Soğuk Kahve

Soğuk Kahve

Kitap Ahmet Batman tarafından kalema alınan, Soğuk Kahve kitap Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır.
4.03
1000 okur okudu. 208 inceleme eklendi.
501 okur okuyacak. 166 alıntı eklendi.
52 okur halen okuyor. 0 karakter eklendi.
613 okur oy kullandı.  
Sizin oyunuz :
OKUR ÖDÜLLERİ 2013 AŞK KATEGORİSİ ÜÇÜNCÜSÜ

Sıcacık bir kahveden yükselen güzel kokular eşliğinde keyifli bir okuma vaat ediyor Soğuk Kahve.

İronik ve mizahi olduğu kadar keskin bir dil. Belk...devamı
Yazar
Türler
Yayınevi
Kitabın Ödülleri
En iyi kitap
İncelemeler 213 inceleme
kitap için 3 puan verdi.
Cümlelerin tek başına egemen olduğu bir kitap diye söze başlayalım bakalım, kitabı okuyanlarında aksini idda etme pervasızlığını göstermeyeceğini umaraktan söze 'Cümlelerin tek başına egemen oluşunu ' nun zuhur edişi kati surette denemelerin içinde muhteva olduğu aşikardır.Kitap teması bakımından yoğun olarak bir konuya odaklaştığı için okuyucuyu sıkabilir ki yapılan yorumlarda beni destekler nitelikte bu demek değil ki bende sıkıldım ..;)' Duygu' sal bireylerin okudukça düşündüğü düşündükçe okumaya devam edeceği, en maçosundan, en kırılganına , en sert kabuklusundan, en vurdumduymazına kadar herkes kendinden bir şeyler bulucaktır , burdaki denemler hepimize yeter merak etmeyin:) Değinmeden geçemeyeceğim sosyal ağda paylaşmalık derler, popüleritesi hep zindedir özlü sözlerin bu kitapta bu durum çok bereketli hani..Beğendiğimiz cümleleri aklımızdan ikişer üçer söyleriz ya bellemek için kimse inkar etmesin aksini yaşadığını inanmıyacağımdan mı evet inanmıyacğımdan önyargılarıma burdan hürmetler yine aktif ...:)
• yaklaşık 6 ay önce beğen 2 yorum ekle 0
kitap için 2 puan verdi.
Fazla övülen bu yüzden meraktan okuduğum ve zor bitirdiğim bir kitap kendisi. Kitabın kibarlığı ve kendini sade gösterme çabaları o kadar yapmacık ve sonradan ekleme gibi duruyor, aynı zamanda okuyucuya "sizi anlıyorum" izlenimi veriyordu ki; bir süre sonra ciddi anlamda rahatsız olaya başladım. Ben bana az da olsa bir şeyler kazandıran, şaşırtan hiç olmadı yaratıcılığını övebileceğim bir kitap elime almak isterim. Dikkatli bir okuyucu bir süre sonra yazarın kendini tekrar ettiğini fark edecektir. Ve gerçekten kitaptaki yazıların bir çoğunu sosyal medyada bulabiliriz. Sanki oradaki cümleler alınıp şekillendirilip kitap haline getirilmiş gibi. Hele kahve battaniye ve kitap üçlüsünün bu kitabın bel kemiği olduğunu öğrenen gençler kitabı almak için bir saniye bile beklemiyor. Zaman kaybı mı bilemem sonuçta sevenler de olmuş, saygı duyarım ama benim tarzıma uyan bir kitap değildi. Yine de uğraşmış. Emeğine sağlık, ne diyelim.
• yaklaşık 6 ay önce beğen 10 yorum ekle 3
Aysu Atak
Aysu Atak Bu kitap hakkındaki düşüncelerimin aynası olmuş yorumun, işin tuhaf tarafı okumadan sadece internette okuyanların paylaştıklarından bu düşüncelere varmış olmam. Biraz önyargı olabilir ama yinede dediğin gibi saygı duymak gerekir..
