ara
Mâverâ
2.854 281

Mâverâ

neokur.com/mervekaya
'' Her nasip, biraz gayret ister.. Bir adım dahi atamayana neylesin kader. ''

Mâverâ

@mervekaya

256 9.2
Puan: 9
Yıllar Sonra Okuyabilme..
Lisedeyken edebiyat öğretmenimiz önermişti, not almıştım bir kenara ama ancak okuma şansını elde ettim.Evet çocuk klasikleri arasında ama büyüklerinde ders alacağı şeyler de var elbet.Çocuk gözüyle bakmak ve yazmak güzel fikir başarılı da olmuş beğendim.
Çocukları zaten çok severim onlarla geçirilen vakit boş değildir aksine çok şey öğrenirsiniz en çokta saf ve çıkarsız sevgiyi..
Küçük prensin gülüne duyduğu sevgiyi ve bağlılığı şimdi kim kime duyuyor, neredeyse hiç. Tilkisi ile kurduğu dostluk bağını kimler kurup koparmamak adına çaba veriyor, nadir.
İşte diyorum ya çocuklardan öğreneceğimiz çok şey var onların yanına oturup dinleyin 5 dakika ayırın sadece göreceksiniz ki bakış açınız değişecek bir anda.Hayalperest halleri hoşunuza gidecek ve o asla akıldan çıkmayan çocukluğunuza dönme isteğiniz yeniden belirecek..
Çocukları kırmayın, onları küçümsemeyin ve çıkarsızca sevmeyi deneyin.
Sevgilerle, keyifli okumalar..
1032 karakter
13 beğen · 2 yorum · kitap inceleme
ea (@yesilfular)
Hatta daha çok büyüklerin ders alacağı/alması gerektiği bir kitap.. 14.02.17
Mâverâ (@mervekaya)
Aynen abla katılıyorum sana tüm kalbimle :) @yesilfular 14.02.17

Mâverâ

@mervekaya

2 9.0
Puan: 8
İlk Kitabı Olan Genç Yazar..
Şiirleri güzel, duygu yansıtışı iyi.Arada beğenmediğim yerleri olsa da ilk kitap olduğu için anlayışla karşılanacak türden şeyler.. Bilmediğim bir çok kelime vardı fakat bununla ilgili çok hoş bir şey düşünülmüştü, kitabın son yaprakları sözlük olarak ayrılmış ve kelimelerin anlamı açıklanmıştı.İlk defa karşılaştığım bir olay olduğu için hoşuma gitti.
Bir çok kişiye göre tanınmışlardan bahsediyorum iyi yazılmış bir çok şiir vardı. Kitap kapağı hoş, yazarın imzalarken yazdığı cümleleri içtendi. Samimiyet dolu bir yazar ve şiirleri.Okuyup destek olunası.. ;)
(Ayrıca bununla birlikte yazarından imzalı 3.kitabım oldu bunu da paylaşmak istedim :) ) Keyifli okumalar..
753 karakter
6 beğen · 1 yorum · kitap inceleme
Adem Kaya (@adem-kaya547)
Harika ve bir o kadar da değerli bir kitap..
Eline koluna yüreğine kalemine sağlık.. Senden daha başarılı daha güzel daha da duygulu kitaplar beklerim ablam :) 18.02.17

Mâverâ

@mervekaya

707 9.2
Puan: 9
Derinden Etki..
İlk olarak şunu söyleyebilirim ki bence bütün popülerliğini hak ediyor.Konusu ve karakterleri iyi seçilmiş.Karakter analizleri, betimlemeler ve duygu aktarımı gayet başarılı.Yazarın üslubu akıcı ve güzel.İçerisinde bilmeyip altını çizdiğim çok kelime vardı ama bunlar kelime dağarcığıma baya katkı sağlayacak.Sabahattin Ali'nin okuduğum ilk kitabı ve beni derinden etkiledi.Bu kitabın yeri hep ayrı kalacaktır, öyle düşünüyorum.Bence herkes daha fazla vakit kaybetmeden okusun.Pişmanlık duymazsınız emin olun.
557 karakter
13 beğen · 2 yorum · kitap inceleme
Deli okur (@deli-okur)
Kuyucaklı yusuf'u da bi dene.gerçi ilk bunu okuduğun için belki aynı etkiyi yaratmaz 05.02.17
Mâverâ (@mervekaya)
O da aklımda okuyacağım inşallah teşekkürler.. 05.02.17

Mâverâ

@mervekaya

17 8.9
Puan: 10
Aşkın Basamakları..
Gayet güzel bir kitap, yazarına olan hayranlığımsa bu kitabıyla daha da arttı. Üslubu başarılı, aşkı gerçek manada yaşamak isteyenlere ders niteliğinde bir yapıt. Ne diyeceğimi bilemiyorum cidden müthiş, benim içimdekilerin kağıda yansımış hali adeta. Aşkın basamaklarını sabırla çıkmak ve manevi huzura erişmek isterseniz bu kitap tam size göre.. Aşk şimdiki içi boşaltılmış ve sadece nefis sarhoşluğundan oluşan değil tüm bunlardan arınmış saf, temiz ve çıkarsız.. Aşk zannettiğiniz şey tutkudan başka bir şey değil ondan bu yanışınız. Gerçek sevgi yakmaz onarır ve sizi manevi huzura eriştirir. Sevdiğiniz kişiyi gönlünüzle sevin gözünüzle, nefsinizle değil. Gerçek aşkla karşılaşmanız duasıyla iyi okumalar.. ;)
797 karakter
9 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Mâverâ

