ara
Nil
14.514 497

Nil

@nill

Bir milyar insanın içme suyu yok. Brezilya’nın bazı bölgelerinde sokakta satılan 1 litre içme suyu, 1 litre sütten daha pahalı, Venezuela'da ise 1 litre benzinden. Buna rağmen Bothia ve Ence’nin sahip olduğu iki kağıt fabrikasının, Uruguay nehrinden günde 86 milyon litre su çekmesi planlanıyor.
11 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Nil

@nill

"Yaklaşık iki yüz yılın ardından ABD'nin bütün dünyayı yoksullukla doldurmak üzere tasarlandığını biliyoruz - buna verdikleri isimse Özgürlük. Amerika Birleşik Devletleri imparatorluğu şu anda dünya üzerindeki en büyük tehdit..."
Chavez, Moskova 27/07/2006
8 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Nil

@nill

"Hiçbir tarih dilsiz değildir. İstedikleri kadar sahiplensinler, bozsunlar, hakkında yalan söylesinler, insan tarihi çenesini kapalı tutmayı reddeder. Sağırlığa ve cehalete rağmen, geçmiş zaman, şimdiki zamanın içinde tiktaklamayı sürdürür."
Galeano böyle diyor. Sağ olasın Eduardo.
6 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Nil

@nill

Dalga geçmek zamanı hızlandırır.
11 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Nil

@nill

Beyaz çiçek açan badem ağaçlarını bilirdim elbette. Gelin beyazıdır, saçımda o çiçeklerle evlenmeyi hayal ederdim. Şimdi Suze hapishanesinin ziyaretçi salonunda evlenmeyi hayal ediyorum(üçüncü başvurumuzu da reddettiler).
4 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Nil

@nill

Kuşlar birer birer geldiler; ağaca konmadılar, dualar gibi dallarında belirdiler. Gassan'ın evini, örgüt evini hedef aldığı iddia edilen bir füze yerle bir etti' Kuşlar elma ağacının dallarına cevaplar gibi tünediler, kelimesiz sorunların cevapları gibi. Kuşları seyrederken ağlayabildim nihayet.
1 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Nil

@nill

Bebekler doğduktan sonra ağlamak yerine gülse nasıl olurdu? Tuhaf soru çünkü biliyoruz ki böylesi hayat olmazdı.
6 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Nil

@nill

Yoksullar toplu halde ele geçirilemez. Sadece gezegenin çoğunluğunu oluşturmakla kalmazlar her yerdedirler ve en küçük olay bile bir şekilde onlara gönderme yapar. Bunun neticesinde zenginler duvar inşa etmeye vermiştir kendilerini - beton duvarlar, elektronik izleme, füze kalkanları, mayın tarlaları, silahlı sınırlar, medya dezenformasyonu ve nihayet mali spekülasyonu üretimden ayıran para duvarı. Mali spekülasyon ve para değiş tokuşunun sadece %3'ü üretimle ilgilidir. Seni seviyorum.
1 beğen · 0 yorum · alıntı ·
/ 21