up
ara
profil foto

Av

Av Konusu ve Özeti

Av
Binbir Hece 60 Öykü kitabının da yazarı Ferit Edgü tarafından kaleme alınan Av kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750708398 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Av isimli kitap 126 sayfadan oluşuyor. Av kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789750708398
Sayfa: 126 sayfa
Bu garip olaylar, can çekişmekte olduğuna inandığım ak kuğunun (sanatın), bende yansıyan son düşlerinden, sanrılarından birkaçıdır. Ama kuğunun ölmesiyle her şey ölecek değildir, sanatın ölümsüzlüğüne inanan bazı saf kişilerin sandığı gibi. Tam tersine, insanoğlu yeni bir mevsimde, içinde yaşadığı çelişkilerden yararlanmasını bilirse, ortaya birbirinden güzel, birbirinden derin ve anlamlı binlerce ak ya da kara kuğunun düşünü, gerçeğini koyabilir.Av'da bir araya gelen on öykü, Ferit Edgü'nün 1953-1967 yılları arasında yazdıklarından bir seçme. Aradan geçen zamanın ve kurtulmak istenen geçmişin zorunlu kıldığı bir seçme. "Celladın Ölümü" öyküsüyle genişletilmiş olarak yeniden okuyucuyla buluşuyor. Av'daki öyküler, gerçeğin içindeki düş, düşün içindeki gerçekle el ele yürüyen yaratıcılığın ürünleri...

Av - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

Az ileride başlıyor karanlık. Bir adım önümde. İnsansız karanlık. Karşı kıyıdan yoğunlaşarak geliyor. Geceyi yapan biri var sanki. Çevremde dolanıp duruyor. Görmüyorum ama sezinliyorum. Kesik, hırıltılara varan soluyuşu. Gerimde bir yerde, ağaçlıkların arasında belki saklanıyor. İğrenç gececi. Saklıyor yüzünü. Sanki ben. İç ve dış yüzünü saklayarak. Yerleşmek istiyor içime. Etimi deşip. Hep gece olacak (benim için) başarırsa bunu. Hep gece, onun esmer teni.
ataç ikon Av
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

Oradan oraya dönüyordum yatağın içinde. Terliyordum. Yeniden doğuyordum sanki. Evet bir doğum sancısı (olmalı bu) çırpınırken. "Kim kesecek göbeğimi bu kez?" Sorularla hayır bir tek soruyla (o da neydi, bir tek soru ama neydi?). Cevapsız doğuyordum boşlukta. Kendi kendimi doğuruyordum otuz dört yaşımda. "Kim kesecek göbeğimi bu kez?" Anasız. Babasız. Yersiz ve yurtsuz. Yeryüzünün herhangi bir yerinde. Belki değil bile.
ataç ikon Av
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Broomhilda

Broomhilda

@broomhilda

Bir beraberliğin, anlaşmanın kıvancından çok, bir acının, yanyanayken bile aralarında bir uzaklığın bulunduğunu biliyordu. «Aldatmamalıyım kendimi, dedi. Bunca zaman… yeter artık. Kendimi aldatan kendim değildim. Bizi aldattılar. Daha küçük yaştan. Ve sonra her zaman. Yeryüzünde bir yer yok. Hiçbir yer. Ne sevgiye. Ne birliğe. Olabilir mi bu? Gerçekten?»
ataç ikon Av
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

“Aradığın gerçeği hiçbir yerde bulamayacaksın. Hiçbir açıklama yapamayacaksın. Hiçbir alanda. Çünkü kendi dışında neler olup bittiğini anlaman için başkalarının deneyimlerine ihtiyacın var. Bu deneyimleri edinmen içinse, önünde uzun bir zaman yok . … Ama biliyorum ki senin gibileri yargılamak boşunadır. Sen, o kafanı çelen sorunla, zaten sürekli işkence altındasın. Hiç bitmeyecek bir işkence.”
ataç ikon Av
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
KULELi

KULELi

@legolas

Sözcükleri bilmek, güçlerine inanmak ve onları yerli yerinde kullanmak gerek.
ataç ikon Av
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
7.5/10
4 oy
Sence kaç puan almalı?
0