ara
Ecem Yıldız
387 62

Ecem Yıldız

@kivircikkuyin


Sabah güneş henüz gökyüzüne ulaşmamışken, soğuk bir kış sabahı.. Monta atkıya bereye bürünüp okula doğru yol almak. Eğer kulağımda son ses Ed Sheeran çalıyorsa, bu çok da sorun değil.
3 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Ecem Yıldız

@kivircikkuyin

Öğrencilik Adlı Çalışma
Çünkü öğrencilik böyle bir şeydi.. Sizi Raşit'in Meryem ve Leyla'ya neler yapacağını okumaktan alıkoyarak momentum sorusu çözmeye zorlardı.
Çünkü öğrencilik göz kapaklarınızı 250 mL lik kahve fincanıyla açık tutabilmekti. Ve her şeye rağmen OLSUNDU.
4 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu

Ecem Yıldız

@kivircikkuyin


Her ne yapıyorsanız bırakıp 10 dakikanızı ayırmanız gereken bir video.
Hatta her gün zamanınızın cüzi bir kısmını ayırmanız gereken bir Youtube kanalı.
Özellikle matematik, fizik gibi soyutsal varlıkların havada uçtuğu bilim dallarını gerçek hayatla bir anlam çerçevesinde birleştirmede zorlanıyorsanız -bknz:ben- kulaklarınızı açın ve Barış Özcan ne diyor dinleyin.
10 dakika geçtikten, video bittikten sonra -%90 olasıkıkla- büyük bir aydınlanma yaşayacak, hayatınızın birkaç kat anlamlandığını hatta belki de kendinizi yıllarca uğraşsanız veremeyeceğiniz önemli kararlar havuzunun içinde bulacaksınız.
Umarım izler, en az benim kadar bilgilenir ve beğenirsiniz. :)
4 beğeni · 0 yorum · Biliyor musun?

Ecem Yıldız

@kivircikkuyin


Şarkılar ikiye ayrılır, akustik şarkılar ve diğerleri..
Uzun bir aradan sonra kabuk bağlamış yaralarımı kanatmaya çalışmak gibi bu şarkıyı dinlemek. Ama ne diyor şarkı?
ÖLÜM GİBİ ACITIR SENİ YENİDEN, DOĞDUĞUNA..
4 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Ecem Yıldız

@kivircikkuyin

VİŞNE SUYU AKIMI
Normalde hayatın herhangi bir alamındaki trendlere pek katılımcı olan bir insan değilimdir. Ama neokur'daki bu VİŞNE SULU PAYLAŞIMLAR çılgınlığı beni gülümsetiyor. :)
Evet paylaşım başlığım bile vişne suyu ama bu, benim varlığını çok güzel bir şekilde öğrendiğim 'hibiskus' bitkisi. Ya da bizim için daha bilindik olan adıyla: 'Mekke Gülü'.
Neokur aracılığıyla kendime yıllardır hayalini kurduğum bi mektup arkadaşı edindikten sonra ilk mektubumu yazmak için kolları sıvadım. Önce bu konu hakkında aydınlanmak için Aziz Goog!e Hazretlerinde mektup arkadaşlığını arattım. Araştırmalarım sonucunda -kaynak: mutlulugunpesinde adına bir blog. Eğer yazıp çizmeye dair herhangi bir merakınız varsa bloga bir göz atmanızı öneririm.- mektup arkadaşlığının 3 farzından biri olan mektubun yanına çay, kahve gibi içecek tozu/yaprağı eklemek olduğunu öğrendim. Ve bu geleneğin tüm dünyada uygulanan bir şey olması beni iyice heyecanlandırdı.
Ertesi gün hemen aktarın yolunu tuttum. Kafamda herhangi bir adla gitmemiş orada satıcının yönlendirmesiyle karar vermek istemiştim. Bu yüzden aktardaki görevliye bana herkesin içebileceği -yani herhangi bir yan etkisi olmayan- , güzel tatlı ve değişik bir bitki çayı önermesini istedim. Eline poşetini alıp direkt olarak bu bitkiye yöneldi. 'Hibiskus bitkisidir bu, tadı da güzeldir.' dedi. Görevi, konuşma sırasında 'Ne bitkisiydi pardon?' diye bitki adını devamlı tekrar ettirmemden bıkmış olacak ki 'Mekke Gülü de derler.' diyerek alternatif bir çözüm yarattı. :) Belleğimde daha önce yer etmiş olan 'mekke gülü' ismini duyunca hemen bir miktar almak istediğimi belirttim. Bir an önce gitmemi istemesinden mi yoksa içimdeki heyecanın verdiği pozitifliği hissetmesinden mi bilemem ama ikramımız olsun diyerek bitkiden bir miktar bana hediye etti. Aktar abiye de buradan selam olsun!
Eve geldiğimde hemen yine Google Hazretlerine hibiskus bitkisi, çayı ve faydalarını sordum. Aldığım cevapların tatmin ediciliği ile kendime bir bardak hibiskus çayı yaptım. İlk damağıma gelen mayhoş tadı hissettiğimde içimden aktar abiye yine bir teşekkür gönderdim. Ve o günden beridir ara ara bu çayı yapıp hem ilk mektup heyecanımı hem de aktar abiyle olan eğlenceli diyoloğumuzu yad ediyorum.
-Bu bahsettiklerim geçtiğimiz 1 ay içerisinde oldu. Çok eski tarih gibi anlatmış olabilirim birazcık. :) -
Son olarak yanında duran harika kitaba aldanıp da mutlu mesut kitap okuyacağım yanılgısına kapılmanızı istemem. Okullar açılır ve öğrenciler derslere gömülür.. Yalnızca bu VİŞNE SULU PAYLAŞIMLAR dizisini test kitaplarımda sabote etmek istemedim! :)
Herkese musmutlu günler!..
20 beğeni · 8 yorum · Anın Fotosu
Can (@canae)
Yaa ne güzel bir paylaşım olmuş :D @nutellabrain bak bak insanlar neler yazıyor. Sen halen paylaşma. - 08.02.17
Bedrozan (@bedrozan)
Karışımı yaptıktan sonra içinde kalan kuru yaprak tanelerini karanfil gibi ağızda gezdirmenin verdiği haz en guzeliydi. Aktar abiye bir selam da benden gelsin o vakit :) - 08.02.17
EL_NINO (@el-nino)
Bu bitki çayı galiba benimde bir 10 gün kadar önce tanıştığım bir içecek. Babamın bir arkadaşının ofisinde içtiği hoşuna gidince bir miktarda hediye olarak verilmiş. İsmini sorduğumda hibis mibis bir şeyler dedi unutmuş ismini :). Bizdeki şişe içinde suya karıştırıyorsun bir miktar ve hazır, tadı dediğiniz gibi gayet güzel. Okumaya vakit bulunur yeterki isteyin. Keyifli okumalar, afiyet olsun. - 08.02.17

