up
ara
profil foto

Kurt Gölü

Kurt Gölü Konusu ve Özeti

Kurt Gölü
Fırtınada Yanacaksın kitabının da yazarı John Verdon tarafından kaleme alınan Kurt Gölü kitabı Cinayet, Gerilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9786059702249 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kurt Gölü isimli kitap 472 sayfadan oluşuyor. Kurt Gölü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
ISBN: 9786059702249
Sayfa: 472 sayfa Basım Tarihi: 2016
Gördüğünüz bir kabus, cinayet silahı olarak kullanılabilir mi? Ülkenin farklı yerlerinde yaşŸayan dört kişŸinin tek ortak noktası; aynı rüyayı gördüklerini ve bu rüyada kurt başŸlı bir hançerle öldürüldüklerini söylemişŸ olmalarıdır. Dördü de bu ifadelerinden hemen sonra, bilekleri kesilmişŸ halde bulunur ve yanı başŸlarında hepsini ölüme götüren kurt başŸlı bir hançer duruyordur. Onları intihara götüren bu kabuslar mıydı?Bir anda tüm dikkatler, ürkütücü atmosfere sahip Kurt Gölü diye bilinen yerde, hipnoz terapileri yapan Psikolog Richard Hammond'a yönelir. Her bir kurban ölmeden kısa bir süre önce Hammond ile Kurt Gölü'nde hipnoz terapisi görmüşŸtür.Kurt Gölü'nün şŸeytani esrarengizliğinde en az onu tuzağa düşŸüren kar fırtınası kadar acımasız olan düşŸmanları, ne pahasına olursa olsun Gurney'i gerçeklerden uzak tutmaya kararlıdırlar. Duygusal açıdan kırılma noktasına gelen Gurney, şŸimdiye kadarki en korkunç düşŸmanı ile kendini ölümcül bir oyunun içinde bulur.
Özgür Sevinç

Özgür Sevinç

@ozgursevinc

John Verdon "aklından bir sayı tut" adlı kitabıyla yakaladığı başarıyı sürdürme gayretine devam ediyor. "Kurt Gölü" beşinci kitabı ve yine Dedektif Gurney çözümü olanaksız gibi görünen bir cinayet serisini aydınlatmaya çalışıyor.

Ülkenin dört farklı bölgesinde dört intihar vakası. Vakaların ortak özelliği ise intihar öncesinde gördükleri ve birilerine anlattıkları bir rüya. Bu rüyalar birbiriyle tamamen aynı. Ve bu dört vakanın aynı psikologla görüşme yapmış oldukları biliniyor. Bu ünlü psikolog bu vakaları intihara sürüklemiş olabilir mi? Emekli dedektifimiz Gurney bu zor sorunun yanıtını arıyor işte...

Sürükleyici bir hikaye aslında ama doğruyu söylemek gerekirse Verdon ilk kitaptaki etkiyi sonraki hiç bir kitabında yakalayamadı. Ve bence artık farklı bir kahraman yaratıp farklı bir konu işlemeli.

Yine de çok sayıda Verdon hayranı olduğunu biliyorum. Bu kitap onları yine memnun etmeye yetecektir.
ataç ikon Kurt Gölü
kitaba 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

...
Yazar kitapta etkileyici bir olay örgüsünü kaleme almış. Katili tahmin etmek oldukça zor oldu. Yazar okurlarını ters köşe yapmayı çok seviyor. Kurt Gölü bir gerilim romanıydı. Yazarın diğer romanlarıyla bu kitabı arasında gözle görülür derecede farklılık var. Diğer romanlarını işlerken polisiye türüne daha bir ağırlık vermişti. Ama bu romanında daha çok gerilim türüne ağırlık vermiş. Romanda işlenen olay örgüsü de oldukça değişikti. Gizemli olay çözülene kadar, dört insanın nasıl olur da aynı kabusu görüp, intihara kalkışıp öldüklerini sorgulatıyor yazarımız. Sorgulamayı ve gerilim romanlarını seviyorsanız, Kurt Gölü tam da size göre bir roman. Ama olayları çözümlemeye çalışırken beyniniz yorulabilir. Kitabın sayfalarında ilerledikçe olayların esrarengizliği içinde kendinizi kaybediyorsunuz.
ataç ikon Kurt Gölü
kitaba 8 verdi
4 beğen · 0 yorum
nilgün pamuk

