ara

Kumral Ada

Gökyüzü kaybolmaz, kitapların şarjı bitmez, bisikletlerin benzini bitmez, Özgürlük budur, özgürlük ucuzdur..

Kumral Ada

@kumralada

Laura ve May
Kitap lauranın ölmüş kişilere mektup yazarak kendi ve ölmüş kız kardeşinin hayatını anlatıyor. Hatta kız kardeşinin ölümünün suçlusu kendisi gibi anlatıyor.. kitap karakterlerindeki herkesi sevdim, hepsi günahkar ama iyi çocuklar :)) kitabı A101 den aldım 4 liralık kitaplar bile güzel olabiliyor yani :))
2 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Bu ispanyollar işi biliyor gerçekten.. Ters köşe yapıyorlar hep.. Bu filmde de bugün izlediğim filmde de öyle oldu. Türkler gerilim filmlerinden biraz örnek alabilirler. Sevgilisiyle kaçamak buluşan adam yolda kaza geçirip birini öldürürse ne olur işte onu anlatan bir film.
The Invisible Guest
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Bayağıdır kitap okuyamıyorum okuyası gelmiyor nazar mı oldum ne.. Neyse gelelim Sevme beni Yanarsın, kitabın başlığını uymuyor kitaba.. Seven kız zaten üzülen hep o. Çalıştığı dergide en iyileri editörü olan Abbynin eski erkek arkadaşlarını başına olayların gelmesini anlatıyor.. Kitabın güzel tarafı da sondaki aşk. Kız Benjamin için deliriyor o farkında değil.. Bu erkekler gerçekten odun. Neyse mutlu sonla bitti..
Sevme Beni Yanarsın
kitaba 7 verdi
1 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Polisiye macera güzeldir
Bu aralar kitap okuyamıyorum nazar mı oldum ne.. Bu kitabı da 1 ay önce bitirdim sanırım..İkinci okuyuşumdu 10 sene önce özet denecek kadar kısa kitapları vardı Sherlock Holmesin.. Yine iyi aklımda kalmış, sonunu iyi hatırladım ve sonuna siz çok şaşıracaksınız..
3 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Başka yerden yorumları okudum da herkes kötü demiş filme ama o kadar da kötü değildi. Filmi 1 ay önce izledim bu yüzden yorum pek yapamayacağım. Clinal filmi, psikolog olan kadının hastasının ölümünü unutup yeniden işine başlamaya karar vermesini anlatıyor. Sonucu farklı bitmişti izleyin derim.
Clinical
filme puan vermedi
2 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Kurt kim çıktı?
Bu aralar ne kitap okuyabiliyorum nede film. bu filmide cumartesi izledim, bayağı sıkıcı bir film.. İlla sarışın kızı yanına alacak adam. Zaten kurt tahmin edilemeyecek biri çıktı, şaşırtıycı sonu.. Ama yinede izlenir.
Kız ve Kurt
filme 6 verdi
3 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

İnsan bir daha 17 olursa?
İnsan yeniden 17 yaşında olsa ne yapar gider aynı kadınla yeniden evlenir mi? Hemde o kadın 35 yaşında kendisi 17 ise gider en güzel kızı seçer dimi ama bu film öyle değil :) Adam gidiyor önce evlatlarını zaman geçiriyor sonra eşiyle arasını düzeltiyor... Biraz saçma ama olsun yinede eğlenceli bir filmdi izlenebilir film :)
17 Yeniden
filme 7 verdi
7 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Değişik bir filmdi yahu umarım gerçeği olmaz :D Düşünsene seni ameliyat ediyorlar, kesiyorlar biçiyorlar sen duyuyorsun.. Ay hayatta ameliyat olmazdı estetik ve burnunda et olan eti aldırmazdı :D Neyse ki uyutuluyoruz bunun gerçeği kabir azabı olabilir... Film güzeldi tabi hayal kırıklığı yaşadım o güzelim kızdan nasıl kötü biri çıktı.. Aşkın böyle yalanı olur mu hiç?Anneye de yazık oldu, anneler böyledir işte kendi canını kıyar evladına verir.. Neyse izleyin görün tavsiye edilir
Anestezi
filme puan vermedi
6 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Bak şu çocuklara
Bu filmi bu sitede ne az kişi izlemiş, halbuki ne kadar güzel bir film.. Bu filmin gerçeği oldu hemde Türkiyede tabiki onların sonunu bilmiyoruz ne oldu diye.. Kendimi o çocukların ailenin yerine koydum da ne kadar kötü bir durum.. Alenin yerine olsam büyüttüğü tercih ederdim.. Ama ya sonra ölürse evladım diyede düşündüm.. Diğer biyolojik olanı isteyebilirim sonra ölürse çünkü evladım daha yok.. işler gerçekten çok karışık umarım böyle bir hayat olmaz.. Filmi tavsiye ederim..
2 beğen · 0 yorum

Kumral Ada

@kumralada

Müzeyyen
Beğenmedim ben bu kitabı, bakıyorum yine herkes beğenmiş... Kitabı anlamakla güçlük çektim, Össnin paragrafları gibi kısacık ama 3 okumaya ancak anlıyorsun bu kitapda öyle sanırım 3 kere okursam anlarım.. Kitapda bu yüzden kısa sanırım anlamıyorsan bir daha oku.. Ha yazarın nesneleri konuşturması güzel yaratıcı da sadece o kadar.. Ay oflayarak bitirdim.. Neyse filmini izleyeceğim umarım o daha anlamlıdır..
6 beğen · 0 yorum
/ 6