ara
Kumral Ada
1.255 99

Kumral Ada

neokur.com/kumralada
Gökyüzü kaybolmaz, kitapların şarjı bitmez, bisikletlerin benzini bitmez, Özgürlük budur, özgürlük ucuzdur..

Kumral Ada

@kumralada

1 5.0
Puan: 5
Bu filmi cekerken maliyet mi yetmedi filmi yarim birakmislar boyle son mu olur? Filmin konusu aslinda guzeldi ama oynayamamislar. Photosopla mi neyle yapilmis bilmem bazi sahnelerin sahte oldugu da belli.. filmi tavsiye etmiyorum incelemeyide bugunluk kisa tutayim..
1 beğen · 0 yorum · film inceleme

Kumral Ada

@kumralada

13 6.7
Puan: 7
Ah şu miras aileyi derde sokar işte düşmanlık hep paradan maldan çıkar.. Küçükken kardeşler o kadar kavga ederler ama yine barışırlardı.. E büyüyünce neden böyle olmaz ki.. Bu ailede böyle işte babaları ölmeden mirasa kavgası ama bunlar tatlı kavgalar.. Ben sevdim filmi size de tavsiye edilir.
5 beğen · 0 yorum · film inceleme

Kumral Ada

@kumralada

12 8.7
Puan: 6
Ne çok seçim var, bir yerde durmadı ilk bir seçimini anlatsaydı sonra diğerlerini anlatsa daha güzel olurdu bence. Bir hayattan diğer hayata, tabi hepsinde Anna var, sevemedim filmi. birde marsı sokmuşlar araya o kalsaydı bari. Ben tercih etseydim japon kızı tercih ederdim, çocuklara anneye benzemiş ama olsun..
5 beğen · 0 yorum · film inceleme

Kumral Ada

@kumralada

123 9.0
Puan: 7
Bir varmış bir yokmuş.. :)
Bir kitabı yarım bırakınca nereye kaldığını hatırlamıyorsun, yeniden başladım yarım kalan kitabıma ve hala beni uyuttu.. Sanırım beni öykü kitapları uyutuyor. Evet kitabımızda bir sürü öykü var, yani esas bir hikaye var o hikanenin içinde başka başka hikayeler. Ama hepsi Bünyamine çıkıyor. Kitabı çok kişi okumuş çok kişi beğenmiş ama ben çok süper bir kitap diyemem. Ama yazar yaratıcıymış, kurguları güzel. Yinede kütüphanenizde varsa okumanızı tavsiye ederim :)
517 karakter
3 beğen · 7 yorum · kitap inceleme
SPİNOZA (@karacurin)
Sn Ada Puslu Kıtalar dahil 3 eserini okudum ve anlat desen başdan sona rahatlıkla anlatırım ! Kaldı ki kitaplarında hiç/bir tarihi şahsiyet belirtmez bu da Sn yazarımızın ne-kadar konuya hakim bir yazar olduğunu gösterir şayet bion sene sonra okursanız eminim daha çok sevecekseniz..(romanlarında domuz eti geçirmese iyi olur.) 16.01.17
Kumral Ada (@kumralada)
Yazarın zekasını taktir ettim zaten hikaye içinde hikaye üretti :) Bütün romanlarında mı domuz eti var.. Ayrıca o uğursuz para ne işe yarıyordu 16.01.17
SPİNOZA (@karacurin)
Hangi para;) 16.01.17
Kumral Ada (@kumralada)
Bünyaminde olan para, siyah taş da deniyor :) 16.01.17
SPİNOZA (@karacurin)
:) o sikke ebrehe cihazı çalıştırmak için gerekli olan parça idi o yüzden dilenciler yoncasını kontrol ediyordu falan filan. 16.01.17
SPİNOZA (@karacurin)
Zaten bir nevi Metafor bu tarz romanlarda uygulana/gelen yöntem , olaki anahtar ve ya başka meta üzerine kurgulasaydı dilenciler yoncasını ve o muhteşem kelkafalı 7 kez kafasına yıldırım düşen lanetli adamı tanımazdık:) bu arada filmi çekilmesi gereken bilimkurgu ve fantastik tarzı olan bir eser. 16.01.17
Kumral Ada (@kumralada)
bencede filmi çekilsin ben daha iyi anlarım.. Ve bencede güzel olur filmi çekilirse.. Bilim kurgu filmimiz yok bizim şu Arog film gibileri saymasak :) 16.01.17

