ara

Başıma Gelenler

Başından geçen olayları anlat. Herkes öğrensin.

Esranın Dünyası

@esranindunyasi

Uçamayan Ben
Sabah 5 de kalkıp İskenderun dan Adana'ya gittim. 10 da Erzurum'a uçagım vardı. Saat 10.10 da ne kadar süreceği belli olmayan rötar yaptı uçak dediler 10.20 de uçuş iptal edildi. Operasyonel sorun var diyip duruyorlardı meğersem uçak bozulmuş. Neyse havadayken bozulmadı uçak o da bişeydir :D
5 beğeni · 0 yorum

Ayşe

@mutluluk

Cezaevinde stajdayız yemekhanede yemek yiyeceğiz yemek dağıtımı mahkumlar tarafından yapılıyor. İşleyişte 2-3 mahkum mutfakta 1 mahkum ise hem yemek dağıtıp hem boşalan tepsileri masalardan topluyor. Yemeğimizi yedikten sonra tepsileri alıp mutfağa götürmek için kalktığımızdan bütün çalışanlar birden bize bakmaya başladı. Ardından kim olduğumuz hakkında konuşmaya.. daha sonra yaptığımız şeyin yanlış olduğunu söylediler.

Bir insanın yediğini kaldırmasının neresi yanlıştı acaba? hele ki böyle bir ortamda. Mahkum dediğimiz kişilerin hayatlarına ufacık bir dokunuşta bulunma imkanımız varken bunu yapmamızın neresi yanlıştı acaba. Tek bir kadın neden bütün herkesin tepsisini toplamalıydı?

Mümkün olduğunca suçunu öğrenmemeye çalışıyorum çünkü bende lanet olası ön yargılara sahip bir insanım. Ama onları böyle ezmeye çalışarak uzaklaştırmanın da yanlış olduğunu düşünüyorum.

Tepsimi kendim götürmeye devam edeceğim. Bu yüzden.
15 beğeni · 11 yorum
Hamuş (@cehl)
Mera
k ettim yaptığınız( yani kendi tepsinizi götürmenizdeki )yanlış neymiş bi açıklama yaptılarmı. Ayrica ön yargınızı engellemek için gösterdiginiz çabada hoş geldi bana...
12.06.18 beğen 2 cevap
Hasan Yürekli (@hasanyurekli5)
Sanırım o tepsi ile mutfakta ki mahkumların yanına gitmenizi tehlikeli buldula
r.
12.06.18 beğen 2 cevap
Şeyma (@seymasgz)
Ön yargı mevzusu benim de kafamı karıştıran bir mesele. Ne kadar bu konuda ilereme kaydettiğimi düşünsemde bir bakıyorum tanımadığım bir insan hakkında kendimce fikirler üretmişim. Tam olarak kurtulmak mümkün mü?
13.06.18 beğen cevap

Film adamı

@serserimsi

Bu bir savaş!
Ben hep sırtüstü yatarım. Bu sabah uyandığımda antenlerini bana dikmiş, göğsüm de gülümsüyordu o nalet böcek.
Ne böceği neyin fesi bilmiyorum ama dört gündür mücadele halindeyim.
Mutfağın sinekligini açık gördüğümde içeri birb şeylerin girmiş olacağını düşündüm.
Etrafa baktığım da akşamdan kalmış tabagimin üstünde duruyordu. O kadar emin ve sakindi ki sanki ona hiç bir şey yapmayacagimi düşündü.
Elime aldığım gazeteyi ona fırlattım ki hay aksi denk gelmedi.
Ama korkmasina yetti. Kaçtı.
Ondan kurtuldugumu sanırken tekrar çıktı karşıma ertesi gün bilgisayar oynarken.
Beni monitörün altından izliyordu.
Belliydi bir plan içinde olduğu. Beni boş anım da yakalayacakti.
Derhal birşeyler düşünmeli ve plan yapmalıyım.
Evin her tarafında onu koşturmak ve öldürmek için sayısız hamle yapmak pek akıllıca olmadı. Ama yanlış kişiyle uğraşıyor. Bu sabah beni korkutan ani karşıma cikmasiydi.
Savaş yeni başlıyor...
15 beğeni · 8 yorum
Orhan Şahin (@orhansahin)
- Kuru derelerde boğuluyorsun diyesim geldi nedense 😂😂
08.06.18 beğen cevap
Karanlık (@pnar)
Böyle her anında yanında olan bir ev arkadaşı bulmuşsun da daha ne istiyorsun 😂😂
08.06.18 beğen 1 cevap
Kelippot (@karacurin)
"Kafka"dır o :)
08.06.18 beğen 9 cevap

