ara
Nemesis
2.697 352

Nemesis

neokur.com/lacrima
Ben düşündükçe var dünya... Ben yok, o da yok...

Nemesis

@lacrima

Küçük prens dövmesi
Altta linkini veremediğim ( mümkün değilmiş o linki buraya atmam) yazıyı okudum ve dedim ki bu kız olsa olsa neokurdandır. Gidip hemen paylaşayım da akşam akşam sevaba gireyim :D

Mini bir özet geçersem ; burada anlatıcı olan arkadaş, geçtiğimiz günlerde markette bir kadınla tanışıyor (kadının kolunda küçük prens dövmesi varmış) az buçuk sohbet ediyorlar ve kadına tutuluyor. Alışverişleri bittikten sonra görüşürüz diyip gidiyorlar ve aklına ne adını ne de adresini bilmediği geliyor. Arıyor tarıyor bulamıyor ve böyle bir yazı yazıp paylaşıyor... Buradaysan bir zahmet ulaş bu arkadaşımıza :)

Link atamadığım için yazının tamamını paylaşıcam arena sakinlerinin sitem etmemesini rica ediyorum -_-

Selamlar. Geçenlerde başıma gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum size. O günden beri aklımdan çıkmayan bu olayı artık yazıya dökmeye karar verdim. Belki ulaşır ilgili kişiye.
Bir sabah kahvaltı edilecek ve dolap her zamanki gibi boş. Karınlar zil çalıyor. Evde yaşayan 3 adamdan biri markete gidip bir şeyler alacak. Evet o kişi ben oldum. ‘Dökülün o zaman paraları’ dedim. Herkes 3-5 bir şeyler attı. Tam evden çıkarken ev arkadaşım “Bro gouda peyniri de alsana be birazcık, canım çekti.” dedi. Hayatımda attığım en pis bakışı attım ona. “Zenginiz olum bi farkımız olsun” dedi.
Zenginiz dediği de bu part-time bir işe girdi 1000 lira maaşla. İlk maaşını da o gün çekti. Geceden ıslattık tabii biz o maaşı rakı masasıyla. Biraz fazla kaçırmış olacağım ki o rakının verdiği sersemlikle Beşiktaş’taki öğrenci evimizden çıkıp marketin yolunu tuttum.
Öğrenci kahvaltısından ne olur. 6’lı paket yumurta, biraz sucuk, iki de ekmek aldım. (Doymaz çünkü o hayvanlar) Peynir reyonunda gouda peynirini gözüme kestirip onu da attım ‘zengin’ sepetime. Tam kasanın yolunu tutacağım ki hayatımda duyduğum en güzel ses çekine çekine ‘Yaa afedersiniz’ dedi. Arkamı döndüm. Esmer, düz saçlı, 1,60 boylarında, 24-25 yaşlarında hoş bir kadın.
Şarabın yanında ikram edebileceği bir peynir tavsiyesi istedi benden. “Bilmiyorum” diyecek halim yoktu. Ben de çok anlarmış gibi “Kırmızı mı beyaz mı?” diye sormuş bulundum. “Kırmızı” dedi. “BEYAAAZZZ” diye bağırmak üzereyken içimdeki taraftarı hemen dizginledim. Az önce sepetime attığım gouda peynirini uzatıp kırmızı şarapla çok iyi gideceğini söyledim. Bir de çeşit olsun diye eski kaşar önerdim. (Allah kahretsin gouda peyniri beyaz şarapla iyi gidiyormuş)
Kadın peyniri alırken bileğindeki Küçük Prens dövmesini gördüm. Küçük Prens de en sevdiğim kitaplardan bir tanesidir. Dövmen çok güzelmiş diyerek lafa girdim. Doğrusu o dövme olmasa lafa girecek başka hiçbir şey bulamazdım.
Kitaptan bir iki alıntı falan derken sohbet devam etti, hoş bir muhabbet oluştu kısa sürede. Kendimi övmeyi sevmem ama arkadaşlarım iyi bir mizahımın olduğunu söyler. Onun da hoşuna gitmiş olacak ki söylediklerime sürekli gülüyordu. Gülerken gözlerin kısılması nedir bilir misiniz? Onunki kısılıyordu. Bir yandan da alışverişine devam ediyordu Küçük Prens dövmeli kadın. Benim alacaklarım bitmişti ama ben de ona eşlik ediyordum.
