ara

Nisf

Kendini gerçekleştirme sürecinde bir birey (Hâlâ kendini gerçekleştiremedi 😧)

Nisf

@nisf

I Put A Spell On You

Çılgın şarkılarda bugün
8 beğeni · 3 yorum · Müzik Kutusu ·
Virgül (@aga)
ulan çok severim bu herifi, tşk ederim paylaştığınız için.
13.08.17 beğen 1 cevap

Nisf

@nisf

Kadifeden kesesi

Düğün modundan çıkamadım evlenin de oynayalım gençler 😄. Adım yakında kantocuya çıkacak zaten 😜.
19 beğeni · 30 yorum · Müzik Kutusu ·
Merve 🗡 (@mtrv)
Sen evlen biz oynayalım. Nasıl fikir ama? :P
11.08.17 beğen 4 cevap
hidogan (@hlldgn)
Kimse evlenmesin, tivorlu ismail i cagiralim sanatci olarak, bir eglence gecesi duzenleyelim:)
11.08.17 beğen 4 cevap
Gülcan (@gulcann)
2 saat önce arkadaşın nikah şahidi oldum.😀 Darısı başıma. Sen evlen kıs bekleme. 😁
11.08.17 beğen 1 cevap

Nisf

@nisf

Nisf'in Jurnali
Nisf'in Jurnali
BİR GÜZEL MEMLEKET SAFRANBOLU

Buralara gelmek için tamı tamına 16 saat yol çekmiş biri olarak fotoğrafların hakkını vermem gerekirdi. Şunu belirtmem gerekir ki, Safranbolu'da çok daha fazla zaman geçirmek isterdim ancak 5 saatlik bir zaman zarfında gezebildim. Bütün turistik yerlere girişlerin az da olsa ücreti var gitmek isteyenlere ön bilgi olsun. Çektiğim o kadar yola ve yorgunluklara fazlasıyla değdi. Hatta bu toprakları benimseyip şimdiden özledim bile. İlk fırsatta tekrar giderim umarım, şehrin tarihi dokusuna ve çarşılarına bayıldım 😍. O zaman gelsin fotolar 📷...

Hıdırlık Tepesi

Kapak fotoğrafındaki yer Hıdırlık Tepesi buradan bütün şehri görebiliyorsunuz ve tepede farklı bölgeler mevcut. Yüksekte kaldığı için serin ve esintili, şu felaket sıcaklarda tam da kaçılacak mekan.


Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı

Çarşı Akçasu Deresi'nin üzerine kurulmuş hatta oturtulmuş mu demeliyim bilemedim. Otantik hediyelik eşyalara bakarken diğer yandan yeşillikler içerisinde yürüyorsunuz. Bakırdan el yapımı tablolar görmeniz bile mümkün. Şahmaran detaylı parça özellikle dikkatimi çekmişti fakat 6 aylık el yapımı bir çalışma olunca fiyatı da ona göre oluyor haliyle. Bakır cezve almadığıma pişman oldum ama 😕. Gidecekler varsa şimdiden siparişimi vereyim 😄.


Cinci Han

Han bütün çarşılara yakın mesafede olup şehrin silüetine canlılık katmış. Arnavut kaldırımlı sokaklardan geçerek nihayetinde ulaşabildik. Terasından yine bütün Safranbolu'yu görebiliyorsunuz. Tarihi bir yapısı olmasına rağmen içerisinde pansiyonlar mevcut. Burada kalmadığım için de pişmanlık duyuyorum 😳. Bütün konaklar içerisinde en güzel yer bence.

Arasta Çarşısı

Yine el yapımı hediyeliklerin olduğu şipşirin ve samimi bir çarşı Arasta. Karşınıza her an böyle minnoş kediler çıkabilir 😍. Gelirseniz içerisindeki cafeden dibek kahvesini mutlaka deneyin.

Meşhur Bağlar Gazozu

Yahut Bağlar gazozunu da deneyebilirsiniz 😄. Limonlu hafif gazlı mayhoş bir tat. Avşar maden suları kadar olmasa da iyiydi sanki 😉. Ayrıca lokum yemeden gidenleri dövüyorlarmış.


Kristal Cam Teras

Eveeet, nihayet gezimizin en korkunç yerine geldik 😨. Yükseklik korkusu olan varsa buraya gelmesin hatta kıyısından köşesinden bile geçmesin. Ben az kalsın kalpten gidecektim çünkü. Tokatlı Kanyonu üzerine inşa edilmiş teras dünyada ikinci olmakla birlikte Türkiye'de ilkmiş. Teras kenarlıkları dışında saydam görünümlü olduğu için yürüdüğünüz zeminin altını görebiliyorsunuz. Benim burada ne işim vardı inanın bilmiyorum. Yürürken buz pateni pistine yeni adım atmış insanlar gibi görünmeniz kuvvetle muhtemel. Benim gibi on kişiye sarılıp da yürüyebilirsiniz tabi öleceksek hep birlikte ölelim mantığıyla 😅. Şaka bir yana aşağı bakmadığınız sürece manzara gerçekten mükemmel. Bu arada zemin sallanıyor, bu kısmı şaka değil!

