up
ara
profil foto
‹ Olasılıksız

Olasılıksız Kitap İncelemeleri

Doğa Yumlu

Doğa Yumlu

@heirofvandetta

Uyarı! Aşırı derecede nöropsikoloji sevdirir.
Bilim kurgu ve aksiyonun fazlasıyla fantastiğe kaydığı bu roman gerçeklikle hayal dünyası arasında çok büyük bir bağlantı kurmanızı sağlayacak. Şimdiye kadar hissettiğiniz bütün "dejavu"ları teker teker önünüze serecek türde bir roman.
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 10 verdi
5 beğen · 0 yorum
elif özan

elif özan

@hickimsee

İşte hayatın en güzel tarafı da buydu; her şey olabilirdi, her ne kadar olasılıksız olursa olsun olabilirdi, olasılık dışı olan bir olay mutlaka olurdu.
Adam Fawer
ataç ikon Olasılıksız
kitaba puan vermedi
8 beğen · 0 yorum
Wusah

Wusah

@wsah

Olasılık diye bir şey yoktur...
bitirdikten sonra hayatımda başıma gelen olası olaydan tutun bütün sayısal verileri kitaptan öğrendiğim formüller aklıma geliyor en önemlisi de yüksek oğrenim sınıfinda bulunan kişilerin aynı gün doğma olasılığını Prof. Doc'in hesaplama yöntemi beni çok etkilemişti...
ataç ikon Olasılıksız
kitaba puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
sinem

sinem

@snmm

birtek ben mi sevemedim?
Bitirmek için çok çabaladım. Kendimi tebrik ettim sonrasında. Sevemedim olmadı akmadı kitap bana.
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 1 verdi
20 beğen · 12 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Sinem ben de sevememiştim OLASILIKSIZ başlıklı bu kitabı. Haberin olsun! :)
23.11.18 beğen 1 cevap
Yasin Demirtaş (@yasindemirtas)
Tövbe et . Aziz mübarek gün ya ..
23.11.18 beğen 1 cevap
Red Red (@khaos)
Okuduğum dönemde beğenmiştim ama şimdi okusam ne olur bilmiyorum.
23.11.18 beğen 2 cevap
gezgin abdal (@gezginabdal)
Sadece aen değilsin sevmeyen. Ben de elime alıdım ama okuyamadım. Şimdi bazen piyasada bazı kitaların isimleri çok fazla reklam olur ve onu okumamak eksiklikmiş gibi addedilir. Mesela bir ara “Scret” diye bir kitap çıktı Amerika’da. Amiyane deyimle uyduruk bşr kitaptı. Ancak o kadar çok sattı ve gündem oldu ki, en alakasız insanın bile ağzına pelesenk olmuştu. Oysa inan senin gündelik hayatta bildiğin şeyleri kısa cümlelerle yazıp iyi pazarlamışlardı, o kadar. Bu “olasılıksız” da kişisel gelişim kitapları dediğimiz türden kitaplardan biri. Kişisel başarı, mutluluk, refah, aşk vb herşeyin toplumsal yanını görmezden gelip sana tek başına nasıl “başaracağını” öğütlüyor. Konu uzun da, ben bu kadar yazabildim.
23.11.18 beğen 1 cevap
gezgin abdal (@gezginabdal)
Tespitin yerinde, ihtiyaç duyduğun konulara dönük bir öncelik sıralaması yaparsın. İşte, zihniyet dünyanı güçlü kılacak felsefi,tarihi kitaplar. Hele de bir kadın olarak erkekten fazla okumanız gerekir. Çünkü kadına dair tüm ksrşı yönelimler, eril iktidarın önce zihin dğnyasında iktidarı ile başladı. Sizin de önce zihniyet dünyasında bu itidarı yıkmanız gerekir. Başarılar.
23.11.18 beğen 1 cevap
Wusah (@wsah)
Bende zorlamıştım kendimi ama bitirdikten sonra hayatımda başıma gelen olası olaydan tütün bütün sayısal verileri kitaptan öğrendiğim formüller aklıma geliyor en önemlisi de yüksek oğrenim sınıfinda bulunan kişilerin aynı gün doğma olasılığını Prof. Doc'in hesaplama yöntemi beni çok etkilemişti...
23.11.18 beğen 1 cevap
nino (@littleprinceandnino)
Yalnız başlığı ve yazıyı okurken üzülmeye başlamıştım.. ta ki aşağıdakini görene kadar :)
24.11.18 beğen 1 cevap
NyssaKitty

NyssaKitty

@nyssakitty

Tekrar tekrar okumamak işten değil!
Seneler içerisinde kendini tekrar tekrar okuyan, bağımlılık tesirli sürükleyici bir yapıttır. Beyninizin okurken sürekli çalıştığını hissedip uzun süre etkisinden çıkamayacağınız bir kitap. Şiddetle tavsiye ettiğimi söyleyebilirim sadece.
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 9 verdi
11 beğen · 1 yorum
ismail yılmaz (@fbbbu)
Merhaba, nasılsınız sizden ricam kitabın ön yüzünü çekip bana mesaj olarak atsanız.sözlerinizden bal damlıyor,çok merak ettim kitabı okumak istiyorum..😊❤️
19.11.18 beğen cevap
Seda Bal

