ara

Bağışlanan Terapi

- Gift of Therapy An Open Letter to a New Generation of Therapists and Their Patients
- 2002 - 268s

Bağışlanan Terapi Konusu, Özeti ve Türleri

Bağışlanan Terapi
Otuzbeş yıldır psikiyatrist olarak çalışan ve ödüllü bir yazar olan Irvin Yalom bilgeliğini bu kez de Bağışlanan Terapi'de gösteriyor. Sarsıcı oluşu, derinliği ve büyük ölçüde uygulanabilirliğiyle Yalom'un öngörüleri, yeni kuşak terapist ve hastalar için tedavi sürecini zenginleştirecektir. Yalom, başarılı bir terapi için vazgeçilmez bir kılavuz olan bu kitabını, "çalışmalarımda yararlı bulduğum görüş ve tekniklerin kendisine özgü bir bireşimidir," diye tanımlıyor ve şöyle devam ediyor: "Bu görüşler o kadar kişisel, bildiğinden şaşmaz ve bazen de özgündür ki, okur başka bir yerde pek bulamaz."İnsan psikolojisi alanında günümüzün önde gelen düşünürlerinden Yalom'un Bağışlanan Terapi'si, psikoterapiyle ve kişisel gelişimle ilgilenen herkes için kaçırılmaması gereken bir kitap.

Bağışlanan Terapi - s41

Doğru empati yalnızca terapistler için değil hastalar için de önemli bir özelliktir ve hastalarımızın başkalarına karşı empati geliştirmelerine yardımcı olmalıyız. Hastalarımızın bize genellikle tatmin edici bireylerarası ilişkiler geliştiremedikleri veya sürdüremedikleri için geldiklerini unutmayın. Çoğu kişi başkalarının duygu ve deneyimleriyle empati kurmada başarıszıdır. (Seval Deveciler)

Seval Deveciler.

@nymphes

- Irvin D. Yalom
8.1 (19 oy)
Bu kitap psikologlara yönelik yazılmış olmasına rağmen , herkesin alıp okuyabileceği ve kendine bir pay çıkarabileceği bir kitap. O kadar güzel anlatıyor ki anlattığı tavsiye ettiği şeyler havada kalmıyor bizzat örneklendirerek anlatıyor ve herkesin anlayabileceği gibi anlatıyor.
Bu adamın kitaplarını okumayı seviyorum, dilini seviyorum, tarzını seviyorum. Hatta uyguladığı terapi yöntemlerini bile seviyorum keşke benim de psikoloğum olsaydı :)))
Verdiği Puan: 8
487 karakter
4 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Arife Gözde ÖZB.

@arife-gozde-ozbek

- Irvin D. Yalom
8.1 (19 oy)
Psikiyatri ve teknikleri gibi spesifik bir konuyu, nasıl oluyor da bizlerin anlayacağı bir dilde, derinliği bozmadan yazıyor bilemiyorum. Harika bir eser.
Verdiği Puan: 10
159 karakter
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·
0
Yeni kitabım Bağışlanan Terapi. Bakalım nasıl? @neokur