Bağışlanan Terapi
ISBN : 9789758240012
Sayfa : 268 sayfa
Orjinal Adı : Gift of Therapy An Open Letter to a New Generation of Therapists and Their Patients
Orijinal Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2002
Otuzbeş yıldır psikiyatrist olarak çalışan ve ödüllü bir yazar olan Irvin Yalom bilgeliğini bu kez de Bağışlanan Terapi'de gösteriyor. Sarsıcı oluşu, derinliği ve büyük ölçüde uygulanabilirliğiyle Yalom'un öngörüleri, yeni kuşak terapist ve hastalar için tedavi sürecini zenginleştirecektir. Yalom, başarılı bir terapi için vazgeçilmez bir kılavuz olan bu kitabını, "çalışmalarımda yararlı bulduğum görüş ve tekniklerin kendisine özgü bir bireşimidir," diye tanımlıyor ve şöyle devam ediyor: "Bu görüşler o kadar kişisel, bildiğinden şaşmaz ve bazen de özgündür ki, okur başka bir yerde pek bulamaz."İnsan psikolojisi alanında günümüzün önde gelen düşünürlerinden Yalom'un Bağışlanan Terapi'si, psikoterapiyle ve kişisel gelişimle ilgilenen herkes için kaçırılmaması gereken bir kitap.
Irvin D. Yalom hakkında bilgi
Irvin D. Yalom (d. 13 Haziran 1931)Rus kökenli Yahudi asıllı ABD'li psikiyatrist, varoluşçu, psikoterapist, yazar ve eğitimci.

Birçok popüler esere imza atmış olan Yalom ünlü bir psikoterapisttir. En popüler eseri Nietzche Ağladığında'dır (When Nietzsche Wept).

ABD, Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde psikiyatri profesörlüğü yapmaktadır.
Yeni kitabım Bağışlanan Terapi. Bakalım nasıl? @neokur
Sponsorlu Kitaplar
- Zülfü Livaneli
Roman (Yerli)
- Amy Engel
Roman (Çeviri) , Distopya , Fantastik , Aşk
- Ahmet Ayhan Çitil
Felsefe , Matematik , Bilim , Metafizik
KİTABIN ÖDÜLLERİ
Kitap henüz ödül almamıştır.