Sonra kasaya geldik, o ödeyeceklerini ödedi, ben ödeyeceklerimi ödedim. Çıktık marketin dışına. Ahmak ıslatan yağıyordu. Gözleri kısılarak gülümsedi ve tekrar teşekkür etti hoş sohbet için. O göz kısılması bile aşık olmak için bir sebepti ama onda beni etkileyen başka şeyler de vardı. Onu hayatımda ilk defa görmüş olmama rağmen sanki yıllarca tanıyormuşçasına ısınmıştım. Bense rica ederim önemli değil tarzında şeyler söyledim. Sonrasında ‘O zaman görüşürüz’ deyip yürümeye başladı. Ben de aksi yönde yürümeye başladım.
Birkaç metre gittikten sonra bende jeton yeni düşmüştü. Ne adını öğrenmiştim, ne oturduğu yeri, ne de telefon numarasını. Arkamı döndüğümde Issız Adam filminin finalindeki gibi bir sahne tabii ki oluşmadı. O anki duyguyla ne kadar zaman geçtiğini hatırlamıyorum ama taş çatlasın 10-15 saniyedir. Ama kadın gözden kaybolmuştu. Hızlı adımlarla onun gittiği yöne doğru yürümeye başladım. İlk ara sokağa baktım, yok. İkinci sokağa baktım, yok. Beşiktaş çarşının içini tavaf ettim, yine yok. Bildiğin kaybetmiştim Küçük Prens dövmeli kadını.
Elimde market poşetiyle öylece kalmıştım. Çaresizlik, pişmanlık ve büyük bir salaklık hissediyordum. Ahmak ıslatan yağmaya devam ediyordu ve en çok ben ıslanıyordum. Nereden baksan ahmaktım.
Çaresiz evin yolunu tuttum. Ağır ağır çıktım apartmanın merdivenlerinden, kapıyı vurdum. Ev arkadaşım kapıyı açar açmaz poşetleri tutuşturuverdim eline.
‘Hani lan gouda peynirini almamışsın’ dedi. Evet. Kendi peynirimi kadına verdikten sonra yenisini almayı akıl bile edememişim o an. “Otur zıkkımlan” dedim. Sucuklu yumurtayı yapıp ikisi yemeye başladılar. Bense camdan bakıyorum belki sokaktan geçer diye. (Ulan çıkmaz sokakta oturuyosun kim geçer oradan geri zekalı) Benimki de umuttu işte. Vapura binen kadın çoktan Üsküdar’a geçmişti. “Sen yemiyo musun?” diye sordular. “Yok, siz yiyin” dedim. Yediler de. Bir tanesi de sormadı neyin var senin diye.
Bu olayın üstünden iki hafta kadar geçti. O günden beri evin bütün market alışverişini ben yapıyorum ama hiç rastlamadım Küçük Prens dövmeli kadına. Olaydan ev arkadaşlarıma da bahsettim. “O kadını unut olum daha göremezsin” şeklinde can sıkan laflar söylediler. İşin kötü tarafı şimdiye kadar haklı da çıktılar.
İşte bu yazıyı da Küçük Prens dövmeli kadına ulaşmak için yazdım. Sanırım daha iyi bir şansım da yok. 26 yaşındayım ve gerçek anlamda kimseye böyle yoğun bir duygu hissetmemiştim. Sanki bunca yıldır mutsuz olan hayatımın eksik parçası oymuş gibi hissediyorum. Belki de yanılıyorumdur. Onu bulsam bile hiçbir şey değişmeyecek belki de. Ama sizce de denemeye değmez mi?
Bu da Küçük Prens dövmeli kadının bana ulaşacağı mail adresi.
kucukprensdovmelikadin@gmail.com
24 beğeni · 45 yorum · Sohbet ·
Burcu S. (@bs)
Hikaye gerçek mi yoksa viral olup popüler olmaya çalışan birinin uydurmasyonu mu bilemedim. Sosyal medya çok acayip şey... - 25.03.17
Burcu S. (@bs)
Gouda reklamı olmasın bu? =D Gidiyorum =)) - 25.03.17
EL_NINO (@el-nino)
Bana pek gerçekçi gelmedi bunun gibi hikayeler bolca mevcut internette. - 25.03.17