@mervekaya

1 8.0
Puan: 8
Sorgulama..
Kitabın yazarının üslubu gayet iyi, işlediği konular güncel. Okurken sıkılmamakla birlikte çoğu yerinde kendimi sorgulama fırsatım oldu. Eğer sizde dini konulara karşı ilgiliyseniz ve biraz da olsun kendinizi sorgulama fırsatı arıyorsanız bu kitap tam sizlik. Tavsiye ediyorum, şimdiden iyi okumalar diliyorum.. :)
335 karakter
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Mâverâ

@mervekaya

52 8.5
Puan: 9
Ah Mabel..
Kitabı okumama sebep olan şey ; Mabel Matiz adlı şarkıcının adının nereden geldiğini araştırmamdı ve bunun sonucunda kitapla karşılaştım.Hemen alıp okuma isteği geldi ve en kısa sürede bulup okudum.Yazarın okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen alışmam fazla uzun sürmedi.Geçmişten bahsetmesi daha da ilgimi çekti tabi. Mabel çikolatasının tasviri sonucu bir tevafuk daha oldu.Onunla da çok uzakta değil karşı komşumuzda karşılaştık.Aynı yazarın anlattığı gibi.Tadı da değişik ve güzel.Neyse konuya dönelim.. :) Psikolojik tarafı da var bazen gerçek mi hayal mi anlamadığım çok oldu.Konuyu sonraları toparladım güçte olsa.Ama sonuç olarak güzel ve akıcı bir kitap.Okumakla çok şey kazanacaksınız çok farklı yerlere götürecek sizi.İyi okumalar.. (Yazımda yanlışım olduysa af ola)
857 karakter
7 beğen · 2 yorum · kitap inceleme
Nebahat Badem (@nebahat-badem)
kitapta mabel çikolatası geçmez yalnız mabel sakızı geçer. 14.11.16
Mâverâ (@mervekaya)
Haklı olabilirsiniz ama niyeyse benim aklımda çikolata diye kalmış.Ama kabının tasviri aynı çikolatanın kabıyla eşleşiyor bu yüzden yanılmış olabilirim.. :) @nebahat-badem 14.11.16

Mâverâ

@mervekaya

2 6.5
Puan: 6
Karmakarışık..
İlk başlarında merak uyandıran daha sonraları biraz sıkan en sonda ise merakınızın karşılığını fazlasıyla veren bir kitap.Adından da anlaşılacağı gibi uzak görünen ama fazlasıyla yakın ve samimi bir anlatım var içeriğinde.Okurken beni biraz sıksa da (bunun sebebi ara vermem olabilir) daha sonraları olaylar zincirinin içinde bulunmamın ve sonucunun beni tatmin etmesiyle pişmanlığım azaldı.Ayrıca kitabın bazı yerlerinde çeviriden ötürü hatalar bulunmakta yada basım aşamasında oluşmuş olabilir.Bunlara pek takılmadım çünkü azınlıktaydı bana göre.Yazarın okuduğum ilk kitabı ve haliyle yabancılık çektim ama bu fazla sürmedi.Karakterlerdeki doğallığı ve samimiyeti beğendim ama bazı konuşmaları veya hareketleri benim açımdan uygun değildi.Hepimizi ilgilendiren konular bulunmakta ve herkes kendini azda olsa bulabilir.Okunası bir kitap okuyup okumamak size kalmış.İyi okumalar sağlıcakla kalın..
980 karakter
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Mâverâ

@mervekaya

1 9.3
Puan: 9
Kabhi Khushi Kabhi Gham
Eski günler canlandı birden aklımda her şey ne kadar da çabuk geçmiş. Tv de izlediğim ilk Hint filmlerindendir kendileri.. Ortaokul zamanı izlemiştim yayınlayan kanal TRT1 olabilir ama pek emin değilim. Ama güzel günlerdi bu kadar sorun yoktu en azından.Neyse filme dönelim ilklerin hep ayrı bir yeri vardır. Ve yeri ayrıdır bende. İzlemediyseniz tavsiyemdir listenizin bir köşesinde dursun belki zamanı gelince izlenme fırsatı olabilir.Bu fırsatı verirseniz inanın çok mutlu olur. İyi izlemeler. Sağlıcakla kalın.
1 beğen · 0 yorum · film inceleme

Mâverâ

@mervekaya

1 5.0
Puan: 5
Emeğe saygı ! Özür !
Kitabı inceledim, okudum ama adındaki etkiyi içeriğinde bulamadım maalesef.
Yazarın emeğine saygılıyım ama şiirler sanki öylesine yazılmış ve kitap olarak basılmış gibi..
Adı aşk ama kime hitap ediyor bilmiyorum.
Sonuç şu ki bana hitap etmiyor ve hiçbir etkisi olmadı yüreğimde.
Son olarak kendi yazdığım şiirleri çok hor görmüşüm onlardan çok özür diliyorum.. :)
401 karakter
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Mâverâ

@mervekaya

4 9.2
Puan: 10
Huzur
Oyunculuklar, müzikler , sözler bir yanda dursun ortam huzur kokuyordu. İşte sizin fanilerde bulmaya çalıştığınız aşk , baki (sonsuz) olanda saklıdır diye haykırıyordu film. O güzel insanları tanıdıkça , yaşayışlarını gördükçe " Sen kimsin ve neyine güveniyorsun ? " diye düşünüyor insan. Çünkü bir tokat gibi çarpıyor gerçekler yüzüne utanıyorsun içten içe...
1 beğen · 0 yorum · film inceleme
/ 2