yaklaşık 6 ay önce
Merve K.
Merve K. İnternette her bir sayfasını bulabilecek duruma gelen bir kitap olduğu için düşüncelerin her türlü desteklenebilir. Yeni yazarlara fırsat vermek gerekir tabi ama gerçekten yazan genç yazarlar olduğu göz önünde bulundurulursa soğuk kahve'ye olan ilgiyi gönülsüzce pazarlama harikası olarak görmek durumundayım.
yaklaşık 6 ay önce
Uğur Can Bozkurt
Uğur Can Bozkurt Gerçekten çok güzel ve haklı bir yorum olmuş. Ne yazık ki böyle bir kitap popüler olmuş ve çok satanlar listesinde yer almakta yazık!
yaklaşık 6 ay önce
kitap için 3 puan verdi.
yazar sadece kendini anlatmış ve çok fazla saçmalık var, hani nasıl desem bir ortama girdiğinizde konuşmaya başlarsınız ya aslında söylediğiniz birçok şey sizi havalı göstermek içindir, yani yapmak istediğiniz veya yapamayacağınız şeyleri söylersiniz, tabiki bu durumda karşınızki kişilerde bunu yapamaz veya yapmamıştır, işte yazarda aynen bu hava ile yazmış yazılarını. Hani o kadar süslemiş ki aslında çok sade ve çok orjinal bir yazı yazdığını gösterme çabalarına girmiş yani bizim böyle görmemizi veya öyle inanmamızı istemiş :S daha havalı gözükmek için. Sizce bir yazar yazdığı kıtap'ta kendini ne denli havalı göstermeye çalışır ki? Kısacası Kitap tümüyle yapmacık
• yaklaşık 7 ay önce beğen 11 yorum ekle 2
Özer
Özer katılıyorum sana.. son derece sıkıcı bir kitap
yaklaşık 6 ay önce
menen
menen basitti diyelim ..
yaklaşık 6 ay önce
kitap için 2 puan verdi.
Peki, kitap kötü demeyeceğim. Kesinlikle içinde herkesin kendisinden bir şeyler bulabileceği cümleler var. "Aa işte ben de tam yazdığı gibi hissetmiştim." diyebilirsiniz okurken. Ben kitabı merakımdan okudum çünkü çok fazla övülüyordu ve internette dolanırken kitapla ilgili paylaşılan bir sürü cümle beni cezbetti. Kitabı okudum pişman değilim ama bana hiçbir şey kazandırmadı. Bazı cümlelerde kendimi bulmuş olabilirim ama ya diğer cümleler ne olacak. Yani diyeceğim o ki bu kitap okunsa da olur okunmasa da olur. Ne bir şey kaybedersiniz ne bir şey kazanırsınız ve son olarak belirtmeliyim ki yazarın diğer kitabındaki denemeler kesinlikle daha güzel.
• yaklaşık 8 ay önce beğen 6 yorum ekle 0
kitap için 5 puan verdi.
Bu kitap çok farklı kitap, nasıl desem nasıl anlatsam cümlelerimi toparlayamadım bir an çok güzel. Aşka bakış açım, hayat bakış açım değişti. Sade dille yazılmış tatlı denemeler günümüzün yaşanmış olaylarından örnekler, bazen duygulandığım bazense gülmemek için zor tuttuğum anlar. Bazı denemeler gerçekten sıkıcı olsa da bazıları da beni benden aldı. Her denemenin içinde kendimi bulmakta ayrı bir güzellik. Bende olsam böyle yazardım. Bende olsam "Soğuk Kahve" tadında aşık olurdum. Bir çırpıda bitirdim. Tekrar tekrar okuyup tekrar tekrar aşık olabilirsiniz. :)
• yaklaşık 8 ay önce beğen 3 yorum ekle 0
Kitap Detayı
ISBN : 9786054771011
Sayfa : 224 sayfa
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2013
OKUR ÖDÜLLERİ 2013 AŞK KATEGORİSİ ÜÇÜNCÜSÜ

