ara

Kurtok

İnsan ne garip şeydir!

Kurtok

@kurtok

İstanbul
İstanbul
Gitmeden gunbatimini denizden seyretmeseydim icimde kalırdı Ey İstanbul !
9 beğeni · 0 yorum

Kurtok

@kurtok

dogum gunu çocuğuna :)
Evet saat 12 olduğuna göre ve tarih 29 Ekimi gosterdigine göre yapmak istediğim konuşmayı yapabilirim. Öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet bayramı bayramınız kutlu olsun diyip asıl konuşmayı yapmaya geçeyim. Halka sesleniyor gibi oldum ama amacım o değil. Amacım burda sessiz sessiz doğum günü kutlamak. @ebru-g- Iyi ki doğdun. Iyi ki varsın. Seninle görüşmek seni tanımak gerçekten güzel. Degerlisin benim için..Bazı insanları sadece tanirsin,gormussundur bilirsin. Ama bazı insanları tanıdıktan sonra benimsersin, seversin ,baglanirsin... neyse uzatmak istemiyorum duygusala baglayacagim yoksa...paylasimi gorenler lütfen kutlasin @ebru-g- cigimin doğum günü. Böyle bir günde dogmussa ikinci plana atilmasin. Istirham ediyorum
35 beğeni · 41 yorum
Ebru G. (@ebru-g-)
Ne kadar da dolu dolu duygu yüklü bir kutlama oldu bu. Verilen değeri yansıtabildiysek karşı tarafa pek bir memnun oldum o vakit. Sevgili @kurtok'cuğum çok teşekür ederim. Tatlı dillilik de yapamıyorum yahu ne diyeceğimi bilemedim şu an. Ayağım elime dolandı. :D İyi ki dediklerimiz, kıymetlendirdiklerimiz daim olsun o vakit. Sen de iyi ki varsın, bilmukabele. Ta oralara geldiğimde beni güzel ağırladığın için de çok teşekkür ederim. Hani pastam? 😂
29.10.17 beğen 10 cevap
kübra (@namtenahi)
Nice güzel yıllara @ebru-g- :)
29.10.17 beğen 6 cevap
Semih (@sc)
Doğum günün kutlu olsun @ebru-g- nice mutlu yaşlara. :)
29.10.17 beğen 4 cevap

Kurtok

@kurtok

Uzun bir aradan sonra erken uyandım. Bende erken uyanabiliyormusum. Atalar doğru demiş. Erken kalkan yol alır. Ama ben simdi yine uyumaya gideceğim.Önce bi günaydın diyim size sevgili neokur üyeleri. 😂😂😂
6 beğeni · 0 yorum

Kurtok

@kurtok

Bayram mesaji :)
Annem babamdan ayrı gecirdigim ilk bayramim. Önce onların elini operdim hep. O yuzdeb içime sigamayan bir hüzün haleti içerisindeyim. Farklı bir bayram olacak benim için. Neyse kimseyi kendimle uzmiyim icimden geldi yazdım ışte. Herkes musmutlu olsun. Iyi bayramlar.
18 beğeni · 7 yorum
tlb (@tlb)
Seni çok iyi anlıyorum ben de aynısını yaşadım bugün
25.06.17 beğen cevap
Kurtok (@kurtok)
Sag olasin @kartanesi 😊
25.06.17 beğen cevap
Desert Rain (@kartanesi)
Ya ben simdi tam okudum bayram sozleri sandim😞 üzme kendini dayanmasi bazen zor bi acı ama hayat işte hic istemedin şeyler yasatırıyor 😒
25.06.17 beğen cevap

Kurtok

@kurtok

Nedir bu Kurtok'tan cektigim (iz) !
Kurtok... Bilen bilir. Bilmeyenler için söylüyorum. Gerçekte benim soyadim olur. Sitede çoğu kişi soruyor. Peki Kurtok nedir? Diye. Bazen direk söylüyorum, bazen soylesim yok dolandira dolandira söylüyorum. :) Ama gerçekte de soyadimdan çok cektim. Bugün biri aradı .... Kurtal ile mi görüşüyorum dedi? Kurtok diye duzelttim. Ilk duyan hiç kimse doğru yazmiyor/soylemiyor. Eklemeler yapan da var Kurtoğlu gibi. Öbür türlü de Kartuk,Kurtak,Kurtul,Kortuk,Kurok vs. Nedir yani bu kadar zorlaştıran anlaşılmayan? Lisede ilk bir ay boyunca Müdür Yardımcısı kaydimi Kurtak diye yapmıştı. Daha sonra gerçek soyadimi öğrenince düzeltti. Devlet dairelerinde de sürekli birkaç defa tekrar ettiriyorlar. Ne olacak bu halimiz. Bir tek ben olsam hadi neyse de tüm aile soy sop aynı durumda.
29 beğeni · 46 yorum
Hakan (@hakan87)
Ya benimkine ne diyeceksin: Soyadım Papuccu benim. En son biri mazotçu demişti hatta. Doğru şekilde ben bile söyleyemiyorum.
03.03.17 beğen 5 cevap
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
:)
03.03.17 beğen cevap
face of face (@doktorno)
kurtok takılma sen bunlara :)
03.03.17 beğen cevap

