ara

Anın Fotosu

Sadece kendi çektiğin anın fotoğrafları.

Esra

@esra468

(Buralarda yeniyim paylaşımda yanlışlık olursa affola😊)kitap konusunda ise savaşı ve yaşanan vahşeti o kadar gerçekçi bir dille anlatmışki Ayşe Kulin maalesef fazlasıyla etkilendim ve bitiremedim yarıda biraktım..belki daha sonra..bitirebilenler var mı?
4 beğeni · 1 yorum
Tek yanlış o kitabı okumaman 👊👊🤨
26 dk beğen cevap
3 hafta kadar oldu silgi hala yerinde 😊
2 beğeni · 0 yorum

KÜRŞAD GARİPOĞLU

@kursadgrpgl

Efendiler!

Tarih ve olayların yönlendirmesi ile, fiîlen içine düştüğümüz bugünkü kanlı ve kara tehlikeleri görmeyecek ve bundan dehşet ve üzüntü duymayacak hiçbir vatansever düşünülemez.

23 Temmuz 1919 - Erzurum 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #erzurumkongresi #millimücadele #kuvayi̇mi̇lli̇ye #kurtuluşsavaşı #türkiye #atatürk #mustafakemal #vatanmüdafası
#erzurum
Mustafa Kemal Atatürk
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 0 yorum

DAVUT SEÇER

@davut38ks

Düşünce insanın içine düşünce, yolun yarısı tamam. Yani varilir bir yere, önceki noktada değilsindir artık ve dönemezsin. Dönsen de, eksik.
Gölgesizler Satın Al
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
16 beğeni · 2 yorum
Tamer Öztürk (@tamerozturk38)
Kitabın kapağı "kül demli versiyon" gibi 😊
2 sa beğen 1 cevap
DAVUT SEÇER (@davut38ks)
Evet. Dikkatimi ilk o çekmişti beybisi. ☺
2 sa beğen 1 cevap

Gereksiz-BİR-üye

@gereksizbiruye

Mazi güzeldir... Acıtsa da kanatsa da onları yaşayan sizsiniz... Yaşadık, tüm zerrelerimiz ile yaşadık... Geçmişimizde yaşamıyoruz lakin içimizde biriken cesetler hayatımıza taze kanları almamızı engelliyor... Diyeceğim o ki ben hep aynı köhne mezarlıkta, aynı yıpranmış nakaratı okuyor oluyorum... Zihni’m neden geriye çark ediyor bilmiyorum ama şu sıralar arşive kaldırdığım sözler çıkıyor karşıma... Aynı telaffuz, aynı sima… Uzun zaman oldu o bankta o şehri dinlemeyeni… Arada sırada kulak vermeli insan... dinlemeli ve anlamaya çalışmalı bazı şeyleri...
1 beğeni · 0 yorum

Sukûtuhayal

@gece52

Yeni bir yağlı boya çalışması daha 🙃Yine zor ama bir o kadar da zevkli..👩‍🎨

Biraz gecikmeli oldu @cortazar inşallah beğenirsin🙏😊 Aslında bu resmi bitirene kadar karakalem ile bir resim yapmayı düşündüm ama olmadı 😊
33 beğeni · 10 yorum
Enes (@cortazar)
Muhteşem olmuş, kesinlikle ressamlık yeteneğin var Sukûtuhayal.
teşekkür ederim benimle de paylaştığın için. Daha nice güzel resimlerini görmek dileğimle. Yüreğine sağlık 🌹 :)
5 sa beğen 1 cevap
Fevkalede🌹🌹
3 sa beğen 1 cevap
Esra'nın Dünyası (@esranindunyasi)
Emeğine sağlık muhteşem olmuş :)
3 sa beğen 1 cevap