nilgün pamuk

@nilgunpamuk

Dave Gurney
Yazarın tüm kitaplarını okumuş biri olarak bu kitabındaki olay örgüsünün de çok iyi bir şekilde yapılandırıldığını söyleyebilirim. Sonuna kadar merak duygusunu beslemesi, katilin tahmin edilemeyecek kadar arka planda çok farklı ve çok katmanlı olayların olması kitabı kendi türleri içinde ayrı bir yere koyuyor. John Verdon zekası pırıl pırıl olan bir yazar bence. Sadece tüm kitaplarında farkettiğim ve polisiye bir roman içerisinde gereksiz bulduğum, karakterin davranışlarını neden o şekilde yaptığına dair veya bir şeyi betimlerken olaydan uzaklaştıran gereksiz detaylara girmesi bence kurgunun ritmini biraz düşürüyor. Ve bence artık bu kitapların filmi yapılmalı eminim ki ses getirecektir.
ataç ikon Kurt Gölü
kitaba 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
Erhan Pehlivan

Erhan Pehlivan

@erhnphlvn

Aynı rüyayı gören ve aynı şekilde ölen 4 kişi. Bu ölümler intihar mı yoksa cinayet mi? Süper dedektifimiz Dave Gurney yine çözülmesi çok zor bir olayın ortasında buluyor kendini.
Girişi bu şekilde yaptıktan sonra şunu söylemeliyim ki sanırım aynı yazarın iki kitabını peş peşe okumamak gerekiyor. 250-300 sayfa boyunca bir türlü kitaba konsantre olamadım. 300. sayfadan sonra klasik John Verdon tarzı olarak kitap gerçekten heyecanla okunmaya başlıyor.
Açıkçası kitabın sonunda biraz hayal kırıklığı yaşadım. Bu kadar kurgu ve olaylardan sonra katilin kimliği ve cinayetleri neden işlediği pek içime sinmedi.
Yine de bu serinin hayranları için okunabilecek bir kitap.
İyi okumalar...
ataç ikon Kurt Gölü
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
gerilim dozu yüksek bir polisiye
Serinin diğer tüm kitaplarını okumuş ve Aklından Bir Sayı Tut'u çok beğenmiş bir polisiye sever olarak beğenerek okudum. Bu kitapta diğer kitaplardan farklı olarak gerilim havası biraz daha ağır bastı diyebilirim. Bir polisiyede en az hoşlanılan şeyler olan tesadüflerden biraz fazlaca olsa da kurgusu çok güzel. Kitabın bütününe nazaran finali bir tık düşük kalmış diye bir eleştirim de olabilir. Ancak tüm bunlara rağmen Kurt Gölü'nü serinin Aklından Bir Sayı Tut'tan sonra ikinci sıraya koydum. Yeni kitabı ve Dave Gurney'in yeni macerasını şimdiden beklemeye başladım...
ataç ikon Kurt Gölü
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum

Kurt Gölü - S41

hiçbir şey söylemedi. Dümdüz bakıyordu ama dışarıdaki Jane Hammond'a değil, kendi düşüncelerine dalmıştı ve gözlerinde sıkıntılı bir ifade vardı. Hemen anlamlandırabileceği bir bakış değildi bu. İnsanı sorgulamaktan alıkoyan, güç algılanan bir bakıştı.
Muhammed Yusuf KIRTIL tarafından eklenmiştir.
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

"Bazen korkmak iyidir. Doğru şeylerden korkmak bizim, geçmişte yapılan yanlışlara olan korkumuzu yenmemizi sağlar."
ataç ikon Kurt Gölü
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
6 beğen · 0 yorum
kübra

kübra

@namtenahi

Rüya dediğimiz şey beynin gün içinde yaşadıklarının sonucu olarak ürettiği çöplerden ibarettir.
ataç ikon Kurt Gölü
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
mediha

mediha

@daily

Şikayet etmek zaman kaybından başka bir şey değildir. Onun yerine şikayetimizin nedenlerini ortadan kaldırmaya yoğunlaşmalıyız.
ataç ikon Kurt Gölü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
mediha

mediha

@daily

Sen olumlu düşünürsen çözüm yolu önünde belirir.
ataç ikon Kurt Gölü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

"Korkuyla ilgili ne dedim hatırlasana? Bazen kendimizi daha büyük tehlikelerden korumak için korktuğumuz şeyleri yapmak zorunda kalırız. "
ataç ikon Kurt Gölü
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
aykut sekman

aykut sekman

@aykutsekman

R.A.S  paylaşım fotoğrafı
R.A.S
KITAB-I AŞK
ataç ikon Kurt Gölü
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
11 beğeni · 0 yorum beğen ikon