ara

Arena'ya Sor

Herhangi bir konu hakkında diğer üyelere fikir danışmak için bu odayı kullanabilirsiniz.
Kuraldışı: Soru barındırmayan paylaşımlar

Merve Güner

@merveguner

Şiir edebiyatın en soğuk hâlidir.
Şiir bana hep soğuk gelmiştir. Çok fazla ve gereksiz derecede aşırı duygu yüklü, başkalarının duygularını yansıtan ve o kadar çok duyguyu barındıran satırlarda samimiyet bulamadığım bir edebiyattır şiir. Yani o yoğunluk bana samimi gelmiyor.

Şiir sevmeyen başkaları da vardır eminim, sizlerin fikirlerini ve şiirden neden hoşlanmadığınızı merak ediyorum.

Ve yorum olarak şiir paylaşmak isterseniz üsteki satırları tekrar okumanızı şiddetle rica ediyorum, şiir değil fikir almak istediğimi ve sizi peşinen samimi bulmayacağımı belirtmek isterim.
6 beğeni · 1 yorum
Enes Kepil (@kepilleus)
Şiir bana göre en pratik anlatımdır. Duyguların ise hayatın her alanında olduğunu düşünüyorum. Ki aslında mutluluk da bir duygudur. Tabi pozitif bir duygu, sizin asıl kastınız şu sürekli hüzünlü düşünme hali olsa gerek. Gereksizliğini düşünüyorum şiirlerin, neden hoşlanmadığımı. O yoğun duygu tek düze anlatıldığında, evet size hak veriyorum.

Ve birçok şeyin belirli bir zamanı vardır. Belki çok daha sonraları seversiniz şiir, şayet sizin gibi düşünen bir arkadaşımın zaman içinde düşüncesindeki değişiklikliği gördüm şiire dair.
5 sa beğen 2 cevap

ŞARLO

@sinan282

zaman geçecek, hepimiz çekip gideceğiz.
2 beğeni · 0 yorum

Matita Nera

@matita-nera

Merdümgiriz
Merdümgiriz
Gizli merdümgirizler var biliyorum saklama kendini haykır.! Merdümgirizlerin gücü adına. 💪
9 beğeni · 1 yorum
Hayata Gülümse (@hayatagulumse998)
Çok şükür bir hastalıktan daha sıyrıldım 🤣🤣🤣
22.10.17 beğen cevap

aaff

@afbd

özel ders
özel ders almak isteyen öğrenciler ,veliler, romalılar
sizler için ayağınıza getirdim özel dersleri hangi alandan isterseniz matematik , fizik , kimya yardımcı olmak isterim bunu burda paylaşma sebebim de param yok ilan vericek sitelere gören olur da isterse mesaj atabilir istanbuldayım.
0 beğeni · 0 yorum

Yaser ARSLAN

@yaserarslan

Küresel bir uygarlık..
Küresel bir uygarlık..
Dünyanın bir çok kıtasında benzer büyük yapılar var, sizce binlerce yıl önce tek bir devletin olduğu küresel bir uygarlık var olmuş olabilir mi?
Peki gelecekte tekrar böyle büyük bir dünya devleti kurulabilir mi?
6 beğeni · 0 yorum

Karanlık

@pnar

Neokur ailesi:)
Bir evin veya ortamın temiz olduğunu nereden anlarsınız?

@gece52 @bs @yaa @hlldgn @suveyda387 @gamzeee @murat-ertas @soundofsılence @semih-oktay @kubra1 @gulcann @musah @seyrisukut @mtrv @hayatagulumse998 @aysk @hasanyurekli @merve-ferhat @feza @ajuez @karacurin @glbn @northwind @huseyinkiyat @lotus @kartanesi @leydı @nill @el-nino @sc @hsnzdmr60 @fadımee @kıtapokumakhuzurverir


Daha yazmayı unuttuğum birçok kişi var hepinizin fikirlerini çok merak ediyorum:)
EK 1
@soundofsilence kız bu ne böyle durmadan bir harfini eksik yazıyorum veya yanlış yazıyorum:) doğru yazdım dedim ama yine yanlış azmışım:D 22.10.17
17 beğeni · 40 yorum
Kübra kübra (@kubra1)
Kokusundan anlarım genelde:) o kadar aşinayım temiz eve.. gözüm ufacık bi tozu bile görür zira.. tedavi edilecek boyutta mıyım 🤦🏼‍♀️😊
22.10.17 beğen 3 cevap
Yonca (@kitapokumakhuzurverir)
1- Her şey yerli yerindeyse 2- Ortamda toz barindiran bir seyler yoksa 3- Naif kokmasindan
22.10.17 beğen 1 cevap
ADANALI ADANALI (@adanali-adanali)
Ortama ayak uydurarak 😁😀
22.10.17 beğen 1 cevap

Hüseyin Kiyat

@huseyinkiyat

Bu Resimde Kaç Hayvan Görüyorsunuz?
Bu Resimde Kaç Hayvan Görüyorsunuz?
Bu Resimde Kaç Hayvan Görüyorsunuz? Sadece 1000 Kişiden 1’i Tamamını Görebiliyor!İlk olarak Puzzleworld’de yayınlandıktan sonra, internette birçok farklı ortamda paylaşım rekoru kırmış olan bu testin insanları şaşırtmasının altında, resimdeki toplam hayvan sayısını çok az kişinin görebilmesi yatıyor. İngiliz DailyMail gazetesinin dahi haber yaptığı bu resimde siz kaç hayvan görüyorsunuz? Resmi iyice inceleyin ve cevabınızı aklınızda kesinleştirdikten sonra tüm hayvanları görmek için sayfayı aşağıya kaydırın;Tahmininizi kesinleştirdiyseniz, tüm hayvaları sıralı bir biçimde görmek için kaydırın;

4 veya daha az hayvan gördüyseniz;

Bu optikal veya mental olarak bazı sorunlarınız olduğuna işaret ediyor olabilir. Normal şartlarda, resmi iyice inceledikten sonra testi uygulayanların yüzde 98’i en az 4’ün üzerinde hayvan görebildiklerini dile getirmekteler. Derin bir nefes alıp rahatladıktan sonra görseli tekrar incelemeyi deneyin.