Nemesis

@lacrima

Mevsim bahar
Bugün kendi kendimi ikna ederek yürüyüşe çıktım. Malum yaza az kaldı, hazırlanmak lazım :) mis gibi hava kuşlar böcekler konseptiyle açılışı yaptım, darısı başınıza :D
http://www.resimag.com/83893878.jpeg

http://www.resimag.com/c21c60aa.jpeg
43 beğeni · 35 yorum · Anın Fotosu ·
Burcu S. (@bs)
Bu bahar yürüyüşleri fit olma konusunda çok işe yaramıyor. Koşman lazım, nabzının yükselmesi lazım, yoksa tırt (Kıskandı) =D - 21.03.17
face of face (@doktorno)
biz çalışıyoruz malesef yürücek dağa bayıra vuracak fit kalacak durum yok (kıskanan 2. tekil şahıs) - 21.03.17
Fethiye (@fthykc)
Yürüyüş yapmak sağlık açısından çok faydalı ama hiç kıskanmadı yaz kış fitim fit. Sırrımı açıklıyorum önce bir çocuk doğuracaksın büyüteceksin sonra peşinden koşacaksın gör bakıyım kilo milo kalıyor mu diyeceğim ama yalan olacak :P Ben babama çekmişim fitlik konusunda - 21.03.17

Nemesis

@lacrima

KUŞ
kuş dedi: oooh! nasıl da mis koku, nasıl da güneş!
bahar gelmiştir
ve ben kendi çiftimi bulmaya çıkacağım

kuş taraçanın kıyısından uçtu
bir ileti gibi uçtu
kuş küçüktü
kuş düşünmüyordu
kuş gazete okumuyordu
kuşun borcu yoktu
insanları tanımıyordu kuş
kuş havada
ve kırmızı tehlike ışıkları üstünde
ve habersizlik yükseklerde uçuşuyordu
ve mavi anları
delice deniyordu

kuş, ah sadece bir kuştu.

Füruğ Ferruhzad
Misafir
Furg'nun nasıl öldürüldüğü düşünülunce akla gelen şiir "biliyorsun
korkutulmus bir kizin
yüreginden fiskiran beyaz güvercinleri
sabahin köründe kalkan tirenlerdeki nefret
hergün ayni kalafat yerine çekilmenin nefreti
bunlari
bütün bunlari biliyorsun" mazot. - 21.02.17
deg (@deg)
kuş sadece bir kuştu, men edilmeden gökyüzünden- kanat çırpmak diliydi onun... - 20.03.17

Nemesis

@lacrimaEğer; amaannn ne saçma gün, kapitalist sistemin oyunu ya da sıradan bir gün demeyenlerdenseniz ve bir sevgiliniz varsa, günlerdir kara kara düşünüp "ne alsam ki yea" diyorsanız sizin için de video yapmışlar :)

-Favorim el örgüsü don, bulursam alıcam :D -
17 beğeni · 4 yorum · Sohbet ·
Misafir
Bulacağına kendin örsene - 14.02.17
Nisf (@nisf)
Kalpli lahmacun :D olsa da yesek ya iyiymiş :P - 14.02.17

Nemesis

@lacrima

İftiracı @bs ve @nill e gelsin :)

@tokmakan senin deli fikirlerini de görelim o halde ;)
EK 1
@hepheba seni de şöyle sahneye alalım :) 09.02.17
41 beğeni · 8 yorum · Yapma Diyorum ·
Misafir
Eyvah :D Top bana dönmez sanıyordum :D - 09.02.17
face of face (@doktorno)
nemesis one ya tuşe muayenesi yapacak doktor edasıyla uzatmışsın parmağı tırstımmm - 09.02.17

Nemesis

@lacrima

Okunacaklar
İlkbahar, yaz, kış.. Hepsi bu işte. Elimde okunmamış başka kitap yok :/ @bs

Kedim yoksa biblom var diyip, süslüyordum ki kediciğin kulağı kırıldı. Burcu kedi borçlandın bana Daliş i yolla :))