Ortakçılar Göleti
Gezinin en rahatlatıcı yeri de bu kısmı olmalı. Gölet Karabük'ün Eflani ilçesine bağlı olup Safranbolu'dan arabayla 30 dakikalık mesafede kalıyor. Civardaki su kanallarının kapatılmasıyla genişletilmiş ve doğal habitatı koruma amaçlı çalışmalar yapılmış. Tam böyle haftasonlarında pijama, mangal, karpuz, hamaklık gidilecek yer 😄. Havası çok temiz, yerel halkı bilhassa öyle. Anlayacağınız genel olarak ben burdan çok memnun kaldım. Gitmek isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum. Umarım sizler de memnun kalırsınız. Buraya kadar vakit ayırıp okuyan herkese çok teşekkür ederim 😊.


Türküsüz jurnal olmaz olsun diyerekten yeşil ipek bükeneden noktayı koyuyorum.
49 beğeni · 23 yorum · Anın Fotosu ·
Seren (@seren)
Bu paylaşım hep üstte kalsın :)
03.08.17 beğen 3 cevap
Feyzanur (@vareste)
Ben De gezmek istiyorum ailecek planlarımız arasında hatta. Güzel paylaşım. Teşekkürler. :)
03.08.17 beğen 3 cevap
E.A. (@ea)
Sayfanın yarısı bu paylaşım, şöyle "devamını gör" gibi bi şey olsa da hızlıca geçebilsek.
03.08.17 beğen 4 cevap

Nisf

@nisf

Fesuphanallah

Antidepresan niyetine @esracan kam on beybi 😉
EK 1
Bize de bir gün kader güler
29.07.17
31 beğeni · 8 yorum · Müzik Kutusu ·
esracan (@esracan)
"Bu iş yerinde asgari ücret uygulanmaktadır " yazıyordur kesin ; hayallerimizin üzerine "Cooosssss!" 😎
29.07.17 beğen 5 cevap
Cansu Doğan (@cansudogan7146)
Benim de "Biter ins" a denk gelmişliğim var :))
30.07.17 beğen 2 cevap

Nisf

@nisf

Janis Joplin


Bilmiyor musun bir tanem, vakti geldi artık
Kimse sana söylemedi mi hiç
Bilmen lazım
Elinden gelen sadece saymaktır, ellerindeki parmaklardır tek sayabileceğin,
Güvenebileceğin kendi ellerindir sadece, başka neyin var ki?
Birazdan sen de şu düşen yağmur damlaları gibi hissedeceksin kendini
Her biri tek tek sırılsıklam ıslattıkça seni
18 beğeni · 4 yorum · Müzik Kutusu ·
AFD (@afd)
Geçen iş yerinde masada oturuyoruz masada başka departmandan bi kız vardı aynı Janis Joplin. Böyle saçının bazı yerleri mor, kırmızı. Gözlüğü de aynısından. Saçlar kıvır kıvır, rengi aynı. Suratı da benziyor. Dedim sende Janis Joplin havası var. O kim dedi. İçimden "vay be demek bu imaj çakmasının çakmasından bile bu kadar yayılmış" dedim. Sonra Janis Joplin mi dedim. Rockcı dedim. Tabii "rock" dediğim an beynimde oluşan o sololar, elektro gitar rifleri, ohh yeahlar onun da kafasında oluşmadı. Sonra janis joplinin resmini gösterdim. Masadakiler aaa hakkaten oldu. Sonra cowboy şapkamı takıp motoruma bindim. Arkamdan böööle baktılar. Şaka şaka Hüseyin abi geldi arif naber lan, yine milletin kafasını mı karıştırıyon dedi. Hüseyin abi ile takılmak üzre masadan ayrıldım. Hüseyin abi ile "fikir olmadan yazılımla ekstra uğraşılmıyor yeaa" adlı münakaşa yaptık. Ve kapanış.
25.07.17 beğen 4 cevap
dilara altın (@dilara-altin)
Çok seviyorum bu kadını çok :)))
26.07.17 beğen 1 cevap

Nisf

@nisf

Müzikli Yol 🎶

Burası California/ Lancaster'de bir yol. Yolun üzerine açılan oyuklar sayesinde ilginç bir sürtünme oluşuyor ve sonuç bu. Fikir güzel ama bana daha çok otobüs kornası gibi geldi 😕. Hani 'The Godfather' otobüs kornalarından 😜.
5 beğeni · 0 yorum · Biliyor musun? ·

