ara

Buz Gibi Soğuk - Rizzoli/Isles Serisi 8. Kitap

Buz Gibi Soğuk - Rizzoli/Isles Serisi 8. Kitap Konusu, Özeti ve Türleri

Buz Gibi Soğuk - Rizzoli/Isles Serisi 8. Kitap
Çevirmen:
Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9786050910919
Sayfa: 276 sayfa
Temposu son sayfaya kadar düşmeyen, bitirmeden elinizden bırakamayacağınız, gerilim yüklü bir roman.
Tess Gerritsen yine kaleminin ve kurgusunun gücünü kanıtlıyor.

Bir tıp konferansı için Wyoming'e giden adli tabip Maura Isles, hafta sonunu arkadaşlarıyla birlikte bir kayak merkezinde geçirmeye karar verir. Ancak korkunç kar yağışı altında araçları devrilir ve ıssız dağ yolunda mahsur kalırlar. Yürüyerek ulaştıkları on hanelik köy ilk bakışta tamamen terk edilmiş gibi görünse de, sofralarda dokunulmadan bırakılmış yemekler, garajlardaki arabalar, ölüme terk edilmiş evcil hayvanlar burada bambaşka, esrarengiz olayların yaşandığını düşündürmektedir.

Maura'dan haber alamayan ve onun peşinden bu köye gelen dedektif Jane Rizzoli, arkadaşının izine rastlayamasa da karların altında tüyler ürpertici bir başka gerçeği keşfeder.

Buz Gibi Soğuk temposu son sayfaya kadar düşmeyen, bitirmeden elinizden bırakamayacağınız, gerilim yüklü bir roman. Tess Gerritsen yine kaleminin ve kurgusunun gücünü kanıtlıyor.
Buz Gibi Soğuk - Rizzoli/Isles Serisi 8. Kitap kitabı En İyi Polisiye Romanlar listesinde yer almaktadır.
Bu kitap için henüz resim eklenmedi.

Buz Gibi Soğuk - Rizzoli/Isles Serisi 8. Kitap - s41

Bunu biliyorum. dedi Elaine. ''Bilmediğimi mi sanıyorsun''
Şiddetli rüzgarın savurduğu karlar yüzlerine çarptı.Canı yanan maura gözlerini kırpıştırdı.Gözlerini tekrar açtığında kimse yerinden kımıldamamıştı;soğuktan,umutsuzluktan felç olmuş gibiydiler.Üzerlerine tekrar sert rüzgar esince Maura yüzünü korumak için başını çevirdi.Manzaranın amansız beyazlığında,parlak yeşil bir noktayı o zaman gördü.
ibrahim demirci tarafından eklenmiştir.
180
KİTAP
En İyi Polisiye Romanlar
Seri katil, cinayet, gizem, dedektif, kovalamaca, aksiyon, intikam ve daha fazlası en iyi polisiye romanlar listesinde. Sen d...
289
KİTAP
En Sürükleyici Kitaplar
Yemek yemek, uyumak gibi doğal ihtiyaçlarını unutmana sebep olacak en sürükleyici kitaplar bu listede! Sen de en sürükleyici ...
377
KİTAP
Bir Nefeste Okunan Kitaplar
Elinden düşüremeyeceğin, bir solukta okuyacağın en sürükleyici kitapları bu listede bulabilirsin. Sen de en sürükleyici buldu...
1031
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
12
KİTAP
En İyi Tess Gerritsen Kitapları
Tess Gerritsen hayranlarının buluşma yeri. Polisiye - gerilim romanlarıyla tanınan Çin asıllı doktor ve yazar Tess Gerritsen'...

Ceren Acer (Rıza)

@cerenacer948

Adından da anlaşılacağı gibi bu roman resmen okuyanın kanını donduruyor. Söz konusu TESS GERRITSEN olunca zaten daha aşağısı kesmezdi. Yazar bu romanında sınır tanımıyor hiçbir şekilde yine. Olağanüstü bir ustalıkla biz okuyucuları yerine çiviliyor adeta. Rizzoli & Isles serisinin sekizinci kitabı olan Buz Gibi Soğuk; capcanlı, fevkaladenin fevkinde aynı zamanda temposu hiç düşmüyor. Kitabı okurken yazarın güçlü betimlemesi sayesinde kar manzarası bir yandan, yaşanan sıra dışı olaylar bir yandan kanımı dondurdu bu sıcak yaz gününde diyebilirim. Bu etkileyiciliği bekliyordum her zamanki gibi ama, bu yazarın kitabını her okumaya başladığımdaki gibi profesyonelliğe ağzım açık kalıyor. Doğan Kitap Yayınlarını sevmiyorum fakat, TESS GERRITSEN kalemi için değer bence. Okumadıysanız bunu kesinlikle okumalısınız.
Verdiği Puan: 10
4 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

