ara

Misliyna

Zamansız & Uyumsuz Ruhumdaki düğümler fazlasıyla sıkı. Kimsenin onları çözecek kadar ince tırnakları yok. Bense çoktan vazgeçtim tırnaklarımı uzatmaktan…!

Misliyna

@misliyna

Neokur Kuralları
Neokur Kuralları
Öğrendim ki mevcut odaların hiç birinde paylaşım yapamıyorum... O zaman Günaydın... :)
9 beğeni · 1 yorum
Lotus (@lotus)
aa neden :O
17.10.17 beğen cevap

Misliyna

@misliyna

Dimi ama... :)
Dimi ama... :)
Dimi ama... :)
5 beğeni · 2 yorum

Misliyna

@misliyna

Bu hafta yaşanan bilimsel gelişmeler.
Bu hafta yaşanan bilimsel gelişmeler.
Bu hafta yaşanan bilimsel gelişmeler.
6 beğeni · 0 yorum

Misliyna

@misliyna

Alarm Proses Şeması
Alarm Proses Şeması
Alarm Proses Şeması
7 beğeni · 0 yorum

Misliyna

@misliyna

Neyse herkes Oruç tutsun da gerisi çok önemli değil...
Neyse herkes Oruç tutsun da gerisi çok önemli değil...
Neyse herkes Oruç tutsun da gerisi çok önemli değil... Nasıl olsa deve kuşu gibi yaşamıyor muyuz Başımız kuma gömülü sadece işimize gelen konularda dışarı çıkarıp sağa sola saldırıp ondan sonra yine gömü veriyoruz...

