ara

◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦

........
- Jose Mauro de Vasconcelos
9.2 (2054 oy)
Ah Zeze !
Öncelikle iyi ki öğretmenim önermiş de (yıllar önce) listeme ekleyip okumuşum diyorum. Çok güzel bir eser, bazen üzülmeme hatta ağlamaklı olmama neden olsa da. Zeze'nin haşarılıkları, o kendinden büyük ve sevgi dolu yüreği. İyi ki tanımışım seni küçük Zezem. Hayatım boyunca okuduğum için pişman olmayacağım ve unutmayacağım kitaplardan. Listenizde alınmayı bekliyorsa yada yoksa hemen ekleyin, alın ve okuyun. Zaman kaybetmeyin.
Keyifli okumalar kitap kurtları.. ;)
Verdiği Puan: 10
9 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·
- Burak Karakuş
6.5 (2 oy)
Samimiyet / Samimi Niyet...
Öncelikle yaşanan olayların saflığı ve gerçekliği beni etkiledi. Yazarın dili sade ve akıcı. Dertleşme sıcaklığındaki anlatmadan ötürü nasıl başlayıp nasıl bitiyor kitap anlamıyorsunuz bile. Bu devirde böyle temiz ve yürekten bir aşk yaşanmışsa ve hala da devam ediyorsa bizim içinde ümit var demektir dostlar. Çünkü çevremde pekte rastladığım bir olay değildir kendileri.. Kitabın sonu son değil bir nevi yeni bir başlangıçtı, ben daha çok gerçek sonu merak ediyorum umarım yazarımız beni bu konuda bilgilendirir. Buradan ricamı ve saygılarımı yolluyorum. Kitabı okuyup okumamak size kalmış tabi ama tavsiyemdir herkes okusun ve özellikle de sevdiğine hediye etsin. Sizlere keyifli okumalar dilerim efenim.. Sağlıcakla kalın.. ;)
Verdiği Puan: 8
10 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·
- 2014
8.8 (136 oy)
Sarsıcı..
Öncelikle mutlaka izlemelisiniz diyerek sözüme başlamak istiyorum.. ;) Kardeşimin önerisiyle ve yine onunla beraber izlediğim bir film. Konusu, senaryosu, oyuncuları vb. gayet iyiydi. Bazı beğenmediğim sahneleri atlama yoluyla izlesem de genel itibariyle başarılı bir yapımdı. Sarsıcı evet tamı tamına bu ifade filmi çok iyi tanımlıyor. Sonunu ve olayların gidişatını tahmin etmeniz pekte mümkün değil. Bütün düşüncelerinizi yıkıp geçiyor.. Trendeki o sanal ortam çok iyi düşünülmüş belki de en çok onu beğendim. Filmin sonunu tahmin etmeye çalışırken hiç ummadığınız şekilde bitecek ve öylece bitiş müziğini dinleyeceksiniz.. Keşke bitmeseydi .. İzleyin daha fazla zaman kaybetmeyin dostlar.. ;)
Verdği Puan: 9
10 beğen · 0 yorum · film inceleme ·
- Susanna Tamaro
8.2 (338 oy)
Etkileyici..
Öncelikle derin bir nefes almak istiyorum izninizle... :)

Bu ne güzel bir kitaptır ya.Bir anneanne ancak bu kadar güzel ve samimi yazabilir..Torunu ne zaman okuyacak acaba diye düşündüğüm çok oldu, devamının'' Yüreğimin Sesini Dinle '' kitabında olduğunu öğrendim ve hemen onuda okumak istiyorum.Sonundaki sözler hala beynimde dolaşıyor.Yer edinmesi için biraz zaman gerekiyor sanırım. Gayet başarılı bir eser olmuş yazarı bu kitabıyla tanımış oldum.Nasip olursa diğer kitaplarını da okumak isterim.
Tavsiyemdir, herkes okusun ve okutsun.. ;)