Seda Bal

@sedabal

4 defa baştan başladığım tek kitap olarak tarihe geçti. Mükemmel kurgu sürükleyici anlatim
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 10 verdi
12 beğen · 3 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Hımm. Demek dört defa baştan sona okudun kitabı,öyle mi Seda? 🤔
16.09.18 beğen cevap
Yasin Demirtaş (@yasindemirtas)
Konusu benim dünya görüşüm ben de birden fazla okudum
16.09.18 beğen 1 cevap
kader.cmln (@naturmort)
Kendinden bir şeyler buldun herhalde ondan bu kadar çok okuman:))
16.09.18 beğen cevap
Dilan buluğtekin

Dilan buluğtekin

@dilanbulut

daha önce olasılıkların bu kadar hayatımızı etkileyebileceğini hiç düşünmemiştim. Beni bambaşka bir dünyaya davet eden bu kitap unutulmaz kitaplarımın arasına girmeyi başardı. Kitaptaki ince detaylarda gözlerim açılarak tekrar tekrar yok artık diyip birdaha başa dönüp okuduğum yerler çok fazlaydı. Bu da beni ayrıca kitaba hayran bırakan ve neden bu kadar popüler olduğunu o zaman anladığım sebeplerden biriydi. Mutlaka ama mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Özellikle de her şeyin en büyük olasılıkla gerçekleştiğini aslında hiçbir şeyin rastlantısal olmadığını anladım. Kesinlikle çok sürükleyici bir kitap.
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 10 verdi
16 beğen · 6 yorum
münzevî (@selmanbayat)
Olasılıklar dünyası gerçekten tuhaf. Eğer tüm olasıkları hesaplayabilseydik geleceği tahmin ederdik.
09.08.18 beğen 1 cevap
MEMOLİ (@memoli)
Kitapta en çok sevdiğin karakter kimdi ve neden? Ben de bu kitabı okudum ve senin düşünceni merak ettim. :)
09.08.18 beğen 1 cevap
MEMOLİ (@memoli)
Bence kral Caine’di 👑. Ama beni en çok sarsan kısım kitabın son 10 sayfası flndı. Hele o doktorun karşıdan karşıya geçmesi. “Ben dondurma sevmiyordum ki” demesi. Julia’nın çöplerin yanında ölürken dondurmayı görerek gülmesi. Hayatım boyunca okuduğum en iyi kitaplardan biriydi. Tek kelime ile mükemmel.
10.08.18 beğen 1 cevap
Dilan buluğtekin (@dilanbulut)
Benim de en çok aklımda kalan kısmı kesinlikle oydu. Yazar son vuruşunu son sayfalara saklamış efsane bir kitaptı kesinlikle.
10.08.18 beğen 1 cevap
Sergen Karaca (@sergenkaraca)
Özür dilerim yeniyim . Sabahtan dolaşıyorum ama pek anlayamadım. Siteyi nasıl kullanabilirim?
13.11.18 beğen cevap
münzevî

münzevî

@selmanbayat

Bir matematikçi olarak beğendiğim, olasılık kuramını kurgusuyla anlaşılır kılan sürükleyici bir kitaptır.
ataç ikon Olasılıksız
kitaba puan vermedi
7 beğen · 0 yorum
Juvon Kim

Juvon Kim

@renacido94

Yorumlarda gördüğüm kadarıyla çok beğenenler ve vakit kaybı olarak görenler var.Ben ikisinin de ortasında olarak kendimi tanımlamak isterim.Kitap okumaya yeni başladığım dönemlerde beni bir hayli etkilemesine karşın ikinci okumamda biraz abarttığımı anladım.Akıcı ve sürükleyici yapısı artı puan olsa da basit kurgusu ve derinliği olmayan karakterleri kitabın gözümdeki değerini düşürdü.Zaman geçirmek için boş bir aksiyon veya süper kahraman filmi açarsınız ya kitabı bitirdiğimde aldığım tat tam olarak buydu

Tabiki olumlu yanlarını göz ardı etmek haksızlık olur.Yazarın dili kuvvetli olmasa da okunabilir bir kitap yazmayı başarmış.Olasılık teoremleri ve Laplace Şeytanı gibi bilimsel ve ilgi çekici bilgiler de renk katan unsurlar
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
Keyifle okudum
Olasılıksız'ın bilim, tarih, askiyon ve edebiyatın mükemmel harmanlanıp kurgulanmasıyla ortaya çıkmış bir eser olduğunu düşünüyorum. Hikayesi ve anlatımıyla dört dörtlüktü. Çok sürükleyici olması nedeniyle kısa sürede bitirdim. İncelemelere falan bakmaya hiç gerek yok. Alınıp okunacak bir kitap. Tavsiye ederim.
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Gamze Konya

