up
ara
profil foto
‹ Tüm Olasılıksız İncelemeleri

Olasılıksız Kitap İncelemeleri

Elifcee

Elifcee

@elifcee

İyi İş Çıkarılmış
Okumakta geciktiğim bir kitaptı.Kitapta genel olarak, 'Aslında tesadüf diye bir şeyin olmadığı başımıza gelen her olayın yaptığımız seçimler sonucunda olduğu açıklanıyor. Böyle olunca da birinin yaptığı seçim, diğerinin yaşayacaklarını da etkiliyor.'
Popüleritesi yüksek olan bazı kitaplar bizi, okuduktan sonra hayal kırıklığına uğratabiliyor. Ama benim için 'Olasılıksız' öyle olmadı. Adam Fawer'in bu kadar iyi iş çıkarması, okuyucuya "vakit kaybıydı" dedirtmeden,okuyucunun beklentisini hakkıyla karşıladı bence. Herşey öyle yerindeydi ki filmi çekilse hangi karakteri kim oynar diye düşünüp 'isim' bulunabilir hemen. Olayların ustaca kesiştirilmesi, açıklanan teoriler,aksiyonu tam anlamıyla yaşatması kitaba daha da bağlıyor insanı.Adam Fawer, özellikle David Caine'e ve Jasper'e yapılan işkence anlarını, meşhur karakter Nava'nın aksiyon dolu cinayetlerini öyle güzel anlatmış ki okurken midem bulandı,etkileyiciydi. Ama en etkileyici an,kitabın sonunda saklı ; Kitap koku ile başlayıp koku ile bitiyor ve her şeyin sadece tek bir kişi için olduğunu anlıyorsunuz.Beklenmedik bir son işte bu da.
Bu kitabı okumalısınız.dız.sız.mız...:)
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 9 verdi
7 beğen · 4 yorum
POST_MORTEM (@postmortem)
Güzel inceleme olmuş,bu kitabı okumalısınız kısmına katılmakla birlikte diyorum ki "bu kitabın bıraktığı etki ile yazarın diğer kitaplarından da aynı etkiyi beklememelisiniz.yiz.liymişiz :D "
17.08.16 beğen cevap
Elifcee (@elifcee)
Teşekkür ediyorum öncelikle. Haklısınız yazarın diğer kitapları beklentiyi karşılayamıyor-muş. Okumadım henüz diğer iki kitabını. Pek düşünmüyorum da 'Olasılıksız'la tadı damağımda kalsın şimdilik. :)
17.08.16 beğen cevap
POST_MORTEM (@postmortem)
Ben de Oz'u okumadım sadece ama onunla ilgili heyecanımı da zaten okuyanların yorumlarıyla birlikte yitirdim.Olasılıksız'ın tadını yitirmemek güzel fikir ;)
17.08.16 beğen cevap
Elifcee (@elifcee)
Kesinlikle :)
17.08.16 beğen cevap