Kurtok

@kurtok

Basima gelenler... ah bu basima
Bugün sabah ablamla bir kac işimiz vardı dışarda hal etmeye gittik. Baya yürüdük ordan oraya.Yolda iken tam ış güç bitti derken babam aradı. Aile hekimin aradı onu bi ara bazı bilgiler sordu falan. Neyse kadını aradım. Üç ayda bir arıyor bilgileri kontrol amaçlı.Bende ablama disardayken Sağlık Ocağına gideyim burdaki Aile Hekiminize kaydimi alayim dedim. Ablam tarif etti gittim. Hayatimda navigasyonun N sini kullanmayan ben üç aydır navigasyoncu kiz olup çıktım. Her yere onunla gidiyorum.Sag olsun daha yaniltmamisti ama bu gün yanlış yeri gösterdi. Yeri buldum ama orda Sağlık Ocağı falan yok.Eskiden ordaymis. Bir abiye sordum tarif etti neyseki uzak degilmis... Sağlık Ocağından çıkarken artık yürümekten ayaklarimda derman kalmış diye geçiriyorum icimden ama kendimi sokağa attim. Navigasyona bu sefer bakmicam dedim.
Yürüdüm yürüdüm...
Ne kadar yurudugumu bilmiyorum. Telefonum çaldı. Ablam arayan. Şu an ışim var sen kızımı kurstan alabilir misin dedi. Tamam dedim işim bitti ne de olsa. Telefonu kapattım etrafima baktım. Deniz!!! Sahile kadar yurumusum. Yegenimi almak için çok az bi vakit var. Çok uzaklasmisim. Kostur kostur kursa gittim. Artık ayaklarım yere bastigi her seferde sızlıyor. Yorgunluktan aklım çalışmıyor,eve gidip dinlenme hayalleri kuruyorum.Yegenim "Nereye gidiyoruz teyze?" diye sordu. Eve gidiyoruz dedim. E bu bizim evin yolu değil sen evimizi bilmiyor musun teyze? Dedi. Yanlış sokağa sapmisiz :) Biliyorum da karıştırdım dedim:) Ablami aradım on dakikaya gelirim siz komsuya geçin dedi...Burada bir açıklama yapmam gerekecek.
Iki hafta önce ablamlarimin apartmaninin önünde Belediye kazı yapmış ve ordan fareler apartmanın içine girmişler. Küçük farelerde değil kocaman kocaman. Bir yeğenim sincap gördüm demiş. Düşünün artık boyutlarını. Bende bir defa gördüm çığlık attim ben korktum da farenin umrunda degil ustume geliyor yerimden de kipirdayamadim. Ablmlar yetişti. O günden sonra gormedim ama her seferinde korkuyorum apartmana girmekten. Neyse ablam on dakika dedi Biz de apartmanın içine girdik ikinci katta bizim farelerden biri bir evin kapısının önünde durmus. Ben yine çığlık attım tabi ama farede tik yok bize arkası dönük. Yegenimin elini tutuyordum kızı Allahtan aşağı firlatmadim o korku ile. Bir şekilde kendimizi apartmanın onune attik:) bekliyoruz ablami. On dakika sonra ablam gelir diye bekliyoruz ama artık ayakta duracak halim kalmadı.Apartman merdivenlerine oturmak geldi aklıma ama bu fareler ordan çıktılar mikrop hep diye oraya oturmaktan da vazgeçtim. Ayakta bekliyoruz. On dakika oldu bize yirmi beş dakika. Ablami aradım meğer hanım kızını ben aldım diye rahatlamış da eniştemin is yerine uğramış. Çabuk gel fare korkusundan içeri giremiyoz dedim. Eniştemin is yeri uzak diye onlar gelene kadar yakınlardaki parka gidelim dedim parka gittik biraz oturduk ablam geldi beraber eve geliyoruz. Yegenimin biri elini tutmamiza ve onu tasimamiza izin vermiyor bizden önce koştu yola çıkmasın araba carpmasin diye arkasından kostum.Işte o an canımdan can gitti. Eve geldim yarim saattir oturuyordum. Şimdi diğer ablam evlerinde olduğum ablamin zilini çaldı kızımı okuldan alabilir misin diye.( Iki ablamin evleri karşı karşıya.) Ayaklarım ağrıyor dedim gidemem dedim tamam ben giderim dedi. Ama sonra kötü oldum kiz benimle sabahtan beri ordan oraya sürüklendi dedim. Bir vicdan muhasebesi yaptıktan sonra ben almaya giderim dedim.Simdi almaya gidiyorum kızını. Yine apartmandan cikarken bir fare macerasi yasadik. Ben ve ayaklarım yola düştük gidiyoruz :)
7 beğeni · 5 yorum
kübra (@namtenahi)
Çokça geçmiş olsun. Tez zamanda iyileşirsiniz İnşAllah :)
03.03.17 beğen cevap
Kurtok (@kurtok)
Tesekkurler @kubra94. Yürümeye alışkın değildim ondan oldu herhal :)
03.03.17 beğen 1 cevap
kübra (@namtenahi)
Ben genel olarak severim ama sıcak havalarda yürümeyi sevmem :) sıcak havada hiç çekilmiyor
03.03.17 beğen cevap

