ara
Merve
2.101 195

Merve

neokur.com/mervedeyeter
Aldanma insanların samimiyetine! Menfaatleri gelir her şeyden önce. Vaad etmeseydi Allah cenneti; O’na bile etmezlerdi secde.

Merve

@mervedeyeter

Geleneksel 2. Şubat Paylaşımı
Vay efendim tam siteden gideyim de benden kurtulun diyoru... demeye kalmadan @samsa bir kitap kargosu yollayıveriyor :D Samsa reyiz geleneksel 2. şubat paylaşımından beni de nasiplendirmiş sağ olsun. Neyse teşekkür edip uzaklaşayım en iyisi. Teşekkürler @sonkitapbükücüsamsa :D
35 beğeni · 43 yorum · Sohbet ·
Semih (@sc)
Keyifli okumalar. :) - 21.02.17
POST_MORTEM (@post-mortem)
Hadi yine iyisin ;) - 21.02.17
Misafir
Şimdi dedim Merve'ye göndermezsem beni hayattan bezdirir, onu da ekleyeyim dedim yani. :D:D:D - 21.02.17

Merve

@mervedeyeter

Dik dediler diktim
Öğrenci adam neyin kulesini yapabilirdi ki başka? Çokca düşündüm neyin kulesi dikilebilir amma elimde birkaç bozuk paradan başka bir şey yoktu. Arka planda iyi çıkacak bir şey de yoktu. Ben de temaya uygun olsun diye boş buzdolabını açıverdim. Bu satırları yazarken gözlerim doluyor. Trolüz diye zengin sanıyorlar.Gülmeyin.Bu çok acıklı bir fotoğraf.. Yeterince acıdıysanız Iban noyu özelden mesaj atanlara yazarım, nedir yani. @kisibasinadusenmilligelir
@mumdurdum
@mauser
Şeyse Iban noyu size de atayım.
32 beğeni · 19 yorum · Kitap Kule ·
Misafir
parayla kule yapmış daha fakirim diyor - 02.02.17
Misafir
Çakala bak bilerek buzdolabını boşaltmış kapısını da açmış. Buradan görülüyor ki buzdolabı o kadar doluymuş ki şarap sişesini meyve suyunu ve aşağıdaki suları koyacak yer bulamamış bir kısmını da bırakmış buzdolabında - 02.02.17
Güldükten sonra "gülmeyin" yazısını okuyunca tekrar güldüm ne yapayım. :)))) - 02.02.17

Merve

@mervedeyeter

Negezer Konya Buluşması
Bugün, sitemizin güzide üyelerinden olmayan ama yine de güzide olan insanlarla Konya'nın gelecekteki konumu ve kapitalizmin Konya'daki rolü hakkında uzun uzadıya sohbetimizi sürdürürken çekilmiş bir fotoğraf. Kapitalizm konusu açılınca telefonu saklamışım ama yine de kameralardan kaçmamış. Bu konu aramızda kalırsa sevinirim. Zira gençler duyarsa beni tefe koyup çalarlar.

Not: Fotoğrafın her hakkı saklıdır. İzinsiz çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve amacı dışında kullanılamaz. Copyright © 2016
EK 1
30.10.16
27 beğeni · 25 yorum · Anın Fotosu ·
POST_MORTEM (@post-mortem)
Soldaki üçlü ,sizi saf dışı bırakmış bile . Bu nasıl buluşma :D - 30.10.16
Merve (@mervedeyeter)
Bu fotoğraf dağılma evresine 5 kala olduğu için öyle :D - 30.10.16
POST_MORTEM (@post-mortem)
Ben anlamam ,fotoğrafı doğru okuduysam eğer ,o üçlü arkanızdan is çeviriyor :D hatta sen kapitalist görünmeyeyim diye telefonu arkana saklamaya çalışıyorsun ya, kesin bunların cebinde daha pahalilari var ;) - 30.10.16

Merve

@mervedeyeter

Merhaba. Ben kapitalizm..

Ben Kapitalizmim ve kızlarınızı Barbie'lerle büyüttüm, sizden estetik operasyon için para istiyorlarsa bu şaşılacak bir durum değil.

Ben Kapitalizmim ve çıkarlarım uğruna üstünüze moda endüstrisini saldım!
Sonuç: 17 yaşındaki kızların %78'i dış görünüşlerinden rahatsız.

Ben Kapitalizmim ve bir kadının bir moda dergisini 15 dakika karıştırması kendi vücuduna duyduğu memnuniyetsizliği %50 artırmaya yetiyor!

Ben Kapitalizmim ve iş yerlerinde çalışıyor olmak yerine protesto gösterilerine katılan insanlar beni çıldırtıyorlar!
Dünya çapında yükselen anarşi, bu inatçı protestolar da neyin nesi? Yeni Apple ürünlerini beğenmediniz mi?

Ben Kapitalizmim ve bakış açınızı öyle bir değiştirdim ki, hırsız ve elitist bir CEO'nun hayat hikayesi sizin için "azim ve başarı hikayesi".

