up
ara
profil foto

Bir Gün

Bir Gün Konusu ve Özeti

Bir Gün
Biz kitabının da yazarı David Nicholls tarafından kaleme alınan Bir Gün kitabı Roman (Çeviri), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 1970 yılında 9786054263608 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Gün isimli kitap 536 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nalan Işık Çeper çevirmiştir. Kitap Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Gün kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Nalan Işık Çeper
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786054263608
Sayfa: 536 sayfa Basım Tarihi: 1970
Anne Hathaway ve Jim Sturgess'la Şimdi Beyaz Perdede!Aşk bazen sandığınızdan daha yakındadır...Yıllardan 1988, günlerden 15 Temmuz'dur ve Dexter ile Emma henüz tanışmıştır. Ama birlikte geçirdikleri tek bir gün, sürekli birbirlerini düşünmelerine yetmiştir."Her okuyucu bu kitaba âşık olacak. Ve her yazar bu kitabı kendisinin yazmış olmasını dileyecek."-Tony Parsons-"Bitirmek üzereyken kitabı göğsüme bastırdığımı ve üzerine iri bir gözyaşı damlattığımı söylemekten utanmıyorum."-The Times-"Bir Gün'ün yanında bir sağlık uyarısı verilmeli: Bu kitap ciddi derecede bağımlılık yapabilir." -Belfast Telegraph-"Enfes bir aşk hikâyesi."-Sunday Herald- "Bu kitabı sevmeyecek bir tek kişi bile düşünemiyorum." -BBC-"Bu tam bir, bütün randevularımı iptal edin-beni rahat bırakın, türü bir kitap." -The Times Book Club-(Tanıtım bülteninden)
Ecem Çevikdil

Ecem Çevikdil

@perizm

Zaman akışındaki kopukluklar nedeniyle beğenmediğim ve olayları birbirine bağlayamadığım için yarım bıraktığım bir kitap oldu bu. Nasıl bestseller e girmiş ve nasıl bu kitabın filmi çekilmiş anlayamıyorum gerçekten. Okuyucuyu koyduğu zaman aşımlarıyla hikayeye soğutmayı başaran yazar, nasıl bu kadar olumlu eleştiri alabilmiş merak ediyorum. Kitabın yarısına kadar zor dayanabildim.

Karakterlerin de hiçbir değişiklik göstermiyor olmaları son derece bir tekdüzelik katmış. Aradan seneler geçiyor fakat karakterlerde en ufak bir değişiklik yok. Bir düşünsenize, bundan birkaç sene önceyle tamamen aynı düşüncelere ve davranışlara mı sahipsiniz? Ben geçen seneyle bile aynı şeyleri düşünmüyorum. Ufak da olsa karakterimde de değişiklikler oluyor. Roman karakterlerinin ise değişime uğramıyor oluşu gerçeğe uygun olmadığından okuyucuyu soğutan unsurlardan biri...

Okumayı zaman kaybı olarak gördüğüm için bitirmediğim bir roman. Kaybedecek zamanınız varsa okuyun derim.
ataç ikon Bir Gün
kitaba 6 verdi
2 beğen · 0 yorum
on2

on2

@peruse

Bir Gün
Kimi sükunetler vardır, gözlerin tedirginlikle kaçırılmasına ve o anın bi’ an önce bitmesinin istenmesine sebep olur da 2 dakikası 2 sene gibi gelir;

Kimi bakışmalar vardır, yersiz adrenaline sebep olur da 2 saniyesi 2 sene gibi gelir;

Ve kimi sözler vardır; kinayesi sayesinde dahi ömür boyu akılda yer eder…

İşte Bir Gün isimli eserde ise mezuniyet balosu sonrası yaşanan 1 Gün az önce bahsettiğimiz metafiziksel hisler gibi 20 yılı gölgesinde bırakan etkiye sahip. Bu etki her yılın temmuz ayının 15'inde her iki karakterin de ruh haline değinilerek okuyucuya aktarılıyor.

Birisi eğitim adına İngilizce ve tarih adlı iki ana dala hakim Mrs. Emma Morley; diğeri eğitiminin ebeveynlerinden gelen maddi kaynaktan dolayı pek de önemi olmayan Mr. Dexter Mayhew.

Kapaktaki dudakların finalde birleşip birleşmediği sorusunu merak edenler, bu yolculuğa çıkmayı düşünüyorlarsa eğer, pişman olmayacakları ve haz duyacakları bir serüvene adım atacaklardır.
ataç ikon Bir Gün
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Tubb

Tubb

@ttt

Kitabı okumaya başlarken, harika bir aşk hikayesi okumayı beklemiştim; fakat, gelgitlerle dolu bencil bir adamla ona çok aşık bir kadının hikayesini buldum sadece.

Kadın karakteri kendime yakın hissedemedim. Kendisiyle gerçek anlamda ilgilenmeyen, hep boşta kaldığında arayıp soran bir adama niye bu kadar taparcasına aşık oluyor anlayamadım. Erkek karakter, dediğim gibi kendisine aşık kadına yapmadığını bırakmıyor. Okursanız ne dediğimi anlayacaksınız.

Bunların dışında kitabın yazarı öyle edebi bir eser yazmamış. Çevirisinden de öyle gelmiş olabilir ama dili basitçe kullanmıştı. Her şeyi geçtim, hikaye çok sıradandı. Issız Adam'ın yabancı versiyonu da diyebiliriz. Filme çekilebilecek bir sürü güzel roman varken bu kitap niye bu kadar abartıldı hiçbir zaman anlamayacağım ne yazık ki.

Okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz bence.
ataç ikon Bir Gün
kitaba 2 verdi
5 beğen · 0 yorum
Özge Gürbüz

Özge Gürbüz

@ozgeistanbul

Mükemmel bir kitap diyerek söze başladım ilk defa yaptım bunu :) çünkü kitap almak isteyen herkese hemen "bir gün"ü tavsiye eder oldum. Anlaması zor evet çünkü kültürel çevre, yaşam tarzları alışılmışın daha doğrusu alıştığımızın çok çok dışında belki bu yüzden zorlandık. Anlatımı oldukça anlaşılır, sade bir dili var. Film gibi bir kitap evet filmi de var zaten :) incelemelerde okumuştum bir arkadaş yazara söylenmişti" Neden Emma 'ya bu sonu layık gördün" diye. Evet böyle olmamalıydı sanki.. Böyle olmasaydı nasıl biterdi onu da bilemiyorum. Kitap yazmak zor iş keza okuyucuya kitabı sevdirmek de öyle. Ben başarılı buldum ve de sevdim. Sevmeyecek de çok az insan vardır diye düşünüyorum.

En içten dileklerimle...
29.08.2016
ataç ikon Bir Gün
kitaba 10 verdi
10 beğen · 1 yorum
Uzm. Serdar T. (@lizbon)
Güzel bir kitap
10.02.17 beğen 1 cevap
Elif Bolat

Elif Bolat

@elifbolat

Günümüz ilişkilerine farklı bir bakış. Kitabın ilk 30 sayfasında hiçbir şey anlamıyorsunuz. Her şey düğüm içerisinde ama kitap ilerledikçe her şey çözülüyor. Kitabı okurken ondan kopamadığımı söylemeliyim. Sıradan olmayan bir zaman akışına sahip. 1988 yılından 2008 yılına kadar sizi sürükleyen bir aşk hikayesi. Kitabın en beğendiğim yönü ise gerçekçi olması. Bitirdiğiniz zaman böyle olmamalıydı, hiç adil değil gibi bir ruh haline giriyorsunuz. Zaten gerçek hayatın ne kadar olduğunu söyleyebiliriz ki? Gerçekleri yüzümüze vuran bir eser.
ataç ikon Bir Gün
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Bir Gün - S41

Üstelik Emma şu anda çok uzaklarda,bir minübüsle kasaba kasaba dolaşarak dünyayı değiştirmekle meşguldü;hem bunların Emma'yla ne ilgisi vardı?
Melike Arslan tarafından eklenmiştir.
Tuğba Koç

Tuğba Koç

@tugbakoc

"Seni kırkında hayal edebiliyorum." dedi sesinde bir imayla. "Şu an bile gözümde canlandırabiliyorum." Genç adam gözlerini açmadan gülümsedi. "Devam et."
ataç ikon Bir Gün
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Konuşmaya ihtiyacım var; Biriyle değil, seninle...
ataç ikon Bir Gün
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Rukiye

Rukiye

@rukiye87

"En önemli şeyin bir tür değişiklik yapmak olduğunu sanıyorum" dedi genç kız. "Bilirsin bir şeyleri gerçekten değiştirmek."

"Nasıl yani, dünyayı değiştirmek gibi mi?"

"Bütün dünyayı değil. Sadece kendi etrafını."
ataç ikon Bir Gün
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
 Yonca

Yonca

@yenigunebismillah

"En önemli şeyin bir tür değişiklik yapmak olduğunu sanıyorum,dedi genç kız. "Bilirsin,bir şeyleri gerçekten değiştirmek."
Sayfa 13
ataç ikon Bir Gün
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
 Yonca

Yonca

@yenigunebismillah

"Şu yaşlanmak konusunda düşündüm de, tam olarak şimdi olduğum yaşta kalmaya karar verdim."
Sayfa 16
ataç ikon Bir Gün
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
48
KİTAP
Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar
Konuları senaryolaştırılarak beyaz perdeye aktarılan kitaplar listelenmektedir. İzlemeden önce okumanızı tavsiye ederiz....
338
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...
1177
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
756
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
72
KİTAP
Ma vié - Benim Tarzım Kitaplar
Her yanı ile sizi tasvir eden, veya sizi anlatan bir kitap varsa yeri bu listededir. ...
Ozz Aky

Ozz Aky

@mutemadiyenokur

 paylaşım fotoğrafı
Her kitaptan hayatına sızan cümleler olur mutlaka. Konuşurken altını çizemeden kurduğun ya da kafanın içindeki düşüncelerin arasından sıyrılıp da can bulamamış cümleler bir bakarsın başka birinin kaleminden dökülmüş sayfalara... Ve anlarsın ki senden başka ve tıpkı sen gibi birileri daha var bu dünyada. Ve senin kalemin, senin ağzından çıkmamış kelimelerin yarattığı dünyanın altında renkli bir iz bırakmak için oynar bu kez parmaklarının arasında. Belli mi olur, belki Bir Gün nihayet senin yaratacağın satırların altına başka bir kırmızı kalem iz bırakır... Mütemadiyen"OKUR" iken gün gelir Mütemadiyen"YAZAR" oluverirsin ? #okudumbitti
ataç ikon Bir Gün
kitaba 5 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 2 yorum beğen ikon
BEDEVI (@nusretk)
Harika?
14.04.18 beğen 1 cevap
7.2/10
441 oy
Sence kaç puan almalı?
0