ara
Mâverâ
1.693 243

Mâverâ

neokur.com/mervekaya
'' Her nasip, biraz gayret ister.. Bir adım dahi atamayana neylesin kader. ''

Mâverâ

@mervekaya

17 8.9
Puan: 10
Aşkın Basamakları..
Gayet güzel bir kitap, yazarına olan hayranlığımsa bu kitabıyla daha da arttı. Üslubu başarılı, aşkı gerçek manada yaşamak isteyenlere ders niteliğinde bir yapıt. Ne diyeceğimi bilemiyorum cidden müthiş, benim içimdekilerin kağıda yansımış hali adeta. Aşkın basamaklarını sabırla çıkmak ve manevi huzura erişmek isterseniz bu kitap tam size göre.. Aşk şimdiki içi boşaltılmış ve sadece nefis sarhoşluğundan oluşan değil tüm bunlardan arınmış saf, temiz ve çıkarsız.. Aşk zannettiğiniz şey tutkudan başka bir şey değil ondan bu yanışınız. Gerçek sevgi yakmaz onarır ve sizi manevi huzura eriştirir. Sevdiğiniz kişiyi gönlünüzle sevin gözünüzle, nefsinizle değil. Gerçek aşkla karşılaşmanız duasıyla iyi okumalar.. ;)
797 karakter
8 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Mâverâ

@mervekaya

1 8.0
Puan: 8
Sorgulama..
Kitabın yazarının üslubu gayet iyi, işlediği konular güncel. Okurken sıkılmamakla birlikte çoğu yerinde kendimi sorgulama fırsatım oldu. Eğer sizde dini konulara karşı ilgiliyseniz ve biraz da olsun kendinizi sorgulama fırsatı arıyorsanız bu kitap tam sizlik. Tavsiye ediyorum, şimdiden iyi okumalar diliyorum.. :)
335 karakter
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Mâverâ

@mervekaya

52 8.5
Puan: 9
Ah Mabel..
Kitabı okumama sebep olan şey ; Mabel Matiz adlı şarkıcının adının nereden geldiğini araştırmamdı ve bunun sonucunda kitapla karşılaştım.Hemen alıp okuma isteği geldi ve en kısa sürede bulup okudum.Yazarın okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen alışmam fazla uzun sürmedi.Geçmişten bahsetmesi daha da ilgimi çekti tabi. Mabel çikolatasının tasviri sonucu bir tevafuk daha oldu.Onunla da çok uzakta değil karşı komşumuzda karşılaştık.Aynı yazarın anlattığı gibi.Tadı da değişik ve güzel.Neyse konuya dönelim.. :) Psikolojik tarafı da var bazen gerçek mi hayal mi anlamadığım çok oldu.Konuyu sonraları toparladım güçte olsa.Ama sonuç olarak güzel ve akıcı bir kitap.Okumakla çok şey kazanacaksınız çok farklı yerlere götürecek sizi.İyi okumalar.. (Yazımda yanlışım olduysa af ola)
857 karakter
7 beğen · 2 yorum · kitap inceleme
Nebahat Badem (@nebahat-badem)
kitapta mabel çikolatası geçmez yalnız mabel sakızı geçer. 14.11.16
Mâverâ (@mervekaya)
Haklı olabilirsiniz ama niyeyse benim aklımda çikolata diye kalmış.Ama kabının tasviri aynı çikolatanın kabıyla eşleşiyor bu yüzden yanılmış olabilirim.. :) @nebahat-badem 14.11.16

Mâverâ

@mervekaya

2 6.2
Puan: 6
Karmakarışık..
İlk başlarında merak uyandıran daha sonraları biraz sıkan en sonda ise merakınızın karşılığını fazlasıyla veren bir kitap.Adından da anlaşılacağı gibi uzak görünen ama fazlasıyla yakın ve samimi bir anlatım var içeriğinde.Okurken beni biraz sıksa da (bunun sebebi ara vermem olabilir) daha sonraları olaylar zincirinin içinde bulunmamın ve sonucunun beni tatmin etmesiyle pişmanlığım azaldı.Ayrıca kitabın bazı yerlerinde çeviriden ötürü hatalar bulunmakta yada basım aşamasında oluşmuş olabilir.Bunlara pek takılmadım çünkü azınlıktaydı bana göre.Yazarın okuduğum ilk kitabı ve haliyle yabancılık çektim ama bu fazla sürmedi.Karakterlerdeki doğallığı ve samimiyeti beğendim ama bazı konuşmaları veya hareketleri benim açımdan uygun değildi.Hepimizi ilgilendiren konular bulunmakta ve herkes kendini azda olsa bulabilir.Okunası bir kitap okuyup okumamak size kalmış.İyi okumalar sağlıcakla kalın..
980 karakter
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Mâverâ

