ara

Kumral Ada

Gökyüzü kaybolmaz, kitapların şarjı bitmez, bisikletlerin benzini bitmez, Özgürlük budur, özgürlük ucuzdur..

Kumral Ada

@kumralada

Birini çok seversen Karen, ama sahiden seversen, sana ne yapmış olursa olsun, eninde sonunda mutlaka bağışlarsın. Bende babanı bağışladım..
Bab-ı Esrar Satın Al
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Bana kapıya kadar eşlik ederken etraftaki bütün ağaç altlarını, kilitlerini, giriş kapısını inceledi ve ben de profiline bakmaktan kendimi alamadım. O mükemmel burnuna. Mükemmel çenesine. Mükemmel olan her yerine.
Sayfa 259.
Sevme Beni Yanarsın Satın Al
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Birden aklına çocukken sirke gidip de filleri ilk gördüğü gün geldi. Üç tane fil vardı ve bu altı tonluk canlıların kaçmaması için ayaklarına ince birer halat bağlamışlardı sadece. Nava'nın aklı karışmıştı. Babasına neden hayvanların ipleri koparmadıklarını sorduğunu hatırlıyordu.
Bu koşullamarı ile ilgili bir şey, diye açıkladı babası. Filler daha bebekken kalın demir zincirlerle bağlanırlar. O ilk aylar boyunca da ne kadar çabalasınlar, bu zincirleri kıramadıklarını görürler.
Ama ipler zincirlerden daha ince dedi Nava. Filler ipleri koparabilir.
Evet. Ama eğiticiler filler zincirleri kıramayacaklarını öğrenene kadar ip kullanmazlar. Bak Nava, aslında o filler orada tutan ipler değil, kendi akıllarındaki koşullama. İşte bu yüzden bilgi önemlidir.
Olasılıksız Satın Al
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 1 yorum
Kumral Ada (@kumralada)
sayfa 325..
09.03.17 beğen cevap

Kumral Ada

@kumralada

İnsanlar bir günde adi ve zalim olmuyorlar. Bu, insan doğasında yok. Ancak onlara yeterince zaman verirseniz sonunda dünyanın en Kalp kırıcı şeylerini yaparlar.
sayfa 251
Alice Hakkındaki Gerçek Satın Al
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Bir sarmaşık diyordu aşk için. Aşk sözcüğü zaten sarmaşık demekmiş. Bir sarmaşık çınarları,servileri nasıl sarıp sarmalarsa, aşk da öyle sarıp sarmalarmış çınar gibi yiğitleri, servi boylu dilberleri. Ve her sarmaşık, sardığı ağacı kuruturmuş sonunda.
1 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Ey kör! Aç gözünü de düşlerden uyan. Simurg'u göremesen de bari küçük bir serçeyi gör. Kaf dağı'na varamasan bile hiç olmasa evinden çıkıp kırlara açıl, böcekleri, kuşları, çiçekleri ve tepeleri seyret.
Puslu Kıtalar Atlası Satın Al
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

+Amiş misin?
-Hayır dindar değilim.
+Ama Amiş insanlar tarlada yaşar. Elektrik olmadan. Onlara katılabilirsin! Kaçıp normal bir hayat sürebilirsin.
0 beğen · 0 yorum