ara
Merve T.
16.036 803
23.04.17

Merve T.

@mtrv

Kurşun geçirmez kişi kimdir?

Koca yürekli abimizdir:
Örn: Bana kurşun işlemez ahbap!
20.04.17

Merve T.

@mtrv

sigara nedir?

Hazır başlık açılmışken ben de geçenlerde gördüğüm rüyayı anlatayım. Efenim rüyamda bir kereden bir şey olmaz deyip sigaraya başlıyordum. Annemlerden gizlice banyoda babamın Parlıament sigaralarını tüttürüyor hatta aynanın karşısında Ucuz Roman filmindeki Mia gibi havalı havalı sigara içmeye çalışıyordum (ama olmuyordu) Bu kez olacak, hadi yine derken müptelası olup çıkıyordum. Bırakamıyorum mereti! Neyse yine sigara ile havalı görünme talimleri yaptığım sırada dilimin ortasında lavlar oluşuyordu ve ağzımdan lavlar fışkırıyordu. İşte o an (bkz: ne oluyor yav nedir?) kendime ne kadar zarar verdiğimi düşünüp vicdan azabı çekiyor ve elimdeki izmariti balkondan aşağı atıp bu sefer de çevreye zarar veriyor idim. Şimdi ben bunu niye anlattım? Çünkü belki de içinizden bir Lynch, Buñuel, Kubrick... Ruhlu insan çıkar da bu senaryo ile sembolist, kimsenin anlamadığı ama herkesin çok şey anladığı ortamlarda "Hııı izledim ben o filmi" diyeceği bir film çeker bu yolla meşhur olur köşeyi dönenirim diye anlattım. Eyyorlamam bu kadar.
19.04.17

Merve T.

@mtrv

Neokurdaki favori üyen kimdir?

En favori üyeeee...Normaldir herkesin neokuru farklıdır, herkesin favı farklıdır, herkesin ıııı değişimlikleri farklıdır. Herkesin bir popisi vardır. O popiden herkes kendi memnun olması gerekiyor. Senin veya benim değil tabii ki herkes kendi düşüncelerini kendiler paylaşmalı.
18.04.17

Merve T.

@mtrv

yaşamak nedir?

Ömür çiçek kadar narin, bir gün kadar kısa
Ağlama değmez hayat bu gözyaşlarına!
14.04.17

Merve T.

@mtrv

pazartesi diyete başlayacağım nedir?

Pazartesi günü diyete başlanmaz. Benim bir arkadaşım perşembe günü diyete başladı 10 kilo verdi. Diyete başlayacaksanız perşembe günü başlayın.
10.04.17

Merve T.

@mtrv

sinir bozucu kişi kimdir?

Otobüste inecekmiş gibi yapıp inmeyen kişi.
(bkz: ümit vermek nedir?)
07.04.17

Merve T.

@mtrv

insanı kanser eden şey nedir?

Yavaş internet.
http://www.resimag.com/0b7aff89.gif
06.04.17

Merve T.

@mtrv

ne yapıyorum lan ben burada nedir?

Akraba ortamındayken iki dakikada bir söylediğim cümle.
O aşüfte karının dersinde de aynı cümleyi sarf ediyorum.
05.04.17

Merve T.

@mtrv

akraba nedir?

Uzak olanı makbuldür.
05.04.17

Merve T.

@mtrv

yürüyen protein nedir?

Tavuktur. Hem etinde hem yumurtasında bolca protein var. Her şeyiyle yürüyen protein işte. Üstelik sadece yürümüyor aynı zamanda yüzüyor:
Örn:
http://www.resimag.com/8d60a175.jpeg
/ 12