ara

Bağışlanan Terapi

Bağışlanan Terapi

Bağışlanan Terapi Özet Bilgileri ve Türleri

Yazar :
Çevirmen :
Yayınevi : Kabalcı Yayınevi
Tür / Konu :
ISBN : 9789758240012
Sayfa : 268 sayfa
Orijinal Adı : Gift of Therapy An Open Letter to a New Generation of Therapists and Their Patients
Orijinal Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2002
İstatistik :
18 oy - ortalama 8.11/10 puan - 2 inceleme - 0 alıntı
Otuzbeş yıldır psikiyatrist olarak çalışan ve ödüllü bir yazar olan Irvin Yalom bilgeliğini bu kez de Bağışlanan Terapi'de gösteriyor. Sarsıcı oluşu, derinliği ve büyük ölçüde uygulanabilirliğiyle Yalom'un öngörüleri, yeni kuşak terapist ve hastalar için tedavi sürecini zenginleştirecektir. Yalom, başarılı bir terapi için vazgeçilmez bir kılavuz olan bu kitabını, "çalışmalarımda yararlı bulduğum görüş ve tekniklerin kendisine özgü bir bireşimidir," diye tanımlıyor ve şöyle devam ediyor: "Bu görüşler o kadar kişisel, bildiğinden şaşmaz ve bazen de özgündür ki, okur başka bir yerde pek bulamaz."İnsan psikolojisi alanında günümüzün önde gelen düşünürlerinden Yalom'un Bağışlanan Terapi'si, psikoterapiyle ve kişisel gelişimle ilgilenen herkes için kaçırılmaması gereken bir kitap.

Bağışlanan Terapi Kitap İncelemelesi (Toplam 2 inceleme)

kitap inceleme

Seval Deveciler.

@nymphes

8
Bu kitap psikologlara yönelik yazılmış olmasına rağmen , herkesin alıp okuyabileceği ve kendine bir pay çıkarabileceği bir kitap. O kadar güzel anlatıyor ki anlattığı tavsiye ettiği şeyler havada kalmıyor bizzat örneklendirerek anlatıyor ve herkesin anlayabileceği gibi anlatıyor.
Bu adamın kitaplarını okumayı seviyorum, dilini seviyorum, tarzını seviyorum. Hatta uyguladığı terapi yöntemlerini bile seviyorum keşke benim de psikoloğum olsaydı :)))
Faydalı buldunuz mu? evet 4   hayır 0
paylaşmaya değer mi? 487 karakter
kitap inceleme

Arife Gözde ÖZB.

@arife-gozde-ozbek

10
Psikiyatri ve teknikleri gibi spesifik bir konuyu, nasıl oluyor da bizlerin anlayacağı bir dilde, derinliği bozmadan yazıyor bilemiyorum. Harika bir eser.
Faydalı buldunuz mu? evet 2   hayır 0
paylaşmaya değer mi? 159 karakter
Oyunuz :
0
Bu kitap daha çok okunsun diyorsan
Yeni kitabım Bağışlanan Terapi. Bakalım nasıl? @neokur