Esra'nın Dünyası

@esranindunyasi

Bugün ki ziyaretçimiz 😍
EK 1
3 sa
21 beğeni · 20 yorum
grimalkin stone (@grimalkin)
Ya inanılmaz tatlı😻😻Benim de bir zamanlar arkadaşım evlerinde yavru keçi beslemişti!!😹!Hatta ismi de Rıfkı'ydı!!!yani anlayacağınız anılarım depreşti!!kendisini az sevmemiştim😹
5 sa beğen 1 cevap
Sukûtuhayal (@gece52)
Çok tatlı ya bu nasıl bir sevimlilik😊kedinin dışında böyle şirin bir şey görmek ne güzel😊🙃
4 sa beğen 1 cevap
Esra (@naringelincik)
Ya ben onun bacaklarını öperim. Gözlerinde gülümsemeye bakkkkkkk
4 sa beğen 1 cevap

Mert Esin

@mertesin

Şimdi de O'Learys Sports Restaurant'ta başka bir Alkolsüz Kokteyl içerken Profesör Oral Sander'in "Siyasi Tarih" kitabından aşağıdaki satırları okuyorum:
"(...) Hitler, 20 Ağustos'ta Stalin'den Alman Dışişleri Bakanı Ribbentrop'u kabul etmesini istedi ve 23 Ağustos'ta Moskova'da Alman-Sovyet Saldırmazlık Paktı imzalandı. Tipik bir saldırmazlık paktı olan bu antlaşmanın gizli maddesinde Doğu Avrupa'da ve özellikle Polonya ile Baltık bölgesinde Alman ve Sovyet etki alanları belirlendi.(...)" - Oral Sander, "Siyasi Tarih: 1918 - 1994", Sayfa: 65
0 beğeni · 0 yorum

Ömer Aydemir.

@seyyah73

“Yokluğun kıyısından düşersin od’un içine. Kavrulan dudakların yanında; kimine dost, kimine düşman anlar; yaktığımız zamanın külleridir; elimizde kalan.”

Bir ateş yakarsın, sanki tüm dünya ateşin etrafında döner. Dost da düşman da aynı od’a düşer. Bir fotoğraf çeker üç beş de saçmalarsın.
Objektifimden şu an ve anda aklımdan geçenler.
Çorum
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
9 beğeni · 0 yorum

Mert Esin

@mertesin

O'Learys Sports Restaurant'ta çilek püreli portakal suyumu içtikten sonra şimdi hala Oral Sander'in "Siyasi Tarih: 1918 - 1994" isimli kitabının İkinci Dünya Savaşı ile ilgili bölümümü okumaya devam ediyorum. Hitler Almanyası hakkında çok ilginç tespitler var:
"İngiliz Başbakanı Neville Chamberlain, "yatıştırma politikasının" (appeasement policy) simgesi haline gelmiştir. Temel anlayışı, savaşın açtığı yaraları sarmak ve Versailles Antlaşması'nın haksızlıklarını gidermekti. Bu antlaşmayla Almanya'nın elinden tüm sömürgeleri alınmış, savaşın tüm sorumluluk ve suçu üzerine yüklenmiş, silahsızlandırılmış ve Ren Bölgesi askerden arındırılmıştı. Ayrıca savaş sonu düzenlemesiyle, doğuda bazı Alman bölgeleri Polonya'ya bırakılmıştı. İşin önemli bir yanı bu uygulamanın Wilson ilkeleriyle bağdaşmamasıydı: Etnik ve dil bakımından bir ulusun üyelerinin tek bir ulus-devlet içinde yaşaması. Dolayısıyla Almanya, 1936'da Ren bölgesini silahlandırırken, 1938 yılında Avusturya'yı ilhak ederken ve Çekoslovakya'nın Almanca konuşulan Südetler bölgesinin kendisine verilmesini isterken, Chamberlain'e göre milliyetler ve kendi geleceğini belirleme (self determination) ilkelerinden hareket etmekteydi. İngiltere buna karşı çıkamazdı.(...)" - Oral Sander, "Siyasi Tarih: 1918 - 1994"
İstanbul
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum