ara
‹ Olasılıksız

Olasılıksız Kitap İncelemeleri

Seda Bal

@sedabal

4 defa baştan başladığım tek kitap olarak tarihe geçti. Mükemmel kurgu sürükleyici anlatim
Olasılıksız
kitaba 10 verdi
11 beğen · 3 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Hımm. Demek dört defa baştan sona okudun kitabı,öyle mi Seda? 🤔
16.09.18 beğen cevap
Yasin Demirtaş (@yasindemirtas)
Konusu benim dünya görüşüm ben de birden fazla okudum
16.09.18 beğen 1 cevap
kader.cmln (@elzemxox)
Kendinden bir şeyler buldun herhalde ondan bu kadar çok okuman:))
16.09.18 beğen cevap

Dilan buluğtekin

@dilanbulut

daha önce olasılıkların bu kadar hayatımızı etkileyebileceğini hiç düşünmemiştim. Beni bambaşka bir dünyaya davet eden bu kitap unutulmaz kitaplarımın arasına girmeyi başardı. Kitaptaki ince detaylarda gözlerim açılarak tekrar tekrar yok artık diyip birdaha başa dönüp okuduğum yerler çok fazlaydı. Bu da beni ayrıca kitaba hayran bırakan ve neden bu kadar popüler olduğunu o zaman anladığım sebeplerden biriydi. Mutlaka ama mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Özellikle de her şeyin en büyük olasılıkla gerçekleştiğini aslında hiçbir şeyin rastlantısal olmadığını anladım. Kesinlikle çok sürükleyici bir kitap.
Olasılıksız
kitaba 10 verdi
12 beğen · 5 yorum
münzevî (@selmanbayat)
Olasılıklar dünyası gerçekten tuhaf. Eğer tüm olasıkları hesaplayabilseydik geleceği tahmin ederdik.
09.08.18 beğen 1 cevap
MEMOLİ (@memoli)
Kitapta en çok sevdiğin karakter kimdi ve neden? Ben de bu kitabı okudum ve senin düşünceni merak ettim. :)
09.08.18 beğen 1 cevap
MEMOLİ (@memoli)
Bence kral Caine’di 👑. Ama beni en çok sarsan kısım kitabın son 10 sayfası flndı. Hele o doktorun karşıdan karşıya geçmesi. “Ben dondurma sevmiyordum ki” demesi. Julia’nın çöplerin yanında ölürken dondurmayı görerek gülmesi. Hayatım boyunca okuduğum en iyi kitaplardan biriydi. Tek kelime ile mükemmel.
10.08.18 beğen 1 cevap
Dilan buluğtekin (@dilanbulut)
Benim de en çok aklımda kalan kısmı kesinlikle oydu. Yazar son vuruşunu son sayfalara saklamış efsane bir kitaptı kesinlikle.
10.08.18 beğen 1 cevap

münzevî

@selmanbayat

Bir matematikçi olarak beğendiğim, olasılık kuramını kurgusuyla anlaşılır kılan sürükleyici bir kitaptır.
Olasılıksız
kitaba puan vermedi
6 beğen · 0 yorum

Juvon Kim

@juvonkim

Yorumlarda gördüğüm kadarıyla çok beğenenler ve vakit kaybı olarak görenler var.Ben ikisinin de ortasında olarak kendimi tanımlamak isterim.Kitap okumaya yeni başladığım dönemlerde beni bir hayli etkilemesine karşın ikinci okumamda biraz abarttığımı anladım.Akıcı ve sürükleyici yapısı artı puan olsa da basit kurgusu ve derinliği olmayan karakterleri kitabın gözümdeki değerini düşürdü.Zaman geçirmek için boş bir aksiyon veya süper kahraman filmi açarsınız ya kitabı bitirdiğimde aldığım tat tam olarak buydu

Tabiki olumlu yanlarını göz ardı etmek haksızlık olur.Yazarın dili kuvvetli olmasa da okunabilir bir kitap yazmayı başarmış.Olasılık teoremleri ve Laplace Şeytanı gibi bilimsel ve ilgi çekici bilgiler de renk katan unsurlar
Olasılıksız
kitaba 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
Keyifle okudum
Olasılıksız'ın bilim, tarih, askiyon ve edebiyatın mükemmel harmanlanıp kurgulanmasıyla ortaya çıkmış bir eser olduğunu düşünüyorum. Hikayesi ve anlatımıyla dört dörtlüktü. Çok sürükleyici olması nedeniyle kısa sürede bitirdim. İncelemelere falan bakmaya hiç gerek yok. Alınıp okunacak bir kitap. Tavsiye ederim.
Olasılıksız
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum

Gamze Konya

@gamzekonya

Okuduğum en ilginç en akıcı kitaplardan biriydi.. Okumadıysanız ısrarla tavsiye ederim!!
Olasılıksız
kitaba 10 verdi
8 beğen · 0 yorum