Nisf

@nisf

Şirinteşem 😊

Dıddırıtdırıt dırıt dıddırıtdırıt 😋
Şirineeee ( @mtrv ) şirin babayı gördün mü? Gargamel ( @post-mortem ) şirin köyümüzü bulmuş yine 😓. Hemen burdan şirinlemeliyiz anlıyo musun?
10 beğeni · 8 yorum · Sohbet ·
POST_MORTEM (@post-mortem)
Google Earth ten buldum kacariniz yok 😂 kuzey koreye taşının kurtulun 😂😂😂
22.07.17 beğen 4 cevap

Nisf

@nisf

Başucu Repliklerimden 🎬
@semih-oktay abimize ithafen 😄
"Sana bir şey sorayım. Birisi sabır diye dua ettiğinde; sence Tanrı o kişiye sabır mı verir, yoksa ona sabırlı olma fırsatı mı verir? Cesaret diye dua ettiklerinde; Tanrı onlara cesaret mi verir, yoksa cesaretlerini gösterme fırsatı mı verir? Eğer biri ailesine yakın olmak için dua ederse; Tanrı onları sıcak ve kabarık duygularla mı donatır sanıyorsun, yoksa onlara birbirlerini sevme fırsatını mı tanır?"
- 2007
6.8 (10 oy)
11 beğeni · 3 yorum · Sinema TV ·
Semih Oktay (@semih-oktay)
Yaradan bizim niyetimize göre kabul eder herhâlde dualarımızı Nisf.Sabır da verir, sabırlı olma fırsatı da;cesaret de verir,bunu gösterme fırsatını da.
15.07.17 beğen 3 cevap

Nisf

@nisf

Vaya Con Dios

Sorry Angelita..
8 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu ·

Nisf

@nisf

Hayatı seç
Hayatı seç
Mesela ben derim ki: özel tasarım iç çamaşırı seç. Ölmüş bir ilişkiye biraz hayat katmak adına beyhude bir çaba. El çantalarını seç. Yüksek topuklu ayakkabılar seç. Kendini mutlu gibi hissetmek için kaşmir ve ipek seç. Kendini camdan atan bir kadın tarafından Çin'de üretilmiş bir iphone seç ve Güney Asya'da bir mağazdan alınmış ceketinin cebinden çıkarma. Facebook'u, twitter'ı, snapchat'i, instagram'ı seç ve tanımadığın insanlara kin kusacak binbir türlü başka yol seç. Profilini güncellemeyi seç. Kahvaltı ettiğini dünyaya duyur ve birinin, bir yerlerde bunu umursadığını umut et. Eski sevgililerini aramayı seç. Onlar kadar kötü görünmediğine çaresizce inanmak için. İlk otuzbirinden son nefesine kadar her şeyini bloglardan paylaşmayı seç. İnsan ilişkisinin indirgendiği nokta, dijital bir veriden fazlası değil. Estetik ameliyat olan ünlüler hakkında bilmediğin on şey seç. Kürtaj için bağırmayı seç. Tecavüz şakalarını, kadınlara laf atmayı eski sevgilini ifşa etmeyi seç ve bitmek tükenmek bilmeyen depresif kadın düşmanlığını. 11 eylül'ün hiç yaşanmadığını ve yaşandıysa, sorumluların yahudiler olduğunu seç. Ne zaman biteceği belli olmayan mesaileri ve işe gitmek için iki saat yol gitmeyi seç ve çocukların için de aynısını ama daha kötüsünü seç. Kendi kendine belki onların başına gelmediğini telkin et. Sonra arkana yaslan ve acıyı, sikko bir mutfakta üretilen adı bilinmeyen bir uyuşturucudan bilinmeyen dozlarda alarak dindir. Tutulmayan sözü seç ve keşke başka türlü hareket etseydim de. Kendi hatalarından asla ders çıkarmamayı seç. Tarihin tekerrür edişini izlemeyi seç. Her zaman hayalini kurduğun şeye ulaşmak yerine ulaşabileceğin şeye ulaşmaya kendini yavaştan alıştırmayı seç. Aza kanaat et ve mutluymuş gibi yap. Hayal kırıklığını seç ve sevdiklerini kaybetmeyi seç. Onlar hayattan ayrılırlarken senin bir parçan da onlarla birlikte ölür, ta ki bir gün parça parça hepsinin öldüğü güne kadar ve senden ölü ya da diri denebilecek tek bir parça kalmayacak. Geleceğini seç Veronika. Hayatı seç.
- 2017
7.5 (4 oy)
8 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·
/ 22