Bağışlanan Terapi

Bağışlanan Terapi

Kitap Irvin D. Yalom tarafından kalema alınan, Zeliha İyidoğan Babayiğit tarafından Türkçe'ye çevrilen Bağışlanan Terapi kitap Kabalcı Yayınevi tarafından yayınlanmıştır.
4.1
12 okur okudu. 1 inceleme eklendi.
6 okur okuyacak. 0 alıntı eklendi.
1 okur halen okuyor. 0 karakter eklendi.
10 okur oy kullandı.  
Sizin oyunuz :
Otuzbeş yıldır psikiyatrist olarak çalışan ve ödüllü bir yazar olan Irvin Yalom bilgeliğini bu kez de Bağışlanan Terapi'de gösteriyor. Sarsıcı oluşu, derinliği ve büyük ölçüde uygulanabilirliğiyle Yalom'un öngörüleri, ye...devamı
Yazar
Çevirmen
Türler
Yayınevi
İncelemeler 1 inceleme
kitap için 5 puan verdi.
Psikiyatri ve teknikleri gibi spesifik bir konuyu, nasıl oluyor da bizlerin anlayacağı bir dilde, derinliği bozmadan yazıyor bilemiyorum. Harika bir eser.
• yaklaşık 7 ay önce beğen 0 yorum ekle 0
Kitap Detayı
ISBN : 9789758240012
Sayfa : 268 sayfa
Orjinal Adı : Gift of Therapy An Open Letter to a New Generation of Therapists and Their Patients
Orjinal Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2002
Otuzbeş yıldır psikiyatrist olarak çalışan ve ödüllü bir yazar olan Irvin Yalom bilgeliğini bu kez de Bağışlanan Terapi'de gösteriyor. Sarsıcı oluşu, derinliği ve büyük ölçüde uygulanabilirliğiyle Yalom'un öngörüleri, yeni kuşak terapist ve hastalar için tedavi sürecini zenginleştirecektir. Yalom, başarılı bir terapi için vazgeçilmez bir kılavuz olan bu kitabını, "çalışmalarımda yararlı bulduğum görüş ve tekniklerin kendisine özgü bir bireşimidir," diye tanımlıyor ve şöyle devam ediyor: "Bu görüşler o kadar kişisel, bildiğinden şaşmaz ve bazen de özgündür ki, okur başka bir yerde pek bulamaz."İnsan psikolojisi alanında günümüzün önde gelen düşünürlerinden Yalom'un Bağışlanan Terapi'si, psikoterapiyle ve kişisel gelişimle ilgilenen herkes için kaçırılmaması gereken bir kitap.
Alıntılar 0 alıntı
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.
Kitap Galerisi
Kitap Karakterleri 0 karakter
S41
* s-41, kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır.
Henüz bu kitap için s-41 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 41. sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.