ara

Nil 🌵

Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil. Samuel Beckett

Nil 🌵

@nill

Rafet El Roman - Şu Hayatta
Bu şarkıyı barış imzaladığım yeni kanqam @mauser efendiye armağan ediyorum 😁
20 beğeni · 11 yorum · Müzik Kutusu ·
yaaaa qanqa süpersin yaaaa 🙈🙈✊ iyi ki barış yaptık seninle . ben de sana kürdilihicazkar saz semaisi yolluyorum . hayırlı ramazanlar. https://youtu.be/-5BP5OQGTf8 - 27.05.17
Erguvan (@erguvan)
Bu sitenin tadı tuzu yok! Sezgin ve şiirleri yok! Dnd ve iki cümle arası yok! Holly'nin şikeleri yok! Şimdi de bu qanqa mevzusu! Sitenin hiç tadı tuzu kalmadı artık! - 27.05.17
odalık (@odalik)
@mauser abi iyidir. Ben demiştim "iyi"ler birbirini nasıl olsa bulur diye.. - 27.05.17

Nil 🌵

@nill

Bir Namus Meselesi
İstanbul'a gideli bizim dayının işi gücü değel lisanı bile bozulmuş! Dünya alemin bildiği "garı" ya "karı" diyor... Gırk yıllıh "basdırma" nın adı "pastırma" olmuş. Gozü batası yer, zararı yalnız adamın kesesine değel, öz ana diline bile dohunuyor.
Syf: 44

Not: Kitabın yanında şarap, rakı veyahut viski vs. olsaydı beğenirdiniz değil mi @erguvan? Değil mi @karacurin? Değil mi @solen-b? Değil mi can düşmanım @mauser efendisi!!! Ha değil mı???
Ama fincandaki mis gibi gül çayıdır. Mis gibi gül kokar. Karaciğer dostu, sinir yatıştırıcıdır. İnsanı pamuk gibi yapar...
Ama sen bunları bilemezsin @mauser efendi... Sen ki ülkemizde en çok alkol tüketilen yerlerin birinde yaşıyorsun. Sadece yaşıyor olsan neyse! Alkol de üretiyorsun kaçak yollardan. Ah o karaciğerinin bir dili olsa da konuşsa. Mübarek Ramazan ayında da satıyorsun karaborsadan. Bilmiyorum sanma bunları!!
İşte ahali. Görün bu çok bilmiş, her şeye bir cevabı olan şahsı. Tanıyın. İşte görüyorsunuz üstte ben. Ne kadar da sağlıklıyım. Alttaki de @mauser efendiii!
33 beğeni · 53 yorum · Anın Fotosu ·
Erguvan (@erguvan)
Pambık gibi diyecektin ya senin de Istanbul'a geleli lisanın bozulmuş:)) Buraya daha çok şey yazasim var ama ondan daha çok da uykum var. Yine çok güzel bir günün sarhoşluğu içerisinde pambık gibi bir uyku çekmek niyetindeyim :) niye yazdım ki o zaman bunları. Niye olacak, tabi ki mauser efendinin cevabını kacirmayayim diye :)) - 25.05.17
Şölen (@solen-b)
Hahaha :)) Gül çayıymış... Külliyen yalan. Duyduğuma göre rus votkasının rengi porselen bardakta gül çayı gibi duruyormuş Nil'cim. Bu mübarek üç aylarda lütfen hedef şaşırtmaca yapmayalım. Bu arada, @mauser Gonya'dan ben de Ege 'den büyük bir asma bahçesi işi ayarladık. Önce yaprak sarması işine gireceğiz sonra da üzüm ve bağı işine. Hem tatlı hem tuzlu yani :) Ltd.Şti. kurup ortak olduk :))) - 26.05.17
ama ben de aşagıdaki kısmı daha yakın görüyorum. günesin batısı daha cazip :o - 26.05.17

