi istediğini anlamamıştım.
(syf 255)
Yitik Kalpler İstasyonu
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum

thebookthief

@tcbasakgurel

+ Tanrı'ya inanıyormusuz, Bayan?
- Hayır.
- Siz? dedi Cata, inanıyor musunuz?
+ evet dedi adam aynı çabuklukla.
- Sizce sizi Tanrı mı kör etti? Eğer öyleyse sizi bu kadar acı çektiren birisini nasıl seversiniz?
+ Dünya acı üzerine kurulmuştur ve biz de bu dünyaya doğduğumuzdan beri daima acı çekiyoruz. Savaşlar,kin,nefret ve fikir ayrılığı yüzünden birbirimizi öldürüyoruz, oysaki hepizin ruhu aynı maddeden yapılmış. Sizin gözünüzün görme yetisinin, gercek çileniz olmadığı ve benim her dakika cennetten harikalar görmediğim ne malum?
(syf 132)
Yitik Kalpler İstasyonu
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
10
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Sarah Jio Kitapları
Kitaplarının çoğu New York Times bestseller listesine giren, ülkemizde de gençler tarafından epey sevilen, ABD'li gazeteci, y...

Kübra

@1905keresevdim

Al bir kahve, seç bir kitap ☕?
Yitik Kalpler İstasyonu
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 beğeni · 0 yorum

@

Yitik Kalpler İstasyonu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
beğeni · 0 yorum
7.4/10
15 oy
Sence kaç puan almalı?
0