ara

Kumral Ada

Gökyüzü kaybolmaz, kitapların şarjı bitmez, bisikletlerin benzini bitmez, Özgürlük budur, özgürlük ucuzdur..

Kumral Ada

@kumralada

- 2017
0 (0 oy)
Başka yerden yorumları okudum da herkes kötü demiş filme ama o kadar da kötü değildi. Filmi 1 ay önce izledim bu yüzden yorum pek yapamayacağım. Clinal filmi, psikolog olan kadının hastasının ölümünü unutup yeniden işine başlamaya karar vermesini anlatıyor. Sonucu farklı bitmişti izleyin derim.
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Kumral Ada

@kumralada

- 2011
6.1 (27 oy)
Kurt kim çıktı?
Bu aralar ne kitap okuyabiliyorum nede film. bu filmide cumartesi izledim, bayağı sıkıcı bir film.. İlla sarışın kızı yanına alacak adam. Zaten kurt tahmin edilemeyecek biri çıktı, şaşırtıycı sonu.. Ama yinede izlenir.
Verdği Puan: 6
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Kumral Ada

@kumralada

- 2009
7.5 (45 oy)
İnsan bir daha 17 olursa?
İnsan yeniden 17 yaşında olsa ne yapar gider aynı kadınla yeniden evlenir mi? Hemde o kadın 35 yaşında kendisi 17 ise gider en güzel kızı seçer dimi ama bu film öyle değil :) Adam gidiyor önce evlatlarını zaman geçiriyor sonra eşiyle arasını düzeltiyor... Biraz saçma ama olsun yinede eğlenceli bir filmdi izlenebilir film :)
Verdği Puan: 7
7 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Kumral Ada

@kumralada

- 2007
8.3 (152 oy)
Değişik bir filmdi yahu umarım gerçeği olmaz :D Düşünsene seni ameliyat ediyorlar, kesiyorlar biçiyorlar sen duyuyorsun.. Ay hayatta ameliyat olmazdı estetik ve burnunda et olan eti aldırmazdı :D Neyse ki uyutuluyoruz bunun gerçeği kabir azabı olabilir... Film güzeldi tabi hayal kırıklığı yaşadım o güzelim kızdan nasıl kötü biri çıktı.. Aşkın böyle yalanı olur mu hiç?Anneye de yazık oldu, anneler böyledir işte kendi canını kıyar evladına verir.. Neyse izleyin görün tavsiye edilir
5 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Kumral Ada

@kumralada

- 2013
7.6 (5 oy)
Bak şu çocuklara
Bu filmi bu sitede ne az kişi izlemiş, halbuki ne kadar güzel bir film.. Bu filmin gerçeği oldu hemde Türkiyede tabiki onların sonunu bilmiyoruz ne oldu diye.. Kendimi o çocukların ailenin yerine koydum da ne kadar kötü bir durum.. Alenin yerine olsam büyüttüğü tercih ederdim.. Ama ya sonra ölürse evladım diyede düşündüm.. Diğer biyolojik olanı isteyebilirim sonra ölürse çünkü evladım daha yok.. işler gerçekten çok karışık umarım böyle bir hayat olmaz.. Filmi tavsiye ederim..
Verdği Puan: 8
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Kumral Ada

@kumralada

- İlhami Algör
7.1 (267 oy)
Müzeyyen
Beğenmedim ben bu kitabı, bakıyorum yine herkes beğenmiş... Kitabı anlamakla güçlük çektim, Össnin paragrafları gibi kısacık ama 3 okumaya ancak anlıyorsun bu kitapda öyle sanırım 3 kere okursam anlarım.. Kitapda bu yüzden kısa sanırım anlamıyorsan bir daha oku.. Ha yazarın nesneleri konuşturması güzel yaratıcı da sadece o kadar.. Ay oflayarak bitirdim.. Neyse filmini izleyeceğim umarım o daha anlamlıdır..
Verdiği Puan: 5
5 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Kumral Ada