Nil 🌵

@nill

Kazanımlarımıza
Bütün kaybediş gibi gözüken kazanımlarımıza gelsin...
Sayın @erguvan, teşekkürler :)
EK 1
Kitap da var. Okuyoruz yani 😁 22.05.17
46 beğeni · 59 yorum · Anın Fotosu ·
doğala özdeş (@superkimyonn)
Benim kitabim ne arıyor orada? Bira dokulecek falan ziyan olacak - 22.05.17
Lotus (@lotus)
Kül tablan da pek otantik :) - 22.05.17
doğala özdeş (@superkimyonn)
@lotus geldi ben kaçar - 22.05.17

Nil 🌵

@nill

O zaman günaydın
Yine de hayat güzel be :)
32 beğeni · 11 yorum · Komik ·
Semih Oktay (@semih-oktay)
Günaydın o zaman! - 20.05.17
Misafir
Günaydın:)))) - 20.05.17
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Günaydın bu zaman! - 20.05.17

Nil 🌵

@nill

CC Catch - Cause You Are Young (1986)
'Cause you are young
You will always be so strong
Hold on tight to your dreams, hold on
You are right, don't give up
'Cause you are young
You are right and you're wrong
You are a hero, next day you're done
So hold on to your dreams

10 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Nil 🌵

@nill

An dediğin nedir ki?
(...) dikkatli davranmasını akıl etti ama dert etmedi. "Neyim var kaybedecek zincirlerimden başka?" edasıyla, istediği gibi, tam da içinden geldiğince konuştu.
EK 1
Birileri parti mi diyordu? 😎
@erguvan
@superkimyonn 16.05.17
EK 2
Kamu spotu: Şarap değil kesinlikle o kadehteki; fişne suyu.
Valla bak öyle! 16.05.17
39 beğeni · 24 yorum · Anın Fotosu ·
doğala özdeş (@superkimyonn)
Hesaplasiriz elbet.. Yarasin :) - 16.05.17
semih güler (@himesrelugse)
Okudum ve mükemmel kitap Osman abinin yazdığı diğer kitaplar gibi sürükleyici ve akıcı bir dili var keyifli okumalar dilerim 😉😊👍 - 16.05.17
Erguvan (@erguvan)
O kutlama buraya gelecek!! :) Bu hafta çok yoğun geçiyor ama söz haftaya o kutlama yapılacak:) - 17.05.17

Nil 🌵

@nill

Soma
İnsanın, yaşadığına sevinemediği zamanlar bu zamanlar...
27 beğeni · 0 yorum · Biliyor musun? ·

Nil 🌵

@nill

Yeni Kitap
Bu kitabı burada görüp haberdar olmuştum. Basımı artık yok. 1992 yılı basımı, yazarın ilk kitabı. Nadir kitaptan aldım. Kitap gayet iyi durumda.
Uğur İlhan hanım, nam-ı diğer Uğur anne, Türkiye'de ilk kadın sığınma evini açan kişi. Kendisi de 18 yıllık evliliğini "duygusal ve bedensel şiddet + aşağılama = sevginin tükenişi" diye nitelendirerek bitirmiş. 1976 yılından beri kadın hakları çalışmalarını sürdürüyor. Bu kitapta da Bakırköy'de açılan, Bakırköy belediyesine bağlı, ilk kadın sığınma evine gelen kadınların hayat hikayeleri, sığınma evini yaşatma mücadelesi, sığınma evi üzerinden yapılan siyaset... İşlenmiş.
41 beğeni · 22 yorum · Anın Fotosu ·
Semih Oktay (@semih-oktay)
Yeni kitabın hayırlı olsun Nil.Yok muydu elinde başka okunacak kitapların? :S - 13.05.17
Ebru G. (@ebru-g-)
İlginç konuları olan kitapları ben de seviyorum. Kütüphanede görürsem almadan çıkamıyorum. (: Keyifli okumalar @nill. Nadir\'de bir sahaf var oradan her kitap aldığında yanında hediye kitap da veriyor. Ben alırsam hep o sahaftan alıyorum değişik değişik kitaplar yolladılar hep. (: - 13.05.17
MettÇk (@mettck)
Güzel kitaba benziyo ama okuyamam. - 13.05.17