Ben Kapitalizmim ve ortalama bir insanın günde 5.5saat TV izlediği bir toplumda alaşağı edilmek gibi bir kaygım yok!

Ben Kapitalizmim ve Steve Jobs tabii ki çok önemlibiriydi, ancak %1'inizin ihtiyacı olan makineleri ucuz işçilerle üretmekte çok mahirdi.
Elbette bütün kapitalistler birer "aziz"gibi konuşacaklar, tıpkı Bill Gates gibi, 150 milyon dolarlık 66.000 m2 bir evde yaşayan bir aziz.
İnsan haklarını falan unutup kapitalizme iyice dalın! Fred Shuttlesworth da Steve Jobs gibi dün öldü ama hanginiz onu tanıyorsunuz ki?

Ben Kapitalizmim ve dün en mutlu günlerimden birini yaşadım, bencil bir kapitaliste, gaddar bir patrona aziz muamelesi yapmanız müthişti!

Ben Kapitalizmim ve benim yüzümden ortalık miras kavgaları yüzünden kanlı bıçaklı olmuş akrabalarla dolu.
Hepiniz birer yalancısınız çünkü kendinize istediğiniz şeyi elde edince mutlu olacağınızı söyleyip duruyorsunuz.
Her yıl 20 milyon çocuk açlıktan ölürken siz bir koşu bandının üstünde fazla yediklerinizi eritmek için ter döküyorsunuz!

Ben Kapitalizmim ve benim yüzümden dünyada 600milyon obez ve 1.4 milyar aç insan var!

Ben Kapitalizmim ve Starbucks için kahve temin eden bir çiftçinin oradan bir bardak kahve satın alabilmesi için 3 gün çalışması gerek!

Ben Kapitalizmim ve Batı dünyasından her yıl 3.5milyon kişi Uzak Doğu'ya seks turlarına gidip çocuklarla ilişkiye giriyorlar!

Ben Kapitalizmim ve Uzak Doğu'da 6-12 yaş arasıkızlar 200$ gibi komik bir miktarla seks kölesi olarak satılıyorlar.
Ben Kapitalizmim ve "serbest piyasa ekonomisi" dünyanın en büyük yalanı.

Ben Kapitalizmim ve Amerikalıların %24'ü eğer milyarder olmaları için gereken bu olsaydı bütün ailelerini reddedebileceklerini söylüyor.

Ben Kapitalizmim ve kadınlara sesleniyorum! Lütfen birer obje haline geldiğinizi aklınıza getirmeden Victoria's Secret'a koşun.
Victoria's Secret ülkelerime Türkiye de ekleniyor,incecik bir parça çamaşıra 80$ verince çok çok mutlu olacağınızı garanti ediyorum!

Ben Kapitalizmim ve bütün zavallı kölelerim yarın akşam Vogue Fashion's Night Out'un tadını çıkaracaklar mı?
Ben Kapitalizmim ve 15 yaşındaki bir çocuğun iPad alabilmek için böbreğini sattığını duyunca zevkten dört köşe oldum!

Ben Kapitalizmim ve Madonna'nın sadece Londra'da 8evi var, ortalama 600 evsize barınak olabilecek büyüklükte.
Ben Kapitalizmim ve Tayland'da Disney fabrikası için çalışan bir çocuğun Disneyland'e girecek parayı çıkarması için 55 gün çalışması gerek.

Afrika kıtası dünyanın altın rezervlerinin %90'ını elinde bulundurmasına rağmen, dünyada sadece 4 tane Afrikalı milyarder var.

Ben Kapitalizmim ve Afrika kıtasından her sene 8.5milyar $ değerinde pırlanta çıkıyor, kıtanın açlık sorununu çözmeye yetecek miktar...

Ben Kapitalizmim ve siz pırlantalara bayılırsınız, Hindistan'da 1 milyon kişi günde sadece 1.2 dolar kazanarak o pırlantaları üretirken.
Dünyayı sarışın kadınların güzel olduğuna inandırdım, bu yüzden Asya kıtasında 300 milyon kadın düzenli olarak beyazlatıcı sabun kullanıyor.

Ben Kapitalizmim ve sizin hayatlarına özendiğiniz Hollywood yıldızlarının % 64'ü kokain bağımlısı.

Ben Kapitalizmim ve yılda 20 milyon çocuk açlıktan ölürken siz aynı tişörtü haftada iki kez giymeye utanıyorsunuz.

Ben Kapitalizmim ve siz hangi tanrıdan bahsediyorsunuz, bütün dünya Hristiyan bayramı Noel'i sırf alışveriş yapıp eğlenmek için "kutlarken"?
ABD'de 7 milyon evsiz insanın olduğundan kimsenin haberi yok çünkü TV'de gördüğünüz Amerikalıların hepsi havuzlu villalarda yaşıyorlar.

Ben Kapitalizmim ve yine başardım! Bütün kadınları dolapları tıka basa dolu olduğu halde giyecek hiçbir şeyleri olmadığına inandırdım.
Dünya nüfusunun %50'si dünya kaynaklarının ve zenginliklerinin %1'ine sahip.
Dünya nüfusunun %1'i dünya kaynaklarının ve zenginliklerinin %50'sine sahip.

