ara
Kumral Ada
1.972 159

Kumral Ada

neokur.com/kumralada
Gökyüzü kaybolmaz, kitapların şarjı bitmez, bisikletlerin benzini bitmez, Özgürlük budur, özgürlük ucuzdur..

Kumral Ada

@kumralada

Birden aklına çocukken sirke gidip de filleri ilk gördüğü gün geldi. Üç tane fil vardı ve bu altı tonluk canlıların kaçmaması için ayaklarına ince birer halat bağlamışlardı sadece. Nava'nın aklı karışmıştı. Babasına neden hayvanların ipleri koparmadıklarını sorduğunu hatırlıyordu.
Bu koşullamarı ile ilgili bir şey, diye açıkladı babası. Filler daha bebekken kalın demir zincirlerle bağlanırlar. O ilk aylar boyunca da ne kadar çabalasınlar, bu zincirleri kıramadıklarını görürler.
Ama ipler zincirlerden daha ince dedi Nava. Filler ipleri koparabilir.
Evet. Ama eğiticiler filler zincirleri kıramayacaklarını öğrenene kadar ip kullanmazlar. Bak Nava, aslında o filler orada tutan ipler değil, kendi akıllarındaki koşullama. İşte bu yüzden bilgi önemlidir.
- Adam Fawer
8.7 (2168 oy)
2 beğen · 1 yorum · alıntı ·
Kumral Ada (@kumralada)
sayfa 325.. 09.03.17

Kumral Ada

@kumralada

İnsanlar bir günde adi ve zalim olmuyorlar. Bu, insan doğasında yok. Ancak onlara yeterince zaman verirseniz sonunda dünyanın en Kalp kırıcı şeylerini yaparlar.
sayfa 251
- Jennifer Mathieu
6.7 (9 oy)
3 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Kumral Ada

@kumralada

Bir sarmaşık diyordu aşk için. Aşk sözcüğü zaten sarmaşık demekmiş. Bir sarmaşık çınarları,servileri nasıl sarıp sarmalarsa, aşk da öyle sarıp sarmalarmış çınar gibi yiğitleri, servi boylu dilberleri. Ve her sarmaşık, sardığı ağacı kuruturmuş sonunda.
- İskender Pala
8 (362 oy)
1 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Kumral Ada

@kumralada

Ey kör! Aç gözünü de düşlerden uyan. Simurg'u göremesen de bari küçük bir serçeyi gör. Kaf dağı'na varamasan bile hiç olmasa evinden çıkıp kırlara açıl, böcekleri, kuşları, çiçekleri ve tepeleri seyret.
- İhsan Oktay Anar
9 (567 oy)
2 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Kumral Ada

@kumralada

+Amiş misin?
-Hayır dindar değilim.
+Ama Amiş insanlar tarlada yaşar. Elektrik olmadan. Onlara katılabilirsin! Kaçıp normal bir hayat sürebilirsin.
- Leah Thomas
6.8 (8 oy)
0 beğen · 0 yorum · alıntı ·