Gamze Konya

@gamzekonya

Okuduğum en ilginç en akıcı kitaplardan biriydi.. Okumadıysanız ısrarla tavsiye ederim!!
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 10 verdi
8 beğen · 0 yorum
Can Demir

Can Demir

@candemir

REZALET
Bu kitabın 85 baskı yaptığına mı yanayım, kaybettiğim vakte mi? Bu kadar saçma sapan bu kadar boş bir kitap okumamıştım uzun zamandır. Hani büyük bütçelerle bir filmi çekilir de gişe başarısı muhteşem olmasına rağmen kimsenin aklında kalmaz, hiçbir etkileyiciliği yoktur filmin, ve saçma salaktır. Bu kitap da öyle. Yetmişli yılların James Bond filmlerinden bir farkı yok. Hatta televizyonlarda sıkça gördüğümüz, vurdulu kırdılı patlamalı Amerikan filmlerinin ötesindeki tek şey, birkaç olasılık hesabı, ki konuya meraklı olmayan birisi için bunun da hiçbir anlamı yok. Hele o patlayan arabaların olduğu bölümler yok mu? LPG li araç mı varmış ABD’de patlıyor bu arabalar? (Bombayı da internetten araştırıp yaptı bu arada adamımız???) Kaçma kovalama, patlama bölümleriyle dolu, atmosferi olmayan, betimlemeleri olmayan, karakterleri olmayan, üfürük tiplemelerle yaratılmış, saçma sapan fantastik bir James Bond filmi sanki. Bu kadar Holywood vari bu kadar Amerikan ucuz-roman tarzı bir hikaye en son ne zaman okudum hatırlamıyorum. Hele o ajan kızımızın esas oğlanımızla tanışıp tüm hayat hikayesini bir çırpıda anlattığı o üfürük bölümler yok mu, ancak bu kadar ucuz ve kötü olurdu. Bir de kadın ajanımızın bayılttığı erkek ajanın mikrofonunu alıp diğer ajanla konuşması, diğerinin de konuştuğu kişinin kadın olduğunu bile anlamaması, off ki ne of saymakla bitmez. Son elli sayfayı okumadım bile. Bir puan. Rezalet ötesi!
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 1 verdi
1 beğen · 2 yorum
MEMOLİ (@memoli)
Zaten tüm boşluklar son 50 sayfada doluyordu. Keşke son kısmı okusaydınız. Kitabın en güzel bölümü en son kısmıydı.
10.08.18 beğen 1 cevap
Lüzumsuz Bilgiler (@luzumsuzbilgileransiklopedisi)
yaptığınız yoruma katılıyorum internette yapilan yorumlara dayanarak aldim kitabi fakat abartıldığını dusunuyorum gerci kitabı okuyalı biraz zaman oldu ama aklimda iz birakmamiş bile... sıradan bir amerikan filmi senaryosunu geçememiştir benim gözümde...
25.08.18 beğen cevap
buse beril

buse beril

@buseberil

Kendisi en sevdiğim kitaplardandır. İnanılmaz bir kugusu var ve insanı hiç sıkmıyor. Bu kadar sevilmesine şaşmamalı.
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 10 verdi
6 beğen · 1 yorum
Kerem Can (@keremcan0)
İlk defa bi karaktere aşık olduğum bir kitap. Adem amcamız coşturmuş ?
04.09.17 beğen cevap
Kıymet

Kıymet

@kymttprk

başta çok sıkıcı geldi bır türlü bagdastiramiyordum ama biraz daha okuyunca kitaba hayran kaldım Kitapta david caine adında birnden bahsediyor david olayları önceden görebiliyor ve bu yeteneği başına birçok olayın gelmesine neden oluyor. David in jasper adında bır ikizi var ve onda da ses adı verdiği bir şey ona ne olacağı hakkında her şeyi söylüyor ve doktorlar onun şizofreni olduğunu söylüyor... Nava diye bir ajan var onun da başı belaya giriyor ve korelilere bilgi vermeli ve bir bilim adamının alfa deneyine ulaşıyor o bilim adamı da deney olarak julia diye bir öğrencisini davidi ve jasper i kullanıyor nava bunu fark ediyor sonra david lerle bir olup kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar... bir sürü olaylar oluyor. Sizi hem düşündürecek hem de biraz gerdirecek... anlayacağınız ne olursa olsun kitabı bitirin çok beğenirsiniz.
ataç ikon Olasılıksız
kitaba puan vermedi
1 beğen · 1 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Ben okudum ve beğenemedim nedense ,bulutsu bir poker herşeyi sildi bende.
23.07.17 beğen cevap
1 Kitap 1 kısmen aynı olan kitap ve OZ'dan gelen bir kitap.
Gayet hoş bir kitap olan OLASILIKSIZ
İlk kitaba benzeyen güzel bir roman olan EMPATİ
Ve zorlama sonucu olan "eğlenceli" bir Kitap OZ
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
/ 24