Kurtok

@kurtok

The Arena
https://youtu.be/4MCjU-Du3eI
Lindsey Stirling
5 beğeni · 0 yorum

Kurtok

@kurtok

uçuş
uçuş
@semih-oktay abinin hediye ettiği Kör Baykuş 'u alıp Galata'ya çıktım. Hazerfan Çelebi misali uçuş denemesi yapacaktık ama baktım baykuşum kör! benim kanatlar yok vazgeçip indik...
Pası atan sevgili @lavina ya teşekkür edip pası @lacrima ya ve @afd ye atıyorum.
Yer:Galata'dan anlaşılıyor da yine belirteyim :) Beyoğlu/İstanbul
Kör Baykuş
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
50 beğeni · 9 yorum
Semih Oktay (@semih-oktay)
Butimar'ı salsaydın bari hazır oralara çıkmışken @kurtok! :)
27.02.17 beğen 2 cevap
AFD (@afd)
Ben de manzarada galata eksik diyordum meğer zat-ı halleri galatada imiş.
27.02.17 beğen 5 cevap
Nemesis (@lacrima)
Pas için teşekkür ediyorum sevgili kurtok ancak affımı istiyorum :) bir başka paslaşmada görüşelim ;)
27.02.17 beğen 2 cevap

Kurtok

@kurtok

happy birthday
happy birthday
Kendisi ile pek bir muhabbetim yok ama ben onu uzaktan seviyom :) Bugün sitemizin güzide uyelrinden birisi olan @fthykc ın doğum günü. Iyi ki doğdun. Nice nice senelere. Bazı insanlar vardır tanimazssiniz gormemissinizdir belki ismini duymuşsunuzdur ya da ışte böyle sitede arenada görmüşsünüzdür ama sıcak gelirler size. Size diyorum ama bana öyle geliyor bu konuda yalnız değilimdir herhalde :) ışte @fthykc benim için öyle bir insan.
31 beğeni · 34 yorum
Ebru G. (@ebru-g-)
Ben bizzat yüz yüze tanıştım o sıcaklığıyla ve içtenliğiyle. ^_^ Benden önce davrandın hatun. Tabii özelde o yüzden mi muhabbete tutup durdun beni? :D @kurtok İşin latifesini geçip önce ses deneme yaparak ardından kutlamaya geçeyim: "Kutlu olsun Fethiyeeee @fthykc. İyi ki doğdun. Nice mutlu, sağlıklı, neşeli, huzurlu, kitaplı, müzikli, resimli, heykelli, danslı yaşların olsun.(Duramadım bir an. (: ) Genç yaşlanasın. (: "
22.02.17 beğen 2 cevap
Kurtok (@kurtok)
Tobeeee ne lafa tutması. Hiç iyle bir niyetim yokdu. Nerden cikariyorsun ya hu ebru :)
22.02.17 beğen 1 cevap
Melike (@hiiccc)
Vayy parti var burda hiiccc de davet edilmiyoruz hani:P @fthykc hayirli saglikli mutlu kutlu huzutlu nice senelere ... O zaman danzzzzzzz:P
22.02.17 beğen 4 cevap

Kurtok

@kurtok

Arkadaşlık Işte
https://youtu.be/adkeGXTtnUQ
Yegenlerim sabah akşam çizgi film izliyorlar. Bizim de izlememiz kaçınılmaz oluyor. Her hafta tekrar tekrar izliyoruz tabi. Ama Niloya'nin bu bölümünü her gördüğümde kendimi gulumsemekten alikoyamiyorum.
11 beğeni · 0 yorum
/ 7