ara

murat akkuyu

murat akkuyu

@muratakkuyu

BAYRAM NAMAZI KILINMADAN NE TAT ALACAKSIN O BAYRAMDAN
eskiden bilindiği üzere bayram gelmeden günler önce heyecan olurdu insanlarda, çocuklarda. ayakkabısını kucağına alıp gece o şekilde uyuyan insanlar bilirim,ama şimdi öylemi, eser yok eski bayramlardan.
3 beğeni · 6 yorum
Ruh Hassası (@ruhhassasi)
Şimdi azizim; insan, evrimi çoktan fiziksel sınırların dışına çıkarıp duygusal ve bilişsel alana taşıyarak canlılar aleminde adeta bir devrime yol açtı. Fiziksel evrim binlerce yılda oluşurken, bilişsel evrim hiç durmamacasına 10 yılda bile muazzam değişkenlikler gösterebilmektedir ve bu tabiatınızın en doğal süreçlerinden birini oluşturur. Dolayısıyla olayı bu çerçeveden ele alırsak eski bayramları özlemek doğal bir refleks olsa da buna çok takılmayıp yeni olana ayak uydurmak da en doğal ve gerekli eylem olarak karşımıza çıkar. Evrimsel süreçte en iyi uyumu sağlayabilen canlılar en zeki canlılar iken uyum sağlayamayan canlılar -af edersiniz- aptal sınıfına dahil olup yok olmaya mahkumdurlar. Nitekim bizim şikayet ettiğimiz zamane bayramlarımız, günümüz çocukları için oldukça anlamlı ve güzel algılamakta ve yüksek ihtimalle yaşları ilerledikçe aynı bizler gibi "Nerede o eski bayramlar." diyerekten bizim şikayet ettiğimiz bu zamanları özlemle yad edeceklerdir. Özetle; bozulan bir durum yok, değişimin en tabi hali var.
25.08.18 beğen 10 cevap
Esra Çalman (@esracalman)
Değişim olanı muhafaza ederek olmaz mı? Şu an değil mi ki akrabaları komşuları ziyaret etmez olduk bayramlarda, dendiği gibi bayram namazlarına gidilmez oldu??buna değişim demek biraz yumuşatmak olur ortadan kaldırılan bir şeye değişim demek zorlama olur bence?daha daha yenilerin bu gidişle yâd edecek birşeyleri kalmayabilir..tabii bunlar nacizane fikirlerim yalnızca🤔
25.08.18 beğen 2 cevap
AFD (@afd)
Bazı gelenekçi beyinler değişimden korkarlar ve bunun hiçbir mantıklı açıklaması da yoktur. Muhafazakarlık kelimesi de aslında bu tip insanları tanımlar. Muhafaza eden, koruyan, değişime kapalı olan anlamlarına gelir. Değişmekten korkmak aslında ilkel bir korkudur. Bu insanlar gelenekleri olmadan kendilerinin bir hiç olduklarını sanarlar. Çünkü insanlığa bir katkıları da yoktur. Bir örnek vereceğim şapka kanununu desteklemiyorum ama fes bizim kültürümüz fessiz yaşayamayız diyen insanlar olmuştur. Fakat tarihe baktığımızda fes bizim kültürümüze Yunan’dan gelmiştir. Bilmem anlatabildim mi? Tesbih Budistlerden vs. Yani kültürler değişir dönüşür birbirine bulaşır. Uzun lafın kısası bırakınız gelsinler, bırakınız gitsinler. Başka bir deyişle Change is gonna come.
25.08.18 beğen 3 cevap

murat akkuyu

@muratakkuyu

ŞİKAYET SİTESİ
Merhaba arkadaşlar en etkili şıkayet sitesi hangisi bilen varmı şikayetvar dışında
0 beğeni · 9 yorum
murat akkuyu (@muratakkuyu)
canlıya alalım
18.08.18 beğen cevap
Rabia nl (@rabianl)
şikayetimvar.com
18.08.18 beğen cevap
Film adam (@serserimsi)
Site bilmem de bizim burda bı meyhane var o olur mu ?
18.08.18 beğen cevap

