ara

Kurtok

İnsan ne garip şeydir!

Kurtok

@kurtok

Bayram mesaji :)
Annem babamdan ayrı gecirdigim ilk bayramim. Önce onların elini operdim hep. O yuzdeb içime sigamayan bir hüzün haleti içerisindeyim. Farklı bir bayram olacak benim için. Neyse kimseyi kendimle uzmiyim icimden geldi yazdım ışte. Herkes musmutlu olsun. Iyi bayramlar.
18 beğeni · 7 yorum · Sohbet ·
tlb (@tlb)
Seni çok iyi anlıyorum ben de aynısını yaşadım bugün
25.06.17 beğen cevap
Kurtok (@kurtok)
Sag olasin @kartanesi 😊
25.06.17 beğen cevap
Kar tanesi❄ (@kartanesi)
Ya ben simdi tam okudum bayram sozleri sandim😞 üzme kendini dayanmasi bazen zor bi acı ama hayat işte hic istemedin şeyler yasatırıyor 😒
25.06.17 beğen cevap

Kurtok

@kurtok

Nedir bu Kurtok'tan cektigim (iz) !
Kurtok... Bilen bilir. Bilmeyenler için söylüyorum. Gerçekte benim soyadim olur. Sitede çoğu kişi soruyor. Peki Kurtok nedir? Diye. Bazen direk söylüyorum, bazen soylesim yok dolandira dolandira söylüyorum. :) Ama gerçekte de soyadimdan çok cektim. Bugün biri aradı .... Kurtal ile mi görüşüyorum dedi? Kurtok diye duzelttim. Ilk duyan hiç kimse doğru yazmiyor/soylemiyor. Eklemeler yapan da var Kurtoğlu gibi. Öbür türlü de Kartuk,Kurtak,Kurtul,Kortuk,Kurok vs. Nedir yani bu kadar zorlaştıran anlaşılmayan? Lisede ilk bir ay boyunca Müdür Yardımcısı kaydimi Kurtak diye yapmıştı. Daha sonra gerçek soyadimi öğrenince düzeltti. Devlet dairelerinde de sürekli birkaç defa tekrar ettiriyorlar. Ne olacak bu halimiz. Bir tek ben olsam hadi neyse de tüm aile soy sop aynı durumda.
29 beğeni · 46 yorum · Sohbet ·
Misafir
Ya benimkine ne diyeceksin: Soyadım Papuccu benim. En son biri mazotçu demişti hatta. Doğru şekilde ben bile söyleyemiyorum.
03.03.17 beğen 5 cevap
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
:)
03.03.17 beğen cevap
face of face (@doktorno)
kurtok takılma sen bunlara :)
03.03.17 beğen cevap