5 ile 8 arası hayvan gördüyseniz;

Birçok insan bu resmi detaylıca incelediğinde 5 ile 8 aralığında hayvan görmekte ve aslında gerçekte olması gerekende bu. Bu aralıkta hayvan görmeniz optikal ve mental olarak gayet sağlıklı bir birey olduğunuza işaret eder. Bu aralıkta hayvan görenlerin çoğu resmin içinde daha fazlasının saklı olduğunu hissetseler bile, saklı bu hayvanları tam olarak isimlendiremediklerini dile getirmekteler.

9 ve üzeri hayvan gördüyseniz;

Gerçekten de, belli bir azınlık içerisindesiniz. Resmi inceleyenlerin çok çok az bir bölümü 9’un üzerinde hayvan görerek bunu kesin olarak isimlendirebiliyor. Görsel ve mental yetenek olarak oldukça başarılısınız.

Peki Ama Bu Resimde Toplam Kaç Hayvan Var?

Resimde Toplam 16 Hayvan Var!
Resimdeki 16 hayvanı birden gördüyseniz 1000’de 1’lik dilime girmeyi başardınız. Tüm hayvanları görebilenlerin aslında üstün bir optikal yetenekten daha çok, iyi bir hayal gücüne sahip olduğunu söylemek daha doğru. Çünkü tüm hayvanları görenler listenin bu şekilde olduğu konusunda birleşirken, testi inceleyen birçok kişi hala tüm hayvanları tam olarak göremediğini dile getiriyor.

Bunun yanı sıra bu test üzerinde kafa yoranların çoğu görseldeki birçok hayvanın görülmemesinin sebebinin kültürel farklılıklardan kaynaklı olduğunu düşünmekte. Örneğin, karides ve kılıç balığıyla daha önce tanışmamış veya yeterince aşina olmamış birinin bu tablodan bu hayvanları çıkarması mümkün değildir.

Peki siz? Tüm hayvanların bulunduğu listeyi incelediğinizde bulmacanın parçaları kafanızda yerine oturdu mu? Sağlıkla kalın!
13 beğeni · 9 yorum
Eseflal (@eseflal)
11 tanesini buldum :)
22.10.17 beğen 2 cevap
yeşilflr (@yesilflr)
Ben 9 tane bulabildim...Ama yani Kunduz, kılıçbalığı, timsah’ı resmen uydurmuşlar... özellikle kunduz... kunduz nerde ya
22.10.17 beğen 3 cevap
Melih (@janti)
Sivrisinek mi filden çıkar fil mi sivrisinekten çıkar
22.10.17 beğen 1 cevap

yusuf üvet

@yusuf-uvet

Bir galatasaraylı olarak gurur duydum :)
0 beğeni · 0 yorum

Hayalet

@suveyda387

Mısır Bardakta
Mısır Bardakta
Nedense en lezzetli olan yer s'on k'aşık oluyor.. Sizce de öyle değil mi?.
8 beğeni · 19 yorum
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
GDO’lu bu mısırlar büyük bir miktar rüşvet verilerek piyasaya sürüldü .
21.10.17 beğen 7 cevap
F.İ. (@fi)
Bardak mısır hakkında duyduğum bi rivayet var. O da şöyle: bu mısırlar besilik hayvanlar için getirtilmiş. Ama onlarda kullanılmadığı için piyasaya bu şekilde sürülmüş. Doğruluğu tartışılır. O gunden sonra yemeyi bıraktım..
21.10.17 beğen 2 cevap
Hayalet (@suveyda387)
Hiç bilmiyordum bunları.. Peki kendimiz evde yapsak değişen bir şey olur mu?
22.10.17 beğen cevap

Burcu

@burcu-kocan

Okuma Projesi
Merhaba ben Türkçe öğretmeniyim ve okul müdürü bütün okulu kapsayan bir okuma projesi yapmamı istedi.Aklımda bazı fikirler var ama siz benim yerimde olsaydınız nasıl bir okuma projesi yapardınız ?Yardımlarınızı bekliyorum:)
6 beğeni · 3 yorum
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Alı Ağaoğlu ‘na git görüş onun birçok projeleri var 😬 Şaş’a şaka şimdi sitemizin güzide üyeleri size güzel fikirler sunarlar.
21.10.17 beğen cevap
Karanlık (@pnar)
Bir kaç kitap ismi belirleyin. Sonra bu kitaplardan sınav gibi bir yarışma yapın. İlk üçe girene de onları mutlu edecek hediyeler alın bence☺️.l
21.10.17 beğen 1 cevap
Yaser ARSLAN (@yaserarslan)
Bence önce herkesin ne tarz okumayı sevdiğini belirlemelisiniz, çünkü herkes aynı kitabı ilgiyle okuyamaz. Hem okumak demek illa bi kitap bitirip bi skor elde etmek olmamalı. Bence bu proje neden okumak gerek ona da teşvik eden bir şey olabilir.
21.10.17 beğen 2 cevap