Kumral Ada

@kumralada

4 7.6
Puan: 8
Bak sen şu plana
Kocası ölen kadın, eşinin cenazesini kendi ülkesine götürmek ister. Kızıyla uçağa biner. Gittiği ülke o kadar da yakın değildir, kadın uyuya kalır ve uyanınca çocuğu ortadan kaybolur ve olaylarda böyle başlar işte.. Başta ki konuşmalardan hiç bir şey anlamadım onu söyleyeyim doğrusu ingilizce alt yazılıydı ondanda olabilir.. Film güzeldi izlemeyen varsa izleyebilir :)
1 beğen · 0 yorum · film inceleme

Kumral Ada

@kumralada

1 6.9
Puan: 8
Başta kitabı çok çocuksu bulmuş olabilirim. Hatta banane iki çocuğun mektuplarından demiş de olabilirim. Ama sonra bu nasıl yaratıcılık böyle, nasıl hikaye, nasıl hastalık dedim ve bitirdim.. Yazarın yaratıcılığına gerçekten hayran kaldım, bitirince de bu kitabı acaba bir filimden mi aldı diyede düşündüm. ilerde film olabilir.. Hımm ayrıca yazarın ilk kitabı umarım gelecekteki kitapları da güzel olur.

Gelelim kitaba kitabı anlatırken biraz spoiler de vermiş olabilirim. Romanımız iki ilginç hastalıklı olan çocuğun birbiriyle mektuplaşmasını anlatıyor. Ve gerçekten tanışamayacaklar bu gençler. Ve mektuplarla nasıl iyi arkadaş olduklarını anlatıyor, zorluklarla mücadele ettiklerini.. Kitapta kim kız kim erkek anlamadığım oldu, hatat anlatırken o erkek değil miydi, google bile yazdım ismi yani anlamadım. Böylece roman yazanların bir nesneyi yada kişiyi ayrıntılı anlatmanın önemini böylece anlamış oldum.
1002 karakter
4 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Kumral Ada

@kumralada

15 9.3
Puan: 7
Filmi sevmedim nedeni siyaseti sevmediğimden olabilir, ya da izlemeye geç kaldım çünkü bir sürü güzel filmler izledim bu onun yanına sönük kaldı.. Film 2020 anlatıyormuş, umarım 3 sene sonra dünyanın başına böyle bir felaket gelmez.
3 beğen · 7 yorum · film inceleme
Red Red (@khaos)
Sembol bir yapıttır, beğenmediğine üzüldüm. 06.01.17
Kumral Ada (@kumralada)
2005 yılında izleseydim severdim belki, ucuz romanıda sevmemiştim hatta onda sevmedim diye daha çok tepki almıştım :) @khaos 06.01.17
Red Red (@khaos)
Al işte, bir kült filmi daha hiç ettin, hangi filmleri tuttuğunu merak ettim şimdi 06.01.17
Kumral Ada (@kumralada)
Dram türlerini sevmem sadece :D Eski filmlerden can dostumu baba serisini izlemedim ama esaretin bedeli yeşil yol, dövüş kulübü filan izledim sevdim de :) Bu sene bol bol film izleyeceğim neyi sevip sevmediğimi anlarsın 1 kaç aya :)) 06.01.17
Red Red (@khaos)
Tmm, takipte olacağım :) 06.01.17
Kumral Ada (@kumralada)
Tamam senin listenden film seçtim bir kaç tane :) Film bulmak zorda :D 06.01.17
Red Red (@khaos)
Hangisini seçtin, kesin izlenmeyecek olanıdır :) 06.01.17

Kumral Ada

@kumralada

12 8.1
Ve açlık oyunlarının 4. de biter. En sevdiğim açlık oyunlarından 1. olandı.. 4 de kafamızı çok güzel bir karıştırdılar. Bol aksiyon vardı ne akıllı sistemler vardı bu bölümde. Bu silahlar hep film kalsın gerçeği olmasın diliyorum.. Sonu mutlu bitti..
3 beğen · 0 yorum · film inceleme

Kumral Ada

@kumralada

61 8.4
Puan: 6
2016'nın son kitabını da bitirmiş bulunuyorum. Uzun sürse de bitirdim, Kitabın başları sıkıcıydı çünkü kitapta geçen karakterlerden bahsediyordu hep. Sonradan asıl hikayeye geldik.. İnsanlar ne çekmiş o zamanlar, masumlar ölmüş, insanlar kindar.. Kitabı venedik yayınlarından okudum başka yayından okusam daha iyiydi olsun.. Yeterki kitap olsun ben her yayınevini okurum.
402 karakter
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Kumral Ada

@kumralada

6 8.3
Puan: 7
Bu bölümde pek bir şey yok.. hepsini 4. bölümde toplamışlar sanırım onuda izleyeceğim yakında.. Yerin 40. kat aşağısında yaşamak ister miydim ben tabiki hayır..
0 beğen · 0 yorum · film inceleme
/ 3