virane

@kabaktadi

Maktul
Yine kötü bir rüyayla uyandım, kabus böyle içimi yiyen kemiren. Böyle babam 2 gün önce bizimle tanıştırmak için evimize davet ettiği kadınlardan biri için "ben utandım, o kadın doğum günümü kutladı siz hiçbiriniz kutlamadınız" dedi sinirlendi, söylendi hepimize. İçimde korkuyla öfke var midem bulanıyor babamdan daha net bir şey bekliyorum galiba annemle o kadını gerçekten kıyaslamasını çünkü aklında o var biliyorum. Zaten o gelen kadınlardan biri kutladı deyince ben bir sarsılıyorum en başta bile söze ne için neyle girecek acaba diye. İçimde öfke var babama karşı annemde olmayan ama bende biriken çünkü ben annemin kızıyım, çünkü onu beğenmeyen beni beğenmemiştir, çünkü o bu hakkı nereden buluyor. İçimde yeri gelse de mertçe siktir ol git deme isteği. Çünkü ufakken gitmekle de korkuturdu hepimizi. Bırakıp gidicem hepinizi derdi, annem de öyle. Galiba ben bir süre de annemle babamın boşanmasını bekledim. Babama sinirlenirdi kıskanıp size cici anne getirecek baban ben babamın evine gidicem deyip giderdi 15 dkk sonra kapının arkasından çıkardı. Saklanır orada kendince korkuturdu bizi yokluğuyla. Ben çok korkardım, ben zaten hep korkardım çünkü ben babamın değil annemin kızıydım. Büyüyünce de annem gibi olacaktım, babam beni hiç beğenmeyecek, sevmeyecek... Keşke gitse de doğru dürüst büyüyebilsem derdim içten içe. Sonra babamın iş yerine giderdim herkese farklı davranırdı, o zaman işte daha çok moralim bozulurdu ağlardım. Kadınlara saygı duyardı falan anneme söyledikleri aklıma gelirdi. Annem babam başka birini alacak diye nefesini tutup yaşadı bizde bekçileriydik sanki. Aman yuvamız dağılmasın. Keşke bir kere rahat bıraksaydık adamı şu babamı biriyle basma rüyalarını o hissi veren kabusları görmeseydim. Keşke bir kere bıraksaydık ipin ucunu görseydik en fazla ne olabiliyor, şimdi uykumu alabilseydim, güvenebilseydim gerçekten böyle huzursuz büyümeseydim bari uyuyabilseydim.
8 beğeni · 4 yorum
yeşilflr (@yesilflr)
😔 Çocuklarının hayatlarını, psikolojilerini allak bullak eden insanlara lanet olsun diyorum.. Eminim küçükken pek çok arkadaşına imrendin huzur dolu bir ailede yaşadıkları için.. İç geçirdin, keşke bizde öyle olsaydık diye.."Babam anneme kızmasaydı.. Bağırmasaydı..Annem ağlamasaydı" diye.. Hatta bazen babanın ölmesini istedin.. Babana çok kızdın.. Ama annenede kızdın.. Bu duygusal yükü neden sizden uzak tutmadığı için, o küçük yaşınıza rağmen size yüklediği için.. neden bırakıp gitmekle tehdit ettiği için annenede haklı olarak kızdın.. Anlayabiliyorum.
08.06.18 beğen 2 cevap
Kelippot (@karacurin)
Anne ile ilgili olsa idi C.G.Jung(sal) yaklaşabilirdik rüyanıza fakat Baba olun(ca) ibre Fruad'a döndü 🤔
08.06.18 beğen cevap