Kitaplarını merak ettiğim ve bugün sahnelere geri dönen @meursaultsamsa davetime iştirak etmeni bekliyorum :)
50 beğeni · 25 yorum · Kitap Kule ·
Burcu S. (@bs)
3d yazıcı ile kulak yaptırıp göndersem? - 02.02.17
Misafir
Sonunda beklenen paylaşim gelir ;) - 02.02.17
Gülcan (@gulcan32)
Görüyorum ki sende anna karenina okuyacaksın Burcu da okuyacak ikiniz okuyacağınız zaman bende mi okusam acaba çünkü o ağır kitap anca böyle okunur. :) - 02.02.17

Nemesis

@lacrima

Şapkalı kızıl kule
Favori rengimle bir paylaşım olsun istedim :)

@nill senin kuleni de görelim ;)
55 beğeni · 15 yorum · Kitap Kule ·
Burcu S. (@bs)
Şapkalı paslaşmalar da mı yapsak? =) - 01.02.17
Nil (@nill)
Kırmızı kitaplar mı paylaşacağım @lacrima ? Yoksa ocak ayı kitapları dersen ben tüyeyim :)) - 01.02.17
Red Red (@khaos)
Kırmızı, tek geçerim, kitaplara adeta makyaj yapmışsınız, pek afilli olmuş - 01.02.17

Nemesis

@lacrima

Bir nöbet akşamı
Tüm çekirdeği yemesem iyiydi :)
49 beğeni · 27 yorum · Anın Fotosu ·
Burcu S. (@bs)
Doğal hallerini seviyorum =) - 31.01.17
Baran Yusuf (@baranyusuf)
Güzel kitap, keyifli okumalar nemesis. - 31.01.17
Tokmakan (@tokmakan)
O fincan oradan düşecekmiş gibi duruyor :D düşüp kırılıverecekmiş gibi:) - 31.01.17

Nemesis

@lacrima

Ara sıra okuduğum kitap
AVM modelinde eylem tüketimi.
Her gün imza atsam?
Gözümde, noter görevlisinin önündeki kağıtlara gün boyunca mührünü basması.
Eylem, eylemsizliğe hizmet edebilir mi?
Saniyelik sanal eylemler, “Vicdanımın sesini dinledim, görevimi yaptım” duygusuyla edilgenleştirmez mi?
Yürüyüşler ve imza kampanyaları, genellikle anın katılma heyecanının yitirilmesiyle yenilgiyle sonuçlanır.
Dünyayı değiştiremeyeceğimiz duygusunu pekiştirir.
Edilgenliğe sevk eder.
Egemen düzen yoluna devam eder.
Uzun nefesli bir hareketi göze alarak yola çıkmayan,
Taktik ve stratejiden yoksun,
Anlık vicdan temizlemesine yönelik kampanyalar iflasa mahküm.
EK 1
Bu fotoğraf çok değerli insanların hediyelerini içermektedir :) 27.01.17
26 beğeni · 5 yorum · Anın Fotosu ·
Burcu S. (@bs)
Kızılay'ın dağıttığı şu bardaklardan sana da alabilmek için iki kere sıraya girdim. Kitabı da birisi çadırda unutmuştu =P Böylece beleşe getirmiş oldum. Keyifli okumalar canıms =) - 27.01.17
Burcu S. (@bs)
Canım sıkıldı ve paylaşımına saçma sapan bir şey yapacağım, kızma cınıms =)
beğen 492 - 28.01.17

Nemesis

@lacrima

2016 Neokur Ödülleri
Vee benim kitaplarım da geldi. Teşekkürler neokur ve idefix..

Hediye çekiyle kitap almak ne zormuş, sepetimi 10 kere değiştirdim :D
70 beğeni · 36 yorum · Anın Fotosu ·
Burcu S. (@bs)
Benim kitabım da gelmiş =) Naber canıms kitabım? - 25.01.17
Fethiye (@fthykc)
Çok güzellerrrrr :) Keyife okuyunuz :) - 25.01.17
Burcu S. (@bs)
Sepeti 10 kere değiştirişinin 9'una şahit olduktan sonra "siparişi tamamla" butonuna bizzat kendim tıkladım. Yoksa 10 kere daha değişecekti. Bunu da not olarak eklemek istedim =D Teşekkürler bana ;) - 25.01.17
/ 13