ara
Bağışlanan Terapi
Hemen Satın Al

Bağışlanan Terapi

Yazar :
Çevirmen :
Yayınevi : Kabalcı Yayınevi
Tür / Konu :
ISBN : 9789758240012
Sayfa : 268 sayfa
Orijinal Adı : Gift of Therapy An Open Letter to a New Generation of Therapists and Their Patients
Orijinal Dili : İngilizce
Basım : İstanbul 2002
Otuzbeş yıldır psikiyatrist olarak çalışan ve ödüllü bir yazar olan Irvin Yalom bilgeliğini bu kez de Bağışlanan Terapi'de gösteriyor. Sarsıcı oluşu, derinliği ve büyük ölçüde uygulanabilirliğiyle Yalom'un öngörüleri, yeni kuşak terapist ve hastalar için tedavi sürecini zenginleştirecektir. Yalom, başarılı bir terapi için vazgeçilmez bir kılavuz olan bu kitabını, "çalışmalarımda yararlı bulduğum görüş ve tekniklerin kendisine özgü bir bireşimidir," diye tanımlıyor ve şöyle devam ediyor: "Bu görüşler o kadar kişisel, bildiğinden şaşmaz ve bazen de özgündür ki, okur başka bir yerde pek bulamaz."İnsan psikolojisi alanında günümüzün önde gelen düşünürlerinden Yalom'un Bağışlanan Terapi'si, psikoterapiyle ve kişisel gelişimle ilgilenen herkes için kaçırılmaması gereken bir kitap.

Bağışlanan Terapi Kitabı için En Beğenilen İncelemeler

2 ay önce
Bu kitap psikologlara yönelik yazılmış olmasına rağmen , herkesin alıp okuyabileceği ve kendine bir pay çıkarabileceği bir kitap. O kadar güzel anlatıyor ki anlattığı tavsiye ettiği şeyler havada kalmıyor bizzat örneklendirerek anlatıyor ve herkesin anlayabileceği gibi anlatıyor. Bu adamın kitaplarını okumayı seviyorum, dilini seviyorum, tarzını seviyorum. Hatta uyguladığı terapi yöntemlerini bile seviyorum keşke benim de psikoloğum olsaydı :)))
8
misafir
Psikiyatri ve teknikleri gibi spesifik bir konuyu, nasıl oluyor da bizlerin anlayacağı bir dilde, derinliği bozmadan yazıyor bilemiyorum. Harika bir eser.
10

Bağışlanan Terapi kitabının yazarın diğer kitapları

3 8.9
7 9.0
0 7.0
5 8.5
1 9.0
Oyunuz :
0
Bu kitap daha çok okunsun diyorsan
Yeni kitabım Bağışlanan Terapi. Bakalım nasıl? @neokur
Sponsorlu Kitaplar
- Orhan Pamuk
Roman (Yerli) , Öykü (Yerli)
- Tarık Demirkan
Çocuk
KİTABIN ÖDÜLLERİ
Kitap henüz ödül almamıştır.