Nil 🌵

@nill

Arena Paslaşmaları : Acayip Hikayeler 1
Bu kelimeleri kullanarak bir hikaye yaz, arkadaşını etiketle : asansör, espresso, ıslanmak/ıslak, tokat, fiyaka/fiyakalı, selfie, parmak arası terlik, dans, sarı, utangaç/utanmak, Einstein
Kurma masayı Madam Despina
Madam Despina tarihinin en kalabalık grubunu ağırlıyordu o gece belki de. Ve gecenin ilerleyen dakikaları nelere gebeydi hiç kimse bilemezdi.
-Usta bunlar kimdir böyle?
-Dertsiz başımıza iş aldı patron. Bunlar okuyan bir grup şeysi. Hem okuyorlar hem içiyorlar işte.. işine bak sen evladım. Yerleri paspasla.
-Usta bu tipler en belalıları ya.. keşke patron kabul etmeseydi bunları.

Bütün mezeler hazırdı, muşamba örtüler tertemiz, rahatsız eski sandalyeler de ekstra rahatsızdı o gece, nedendir bilinmez. Kimler mi vardı? Gelin bir bakalım..
@erguvan ama arkadaşları ona 'Einstein' diyordu.. fizikle bir alakası yoktu hatunun aksine filozof gibi kadındı da, arkadaşları bir filozof ismi bilememiş ilk etapta o yüzden en bilinen bilim insanının ismini lakap olarak deyivermişlerdi. Sonra da lakabı kalmıştı öyle. @semih-oktay abi ki kendileri rakı masasının dilbilgisi düzenini sağlayıcı olarak bulunuyordu aralarında. @karacurin @alchemist @afd @superkimyonn @esracan ve hatta aralarında alkol kullanmayan @aysegulce @fthykc @nisf ve @mauser de vardı. Evet mauser ya, doğru okudunuz. Galiba en son haberleri duymadınız.. kendisi bir baskın sırasında üzerinde beyaz atlet, ayağında beyaz kapri ve 'parmak arası terlik' ile sahte içki üretirken iş üstünde yakalandı. Polislere çok fena rüşvet vermiş de kurtulmuş diyorlar, orasını bilemiyorum, ama o günden beri alkole tövbeli… artık varı yoğu 'espresso' sanki espresso ile doğmuştu mübarek.

Dışarıda da Kasım taklidi yapan bir Mayıs ayı vardı. Sıcak desen hiç değil ama serince ve yağışlı -_- en nefret ettiğim hava. Arkadaşım sen Mayıs’sın. Mayıs’lığı da biz öğretmeyelim sana yani cık cık cık cık … neyse sakinim tamam..

Herkes yavaş yavaş geliyordu. Şanslılar 'ıslanmadan' girebilmişlerdi mekana. Bazıları da şanslarına küssün artık. Erken gelselermiş onlar da :) @kisibasinadusenmilligelir reyiz gayet 'fiyakalı' bir takım elbiseyle gelmişti. Acaba mekanı mı yanlış anlamış nedir? Ama topuklarına basıldığı çok belli olan yumurta topuk ayakkabıları pek uymamış gibi..
@tiffany @solen-b @karacurin @mamafih ve @erguvan dört gözle rakıları ve mezeleri bekliyorlardı.
@erguvan : yaa dostlar şu İzmir’deki 'Asansör'’e çıktınız mı hiç? Ah orada gün batımına karşı, tüm İzmir gözlerinin önünde şarap içmek vardı şimdi…
@semih-oktay : Yalnız @erguvan konuşmaya büyük harfle başlanacak. Tekrar uyarmayacağım..
@bs : Hüüoopp ustaaa!! Topik yok mu topik? Diye bir çıkış yaptı. Kimse bu çıkışı beklemiyor olacaktı ki bütün gözler ona çevrildi. O da garibim bi 'utandı' bi utandı sormayın :)
Usta: Taze bitti hanfendiü

Herkes grup grup birleşmiş kendi gürültülerinden birbirini duymadıkları için kafa kafaya vermiş önemli şeyler konuşuyorlar gibi sadece geyik yapıyorlardı.
@meursaultsamsa : Saat 9 yönündeki 'sarı' bluzlu hatun kişiyi gördün mü?
@demindensimdiyegeldim : Yalnız abi o kız sana bakmaz. Demiş olayım.
@meursaultsamsa : Ben de o zaman engellerim onu!