murat akkuyu

@muratakkuyu

Ekonomi
ARANIZDA ASGARİ ÜCRETLE CUMHURİYET ALTINI ALABİLEN VARMI ???
3 beğeni · 1 yorum
live for love (@liveforlove)
varsa bana da ulaşabilir mi?
13.08.18 beğen 2 cevap

murat akkuyu

@muratakkuyu

ESKİDEN TÜP KUYRUĞUNA GİRERDİK,ŞİMDİ İSE UCUZ ET KUYRUĞUNA GİRİYORUZ.GELDİĞİMİZ DURUM BU.
ESKİDEN TÜP KUYRUĞUNA GİRERDİK,ŞİMDİ İSE UCUZ ET KUYRUĞUNA GİRİYORUZ.GELDİĞİMİZ DURUM BU.
Millet kuyrukta - Milli Gazete
Enflasyon, geçim sıkıntısı yetmezmiş gibi cebindeki paranın günden güne erimesiyle sıkıntı üzerine sıkıntı yaşayan vatandaş, “mutfaktaki yangını” bir türlü söndüremiyor. Kırmızı et fiyatları yıllardır düşürülemezken, et ithalatı da çare olamadı. Sivas’ta, Et ve Süt Kurumu Kombina Müdürlüğü’ne ait satış mağazası önündeki “ucuz et kuyruğu”, piyasaya göre 10 lira daha ucuza et alabilmek için kuyrukta bekleyenleri gözler önüne serdi.

HER YERDE MANZARA AYNI
Sivas’ın Sularbaşı Mahallesi İmam Hatip Sokak’ta bulunan Et ve Süt Kurumu’nun tek satış mağazası önünde sabahın erken saatlerinden itibaren kuyruğa girenler, ucuz et alabilmek için bekliyor. Satış mağazasında kıymanın kilosu 28, kuşbaşının ise 31 liradan satılıyor. Et almak için sırada bekleyen vatandaşlar, mağazanın daha erken açılması gerektiğini belirterek, “Kasapların yanına yaklaşılmıyor” diyor. Ramazan öncesinde de Erzurum’da benzer manzaralar yaşanmış, Et ve Süt Kurumu’nun satış mağazası önünde sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşmuştu.

HAYVAN VE ET İTHALATI DA ÇARE OLMADI
Yüksek kırmızı et fiyatlarına bir türlü çözüm bulunamıyor. 2010 yılında, AKP hükümetinin fiyatları düşürmek için başvurduğu et ithalatı da bugüne kadar derde derman olamadı.

O dönemde ithalatın amacının “spekülatörlerin zararlı tesirlerini bertaraf etmek” olduğu açıklansa da, geçen zamanda düşmeyen fiyatlarla birlikte ithalat gerekçeleri de değişti. Fiyatların bir türlü düşmemesi üzerine, hükümet kanadından et ithalatının “fiyatlar düşsün diye değil stabil kalsın diye” yapıldığı dahi açıklandı. Düşmeyen fiyatlara yönelik tek çare ise birkaç zincir markette satılan “ithal ucuz et” gösteriliyor.

Sivas’ta vatandaşlar, Et ve Süt Kurumu Kombina Müdürlüğü’ne ait satış mağazasında piyasaya göre yaklaşık 10 lira daha ucuza et alabilmek için kuyrukta bekliyor.

Sivas’ın Sularbaşı Mahallesi İmam Hatip sokakta bulunan Et ve Süt Kurumu’nun tek satış mağazası önünde sabahın erken saatlerinden itibaren kuyruğa girenler, ucuz et alabilmek için bekliyor. Satış mağazasında kıymanın kilosu 28, kuşbaşının ise 31 liradan satılıyor. Ayrıca çiğ köftelik et 36, rosto 36, pirzola 50, kavurmanın kilosu ise 46 liradan satılıyor. Piyasaya göre ucuz olan fiyatlar nedeni ile kombinanın satış mağazası yoğun ilgi görüyor.