Can Demir

@candemir

REZALET
Bu kitabın 85 baskı yaptığına mı yanayım, kaybettiğim vakte mi? Bu kadar saçma sapan bu kadar boş bir kitap okumamıştım uzun zamandır. Hani büyük bütçelerle bir filmi çekilir de gişe başarısı muhteşem olmasına rağmen kimsenin aklında kalmaz, hiçbir etkileyiciliği yoktur filmin, ve saçma salaktır. Bu kitap da öyle. Yetmişli yılların James Bond filmlerinden bir farkı yok. Hatta televizyonlarda sıkça gördüğümüz, vurdulu kırdılı patlamalı Amerikan filmlerinin ötesindeki tek şey, birkaç olasılık hesabı, ki konuya meraklı olmayan birisi için bunun da hiçbir anlamı yok. Hele o patlayan arabaların olduğu bölümler yok mu? LPG li araç mı varmış ABD’de patlıyor bu arabalar? (Bombayı da internetten araştırıp yaptı bu arada adamımız???) Kaçma kovalama, patlama bölümleriyle dolu, atmosferi olmayan, betimlemeleri olmayan, karakterleri olmayan, üfürük tiplemelerle yaratılmış, saçma sapan fantastik bir James Bond filmi sanki. Bu kadar Holywood vari bu kadar Amerikan ucuz-roman tarzı bir hikaye en son ne zaman okudum hatırlamıyorum. Hele o ajan kızımızın esas oğlanımızla tanışıp tüm hayat hikayesini bir çırpıda anlattığı o üfürük bölümler yok mu, ancak bu kadar ucuz ve kötü olurdu. Bir de kadın ajanımızın bayılttığı erkek ajanın mikrofonunu alıp diğer ajanla konuşması, diğerinin de konuştuğu kişinin kadın olduğunu bile anlamaması, off ki ne of saymakla bitmez. Son elli sayfayı okumadım bile. Bir puan. Rezalet ötesi!
Olasılıksız
kitaba 1 verdi
1 beğen · 2 yorum
MEMOLİ (@memoli)
Zaten tüm boşluklar son 50 sayfada doluyordu. Keşke son kısmı okusaydınız. Kitabın en güzel bölümü en son kısmıydı.
10.08.18 beğen 1 cevap
Lüzumsuz Bilgiler (@luzumsuzbilgileransiklopedisi)
yaptığınız yoruma katılıyorum internette yapilan yorumlara dayanarak aldim kitabi fakat abartıldığını dusunuyorum gerci kitabı okuyalı biraz zaman oldu ama aklimda iz birakmamiş bile... sıradan bir amerikan filmi senaryosunu geçememiştir benim gözümde...
25.08.18 beğen cevap

buse beril

@buseberil

Kendisi en sevdiğim kitaplardandır. İnanılmaz bir kugusu var ve insanı hiç sıkmıyor. Bu kadar sevilmesine şaşmamalı.
Olasılıksız
kitaba 10 verdi
6 beğen · 1 yorum
Kerem Can (@keremcan0)
İlk defa bi karaktere aşık olduğum bir kitap. Adem amcamız coşturmuş ?
04.09.17 beğen cevap

Kıymet

@kymttprk

başta çok sıkıcı geldi bır türlü bagdastiramiyordum ama biraz daha okuyunca kitaba hayran kaldım Kitapta david caine adında birnden bahsediyor david olayları önceden görebiliyor ve bu yeteneği başına birçok olayın gelmesine neden oluyor. David in jasper adında bır ikizi var ve onda da ses adı verdiği bir şey ona ne olacağı hakkında her şeyi söylüyor ve doktorlar onun şizofreni olduğunu söylüyor... Nava diye bir ajan var onun da başı belaya giriyor ve korelilere bilgi vermeli ve bir bilim adamının alfa deneyine ulaşıyor o bilim adamı da deney olarak julia diye bir öğrencisini davidi ve jasper i kullanıyor nava bunu fark ediyor sonra david lerle bir olup kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar... bir sürü olaylar oluyor. Sizi hem düşündürecek hem de biraz gerdirecek... anlayacağınız ne olursa olsun kitabı bitirin çok beğenirsiniz.
Olasılıksız
kitaba puan vermedi
1 beğen · 1 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Ben okudum ve beğenemedim nedense ,bulutsu bir poker herşeyi sildi bende.
23.07.17 beğen cevap
1 Kitap 1 kısmen aynı olan kitap ve OZ'dan gelen bir kitap.
Gayet hoş bir kitap olan OLASILIKSIZ
İlk kitaba benzeyen güzel bir roman olan EMPATİ
Ve zorlama sonucu olan "eğlenceli" bir Kitap OZ
Olasılıksız
kitaba 7 verdi
1 beğen · 0 yorum

