ara

İhanet Noktası

- Deception Point

İhanet Noktası Konusu ve Özeti

İhanet Noktası
Yazar:
Çevirmen: Petek Demir
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752105737
Sayfa: 511 sayfa
Basım Tarihi: 2004
"Delta Gücü, Ulusal Keşif Bürosu ve Uzay Sınırları Vakfı gerçek kurumlardır. Bu romanda konu edilen bütün teknolojiler mevcuttur."

NASA'ya bağlı bir uydu Kuzey Kutbu'nun derinliklerine gömülü nadir bulunan bir nesnenin varlığını belirler. Bir süredir bocalamakta olan NASA bunu bir zafer olarak niteler. Amerikan uzay politikasını ve yaklaşmakta olan başkanlık seçimini derinden etkileyecek bir zaferdir bu...

Başkan, Beyaz Saray Gizli Haber Alma Analisti Rachel Sexton'ı Milne Buzul Katmanı'na gönderir. Karizmatik bilim adamı Michael Tolland başkanlığında uzmanlardan oluşan bir ekiple Kuzey Kutbu'na giden Rachel, bir süre sonra akla gelmedik bir oyunu ortaya çıkarır. Tüm dünyayı amansız bir düşmanlığa sürükleyecek bir bilim sahtekârlığı söz konusudur.

Rachel, Başkan'la bağlantı kuramadan Michael ölümcül bir saldırıya uğrar. Gerçeğin ortaya çıkmasını istemeyen esrarengiz biri, katillerden oluşan bir ekiple herkesi ortadan kaldırmaktadır.

Issız ve ölümcül bir çevrede bir avuç insanın tüm umudu bu korkunç sahtekârlığın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Öğrenecekleri gerçek ihanetin doruk noktasıdır.

"Gerilim nasıl yaratılır? İşte bunun en güzel örneği bu kitap. Elinizden bırakamayacaksınız."
--Washington Post
İhanet Noktası kitabı En Sıkıcı Kitaplar listesinde yer almaktadır.

Müzeyem Adem

@conquerorssultan

Bu kitap ile Dan Brown'un yayımlanmış bütün kitaplarını okumuş bulunuyorum. Diğer romanları gibi bunun da temposu yüksekti, olaylar oldukça kısa bir zaman diliminde gerçekleşti ve yazarın yine okurlarına sürprizleri vardı. Bunların yanı sıra okuru rahatsız edici yerlerinin de olduğunu düşünüyorum. Teknik açıdan fazlaca detaya inilmesi ise kitabı biraz sıkıcı kılmış.
Konusu genel olarak güzel. Dan Brown bu sefer politikaya ve NASA'ya ''el atmış''. Oyunlar, gizli hesaplar, tutulmayan sözler, ihanetler, hep politika söz konusu olunca akla gelen şeyleri yazmış. Diğer yandan ise Uzay'ın bir devlet kurumu tarafından keşfedilmesi gerektiğine değinmiş, bunun önemini vurgulamış, Ancak bu devletin illa ABD olması gerektiği mesajı beni rahatsız etti, belli ki yazar tarafsız kalamamış.
Bazı kısımlarını saymazsak sürükleyici bir roman diyebilirim ama şiddetle de tavsiye etmiyorum. Böyle konular ilginizi çekiyorsa okuyabilirsiniz.
İhanet Noktası
kitaba 7 verdi
3 beğen · 0 yorum

Ayşe Yılmaz

@ayseyilmaz

Klasik Dan Brown. Fakat bu 'klasik' kötü anlamda değil, mümkünse yazarımız her daim böyle 'klasik' kalsın. Mükemmel adamsın Dan Brown! Her kitabını okuduğum gibi bunu da soluksuz okumuş bitirmiştim. Gerilimin bir dakika olsun düşmediği ve elinizden kolay kolay bırakıpta işlerinize yoğunlaşamayacağınız türden :) Bu kez İlluminati, Mason locası, ambigram vs olaylarına çok girmekten ziyade farklı bir alana kalem uzatmış ve yine tabiki başarılı olmuş.
Kitap punto, boyut ve kalınlık açısından oldukça ideal geldi. Daha kalın da olabilirdi bana kalırsa seve seve okurdum ama böyle de başarılı bi oranlama olmuş. Kapak kesinlikle içerikli uyumlu, sade. Dan Brown okumaya başlayın, ister bu kitap ister başka bir kitap ama bir yerden başlayın :)
İhanet Noktası
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Volkan Çalışkan