"Bolu'da imam nikahıyla evlendirilen 11 yaşındaki kız çocuğunun sekiz aylık hamile olduğu ortaya çıktı.
Samsun'da otomobil çarptı diye koma halinde hastaneye getirilen 14 yaşındaki kız çocuğunun, imam nikahlı eşi tarafından odunla dövüldüğü, sonra da kaza süsü vermek için motosikletle üzerinden geçildiği anlaşıldı.
Ordu'da 13 yaşındayken para karşılığında evlendirilen kız çocuğu, sürekli dayak yediği 40 yaşındaki herifin evi terketmesi üzerine, kendi ailesi tarafından kabul edilmedi, henüz 17 yaşındayken üç çocuğuyla ortada kaldı.
Gaziantep'te özel hastanede 18 yaşında birinin kimliğiyle doğum yaptırılan kız çocuğunun, aslında 12 yaşında olduğu tespit edildi.
Adana'da 13 yaşındaki kız çocuğuna düğün yapıldı.
Sakarya'da kuzeniyle evlendirilen 15 yaşındaki kız çocuğu, evden kaçıp polise sığındı.
Tekirdağ'da bir noterin, 14 yaşındaki kızlarını evlendirmek isteyen ana-babaya muvafakatname verdiği belirlendi.
Tokat'ta evlendirilen 12 yaşındaki kız çocuğunun dört aylık hamile olduğu anlaşıldı.
Ağrı'da 16 yaşında evlendirilen kız çocuğu, işkence yapılmış, tuvalette eli kolu bağlanmış halde bulundu.
İzmir'de 12 yaşında evlendirilen kız çocuğu, sezaryenle doğum yaptı.
Adana'da imam nikahıyla evlendirilen 16 yaşındaki kız çocuğu, trenin önüne atladı. Korunması Gereken Çocuklar Sempozyumu'nda konuşan Gümüşhane Üniversitesi öğretim üyesi, bizzat yaşadığı hadiseyi anlattı, “yol kenarında bir kız çocuğunu kucağında bebeğiyle ağlarken gördüm, 16 yaşındayken evlendirilmiş, anne olmuş, bebeğinin eli yanmış, ne yapacağını bilmiyor, bebeğiyle birlikte ağlıyordu, aslında orada bir anne ağlamıyordu, iki çocuk ağlıyordu” dedi.
Kayseri'de para karşılığında evlendirildiği herif tarafından sokağa atılan, kamyonet kasasında yaşayan 15 yaşındaki kız çocuğu, av tüfeğiyle canına kıydı.
Konya'da 16 yaşındayken evlendirilen kız çocuğu, inşaatın yedinci katından atladı.
Siirt'te dünyaya geldi, ismi Kader'di, 12 yaşında evlendirildi, 13 yaşında anne oldu, 14 yaşında canına kıydı, adı üstünde kaderi böyleymiş denildi, geçildi.
12 yaşındayken iki bilezik karşılığında 40 yaşındaki evli herife kuma verildiği ortaya çıkan kız çocuğu “yanına yatmaya korkardım, bana oyuncak almayınca ağlardım” dedi.
11 yaşındayken 40 yaşındaki herifle evlendirilen kız çocuğu “çocuk doğuramıyor diye dövüldüğünü, üç dört sene kaynanasının koynunda yattığını” söyledi.
30 yaşında biriyle evlendirilen 13 yaşındaki kız çocuğu, seneler sonra gazete röportajında anlattı: “İlk gece beni tek başıma odaya soktular, korkudan bayıldım, kolonya verdiler, evlendirildiğim kişi odaya geldi, ‘hadi gel seninle evcilik oyunu oynayalım' dedi, bu cümleyi hayatım boyunca unutmayacağım…”
12 yaşındayken okulundan alınıp, başlık parası karşılığında 50 yaşındaki adamla evlendirildigi anlaşılan kız çocuğu “derslerim çok iyiydi, rüyamda sürekli mezun olduğumu, diploma aldığımı görüyorum” dedi.
Henüz 14 yaşındayken 10 bin lira karşılığında, beş çocuk, dokuz torun sahibi 70 yaşındaki herife verilen kız çocuğu, seneler sonra bu konuda araştırma yapan üniversite ekibine anlattı, “annemi asla affetmeyeceğim, hayatımı değiştirme imkanım olsaydı, en önce babamı değiştirirdim” dedi."
48 beğeni · 39 yorum
gerçekten çok yazık üzülüyorum öyle anaya da babayada cahil denmeli
29.05.17 beğen 1 cevap
kübra (@namtenahi)
Ne yazık ki hayatın gerçekleri bunlar. Görülmek, duyulmak, anlatılmak istenmeyen; kuytulara saklanmı,ş acı kokan olaylar... Küçük yaşta gelin olarak hayalleri, umutları, düşleri sönmüş olan "çocukların" gözyaşıyla yıkanmış hikâyeleri. İslam adı altında, birkaç kuruş para için çocuklarının ruhunu öldüren anne-babaların vicdansızlığı... Kelimeler kifayetsiz kalıyor bu durumda. Ne dersen de, ne kadar tepki gösterirsen göster, elbet geri kafalının teki gene kızını çocuk yaşta evlendirecek...
29.05.17 beğen 5 cevap

Misliyna

@misliyna

İslam Hoşgörü Dinidir...
İslam Hoşgörü Dinidir...
Ramazan ayını sadece aç kalmak olarak görmeyenlerin, Diline, Nefsine, sahip çıkabilenlerin, Hak yemeyen, Kin gütmeyen, Düşmanlık nedir bilmeyen, Ona buna kızmadan sahurdan iftara vakit geçirebilen, Yediği her lokmada yiyemeyenleri de düşünüp elinden geleni paylaşan, Kendi oruç tutuyor diye herkesin de tutması gerekmediği ni bilen, Herkesin Ramazan-ı Şerifi Hayırlı, Tuttuğu Oruçları Kabul Olsun :)
10 beğeni · 0 yorum

Misliyna

@misliyna

Müzik Ziyafeti
3 beğeni · 1 yorum
aslı (@asli17)
Her zaman ruhumun derinliğinde durmadan yükselen senfoniler...
25.05.17 beğen 1 cevap

Misliyna

@misliyna

O kadar net...
O kadar net...
Kesin...
7 beğeni · 0 yorum

Misliyna

@misliyna

Size Mi Soracağız Günü... :)
Size Mi Soracağız Günü... :)
Günaydın veya değil kime ne... :)
9 beğeni · 0 yorum

Misliyna

@misliyna

2Cellos - Game of Thrones
2 beğeni · 2 yorum
aslı (@asli17)
Yes 👍
22.05.17 beğen 1 cevap
aslı (@asli17)
Of course
22.05.17 beğen cevap
/ 153