masum kuş

@masumkus

Değerlendirme
Şu ilginç kitap.Beta, alfa, data vs. Sürükleyici ve sürprizlere açık.Şimdiden hak ettiği yeri buluyor bence.
Olasılıksız
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Tesadüf, Şans, Olasılık/Olasılıksız
Temelde bu terimlerin ifadede ettikleri şeyin doğru olmadığını; gerçekte her şeyin tercihler sonucunda oluştuğunu anlatıyor. Hikaye kusursuz. Aradaki Fizik ve Biyolojik olayların anlatıldığı kısımlar sıkıcı olsa da anlatılmak isteneni anlayabilmek için gerekirse birkaç kez okunmalı. (Yorumlarda o kısımları atladım yazanlar olmuş :D ) Hikayede birçok olayı birbirine bağlamış yazar ve bunu başarılı bir şekilde yapmış. Psikolojik, fiziksel, biyolojik olaylar bir polisiye hikayede muhteşem bir hal almış. Biraz da olumsuz tarafından bahsedecek olursak başlarda olaylar ve kişiler çok fazlaydı; bu kimdi diye geriye dönüp baktım birkaç kez. Bu kısımda biraz dikkat gerekiyor okurken.
Olasılıksız
kitaba 8 verdi
6 beğen · 2 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
,
23.03.17 beğen cevap
ben cemalsureyya (@bencemalsureyya)
Aksiyon fizik biyoloji her şey va bu kitapta!
23.03.17 beğen cevap

Kumral Ada

@kumralada

Filmi olabilir
Siz geleceğinizi görmek ister miydiniz? Bu kitap işte öyle Cainenin kaderini beliriyor. Hangi yoldan giderse başına bu gelecek diye hesaplıyor. Ben istemezdim beynim yanardı doğrusu Caine iyi dayanmış. Aksiyon dolu kitap okurken hayal kurmak güzeldi, filmi ilerde çıkarsa hayallerim gibimi olmuş görüceğiz.. Ayrıca yazar haklı, eğer caine gibi geleceği gören insanlar olsa dünya yok olur savaşlar çıkar, ölümler çok olur.. İy iki yok ayrıca geleceği bilen insanlar içten gülemez ki, en iyisi bilememek...
Olasılıksız
kitaba 7 verdi
6 beğen · 5 yorum
◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦ (@mervekaya)
Evet, haklısın baya değişik ve güzel bir eser..
10.03.17 beğen cevap
Kumral Ada (@kumralada)
Kitabı uzatmak için yazmasaydı çok daha güzel olabilirdi :)
10.03.17 beğen cevap
◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦ (@mervekaya)
Hımm. Ben sıkılmadan okumuştum farklı gelmişti bana.Ama haklısındır.. ;)
10.03.17 beğen cevap
Kumral Ada (@kumralada)
Yok ya güzeldide bazı yerlerinde takıldı bazı yerleri merak ede ede okudum bide ben bunu daha önce okudum o yüzdende çok çok beğenmemiş olabilirim :))
10.03.17 beğen cevap
◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦ (@mervekaya)
Olabilir sen daha iyi bilirsin tabi ama ortak karar iyi bir eser ;)
10.03.17 beğen cevap

Necdet

@necdet

Sizce bu tesadüf mü?
Bir arkadaşınızla yıllar sonra sokakta karşılaşıyorsunuz sizce bu tesadüf mü? :)
Bu bile gizemi ve ne kadar muhteşem kitap olabileceğinin ipucunu veriyor.
Şiddetle tavsiye edeceğim birkaç kitap arasına girdi.
Aklın sınırlarını zorluyor.
Bazı yerlerde konuyu bilmiyorsanız okuyup orayı geçmek için biraz çaba sarf edebilirsiniz ama bu normaldir. Ama ilgili olduğunuz bölüm olunca akıp gidiyor.
Tavsiye ediyorum demekten başka birşey daha yazmaya gerek yok.
Olasılıksız
kitaba 10 verdi
11 beğen · 0 yorum

tamer aktulum

@amantedelashadas

ADAM FAWER- KARARLAR DOĞRU VEYA YANLIŞ DEĞİLDİR KARARLAR KARARDIR. SEN ,SANA GÖRE EN İYİSİNİ SEÇ.
Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto’da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılaR.
BU KİTAP PİYASA'YA ÇIKTIĞI ANDAN İTİBAREN OKUMAK İSTEDİĞİM AMA BİR TÜRLÜ OKUMAYA FIRSAT BULAMADIĞIM BİR ESER... DAHA ÖNCE OKUMUŞ OLSAYDIM HERŞEY BİRAZ DAHA İYİ OLURDU BELKİ DE...HER SAYFASINI BİR SONRAKİNİ DÜŞÜNEREK OKUDUM. HER SAYFASINDA BAŞKA BİR GİZEM NASIL ANLATILIR BİLMİYORUM AMA BU KİTABIN KİTAPLIĞIMDA BAMBAŞKA BİR YERİ OLDU SÜRÜKLEYİCİ AYNI ZAMANDA ETKİSİNDE BIRAKAN SİZİ KİTAP BİTENE KADAR ESİR ALAN.
Kararlar doğru veya yanlış değildir. Kararlar karardır. Sen, sana göre en iyisini seç.
Olasılıksız
kitaba puan vermedi
11 beğen · 0 yorum
/ 24