@mervekaya

1 9.3
Puan: 9
Kabhi Khushi Kabhi Gham
Eski günler canlandı birden aklımda her şey ne kadar da çabuk geçmiş. Tv de izlediğim ilk Hint filmlerindendir kendileri.. Ortaokul zamanı izlemiştim yayınlayan kanal TRT1 olabilir ama pek emin değilim. Ama güzel günlerdi bu kadar sorun yoktu en azından.Neyse filme dönelim ilklerin hep ayrı bir yeri vardır. Ve yeri ayrıdır bende. İzlemediyseniz tavsiyemdir listenizin bir köşesinde dursun belki zamanı gelince izlenme fırsatı olabilir.Bu fırsatı verirseniz inanın çok mutlu olur. İyi izlemeler. Sağlıcakla kalın.
1 beğen · 0 yorum · film inceleme

Mâverâ

@mervekaya

1 5.0
Puan: 5
Emeğe saygı ! Özür !
Kitabı inceledim, okudum ama adındaki etkiyi içeriğinde bulamadım maalesef.
Yazarın emeğine saygılıyım ama şiirler sanki öylesine yazılmış ve kitap olarak basılmış gibi..
Adı aşk ama kime hitap ediyor bilmiyorum.
Sonuç şu ki bana hitap etmiyor ve hiçbir etkisi olmadı yüreğimde.
Son olarak kendi yazdığım şiirleri çok hor görmüşüm onlardan çok özür diliyorum.. :)
401 karakter
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Mâverâ

@mervekaya

4 9.2
Puan: 10
Huzur
Oyunculuklar, müzikler , sözler bir yanda dursun ortam huzur kokuyordu. İşte sizin fanilerde bulmaya çalıştığınız aşk , baki (sonsuz) olanda saklıdır diye haykırıyordu film. O güzel insanları tanıdıkça , yaşayışlarını gördükçe " Sen kimsin ve neyine güveniyorsun ? " diye düşünüyor insan. Çünkü bir tokat gibi çarpıyor gerçekler yüzüne utanıyorsun içten içe...
0 beğen · 0 yorum · film inceleme

Mâverâ

@mervekaya

7 7.8
Puan: 10
Bilinmeyen ...
Muhteşem bir film.Az bilinen ve gerektiği kadar değer verilmemiş bir film ayrıca.Ama iyi bir yönde az kişi biliyor ve onlardan biri olduğum için şanslıyım.Eğer sende o şanslı kişilerden olmak istersen hemen izle. Pişman olmamak garanti.Filmin adını yakın zamanda duydum ve şimdi izleme fırsatım oldu.Konusu ve oyuncuları iyi.İlk izlediğim uzak doğu filmi yani İnternet'ten izlediğim yoksa Televizyonda çoğu kez izleme fırsatım oldu.Zaman kaybetme ve hemen izle.Son karar senin tabi... ;)
2 beğen · 0 yorum · film inceleme

Mâverâ

@mervekaya

2 7.2
Film: Kraliçe
Puan: 6
Eğlenceli !
Evet işin özü eğlenceli ayrıca kendini bulmayı anlatan bir film.Tabi herkesin bu yolda yapabileceği yanlışlar yani hatalar var.Bunu filmde de görüyoruz.Ama buna rağmen her duruma karşın insanların birbirine olan saygısına da tanık oluyoruz.Saflığını kaybetmeyen insanlar iyi ki var ama fazla saflık da iyi değil.Özellikle de kirli gönüllerle dolu bu dünyada.Son olarak ; kimsenin hayatınıza yön vermesine ve hayallerinizi sizden almasına asla izin vermeyin.İzleyip izlememek siz kalmış. ;)
0 beğen · 0 yorum · film inceleme

Mâverâ

@mervekaya

5 9.1
Puan: 10
Sonsuzun Karesi...
Muhteşem..Bir film insanı ancak bu kadar derinden etkileyebilir.
Konusu,oyuncuları,şarkıları her şeyi mükemmel..Hint filmlerine aşığım ve aşka inancım böyle filmler sayesinde artıyor.Bu nasıl bir filmdi ağlamaktan anlayamadım inanın.Pişman değilim ama izlemeden önce bundan korkuyordum.Ağlayacağımı bile bile izledim.İzleyin, izletin daha fazla zaman kaybetmeyin.
Son olarak sevdiğinizi bağıra çağıra kimseden korkmadan söyleyin.Yarın olmayabilir..
4 beğen · 0 yorum · film inceleme
/ 2