" Dur, sessizce dur ve yüreğini dinle.
Seninle konuştuğu zaman kalk ve yüreğinin götürdüğü yere git.. "

Kitabın son sözüyle bitirmek istedim yorumumu.
Herkese keyifli okumalar..
Verdiği Puan: 8
10 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·
- Antoine de Saint-Exupery
9.2 (2122 oy)
Yıllar Sonra Okuyabilme..
Lisedeyken edebiyat öğretmenimiz önermişti, not almıştım bir kenara ama ancak okuma şansını elde ettim.Evet çocuk klasikleri arasında ama büyüklerinde ders alacağı şeyler de var elbet.Çocuk gözüyle bakmak ve yazmak güzel fikir başarılı da olmuş beğendim.
Çocukları zaten çok severim onlarla geçirilen vakit boş değildir aksine çok şey öğrenirsiniz en çokta saf ve çıkarsız sevgiyi..
Küçük prensin gülüne duyduğu sevgiyi ve bağlılığı şimdi kim kime duyuyor, neredeyse hiç. Tilkisi ile kurduğu dostluk bağını kimler kurup koparmamak adına çaba veriyor, nadir.
İşte diyorum ya çocuklardan öğreneceğimiz çok şey var onların yanına oturup dinleyin 5 dakika ayırın sadece göreceksiniz ki bakış açınız değişecek bir anda.Hayalperest halleri hoşunuza gidecek ve o asla akıldan çıkmayan çocukluğunuza dönme isteğiniz yeniden belirecek..
Çocukları kırmayın, onları küçümsemeyin ve çıkarsızca sevmeyi deneyin.
Sevgilerle, keyifli okumalar..
Verdiği Puan: 10
14 beğen · 2 yorum · kitap inceleme ·
misafir
Hatta daha çok büyüklerin ders alacağı/alması gerektiği bir kitap.. 14.02.17
◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦ (@mervekaya)
Aynen abla katılıyorum sana tüm kalbimle :) @yesilfular 14.02.17
- Zümra Nur Efşan
9.3 (3 oy)
İlk Kitabı Olan Genç Yazar..
Şiirleri güzel, duygu yansıtışı iyi.Arada beğenmediğim yerleri olsa da ilk kitap olduğu için anlayışla karşılanacak türden şeyler.. Bilmediğim bir çok kelime vardı fakat bununla ilgili çok hoş bir şey düşünülmüştü, kitabın son yaprakları sözlük olarak ayrılmış ve kelimelerin anlamı açıklanmıştı.İlk defa karşılaştığım bir olay olduğu için hoşuma gitti.
Bir çok kişiye göre tanınmışlardan bahsediyorum iyi yazılmış bir çok şiir vardı. Kitap kapağı hoş, yazarın imzalarken yazdığı cümleleri içtendi. Samimiyet dolu bir yazar ve şiirleri.Okuyup destek olunası.. ;)
(Ayrıca bununla birlikte yazarından imzalı 3.kitabım oldu bunu da paylaşmak istedim :) ) Keyifli okumalar..
Verdiği Puan: 8
6 beğen · 1 yorum · kitap inceleme ·
Adem Kaya (@adem-kaya547)
Harika ve bir o kadar da değerli bir kitap..
Eline koluna yüreğine kalemine sağlık.. Senden daha başarılı daha güzel daha da duygulu kitaplar beklerim ablam :) 18.02.17
- Sabahattin Ali
9.1 (4595 oy)
Derinden Etki..
İlk olarak şunu söyleyebilirim ki bence bütün popülerliğini hak ediyor.Konusu ve karakterleri iyi seçilmiş.Karakter analizleri, betimlemeler ve duygu aktarımı gayet başarılı.Yazarın üslubu akıcı ve güzel.İçerisinde bilmeyip altını çizdiğim çok kelime vardı ama bunlar kelime dağarcığıma baya katkı sağlayacak.Sabahattin Ali'nin okuduğum ilk kitabı ve beni derinden etkiledi.Bu kitabın yeri hep ayrı kalacaktır, öyle düşünüyorum.Bence herkes daha fazla vakit kaybetmeden okusun.Pişmanlık duymazsınız emin olun.