@volkancaliskan

Dan Brown kitaplarını severim, bilimsel makaleler ile küçük hikayelerin karışımı gibidir onun kitapları benim için. Birçok teknolojik komplo vardır olaylarda, yeni makineler, yöntemler... Ama bu kitap o kadar çok teknolojik unsur barındırıyor ki, olayların etkisi hissedilmiyor. Muhtemelen Dan Brown da bu karmaşanın içinde kalmış yazarken. Kitabın sonuna geldiğinizde hala bazı şeyleri kafanızda oturtmaya çalışıyorsunuz ve finale şaşırmaya fırsat bulamıyorsunuz.
İhanet Noktası
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum

Serkan Sadak

@serkansadak56

Uzaydan geldiği iddia edilen bir meteorun üzerinde bulunan fosiller uzayda hayat olabileceğini düşündürüyor. Ne var ki, araştırmacılar işin aslının böyle olmadığını ortaya çıkarıyor ve bu sonuç ABD'de başkanlık seçimini büyük ölçüde değiştiriyor. İhanetler üzerine kurulmuş olan roman sadece gerçeklerden yola çıkarak oluşturulmuş bir kurgu olarak değerlendirilmektedir. alıntı
İhanet Noktası
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

DEMET

@demetsomunoglu

Bazen kitabı okurken sıkıldım. O kadar çok teknik terim var ki. Ama son sayfalar alıp ötürüyor, bir sonraki sayfada ne olacak diye merakla okunuyor. Bir gün filimi çevrilirse Dan Brown'un verdiği heyecanı verir mi bilmem ama ilk haftadan kahvemi alıp sinema koltuğuna oturacağım kesin.
İhanet Noktası
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum

İhanet Noktası - S41

Sexton duyduklarından kesinlikle zevk almıştı. "Belki de NASA ona biraz daha kötü haber vermiştir, olamaz mı?"
-- tarafından eklenmiştir.

Buğlem Öner

@buglemoner

Taş aynı karanlık yüzüne çarpan bir meteorit gibi okyonus tabanındaki çamur düzlüğe çarparak, bir aluvyon bulutu kaldırdı. Bulut dağılırken okyonusun bilinmeyen binlerce türünden biri tuhaf yabancıyı incelemek üzere yanına yuzdu. Etkilenmemişe benzeyen yaratık yoluna devam etti
İhanet Noktası
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum

Ayşe Yılmaz

@ayseyilmaz

Çoğu kurtarmak için azı feda et.
İhanet Noktası
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum

muhammed ali bal

@muhammedalibal

güzel kitap, tavsiye ederim..
İhanet Noktası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

deli düş

@delidus

"Sorunların yük vagonları gibi gümbürtüyle ve çözümlerin güç duyulan fısıltılarla paylaştırıldığı bir dünyaya.."
İhanet Noktası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

deli düş

@delidus

"Savaş hattı her zaman olduğunu sandığınız yerde değildir."
İhanet Noktası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
34
KİTAP
En Sıkıcı Kitaplar
Sıkıldım, bittim ama kitabı da bitirdim diyen okurlar bu listeye. Okuması en zor, yavaş ilerleyen, uzun tasvirlere boğulmuş, ...
547
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
394
KİTAP
Bir Nefeste Okunan Kitaplar
Elinden düşüremeyeceğin, bir solukta okuyacağın en sürükleyici kitapları bu listede bulabilirsin. Sen de en sürükleyici buldu...
432
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....
6
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Dan Brown Kitapları
Genellikle şifre çözme ve gizli hükümet örgütleri gibi konuları ele alan, gizem türündeki romanlarıyla tanıdığımız ABD'li yaz...

deli düş

@delidus

Mobil uygulama denemeleri 😉
İhanet Noktası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğeni · 0 yorum

ibrahim Ykr

@uzayedebiyati

Yeni geçti elime heyecanlandım
Yeni geçti elime heyecanlandım
Umarım erken bitirmem
İhanet Noktası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum
8.2/10
394 oy
Sence kaç puan almalı?
0