📚 Kübra Ç📚

@kedilikitapsever

Tüyler diken..
Buz gibi bir kış kitabı. İliklerime kadar üşüdüm. Uykusuz kaldığımı da söylemeliyim. Zaten büyük bir Tess hayranıyım. Ama uzun zamandır da okumuyordum gerilim , adli tıp falan.. Başladığım zaman da elimden bırakamıyorum . Dün uyumadan bitirdim,rüyalarıma kadar girdi.
Konu şahane.. Zaten böyle bir kurguyu Tess Gerritsendan başkası yazamazdı diyorum. Maura ve İsles'in arkadaşlığını hafife almışım ben daha önceki kitaplarda. Bazı bölümlerde dudaklarımı, tırnaklarımı kemirmeye başladım. Hissetmek istediğim kadarını aldım. Sadece son bölümde biraz takıldım, kafa karışıklığı yaşadım. Ama bütünsel olarak şahaneydi.
Verdiği Puan: 9
12 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Dilek Öz

@lostris

Rizzoli ve Isles serisinin tamamını okuyanlar, yazarı iyi takip edenler serinin bazı kitaplarda durağanlaştığını bilir. Buz gibi soğuk da bu durağan kitaplardan biri. Gerritsen bu romanında ağırlığı Maura'ya veriyor özel hayatındaki eksiklerden tutun yaşadığı çelişkilere kadar hayatındaki detayları romanın başlarında okuyucu ile paylaşıyor. Romanda beni ilk çeken gizemli konusuydu. Maalesef bu gizem kurgusal açıdan tam olarak desteklenememiş, aralardaki kopukluklar, bağlantısızlıklar, ilgisizlikler, yarım bir tat bırakıyor damakta. Dili sade ve akıcı.
Verdiği Puan: 10
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Asiye ARSLANTAŞ

@kizil-kafa

Onemli not: battaniyenize sarilmadan okumayiniz!

Rizzoli&Isles serisinin 8.kitabi.
Giris kismi cok etkiliyeci gelisme guzel ancak bu kez sonuctan pek memnun kaldigim soylenemez. Son sayfalar bana aceleyle yazilmis gibi geldi. Mauranin cenazesinde hic duygu alamadim yasadigini bildigimiz halde Jane in duygularini okuyup sarsilmayi bekledim ama olmadi ve beni en cok rahatsiz eden nokta ise Mauranin 4 yol arkadasinin basina gelenleri bir kac cumleyle gecilmesiydi o anlari daha uzun okumak isterdim.
Verdiği Puan: 7
4 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Esra Pektaş

@esra-pektas

Bir önceki kitapta Frost un duygularını, yaşamının detaylarını öğrenmiştik. 8. Kitapta da konu Maura üzerinden kurgulanmış. İnsanın tabiat karşısında ne kadar aciz olduğunu , çaresizliği, mücadeleyi, karı, soğuğu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Maura o çaresizlikten mücadele ile kurtuldu, değişti ve beni üzen bir karar verdi. Kitabın sonu her zaman ki gibi yeni olaylara gebe . Bir sonraki kitapta beni neler bekliyor çok merak ediyorum.
Verdiği Puan: 9
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

📚 Kübra Ç📚

@kedilikitapsever

Daha kırk iki yaşındaysan cesedine ne yapılacağını düşünmezsin! Cenazene kimin davet edilip edilmeyeceğini düşünmezsin. Yaşamakla meşgulsündür.
3 beğen · 0 yorum · alıntı

Burcu Balaban

@kontes

Araba bagajlarında çok fazla süprizle karşılaşılırdı, o çelik rahimlerin içinde embriyolar gibi büzülmüş çok korkunç şeyler olurdu...
1 beğen · 0 yorum · alıntı

Dilek Öz

@lostris

Masada dört tabak, dört çatal ve dört bardak donmuş süt vardı. Tabaklardaki yemeklerde donmuştu; beton gibi sertleşmiş patay pürelerinin yanında siyah boğum boğum bir şeyler duruyordu hepsi de incecik bir buz tabakasıyla kaplıydı.

Sayfa:47
1 beğen · 0 yorum · alıntı

FEBİHÂ

@kadim-cumlei-vecize

Ben; yeni birinin iyi bir fikir olabileceğine inandım, onun büyük ve kendime birşeyler katabilir olgusu nüksetti kalbimin derinliklerinde. Ama tek kelime geliyor aklıma şimdi ''Yanılmışım...''
1 beğen · 0 yorum · alıntı

FEBİHÂ

@kadim-cumlei-vecize

İş zarar vermeye geldi mi insanoğlunun dehası sınır tanımıyordu. Birbirimizi öldürmekte çok iyiyiz. Oysa aşkta çok başarısızız...
1 beğen · 0 yorum · alıntı

Benzer Kitaplar

9/10
96 oy
Sence kaç puan almalı?
0