Verdiği Puan: 10
13 beğen · 2 yorum · kitap inceleme ·
Deli okur (@deli-okur)
Kuyucaklı yusuf'u da bi dene.gerçi ilk bunu okuduğun için belki aynı etkiyi yaratmaz 05.02.17
◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦ (@mervekaya)
O da aklımda okuyacağım inşallah teşekkürler.. 05.02.17
- Sinan Yağmur
8.9 (61 oy)
Aşkın Basamakları..
Gayet güzel bir kitap, yazarına olan hayranlığımsa bu kitabıyla daha da arttı. Üslubu başarılı, aşkı gerçek manada yaşamak isteyenlere ders niteliğinde bir yapıt. Ne diyeceğimi bilemiyorum cidden müthiş, benim içimdekilerin kağıda yansımış hali adeta. Aşkın basamaklarını sabırla çıkmak ve manevi huzura erişmek isterseniz bu kitap tam size göre.. Aşk şimdiki içi boşaltılmış ve sadece nefis sarhoşluğundan oluşan değil tüm bunlardan arınmış saf, temiz ve çıkarsız.. Aşk zannettiğiniz şey tutkudan başka bir şey değil ondan bu yanışınız. Gerçek sevgi yakmaz onarır ve sizi manevi huzura eriştirir. Sevdiğiniz kişiyi gönlünüzle sevin gözünüzle, nefsinizle değil. Gerçek aşkla karşılaşmanız duasıyla iyi okumalar.. ;)
Verdiği Puan: 10
9 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·
- Yasemin Ünlü
8 (1 oy)
Sorgulama..
Kitabın yazarının üslubu gayet iyi, işlediği konular güncel. Okurken sıkılmamakla birlikte çoğu yerinde kendimi sorgulama fırsatım oldu. Eğer sizde dini konulara karşı ilgiliyseniz ve biraz da olsun kendinizi sorgulama fırsatı arıyorsanız bu kitap tam sizlik. Tavsiye ediyorum, şimdiden iyi okumalar diliyorum.. :)
Verdiği Puan: 8
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·
- Buket Uzuner
8.5 (341 oy)
Ah Mabel..
Kitabı okumama sebep olan şey ; Mabel Matiz adlı şarkıcının adının nereden geldiğini araştırmamdı ve bunun sonucunda kitapla karşılaştım.Hemen alıp okuma isteği geldi ve en kısa sürede bulup okudum.Yazarın okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen alışmam fazla uzun sürmedi.Geçmişten bahsetmesi daha da ilgimi çekti tabi. Mabel çikolatasının tasviri sonucu bir tevafuk daha oldu.Onunla da çok uzakta değil karşı komşumuzda karşılaştık.Aynı yazarın anlattığı gibi.Tadı da değişik ve güzel.Neyse konuya dönelim.. :) Psikolojik tarafı da var bazen gerçek mi hayal mi anlamadığım çok oldu.Konuyu sonraları toparladım güçte olsa.Ama sonuç olarak güzel ve akıcı bir kitap.Okumakla çok şey kazanacaksınız çok farklı yerlere götürecek sizi.İyi okumalar.. (Yazımda yanlışım olduysa af ola)
Verdiği Puan: 9
7 beğen · 2 yorum · kitap inceleme ·
Nebahat Badem (@nebahatbadem)
kitapta mabel çikolatası geçmez yalnız mabel sakızı geçer. 14.11.16
◦•● MƛƔЄƦƛ ●•◦ (@mervekaya)
Haklı olabilirsiniz ama niyeyse benim aklımda çikolata diye kalmış.Ama kabının tasviri aynı çikolatanın kabıyla eşleşiyor bu yüzden yanılmış olabilirim.. :) @nebahat-badem 14.11.16
/ 2