ara

Melike Aydın

Kitap dünyası benim dünyam. Kitapların beyaz sayfaları okuduğumda rengarenk olur,anlatılan şeye bürünürler. Forever book. ♥♥♥

Melike Aydın

@melikeay

Çok fazla isim,çok fazla hikaye var. Ve doğrusunu isterseniz ben bu olayı ger.ek sanıyordum. Bunların haricinde kitabı yarıda bıraktım. İsimlerle aranız iyi değilse okumakta cidden zorlanabilirsiniz..
Üç
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Melike Aydın

@melikeay

'Bestseller' değil 'Tırtseller'
Ağabeyim polisiye sevdiğim ve de bestseller olduğu için bu kitabı bana hediye olarak aldı. Doğrusu Harlan Coben'ı duymuştum ama beklentim yoktu. Kitabın arkasına bir göz attım ve merak duygum kabardı,böylece kitaba başladım. Doğrusu ön söz de diye hatırlıyorum babasının ormanda ablasını arama amacı ile kazdığını,babasını takip ettiğini,onu görmesine rağmen çaktırmadığını filan yazmıştı. 'Ablamı arıyordu' filan demediği için 'ne halt yiyor bu adam?!' diye düşünmüştüm. Ve kitabın gidişatı iyi gidiyordu.

Sonra Chamique Johnson vs vs vs kitap artık sıkmaya başladı. Evet ara da bir heyecan patlaması oluyordu tabisi ama benim açlığımı doyuracak türden değildi. Sir Arthur Conan Doyle ile,daha doğrusu Sir Arthur İgnatius Conan Doyle ile bu yola başlamıştım ve yazar gerçekten mükemmel derece de yazıyordu. Birden böyle alt derece de bir anlatıma vs. ye düşünce nsanın polisiye sevgisi azalıyor doğrusu :(

Kısacası bu kitap hatrımda 'bestseller' değil 'tırtseller' olarak kalacak. Harlan Coben belki de sadece bu kitapta ilgisiz,eksik vs yazdı ama ben yine de Harlan Coben okumayı bir daha düşünmüyorum. Eğer siz de tarihe geçmiş bir polisiye-dedektif romanıyla başladıysanız,bu kitabın kapağına bile bakmayın.
Orman
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Melike Aydın

@melikeay

kitaplar
Gerçekten düşündürücü hikayeler var. iki kitabı da birbirinden güzel. Kitaplar akıcı ve okumayanların bile ara ara okuyabileceği kısa hikayeler olduğu için de ayrıca bir güzel kitap. Herkese öneririm.
Hayatın İçinden 1
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum

Melike Aydın

@melikeay

İlk okuduğum romanlardan biriydi... Ben kitabı bitirdikten sonra dizisi çıktı ve dizisini izlediğimde huzur sokağı romanıyla hiç bir alakası olmadığını gördüm. Eğer 'dizisini izledim işte,kitaba ne gerek var' diyenler varsa sesleneyim,kitabı muhakkak okuyun. Ve kitabı yorumlamam gerekirse eğer ilk romanlarımdan biri olduğu için yavaş ama gerektiği gibi anlayarak okumuştum. Doğrusu anlatım uzun sürdüğünden biraz sabır gerektiren bir kitap fakat yine de 5 yıldız verdim. Bu benim için sayılabilecek bir kusur değil. Ve herkese öneririm tekrardan. Okumamın üstünden yıllar geçmiş olmasına rağmen hala ince detaylarıyla hatırlıyorum. Ve eklemek isterim ki kitabın sonu beklediğim gibi bitmedi. Ben mutlu bir son beklerdim. Bu kadar temiz ve sabır gerektiren bir aşkın sonu böyle mutsuz bitmemeliydi :( :(
Huzur Sokağı
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum

Melike Aydın

@melikeay

Serisini toptan satın alacağım.Allah'ın izniyle Mahmutbeydeki kitap çarşısına uğrayacağım :) :) :)
Açlık Oyunları
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Melike Aydın

@melikeay

Oturduğum gibi bitirdim. Sevim AK'a imzalatmak da nasiip oldu :) Gerçekten çocukluğun tadını veren bir kitap. Bu arada masalları kendinin yazmış olduğunu söyledi. Aklına geldikçe yazıp biriktiriyormuş. Hikayesinde de gerektiği için aralarından uygun olanları seçip koymuş. Kitabın resimlerini de kardeşi karikatürist Behiç AK çizmiş. Ve aslına bakarsanız kitap keşke vanilya koksaydı dedim bitirdiğimde. :(
Vanilya Kokulu Mektuplar
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Melike Aydın

@melikeay

CİDDEN MÜKEMMEL
Çocuk edebiyatı daima ilgimi çekmiştir ve bu kitabı aldığımda ise nedendir bilmiyorum beklentim yüksek değildi. Fakat okuduktan sonra hem çocuklara,hem de büyüklere tavsiye edebileceğim bir kitap olarak kitaplığımda yer aldı. Okumayı sevmeyenlere sevdirecek,vakti olmayanlar için küçük küçük bölümlerle dolu biraz hayatın gerçeklerinden,biraz bizlerin göremediği şeylerden çokça da mizah bu kitabı anlatıyor.
Hepimus İnsanus
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Melike Aydın

@melikeay

Kitabı okumaya başladığımda ödül almış olduğundan dolayı bir beklentim vardı. Kitabı okumaya başladığımda ise gitgide sıkıldım ve okuma gereği duymaz hale geldim. Aslında kitabı yarıda bırakma diye bir alışkanlığım yoktur fakat kitap henüz başından çok sıkıcı geldi ve bıraktım.
Ayaşlı ile Kiracıları
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Melike Aydın

@melikeay

HARİKA KURGU,HARİKA YAZAR!!!!
Kitabı bitirene kadar elimden bırakamadım. Harry sınavlara çalışmaktan yorulduğunda yoruldum,mutlu olduğunda mutlu oldum..kitap çook uzun olsa da ayrıntıları aklımda. Kesinlikle okumaız gereken kurgusu,kapağı,ismi ve konusu ile muhteşem!!!
1 beğen · 0 yorum

Melike Aydın

@melikeay

Henüz kitabı okumadım. Ama incelemeler bile oldukça duygulu,kurgusu iyi olduğuna,ve de neredeyse gerçek bir öykünün anlatıldığına itti beni. Kitap dünyasında çığır açmış,bakalım benim dünyamda çığır açabilecek mi?

Bir de okuduktan sonra inclemek istiyorum. Sizlerin önüne duygulu bir şekilde geleceğimi tahmin ediyorum. :) :)
Uçurtma Avcısı
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
/ 1