ara
Beyhude
11.402 509

Beyhude

@mamafih

Yeni İŞTE
Hayranlık bir tapınma değil, daha çok bir "dikkat celbidir". Hissederiz ki karada yürüyemeyen o yengeç, kıyıda çırpınan bir balık kendi dünyasında, suda müthiş bir zerafetle yüzmekteydi. Her aşkın başlangıcı böyle bir "başka dünyanın zerafeti" algısıdır.

Sayfa;30

Beyhude

@mamafih

12 beğeni · 1 yorum · Müzik Kutusu
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Klasik batı musikisinden sevebildiğim bir kaç eserden birisi şu
ama senin paylaştığın da güzelmiş arada paylaşırsan istifade ederiz - 21.01.17

Beyhude

@mamafih

Kederli ruhların desteklenmek ve propagandasını yapmak için bir despota ihtiyaçları olduğu gibi, despotun da amacına ulaşmak için ruhların kederlenmesine ihtiyacı vardır.
Gilles Deleuze

sayfa;13

Beyhude

@mamafih

Dağından ayru düşmüş bir kurt uluyor
Bir yel esiyor alnımda
Saçlarımı karıştıran bir el
[silindi]

Beyhude

@mamafih

6 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu

Beyhude

@mamafih

6 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Beyhude

@mamafih

Yeni İŞTE
insan soyuna soyuna deriye varır, onura, öz saygısına varır. bunları yüzmek, koparıp atmak, güçtür ya, soyunmayı yürekten benimsemiş kişi, sırası geldiğinde, bu son adımı atmağı değer bellediğinde, ölmesini bilir. ne ki, bir tek kez yapılabilecek bu işi, böyle bir eylemin değerini anlayacak kişiler karşısında yapmak ister. yanılır da, sırası geldi diyerek, olmayacak bir yerde girişirseniz bu işe, acı bir masal olur çıkarsınız.
16 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu
14 beğeni · 1 yorum · Müzik Kutusu
Beyhude (@mamafih)
Yeniden paylaşayım dedim, nefis müzik!!!.. - 09.01.17

Beyhude

@mamafih

Bilge Karasu- Göçmüş Kediler bahçesi
Balıkçı , hanidir, suyun içinde mi dışında mı, yüzünde mi dibinde mi, bilemez olmuş. Bir ad arıyor; belki kendine, belki başlığa, belki de ikisinin oluşturduğu yeni yaratığa. Aynalar var sanki çevresinde, durmadan çoğalan; bakıyor, görüyor, baktıkça daha çoğunu görüyor; eşini bugüne dek görmediği bir,yüz, bin yaratık görüyor. Bir kolu balık bir adam, ağzından insan başı bitivermiş bir balık, bacakları arasından boğazına dek bir balığın uzandığı bir adam, bir insanla çiftleşmiş bir balık, bir balıkla tekleşmiş bir adam, kendi kendiyle çiftleşen bir balık, kendi kendiyle çiftleşen bir adam... Sonu yok bunun. Biri, yüzü , bini, binlercesi, çevresinde çılgınca hazlar içinde çırpınıp gerinen titreyip uzayan büzülüp genleşen yaratıklar; bir yaratık, bir esrikliğin çoğalıp durduğu tek bir haz yarattığı. Sonu yok

Sayfa; 24
tabula rasa (@tabula-rasa)
" Sonra sayıları düşündü Altı. İnsanın vücudunda 6 hayat noktası vardır. 6'nın menşei Sümer ülkesidir. Babil ülkesinden 'Allah dünyayı 6 günde yaratmıştır,' inancı yayılmıştır. 7 sayısı: Gökler 7 kattır. 7 büyük gezegen vardır. 8 sayısı: İlimlerin sayısı 8'dir. Bu ilimlerin başında 'Theos' (ilah ilmi) olduğu in 8 sayısı kutsal sayılardandır... Sonra birden bunları düşünürken kıvrılıp uyuyacaktı ki Altı birden dönmeye başladı. Dokuz oluyordu arada dönerken. Sonra tekrar Altı oluyordu. Birden o kadar hızlı dönmeye başladılar ki Dokuz ve Altı ayırt edilemiyordu artık. .. Böylece Hermeneutik daire çizip boşluğu, saf boşluğu yarattı kendi içinde. Şimdi dönüp duruyor Altı, Dokuzu buldu, içinde artık Dokuz'un. Ama artık içinde o kadar büyük bir boşluk, yalnızlık, bırakılmışlık var tıpkı '0' gibi. " - 08.01.17
/ 94