ara

Nil 🦄🌵

Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil - Samuel Beckett

Nil 🦄🌵

@nill

Yaz Şarkıları
Stolk ekibinin yaptığı bu video gerçekten hislere tercüman cinsinden. Sunucu İbrahim Selim'i çok severim. Kaliteli ve çok yönlü bir insandır. Hem tiyatro sanatçısı hem de seslendirme ustası. Onun sesinden Genç Werther'in Acıları kitabını sesli kitap olarak dinlemiştim. Eminim okusaydım bu kadar etkilenmezdim.
Bu videoda ise kafamızın içine eden ve edecek olan yeni yaz şarkılarını derlemiş ve asıl yaz şarkılarını sıralamış videonun sonunda. Kısacık zaten. Izleyin efendim :)
EK 1
2 sa
6 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·

Nil 🦄🌵

@nill

Aslı Gökyokuş- Keşfi Alem
3 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Nil 🦄🌵

@nill

Ann and Nancy Wilson - Stairway to Heaven
;feature=youtu.be
5 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Nil 🦄🌵

@nill

Neokur hediyeleştirir
Güzel İzmir'imden bir paket geldi bugün bana. Izmir havası aldım biraz @solen-b sayesinde :))
Okumayı istediğim bir kitapla ve çok tatlış bir bloknot ve ayraçla güzel bir sürpriz oldu.
@solen-b çok tatlışsin 😊 teşekkür ederim.
EK 1
@bku bak işte, gönlünden kopup da göndermek denir buna :)) sen mesajı aldın :D 23.06.17
27 beğeni · 10 yorum · Anın Fotosu ·
Tokmakan ♌️ (@tokmakan)
Neğzel hediyeler :) Keyifli okumalar. - 23.06.17
Şölen (@solen-b)
Rica ederim efenim. Ne demek.. Keyifli okumalar diliyorum. Kocaman öpüyorum 😉@bku 'ya öpücük yok 😁😂😂 - 23.06.17
B.K.Ü (@bku)
:O bende bunlar çıkmadı - 23.06.17

Nil 🦄🌵

@nill

Michael C. Hall nam-ı diğer Dexter
Hele hele benim Dexter'ıma... Çok iyi bir seri katil olduğu kadar çok da iyi şarkı söyleyebiliyormuş demek 🙂
David Bowie'nin şarkısını gerçekten çok iyi seslendirmiş. Kendisi dizisinde oynarken aynı zamanda kanser hastalığını atlatmıştı ama David Bowie onun kadar şanslı olamamış maalesef.

10 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Nil 🦄🌵

@nill

Günün anlam ve önemine binaen
Günün anlam ve önemine binaen
Sitemizdeki babaların ve baba olacakların günü kutlu olsun. Yavrucaklarıyla ve aileleriyle daha nice güzel ve mutlu, sağlıklı yıllar dilerim.

Aslında anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, halalar günü, deyzeler günü... Vs böyle günlere karşıyım; ama bu karikatür de çok hoşuma gitti 😀 Maksat gülümsetmek...
6 beğeni · 0 yorum · Komik ·

Nil 🦄🌵

@nill

Yeliz - Yalan
6 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Nil 🦄🌵

@nill

O zaman iyi bayramlar
Güsel qıslar taqip etsin 😁
EK 1
sayın @erguvan siz beni takip ediyor musunuz? :D 08.06.17
27 beğeni · 24 yorum · Komik ·
Tokmakan ♌️ (@tokmakan)
:D hehehehe - 08.06.17
Lotus (@lotus)
Takip edeni takip ederim :P - 08.06.17
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Ben @semih-oktay beğ'i takip etsem olur mu? - 08.06.17

Nil 🦄🌵

@nill

Bang Gang - Ghost from the past
12 beğeni · 4 yorum · Müzik Kutusu ·
Erguvan (@erguvan)
Benim bildiğim en ghost "ghost" bu :) hayalet film müziği Ghost: http://youtu.be/bRfh_BpzG1I - 08.06.17
Contemplatif (@contemplatif)
Başlık ürkütücü - 08.06.17

Nil 🦄🌵

@nill

Kitapsız trene tren demem
Kitapsız trene tren demem
Dün gittim kardeşimle 9. Kadıköy Kitap Günleri alanına. Haydarpaşa Garını hep sevmişimdir. Sonra yaktılar çatısını lanet olasıcalar! Şimdi de tadilat var sanırım önüne iskele kurulmuş. Sanki hapishane içine girmiş gibi gözüküyor garibim..