“KASAPLARIN YANINA YAKLAŞILMIYOR”
Kent merkezindeki satış mağazalarının sayısının artmasını isteyen vatandaşlar ucuz et almaktan memnun olduklarını söyledi. Et almak için sırada bekleyen Mehmet Ali Karamanoğlu, “İnşallah mağaza biraz daha genişletilir. Burayı tercih etmemizin nedeni, devlet garantisi olması, temiz olması, fiyatının ucuz olması nedeniyle tercih ediyoruz” dedi. Mağazanın daha erken açılması gerektiğini belirten Selahattin Akyel ise, “Millet kuyrukta bekliyor. Sucuk ve kavurma aldım. Temiz ve ucuz et. Kasapların yanına gidilmiyor. Serbest piyasayı kaldırmaları lazım” diye konuştu. Sivas’ta kasaplarda kıyma fiyatı ise 38-40 lira arasında değişiyor.
EK 1
11 beğeni · 7 yorum
BEDEVI (@nusretk)
Fitne yapmayayım ama devletimiz domuz çiftliklerini yasalaştırılmasını onayladı! Piyasaya sundu, afiyet olsun
09.08.18 beğen 1 cevap
Eseflal (@eseflal)
Şaşırdım mı? Hayır! Herkese afiyet olsun...
09.08.18 beğen 5 cevap

murat akkuyu

@muratakkuyu

YOKSA KEKE SENMİ GELDİN
KEKE ŞEREF KEKE (KARDEŞ) DEMEK
10 beğeni · 4 yorum
YAZGÜL DALMAZ (@hisarcan)
Çok güzel dinlemenizi tavsiye ederim
09.08.18 beğen 1 cevap
Gülsen Uykur (@gulsenuykur)
Benimde çok sevdiğim bi şarkı
09.08.18 beğen 1 cevap

murat akkuyu

@muratakkuyu

DOLARI OLAN VARSA BOZDURSUN 4.98
REKOR ÜZERİNE REKOR,BEN YIL SONU 5 TL'Yİ BULUR DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜM YANILMIŞIM
EK 1
Yastık altındakileri unutmayalım 02.08.18
2 beğeni · 7 yorum
Tam Bağımsız Proton (@tambagimsizproton)
Eyyyyyy, neyyyyyyse. Rekorumuz yok demeyiz en azından ( PS: Yazan Züğürt Ağa. Konu: Züğürt nasıl avunur? )
02.08.18 beğen 3 cevap
YAZGÜL DALMAZ (@hisarcan)
Tamam sen söyledin diye buzdoracam
10.08.18 beğen 1 cevap

murat akkuyu

@muratakkuyu

ELEKTRİĞE %9 ZAM HADİ HAYIRLI OLSUN
BUNLAR DAHA BAŞLANGIÇ
5 beğeni · 12 yorum
Enis (@dusundurucudusunce)
Olsun ben hep 50 kilowatlık alıyorum
01.08.18 beğen 5 cevap
Bayram Kaya (@bayramkayaa)
İnsanların yaşam kalitesi kalmadı. Herşeye zam!
01.08.18 beğen 2 cevap
Onur CİN (@onnurcnn)
Zam değil güncelleme karşim.
01.08.18 beğen 2 cevap

murat akkuyu

@muratakkuyu

BEN GÖNLÜMÜ SANA VERDİM
Dinlemeye değer
13 beğeni · 6 yorum
🥀Elasu🥀 (@elasu)
En sevdiğim parça cok güzel 🕊
31.07.18 beğen 2 cevap

murat akkuyu

@muratakkuyu

İNSAN EN ÇOK NE ZAMAN PİŞMAN OLUR ?
SENİN YARIM BIRAKTIĞINI BİRBAŞKASI TAMAMLADIĞI ZAMAN !
7 beğeni · 13 yorum
YAZGÜL DALMAZ (@hisarcan)
Aynen öyle yaa
10.08.18 beğen 1 cevap
Galiçyalı Yorgo (@gayrisafimillihasila)
Döviz'ini geçen ay bozdurduğunda
10.08.18 beğen 6 cevap
¿¿¿ (@romeovsjuliet)
Geç kaldığında. Böyle olsun istememiştik
10.08.18 beğen cevap

murat akkuyu

@muratakkuyu

REKLAMSIZ OLAN FİLM İZLEME SİTESİ VARMI BİLDİĞİNİZ
???
2 beğeni · 0 yorum
/ 3