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
Amerikalıların %85'i ekonomik durumlarını iyileştirebilecekse faşist bir hükümeti seçebileceklerini söylüyor. İşte kapitalin gücü!
Sizi özgür bırakmayan, fikirlerinize sansür vuran, en sonunda polis kurşunuyla öldüren bir devleti kendi elinizle kurmanız ne tuhaf.
Sizin ağzınızı burnunuzu kırıp hapse tıkmaları içinbir devlet kuracak parayı, kendi vergilerinizle sağlamanız ne kadar tuhaf.
Amy Winehouse gibi bağımlılara acırken hepinizin birer bağımlı olduğunu unutmanız ne kadar komik, zavallı tüketim bağımlıları!
Ben istediğim kadını elde ederim, biraz altın, biraz pırlanta, biraz şan şöhret, birkaç güzel vaat, tamamdır.

Joseph Stiglitz / Eşitsizliğin Bedeli
Merve (@mervedeyeter)
Çekirdeğinde - 17.12.16
Merve (@mervedeyeter)
Aha tek başıma kalmışım. Neyse yine çok eğlendim :D Bu şarkı da benden sana gelsin. @erendl
- 17.12.16

Merve

@mervedeyeter

"Galiba onu ve paltosunu düşünüp daha iyi anlamaya çalışmamız gerek.."

7 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Merve

@mervedeyeter

Züğürtlük
Azınlıktan sesleniyorum!
Sırf siz halkı yani sıradan insanları anlamak için gittim bu kitabı aldım. Bauman bir şeyler demiş yok felaket, yok bilmem ne.
Ey çoğunluk ! Bauman'a inanmayın, biz(azınlık) sizin için çalıyoruz ay aman elim sürçtü çalışıyoruz. Bizim sayemizde evinize ekmek götürüyorsunuz. Zaten anca ekmek alırsınız o parayla hahaha(zengin gülüşü). Neyse demem o ki okumayın şöyle şeyler ya hu. Parası neyse verip yeni bir kitap yazdırtacağım. Aklınız karışmasın.Sonra düzene çomak sokmaya falan kalkarsınız. Onca paramın gücümün arasında bir de sizle uğraşamam. Hadi bakalım çalışın, çalışın. (Hizmetçi, viskimi getir!)
17 beğeni · 24 yorum · Diyorum ki ·
Habenula (@serhat256)
az olan kıymetli çoğa bakan yok...bence insan enflasyonu var dünyada insanın kıymeti yok...panda kadar kıymet vermiyorlar insanlara işte hep bu yüzden... - 11.10.16
Merve (@mervedeyeter)
Haklısın, illa panda mı olalım! - 11.10.16
Misafir
en son bıraktığımda ben hayvanım demıştın!sanırım şimdi de hangı hayvan olduğunu kesınleştırdın.hayırlı olsun:) - 11.10.16

Merve

@mervedeyeter

Bu şarkıyı herkes bilmesin. Ama yine de dinlensin.

9 beğeni · 2 yorum · Müzik Kutusu ·
Misafir
Öğrendik artık. :D - 09.10.16
Merve (@mervedeyeter)
sen unut -,- - 09.10.16

Merve

@mervedeyeter

Evet. Yine mervedeyeter adında küçük bir bela yeni sezonda sizlerle.. Merhaba. Bu da giriş müziğim.


EK 1
Şöyle devam edelim.
08.10.16
9 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Merve

@mervedeyeter

Merhaba, bir iyi bir de kötü haberim var. Önce hangisi? Buna ben karar veririm. Önce kötü haber; hâlâ yaşıyorum. İyi haber ; 'her şey' hâlâ ayrı yazılıyor.
Çok istersem dertlerim sahiden biter mi? Neyse görüşmeyiz.
14 beğeni · 0 yorum · Sohbet ·

Merve

@mervedeyeter

OHALDE, BUHALDE, ŞUHALDE
Durun biraz hatırlatma yapacağım şimdi buralara..
Yalnız izlerken dikkat edin ! Bu videolar düşünmenize, sorgulamanıza, araştırmanıza, yol açabilir. Sonra bir ağızdan çıkan her sözü yapmadan önce düşünmeden yapmanıza engel olabilir !
O zaman demokrasi nöbetine devam!
EK 1
OHALde iyi geceleeeer
http://www.resimag.com/a2f70ba0.jpeg
21.07.16
9 beğeni · 6 yorum · Sohbet ·
Misafir
Halkımızın toplumsal hafızası ne yazık ki zayıf Merve.OHALde demokrasi nöbetine devam! - 21.07.16
Merve (@mervedeyeter)
Unutursak ben hatırlatırım, ben unutmam :D @serapp - 21.07.16
(Can) (@sezarevde)
@mervedeyeter değişen çok şeyler var..eline güç geçince değişmyecek birini tanımıyorum... - 22.07.16
/ 8