Neyse, işte dün akşam saatlerinde gittik. Ve daha ilk stantta Kırmızı Kedi yayınevi önünde bizim @bs ile karşılaştık. "Burcu beni tanıdın mı?" Sorusu ile sarsıldı garibim 😆 o da arkadaşlarıyla gelmiş. Hoşbeş ettikten sonra ayrıldık. Ben ise Bilinmeyen Adanın Öyküsü kitabını aldım oradan. Çok kalabalık değildi alan. Hem hafta içi hem de iftara yakın bir saat olduğu için sanıyorum. Maksadım 2 en fazla 3 kitap almaktı. Çünkü okumadığım çok kitap vardı kitaplığımda. Saat 22:00 da kapanacaktı alan. Biz de o saate kadar gezdik. Açık alanda olması ayrıca hoşuma gidiyor ve trenleri de çok severim. (Hayır! Sensin öküz!😒)

3 perondan oluşuyor alan. Ben ikinci peronda çoktan 7 kitap almış ve limitimi bitirmiştim fakat asıl baba yayınevleri son perondaymış 😑 işte hazırlıksız gidersem böyle olur.

Ve ayrıca bir şey farkettim. Sizinle de paylaşayım. Kitap fuarlarında büyük yayınevlerinden kitap almak çok mantıklı değil bana göre. Çünkü internette daha çok indirimle alınabiliyor. Tek güzel yanı kitap fuarlarının, bir sürü ayraç incik boncuk alabiliyorsunuz ve bir sürü kitapla içiçe olmak da hoş oluyor. Ama kitap satın almak hem boşuna ağırlık hem de çok masraflı. Sadece daha küçük çaplı yayınevlerinde ve daha çok sahaf tarzı stantlarda çok uygun ve ilginç kitaplar bulunabiliyor. Ben ise bu dediğime tamamen aykırı olarak resimde gördüğünüz biri İngilizce 7 kitabı aldım. Ama hepsi de almak istediğim kitaplardı. Neyse siz benim yaptığımı yapmayın!

En son stantlar artık.. çıkacağız. Daha önce görmediğim ve duymadığım kitaplar ilgimi çekti. Yayınevini sordum "Raskol'un Baltası" imiş. İlk defa duymuştum bunu. Çoğunlukla yeni kalemlere öncelik verdiklerini söyledi, daha sonra kendisini yayınevinin editörü olarak tanıtacak olan eleman. Çok sevimli konuşuyordu 🙂 biraz muhabbet ettik bir baktım elimde kitapla ayrılmışım yanından 🙂 Az Roman isimli kitap yayınevinin ilk kitabıymış ve yazarın tek romanı. Vefatından sonra asistanı tarafından basılmış. Bir çok öykü, deneme ve çevirisi olan bir yazarmış Orhan Duru. Yayınevinin manifestosu ise "Yüksek edebiyat bize alçak geliyor." 🙂 Web sitesini incelerseniz öğrencilere sadece öğrenci olduklarını söylemeleri karşılığında %50 indirimle kitap sattıklarını görürsünüz.
Eyyorlamam bu kadar! 😎
EK 1
Şuraya yeni kanqam @mauser efendiyi de etiketliyiim. Üstteki iki anarşik kitaplarla ilgili diyeceği şeyler vardır mutlaka :)) 07.06.17
- Orhan Duru
0 (0 oy)
34 beğeni · 32 yorum · Başıma Gelenler ·
Burcu S. (@bs)
Acaba başka Neokurlular da var mıydı diye düşündüm sonra. Kitap fuarlarına giderken neokur tişörtleri mi giysek? =D - 07.06.17
Bu fuarı anlatan bir cingil yapmıştı organizasyon sahibi. Haydarpaşa garinda anasinin yanında istedim de vermediler diye devam ediyordu. - 07.06.17
Semih Oktay (@semih-oktay)
"Raskol'un Baltası" adlı yayınevi mi olur yahu! - 07.06.17
/ 62