Sıcacık bir kahveden yükselen güzel kokular eşliğinde keyifli bir okuma vaat ediyor Soğuk Kahve.

İronik ve mizahi olduğu kadar keskin bir dil. Belki de çoğumuzun gündelik hayatında olan konuları anlatırken sizi ters köşeden bir bakış açısına yatırıp golü ustalıkla atıyor. Hınzır bir zekânın ürünü olan cümleleri sizi gülerken duygulandıracak, çoğu zamansa hayretler içinde bırakacak.
Kahraman Tazeoğlu

Batman kendi deyimiyle numune bir adam. En azından yazdıkları öyle. Kolay kolay kimseden duyamayacağınız, cesaret isteyen şeyleri açıkyüreklilikle söylüyor okura. Özellikle kadın erkek ilişkilerinin üzerindeki pembe tozu üfleyip altında yatan siyahları ve beyazları soğukkanlılıkla gösteriyor. Ne her erkek bir Romeo, ne de her kadın bir Juliet.
Ertürk Akşun

Topuklu ayakkabı mı yoksa ben mi?
Bir kadını zorlayan bir soru olabilir.
''Çikolata mı ben mi?'' sorusu kadar olmasa da zorlar.
Sizler topuklu ayakkabısı ayaklarını vuran kadınlarsınız.
Topuklarınızın altında kâğıt mendiller var.
Bazılarınızın gözyaşlarını silen mendiller işte, yabancı değiller.
O mendiller hep canınızın yandığı yerlerde...
Çok adisiniz pembe rujlar, çekici kılıyorsunuz dudakları.
Alıntılar 166 alıntı
Birine "G*tün tekisin" diyorsam, oradaki "yıldız" sansür değil, o kişinin yıldızlı bir göt olduğunun belirtisidir. Yıldızlı pek iyi gibi...
beğen 37 Beste Himmetoglu  •   •  yaklaşık 2 yıl önce
Beni kaybetmekten korkmuyorsan hayatımda ne işin var?
beğen 25 Nazife Çörüş  •   •  yaklaşık 12 ay önce
Sevmiyoruz. Bunun için bile vakit kaybediyoruz işte. O nefret ettiğimiz insanlar hakkında konuşmak, o konuşmalar tamamen vakit kaybı. Bugün kendine bir iyilik yap, düşünme o kötü insanları, unut yediğin kazıkları. Bırak kirlenmesin senin kalbin bu gece uykuya dalarken. Kimseden nefret etmeden uyu. Sabah gözlerini daha kolay açacaksın. Çünkü tertemiz bir kalple uyanacaksın.
beğen 12 Yağmur Çelik  •   •  yaklaşık 12 ay önce
Ben seni başka bir alfabeyle seviyorum.
beğen 10 GAMZE ÖZTÜRK  •   •  yaklaşık 12 ay önce
İnsan ne istediğini iyi bilmeli. Ben yalnızlığı seviyorum mesela. Yalnızlık iyidir, bir kere trip atmıyor. Mesaj atıp cevap beklemiyor. Bugün ne yaptın? diye sormuyor. Eksileri de var tabii. Kimse yalnızlığa sarılamaz.
beğen 10 Nazife Çörüş  •   •  yaklaşık 11 ay önce
Listeler 16 liste
Soğuk Kahve Sabah Uykum Kürk Mantolu Madonna Kardeşimin Hikayesi Uçurtma Avcısı
Toplam 181 kitap
Kürk Mantolu Madonna Uçurtma Avcısı Soğuk Kahve Şeker Portakalı Sabah Uykum
Toplam 437 kitap
Soğuk Kahve Sabah Uykum Kürk Mantolu Madonna Uçurtma Avcısı Bin Muhteşem Güneş
Toplam 15 kitap
Soğuk Kahve Sabah Uykum Olasılıksız Kürk Mantolu Madonna Uçurtma Avcısı
Toplam 164 kitap
Soğuk Kahve Sabah Uykum Açlık Oyunları Bin Muhteşem Güneş Kürk Mantolu Madonna
Toplam 87 kitap
Soğuk Kahve Sabah Uykum Piraye Yüreğim Seni Çok Sevdi  Kürk Mantolu Madonna
Toplam 61 kitap
Soğuk Kahve Sabah Uykum Kürk Mantolu Madonna Uçurtma Avcısı Tutunamayanlar
Toplam 100 kitap
Sabah Uykum Soğuk Kahve Kürk Mantolu Madonna Mutlu Olmak İsteyen Adam Bin Dokuz Yüz Seksen Dört
Toplam 10 kitap
Sabah Uykum Soğuk Kahve Senden Önce Ben Düğümlere Üfleyen Kadınlar Açlık Oyunları
Toplam 14 kitap
Soğuk Kahve Sabah Uykum Kürk Mantolu Madonna Aşk Mavi Saçlı Kız
Toplam 127 kitap
Soğuk Kahve Piraye Alacakaranlık Sabah Uykum Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük
Toplam 68 kitap
Mavi Saçlı Kız Soğuk Kahve Sabah Uykum Bukre Yüreğim Seni Çok Sevdi
Toplam 5 kitap
Soğuk Kahve İskender Eylül Şifacı Baba ve Piç
Toplam 17 kitap
Kitap Galerisi
Kitap Karakterleri 0 karakter
S41
* s-41, kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır.
Bazen çok güzel bir kız girer hayatına(yüzünden, fiziğinden bahsetmiyorum güzel derken). O başka bir güzelliktir herkes göremez. Sen seviyorsun diye takımının on birini bile ezbere bilir, ofsaytı öğrenir. “Oha faule bak” der. İşte sonra bakıyorsun, kız resmen sana benzemeye başlıyor. O senin için yaşarken, sen onun için yaşamıyorsun. İlişki devam ediyor ve ondan iyisini aramak saçma geliyor. Bazen ağlıyor senin için, kıyamıyorsun, ait değilsin ona ama seviyorsun, sevmek bir bakıma aitlik oluyor işte, kendine bile ait değilken…
Bazen sırf o seviyor diye ona benzeriz.