ara

En iyi Bilim Kurgu kitapları

125 kitaptan 0 tanesini okudunuz.
Ortak Liste, herkes kitap ekleyebilir.
1984
201 9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
Dünyanın Merkezine Yolculuk
16 8.8
Bir harita ve maceraya atılmak için can atan bir profesör ve yeğeni.
Marslı
50 8.6
Cesur Yeni Dünya
58 8.5
Cesur Yeni Dünya, insani değerlerin giderek kaybolarak insanların robotlaştığı bir düzeni anlatan distopya türünde bir romandır.
Mülksüzler
23 9.2
İki dünya yaşanıyor. Anarres Odo ve Urras. Anerres’de bulunan Shevek kendi dünyasını bırakıp Urras’a gitmek için yola çıkar. Gördüğü herşey onu etkilemektedir. İki dünyanın farklılıkları ve insanların yaşam tarzları onu şaşıtmaktadır.
Göçebe
44 8.5
Fantastik kurgu edebiyatının en güzel örneklerinden biri. Elbette filmi de var ama kitap okumanın keyfi başka tabii.
Çavdar Tarlasında Çocuklar
117 7.7
Okuldan atılan Holden Caulfield evden kaçma planları yapmaktadır. Kitapta Holden’in üç gün boyunca yaşadıkları anlatılmaktadır. Ailesi ve arkadaşları ile sorunlar yaşayan Holden kız kardeşi ile birlikte bazı sorunların üstesinden gelebilecektir.
/ 7