Kurtok

@kurtok

Basima gelenler... ah bu basima
Bugün sabah ablamla bir kac işimiz vardı dışarda hal etmeye gittik. Baya yürüdük ordan oraya.Yolda iken tam ış güç bitti derken babam aradı. Aile hekimin aradı onu bi ara bazı bilgiler sordu falan. Neyse kadını aradım. Üç ayda bir arıyor bilgileri kontrol amaçlı.Bende ablama disardayken Sağlık Ocağına gideyim burdaki Aile Hekiminize kaydimi alayim dedim. Ablam tarif etti gittim. Hayatimda navigasyonun N sini kullanmayan ben üç aydır navigasyoncu kiz olup çıktım. Her yere onunla gidiyorum.Sag olsun daha yaniltmamisti ama bu gün yanlış yeri gösterdi. Yeri buldum ama orda Sağlık Ocağı falan yok.Eskiden ordaymis. Bir abiye sordum tarif etti neyseki uzak degilmis... Sağlık Ocağından çıkarken artık yürümekten ayaklarimda derman kalmış diye geçiriyorum icimden ama kendimi sokağa attim. Navigasyona bu sefer bakmicam dedim.
Yürüdüm yürüdüm...
Ne kadar yurudugumu bilmiyorum. Telefonum çaldı. Ablam arayan. Şu an ışim var sen kızımı kurstan alabilir misin dedi. Tamam dedim işim bitti ne de olsa. Telefonu kapattım etrafima baktım. Deniz!!! Sahile kadar yurumusum. Yegenimi almak için çok az bi vakit var. Çok uzaklasmisim. Kostur kostur kursa gittim. Artık ayaklarım yere bastigi her seferde sızlıyor. Yorgunluktan aklım çalışmıyor,eve gidip dinlenme hayalleri kuruyorum.Yegenim "Nereye gidiyoruz teyze?" diye sordu. Eve gidiyoruz dedim. E bu bizim evin yolu değil sen evimizi bilmiyor musun teyze? Dedi. Yanlış sokağa sapmisiz :) Biliyorum da karıştırdım dedim:) Ablami aradım on dakikaya gelirim siz komsuya geçin dedi...Burada bir açıklama yapmam gerekecek.
Iki hafta önce ablamlarimin apartmaninin önünde Belediye kazı yapmış ve ordan fareler apartmanın içine girmişler. Küçük farelerde değil kocaman kocaman. Bir yeğenim sincap gördüm demiş. Düşünün artık boyutlarını. Bende bir defa gördüm çığlık attim ben korktum da farenin umrunda degil ustume geliyor yerimden de kipirdayamadim. Ablmlar yetişti. O günden sonra gormedim ama her seferinde korkuyorum apartmana girmekten. Neyse ablam on dakika dedi Biz de apartmanın içine girdik ikinci katta bizim farelerden biri bir evin kapısının önünde durmus. Ben yine çığlık attım tabi ama farede tik yok bize arkası dönük. Yegenimin elini tutuyordum kızı Allahtan aşağı firlatmadim o korku ile. Bir şekilde kendimizi apartmanın onune attik:) bekliyoruz ablami. On dakika sonra ablam gelir diye bekliyoruz ama artık ayakta duracak halim kalmadı.Apartman merdivenlerine oturmak geldi aklıma ama bu fareler ordan çıktılar mikrop hep diye oraya oturmaktan da vazgeçtim. Ayakta bekliyoruz. On dakika oldu bize yirmi beş dakika. Ablami aradım meğer hanım kızını ben aldım diye rahatlamış da eniştemin is yerine uğramış. Çabuk gel fare korkusundan içeri giremiyoz dedim. Eniştemin is yeri uzak diye onlar gelene kadar yakınlardaki parka gidelim dedim parka gittik biraz oturduk ablam geldi beraber eve geliyoruz. Yegenimin biri elini tutmamiza ve onu tasimamiza izin vermiyor bizden önce koştu yola çıkmasın araba carpmasin diye arkasından kostum.Işte o an canımdan can gitti. Eve geldim yarim saattir oturuyordum. Şimdi diğer ablam evlerinde olduğum ablamin zilini çaldı kızımı okuldan alabilir misin diye.( Iki ablamin evleri karşı karşıya.) Ayaklarım ağrıyor dedim gidemem dedim tamam ben giderim dedi. Ama sonra kötü oldum kiz benimle sabahtan beri ordan oraya sürüklendi dedim. Bir vicdan muhasebesi yaptıktan sonra ben almaya giderim dedim.Simdi almaya gidiyorum kızını. Yine apartmandan cikarken bir fare macerasi yasadik. Ben ve ayaklarım yola düştük gidiyoruz :)
kübra (@namtenahi)
Çokça geçmiş olsun. Tez zamanda iyileşirsiniz İnşAllah :)
03.03.17 beğen cevap
Kurtok (@kurtok)
Tesekkurler @kubra94. Yürümeye alışkın değildim ondan oldu herhal :)
03.03.17 beğen 1 cevap
kübra (@namtenahi)
Ben genel olarak severim ama sıcak havalarda yürümeyi sevmem :) sıcak havada hiç çekilmiyor
03.03.17 beğen cevap

Kurtok

@kurtok

The Arena

Lindsey Stirling
5 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Kurtok

@kurtok

uçuş
uçuş
@semih-oktay abinin hediye ettiği Kör Baykuş 'u alıp Galata'ya çıktım. Hazerfan Çelebi misali uçuş denemesi yapacaktık ama baktım baykuşum kör! benim kanatlar yok vazgeçip indik...
Pası atan sevgili @lavina ya teşekkür edip pası @lacrima ya ve @afd ye atıyorum.
Yer:Galata'dan anlaşılıyor da yine belirteyim :) Beyoğlu/İstanbul
- Sadık Hidayet
8.5 (398 oy)
49 beğeni · 9 yorum · Kitap Her Yerde ·
Semih Oktay (@semih-oktay)
Butimar'ı salsaydın bari hazır oralara çıkmışken @kurtok! :)
27.02.17 beğen 2 cevap
AFD (@afd)
Ben de manzarada galata eksik diyordum meğer zat-ı halleri galatada imiş.
27.02.17 beğen 5 cevap
Nemesis (@lacrima)
Pas için teşekkür ediyorum sevgili kurtok ancak affımı istiyorum :) bir başka paslaşmada görüşelim ;)
27.02.17 beğen 2 cevap