Ecem Yıldız

@kivircikkuyin

Ortaya Karışık
Ödünç verilip hiç geri gelmeyen, hediye olarak gönderilen, kütüphanelere bağışlanan onca kitap sonucunda elimde kalan bir avuç kitap ile yapılan bir kule!
EK 1
@drna senin kitaplarını da görelim! :) 01.02.17
39 beğeni · 5 yorum · Kitap Kule
drna (@unutgitsin)
Birkaç tanesine göz diktim haberin ola :D Ayrıca @drna değil, @unutgitsin. Görmemişim etiketini, bak benim paylaşım ne hâle geldi :D - 02.02.17
Ecem Yıldız (@kivircikkuyin)
Ya, ben ezberden etiket yapıştırınca şeyoldu affet abla! - 02.02.17
drna (@unutgitsin)
Notta ne yazıyor kitapların orda? - 02.02.17

Ecem Yıldız

@kivircikkuyin

Şu an ya da genel olarak hayatınızın arka planında hangi şarkı çalıyor?
5 beğeni · 27 yorum · Arena'ya Sor
ketumpinokyo (@kekum)
Birçok sarki var ancak genel olarak bu;
- 14.01.17
face of face (@doktorno)
dertler derya olmuş bende bir sandal devrilip batmışım ardından isyannnnnn çalıyor ama ahmet parlaktan.. - 14.01.17
Ömer A. (@omerr)
Az önce bunu dinledim birkaç kez kapattım. Paylaşıma yorum olarak atmak istedim :)
- 14.01.17

Ecem Yıldız

@kivircikkuyinSen içinde kalan yarası kapanmayan
Hangi büyük felaketi avuttun bende
Ben darmadağın dünyalık sızılarımdan
Bir tatlı uyku gibi avundum sende

İkimizde yorgunuz akıntıya kürekten
Yeni bir liman gerek sığınmaya denizden
İkimiz de bitkiniz simsiyah gecelerden
Bembeyaz sabahlara özlemimiz bu yüzden

Yusuf Demirkol'un kalbe dokunan sesinden mi, şarkı sözlerinin güzelliğinden midir bilmem, her Zakkum şarkısında ayrı bir haz..
6 beğeni · 1 yorum · Müzik Kutusu
MEHMET sonmez (@mehmet-sonmez158)
yaşamak ölüm senedine imza atmaktir. - 20 sa

Ecem Yıldız

@kivircikkuyin


Belki de dünyanın en güzel şarkılarındandır..
'Sarıl her fırsatında o insana
Arkasından ağlayan olma
Geri getirmez çok ağlasan da'

Not: Dinlemek isteyenler için Deniz Tekin coverını da şuracığa bırakıyorum. :)
7 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Ecem Yıldız

@kivircikkuyin

Bir Garip Öğrenci 2
Nescafe yetmeyince enkazı kaldırmaya, Sade Türk Kahvesi yetişti imdada.

Not2: Sade kahvemizi içtikten sonra dibinde kalan telveyi yüzümüze peeling olarak uygulayabiliriz. Tek yapmanız gereken telvenizi cildinizin yağ oranına göre yarım ile bir yemek kaşığı arasında zeytinyağı ile karıştırıp yüzünüze sürmeniz. 10-20 dakika bekletip yıkamanız. Böylece yüzünüz yumuşayacak, ölü deriler atılacak, siyah noktalar azalacaktır. Bir deneyin derim. :)
20 beğeni · 6 yorum · Anın Fotosu
Kumral Ada (@kumralada)
Ben deneyeceğim ama keşke 10 20 dakika yüzümüzde bekleme olmasaydı :)) - 02.01.17
Ecem Yıldız (@kivircikkuyin)
Minimum süreyi baz alın etkisi olacaktır. :) - 02.01.17
drna (@unutgitsin)
Bu güzel ve verimli tavsiyelerin için çok teşekkür edip, verdiğin bilgilerin Felsefe'de 'Gündelik Bilgi' kısmına girdiğini hatırlatıp , zarf fiil eklerini kullanmamak üzere entır*lıyorum :D - 03.01.17
/ 3