ara
Kumral Ada
1.756 125

Kumral Ada

neokur.com/kumralada
Gökyüzü kaybolmaz, kitapların şarjı bitmez, bisikletlerin benzini bitmez, Özgürlük budur, özgürlük ucuzdur..
19.02.17

Kumral Ada

@kumralada

çay nedir?

Senede 3 kere hasatını alıp alım yerine sattığımız yeşil bitkidir. Millet sanıyor çayı biz siyah çay yapıyoruz Rizeliyim deyince çay yolla diyorlar, aynı parayla alıyoruz bizde sizin gibi buradan söyleyeyim :)
19.02.17

Kumral Ada

@kumralada

whatsapp nedir?

Zamanımı yiyordu o gruplara ne dedikodular oluyor öyle, merakla okuyorsun, birde bakıyorsun 1 saattin gitmiş :)) Çevrim içi arkadaşın sana cevap yazmaz gider başkasına yazar delirirsin, en güzeli kapa kızım şunu dedim kapadım :))
19.02.17

Kumral Ada

@kumralada

başkasına cevap yazıp, sana cevap yazmayan insan kimdir?

hep bu Whatsappın işleri, çevrim içiysen başkasına yazıyorsun bana yazmıyorsun anlamı kattı yahu belki senin gibi gözetliyordur kim çevrim içi kim çevrim dışı diye, olamaz mı?
17.02.17

Kumral Ada

@kumralada

adını soyadını google'da aratmak nedir?

Bir sürü haberler, fotoğraflar, çıkıyor.. Herkes bir aratmıştır aratmayan varsa bile aratsın belki kendini bulursun.. Ben adımı soyadımı ve memleketimi yazınca kendimi görebiliyorum, ve ne çok adaşım varmış benim diyorum :)
17.02.17

Kumral Ada

@kumralada

adını kitapta, tv'de, gazetede veya başka yerde görmek nedir?

yerel gazetede çıktım, haberlerde çıktım güzel bir duygu, ama şimdi çıkınca pek umursamadılar :)
14.02.17

Kumral Ada

@kumralada

14 şubat nedir?

sevgililerin hediyelerini hava ata ata göstermesidir. Bugünü birde görmemişler günü ilan etmek gerek. Ama evlenince çoğu koca unutuyor bugünü söyleyeyim :)) Sonra hediye gelmeyince sevgili değiliz artık karı kocayız da derler. 14 şubat sessiz sessiz kutlayan tüm sevgililerin gününü kutluyorum.
10.02.17

Kumral Ada

@kumralada

doksanlarda çocuk olmak nedir?

Camide 5 taş oynamak, uzun eşek oynamak, dışarda evcilik oynamak, otlardan yemek yapmak ben genelde bunları yaptım çocukluğumda :) Harikaydı bence şimdiki çocuklara göre tabi..
08.02.17

Kumral Ada

@kumralada

gece gölgenin rahatına bak nedir?

Gölge gece insanların hayvanların kısaca hareketli olanların peşinden koşmaktan yorulduğunu anlamış bu şarkıyı yazan adam. işte gölgeye böyle bir jet yapmış. Gayette iyi olmuş hatta aleyna tilkinin şarkısını yetişmeye çalışıyor :D
04.02.17

Kumral Ada

@kumralada

elektronik sigara nedir?

sigaranın pahalılığından yakınanlar çareyi sanırım teknolojilisinde buldu.. googleye nedir sorunca tütün mamüllerine duyulan bağımlılıktan kurtulmak veya zararlarını azaltmak için kullanılan elektronik cihaz yazıyor ama hiç sanmıyorum bırakmak için içtiklerine.. içenlere tavsiyem bence bırakın onları haberlerde bu cihazların patladığı haberi var bir gün sizinde pantolonunuzda patlayabilir demedi demeyin :)
04.02.17

Kumral Ada

@kumralada

denizde taş sektirmek nedir?

Bir sürü denemişimdir ama sekmiyor o taş, halbuki filmlerde hep sektiriyorlar 2 3 kere bizimki denizin dibine yer buluyor. Umarım denize taş atarak canlıların canını yakmamışımdır.. Şimdi aklıma geldi bu düşünce bir daha taş atmam.
/ 11