Kurtok

@kurtok

happy birthday
happy birthday
Kendisi ile pek bir muhabbetim yok ama ben onu uzaktan seviyom :) Bugün sitemizin güzide uyelrinden birisi olan @fthykc ın doğum günü. Iyi ki doğdun. Nice nice senelere. Bazı insanlar vardır tanimazssiniz gormemissinizdir belki ismini duymuşsunuzdur ya da ışte böyle sitede arenada görmüşsünüzdür ama sıcak gelirler size. Size diyorum ama bana öyle geliyor bu konuda yalnız değilimdir herhalde :) ışte @fthykc benim için öyle bir insan.
31 beğeni · 34 yorum · Diyorum ki ·
Ebru G. (@ebru-g-)
Ben bizzat yüz yüze tanıştım o sıcaklığıyla ve içtenliğiyle. ^_^ Benden önce davrandın hatun. Tabii özelde o yüzden mi muhabbete tutup durdun beni? :D @kurtok İşin latifesini geçip önce ses deneme yaparak ardından kutlamaya geçeyim: "Kutlu olsun Fethiyeeee @fthykc. İyi ki doğdun. Nice mutlu, sağlıklı, neşeli, huzurlu, kitaplı, müzikli, resimli, heykelli, danslı yaşların olsun.(Duramadım bir an. (: ) Genç yaşlanasın. (: "
22.02.17 beğen 2 cevap
Kurtok (@kurtok)
Tobeeee ne lafa tutması. Hiç iyle bir niyetim yokdu. Nerden cikariyorsun ya hu ebru :)
22.02.17 beğen 1 cevap
Melike (@hiiccc)
Vayy parti var burda hiiccc de davet edilmiyoruz hani:P @fthykc hayirli saglikli mutlu kutlu huzutlu nice senelere ... O zaman danzzzzzzz:P
22.02.17 beğen 4 cevap

Kurtok

@kurtok

Arkadaşlık Işte

Yegenlerim sabah akşam çizgi film izliyorlar. Bizim de izlememiz kaçınılmaz oluyor. Her hafta tekrar tekrar izliyoruz tabi. Ama Niloya'nin bu bölümünü her gördüğümde kendimi gulumsemekten alikoyamiyorum.
11 beğeni · 0 yorum · Sohbet ·

Kurtok

@kurtok

Düş
Kusura bakmayin biraz uzattım ama idare ediverin.Size basima gelen kötü bır anımı anlatmak istedim. Sabah sabah nerden geldiyse aklıma geldi ışte uyanip yazmaya başladım. Şimdi de paylasiyom:)
Beş yaşındayım. Sıcak bir yaz günü komşunun kızı ile evlerinde, o zaman balkon görevi gören daha sonra inşa edecekleri odalarının temeli olan yerdeyiz. Balkonun kuzeyi yerden üç dört metre yükseklikte. Çocukları düşmesin diye kuzey tarafına çalı koymuşlar. Benle arkadaşım o çalilarin ustune çıkmış oynuyoruz. Calilarin yarisi duvarin ustunde yarisi boslukta. Hangi oyunu oynadığımızı hatırlamıyorum ama o calilarin üstünde oturmusuz.. Öğle vaktiydi. Arkadaşım gölge olan tarafta ben güneş alan taraftayım.Arkadaşım gel yer değiştirelim sen güneşte oturdun şimdi ben oturayim diyor.Tamam dedim bende. Yer değiştirirken çalilarin boşlukta olan tarafına basmışım... Gerisini hatırlamıyorum.
Evet o duvardan düştüm. Ve ayıldığımda annemle komşu kadın başucumda bekliyorlar. Önce ellerime baktım sonra ayaklarima, bacaklar da yerinde. Sadece yüzümün sol tarafı sızlıyor. Çok şükür bir sey olmadı diyorum içimden. Anneme bana ne oldu dedim. Düştün dedi. Komşu kadın hatırlamıyor musun ? Dedi. Hayır dedim. Imdat diye bagiriyordun onu da mi hatirlamiyorsun? :) Hiç bir şey hatirlamiyordum. Neyse bir seycigim yok yataktaktan kalkiyim dedim, oturma poziyonu aldım. O da ne? Boğazimdam ağzıma doğru bir şeyler geliyor. Annemler havlu tuttu. Kann. Boğazımdan kan geliyordu. Yeşilçam filmlerindeki gibi Verem olup oksurduklerinde mendilde kan lekesi gördükleri o ani defalarca yaşadım bende. O ara bir sebepten ötürü babam bir ay falan evde olmayacak ama bende bilmiyorum niye evde değildi.Neyse ogle vakti düştüğüm için köyde araba da yok hastaneye götürecek. Minibüs var o da sabah ilçeye gidiyor akşama doğru geliyor. O zamanlar cep telefonu nerde. O da yok. Ailede babanın vardı bir tek.Abim ev telefonundan babamı aradı. Kızın düştü yarın hastaneye götürelim mi diye soruyor. Babam önemli bir şeyi yoksa goturmeyin diyor. Abim yüzü şişti diyor. Bogazimdan kanların geldiğini de demiyor. Sonuç olarak doktora goturmediler. Benimde kalktığım an bogazimdan kan geliyor. Yataktan kalkamıyorum... Sonraki gün ablam uyanacagim anı bekliyor bu yüzden başucumda durmuş. Gozlerimi açtım. Ablam dur durr kapat gözlerini bir sey göstereceğim dedi. Içeri gitti geldiginde arkasinda bir şey saklıyor. Yanima varıp arkasında sakladığı aynayı elime tutusturdu. Kendine bak dedi.
Baktım...
Ve gördüğüm manzara karşısında irkilip elimdeki aynayı attim. Sol gozum defalarca yumruk yemiş gibi mosmor ve sismekten göz kapaklarim birbirine yaklasmis, kapalı bir vaziyette. Yüzün sol tarafı ise şişmiş ve yarası kabuk tutmaya başlamış sert bir hal almis.Yüzüm çok sert göz etrafı ise yumuşacık.Burnumun ve dudaklarin sol tarafı da nasibini almış. Hatirladikca hala tuylerim diken diken oluyor. Her gün bir tanıdığın yanına pansuman yapmaya gidiyordum. Bogazimdan kan gelmesi iki gun sürdü. Yüzün eski haline gelmesi aylar sürdü...
22 beğeni · 15 yorum · Başıma Gelenler ·
Red Red (@khaos)
Tek kelimeyle Allah korumuş ucuz atlatmışsin
13.02.17 beğen 1 cevap
Dünyalı (@dunyali-perizan)
:(
13.02.17 beğen cevap
Can (@canae)
Okurken tüylerim diken diken oldu. Geçmiş. Olsun :D
13.02.17 beğen 1 cevap