@kumralada

- Adam Fawer
8.7 (2387 oy)
Filmi olabilir
Siz geleceğinizi görmek ister miydiniz? Bu kitap işte öyle Cainenin kaderini beliriyor. Hangi yoldan giderse başına bu gelecek diye hesaplıyor. Ben istemezdim beynim yanardı doğrusu Caine iyi dayanmış. Aksiyon dolu kitap okurken hayal kurmak güzeldi, filmi ilerde çıkarsa hayallerim gibimi olmuş görüceğiz.. Ayrıca yazar haklı, eğer caine gibi geleceği gören insanlar olsa dünya yok olur savaşlar çıkar, ölümler çok olur.. İy iki yok ayrıca geleceği bilen insanlar içten gülemez ki, en iyisi bilememek...
Verdiği Puan: 7
6 beğen · 5 yorum · kitap inceleme ·
◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦ (@mervekaya)
Evet, haklısın baya değişik ve güzel bir eser.. 10.03.17
Kumral Ada (@kumralada)
Kitabı uzatmak için yazmasaydı çok daha güzel olabilirdi :) 10.03.17
◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦ (@mervekaya)
Hımm. Ben sıkılmadan okumuştum farklı gelmişti bana.Ama haklısındır.. ;) 10.03.17
Kumral Ada (@kumralada)
Yok ya güzeldide bazı yerlerinde takıldı bazı yerleri merak ede ede okudum bide ben bunu daha önce okudum o yüzdende çok çok beğenmemiş olabilirim :)) 10.03.17
◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦ (@mervekaya)
Olabilir sen daha iyi bilirsin tabi ama ortak karar iyi bir eser ;) 10.03.17

Kumral Ada

@kumralada

- 2011
5.5 (4 oy)
Kulübe gel
Türkçeye yanlış çevrilmiş her halde bu film sadece bir kaç kere kazanıp adı kazananlar kulubü olamaz dimi.. Film biraz saçma 16 yaşında tanımadığın bir genci evine al tamam çocuk iyi biri ama ne olur ne olmaz da :) Ayrıca o çocugun sonradan sanki evin oğlu gibi evdekilere bağırması ne yahu :D Komiğime gitti tamda orası :D 2 saatlik film ama hersey koştura koştura olmuş bitmiş... Neyse umarım filmde birşeyler kazanmıştır :)
Verdği Puan: 6
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Kumral Ada

@kumralada

- 2012
9.5 (39 oy)
Vatanımdan, bayrağımdan Türk askerlerimizden gurur duyuyorum.. Ne kadar zorluk çekiyorlardır oralarda şimdi.. İyiki filmi şimdi izledim, biz evde sıcak yuvalarımızda otururken onlar dağda dışar da nöbet tutuyor... Allah razı olsun bin kere... Film çok güzeldi, biraz kısa tutulmuş ama bu filmin 2.si çıktı belki onda daha zorlukları anlatılmıştır, oyuncular çok güzel rol yapmış beğendim.. İzlemeyen varsa tavsiye edilir :)
Bir ölür bin diriliz !
Verdği Puan: 9
7 beğen · 6 yorum · film inceleme ·
Okan (@okanokan)
Hiç durma 2. Film efsane olmuş 27.02.17
misafir
Mükemmel ötesi bir film 27.02.17
Kumral Ada (@kumralada)
Bugün izleneceklerde dağ 2 var tabiki bulursak :D 28.02.17
Okan (@okanokan)
Youtube da görmüştüm sanki 28.02.17
Kumral Ada (@kumralada)
baktım yok ama başka sitelerde çıkmış izleyeceğiz bakalım :) 28.02.17
Okan (@okanokan)
3-4 sahnede garanti gözlerin dolucak... İyi seyirler 28.02.17

Kumral Ada

@kumralada

- Orhan Pamuk
7.5 (279 oy)
Kuyuya düşen adam
Kitapların başları genelde eğlenceli olmaz, ama kitabın başı en güzel yeriydi, ortalarına gelince yani biraz daha sıktı, çünkü içine siyaset tarih girdi yazar kitabı uzatmak için anlattı bunları sanırım.. Kitap hikayelere o kadar inanmışlar ki, o yüzden sonları öyle bitti.. Ayşenin o telefonda oğlun seni öldürecek demeseydi belkide hala Cem hayattaydı.. Sevdim kitabı ama biraz açık seçik yazıları vardı keşke olmasaydı...
Verdiği Puan: 7
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·
/ 6