Gecenin ilerleyen saatlerinde herkes daha çok güzelleşmişti. Garsonlar bu gruba kitleyecekleri hesabı düşünerek ellerini ovuşturuyorlardı. Upuzuuun bir masa ayarlanmıştı onlara. Masanın bir ucundan diğer ucuna kadeh tokuşturmak imkansızdı. Bir ara iç taraftan “Ne dedin sen?? Ne dedin sen??” diye bir höykürme ile 'tokat' sesine benzer bir şey duyuldu ama kimse de pek umursamadı. Kafalar artık iyice gitmişti. Hayali müzik eşliğinde oturduğu yerden 'dans' eden @tokmakan dünyayı umursamıyordu. Aralarında uzaklara dalıp gidenler mi? “öbüjemm” diye millete salça olanlar mı? "O kadın buraya gelecek!" diyenler mi arasınız... tam film olmuşlardı anlayacağınız.

Mekan artık kapanma hazırlıkları içindeydi ve garsonlar grubun bütün elemanlarının “artık gidin enteller” der gibi gözlerinin içine bakıyorlarken o kafayla @erkincoban bi konuşma yapmak istedi. Neymiş, sitenin sorunlarıymış da kimse reklamlara tıklamıyormuş da… Herkes onu susturdu ve biri eline bir telefon tutuşturdu. Grubun 'selfiesini' çekecekti. Uzun boyu bari bir işe yarasındı yani :)

Artık dayanamayan şef garson ezile büzüle masaya yanaştı ve en babacan gibi gözüken @semih-oktay abiye “Abi mekan kapanacak da size hesabı getireyim ben?” dedi. Hesap bir geldi. Aman yarabbi.. O hesap değil başka bir şeydi. Sanki mekanın satılık ücreti… Herkes bir anda kendine geldi. Gözler @bs ve @erkincoban ı aradı. Fakat onlar çoooktan sıvışmışlardı. Peki ama bu hesabın altından nasıl kalkacaklardı? Yedikleri paçanga börekleri, ciğerler, peynirler, kalamarlar, kavunlar… midelerinde oynaşmaya başladılar. Acaba kahramanlarımızın son durumu ne oldu?

Valla ben de çıktım artık mekandan yaa. Bilemiyorum son durumu. Amaann banane sanki. Ben mi dedim onlara o kadar yeyin, için diye. Ben evime gelir keyfime bakarım bir saatten sonra aga. Anlatıcılık da bir yere kadar yani :)
EK 1
Ay sinir oldum, koyu renkleri yapamadım -_- bir sürü bildirim gitmiştir size şimdi, üzgünüm arkadaşlar :( 11.05.17
EK 2
EK 3
Yeni gelen arkadaşlar etiketlenmemiş olabilir. Ama onlar da katılsınlar. Rastgele birilerini etiketleyin :) 11.05.17
esracan (@esracan)
Hüüoooop 😂 Topik bS 😅🙈 çok iyi ya ☺️☺️ - 11.05.17
Erguvan (@erguvan)
Acayip olmus gerçekten de çok beğendim, çok eğlendim okurken, yarın ayık kafayla bir daha okuyayım :)) Zavallı erguvan daha ne kılıklara girecek acaba bu hikayelerde:) - 11.05.17
Nisf (@nisf)
Canım paçanga böreği çekti Nil Niiiiillllll gece gece bu paylaşım oldu mu? O zaman günaydınlı bişeyler beklerdim senden 😅 - 11.05.17

Nil 🌵

@nill

İguanaları da yılanları da severim. Aslında ben genel olarak bütün sürüngenleri severim. Fakat bu videoda iguananın tarafını tuttum. Bine karşı bir kalarak, hiç vazgeçmeden kaçtı iguana. Yakalandı ama o yine de pes etmedi. Ve sonunda...
Şu an kendime bu iguanayı örnek alıyorum. Asla pes etmek yok! :)

14 beğeni · 2 yorum · Sinema TV ·
Tokmakan ♌️ (@tokmakan)
Vay be zirveye yerleşti.Süper bir idol bence de .Sabah sabah ben de fena gaza geldim 😬Evet pes etmek yok!!!.Bu arada günaydın kardeşim 😊 - 10.05.17
/ 60