Kurtok

@kurtok

HAK
HAK
Gardaydi.
Bir sorun vardı gelmiyor tren,
açıklama yapmıyor kimse nedendir bu neden.
Saatlerce süren bir bekleyiş,
ve bir sonraki gara naklediliş.
Vagonu bulup koltuğuna oturmuş.
Tren yoluna bir bomba koyulmuş.
Duymuş bunu birinden,
huzursuzca kalkmış yerinden
ondandir sonraki gara geliş
sorunsuzca varmayı dilemiş.
Dönüp oturmuş yerine
almış telefonu eline.
Arayacakmis en değerlisini...
Atmış hızla kalbi kendisinin
Elini yumruk haline sokup
soluna göğsünün üstüne koyup
İstemiş kalp atışlarını durdurmak.
Her calista daha bir çok atıyor bak.
Telefon açıldı.
İçine bir belirsizlik saçıldı.
Demedi sonraki gara gittiğini
dedi tren rötar yaptı geç geldiğini.
Karşıdaki dedi ona "Helal et hakkını"
duyar duymaz akıttı tuttugu gözyaşlarını.
"Helal olsun" deyiverdi birden!
Kırgındım etmeyi dusunmuyordum diye gecti icinden.
Pişman değildi ettiğine
O da helal et demişti karsidakine.
Gozyaslarinin vardı sanki acelesi
Neydi bu gözyaşı silsilesi.
Dedi karsidaki seni çok kırdım.
Sana onlari yasatmamalıydım.
Yaşananlar gözünün onune saliseler içinde geldiler.
Her şeyi hatırlatıp kaybolup gittiler.
On yedi eylüldeydi.
Cok değil bi on gün önceydi...
Iyi yolculuklar demiş telefonu kapatmıştı...
Kızı helal olsun hakkım diye tekrarlamistı.
Yolculuk sona ermişti;
ama giden geri dönmemişti...
9 beğeni · 3 yorum · Kalemimden ·

Kurtok

@kurtok

Yapmalı
Yapmalı
Sözü @neemiss arkadaşıma bırakıyorum.
26 beğeni · 12 yorum · Yapma Diyorum ·
Can (@canae)
Yüzüğün güzelmiş :D
09.02.17 beğen 4 cevap
ketumpinokyo (@kekum)
Sweatshirt e bayildim, çok şeker ya tam benlik (gözleri kalpli imoji) :))
09.02.17 beğen 3 cevap
Misafir
@ebru-g- sana mı vurgu yapmış sanki :))))
09.02.17 beğen cevap
/ 6