ara

Okuyun ve Okutun

Listedeki kitaplar en az bir kez okunmalılar.
49 kitaptan 0 tanesini okudunuz.
Özel Liste (Sadece Sultan Nur KORKUSUZ kitap ekleyebilir.)
Kızıl Nehirler
63 8.8
Farklı cinayetler üzerinde yapılan soruşturmalar iki ayrı karakterdeki polisi birlikte çalışmaya sürüklüyor.
İnsan Ne ile Yaşar?
107 8.5
İnsan ne ile yaşar adlı kitap, insanların manevi gelişim sürecinde kat ettiği yol ile dünyevi hayatında erdemli bir birey olmanın paralel ilişkide olduğunu bize sunuyor. Hırslarımızın, sabırsızlığımızın ve doyumsuzluğumuzun dizginlenmesi gerektiğini anlatan kitap bizim ilahi bir yola girdiğimizde huzuru bulacacağımızı nakşediyor.
Hayvan Çiftliği
231 9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
Ölü Ozanlar Derneği
35 8.8
Welton Akademisi adlı yatılı liseye yeni bir edebiyat öğretmeninin gelmesiyle beraber bir grup arkadaşın hayatları değişir.
Sefiller
176 9.1
Jan Valjan'ın sadece bir ekmek çaldı diye kürek mahkumu olması ama daha büyük hırsızların hiç bir cezaya uğramaması, Fransız devrimi sırasındaki Fransa'yı gayet güzel anlatıyor. Sanki gnümüzde durum çok farklı. Ve bu gidişle de pek değişmeyecek gibi. Büyük çalarsan sana hiç br şey olmaz.
Kayıp Sembol
61 8.2
Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Amerika'nın başkenti Washington'da bulunan ve insanlardan yüzyıllardır gizlenen bir sırrı bulmak için araştırmalara başlar. Öncelikle saklı piramiti bulup piramitteki haritayı çözmesi gerekmektedir.
Körlük
42 8.9
Bir distopya bu kadar güzel yazılabilir. Sosyal hayattan bir parametrenin eksikliğinin neler yapabileceğini anlatmış yazar. Asıl anlattığı ise toplumsal dinamikler ve bu dinamikler arası bağ.
Şah ve Sultan
102 8.6
Osmanlı Devleti'nin en asabi ve sert hükümdarlarından Yavuz sultan Selim ile Safevi Devletinin şahı Şah İsmail arasında ki toprak hırsı yüzünden çıkan Çaldıran Savaşı anlatılmaktadır. Fakat bu iki adamın diğer savaşı ise aynı kadını sevmeleridir.
Melekler ve Şeytanlar
104 8.8
Vatikan'ın papa seçimleri ve İlluminati tarikati hakkındaki çarpıcı gerçekler ile gizem ve sır dolu bir yolculuk.
/ 3