âh mine’l-mevt

@ahminelmevt

İlkokulda kep töreni yaparsan, üniversite mezuniyetinde ne töreni yaparsın!?
Geçen gün kuaföre birini almaya gitmiştim. Sıra bekleme koltuğunda üç kız çocuğu (5-6 yaşlarında) kah oturmuş konuşuyorlar, kah ayağa kalkıyorlar, dikkatimi çekti. Tiril tiril de giyinmişler. Ben de annelerini bekliyorlar diye sanıyordum... Sonra kuaför bey yanlarına gelip "sizin ne olacak?" dedi :)) İkisi fön, biri maşa demez mi... maşayı da biliyorlar... Daha sonra müşteri koltuğuna çağrıldılar. Şaşırdım tabii... Bu küçük bayanlar nedir dediğimde kuaför, bu bayanlar bugün anaokulundan mezun, kep törenleri var, onun için demez mi... şaka gibi :) Eskiden mezuniyet töreni sadece üniversiteyi bitirince yapılırdı ve sadece üniversite mezunları kep takardı. Şimdi 40'ı çıktı diye kep töreni yapılacak nerdeyse...
21 beğeni · 4 yorum
Gülcan (@gulcann)
Bir okul öncesi öğretmeni olarak gereksiz buluyorum.
04.06.18 beğen 4 cevap
E.A. (@ea)
Eğlence işte eğlensin geçsin çocuklar.
04.06.18 beğen 2 cevap
Ruh Hassası (@ruhhassasi)
Klasik bir yorumda bulunacağım, bulundum: Bütün mesele paradan ibaret. Sektör bu kadar büyümüşken neden sadece üniversite ve liselilerle yetinsinler? Benim kardeşim bu sene 8. sınıftı ve boğazda lüks bir restorantta kutlandı mezuniyeti. Ben o yaşlarda yıllık nedir onu bilmezdim. Hayır, tabi ki zoruma gittiğinden değil. Tbi ki snirdn ellrm titrmyror.
04.06.18 beğen 6 cevap

Nemesis

@lacrima

Bir hediyeleşme daha
Bir hediyeleşme daha
Çok uzun zamandır buradayım, hatta sanıyorum kurulduktan iki ay sonra üye olmuştum ve tabii ki o zaman buralar dutluktu 😏 Kitap falan varmış iyi olur, vakit geçirirken bişiler de öğrenirim demiştim. İyi ki demişim, iyi ki burdayım ve bu güzel insanları tanıdım.. @htc çok teşekkür ediyorum, çok mutlu ettin beni. 😍😘
28 beğeni · 9 yorum
ruhadam (@ruhadam)
hediye candır, hele bir de @htc'den geliyor ise :)
01.06.18 beğen 1 cevap
Semih (@sc)
Hangisi hediye? Şu arkadaki Harlan Coben kitabı mı? İnsan hediyeyi şöyle ortaya koyar. Ne o öyle arkalara gizlenmiş. Cık cık. :)) Bu arada aramızda daha eskiler de varmış! Keyifle okuyun.
01.06.18 beğen 1 cevap

Enis

@dusundurucudusunce

Başıma gelen
Dün itibariyle osteochondroma (kemik kanseri) olduğumu öğrendim. 😕 Kitap okuma isteğimi yitirdim. Hastalık değilde kitap okuma heyecanımı yitirmem üzdü beni.
6 beğeni · 38 yorum
HÜLYA ARAS (@hulyaaras)
Çok geçmiş olsun ..
01.06.18 beğen cevap
Feyzanur (@vareste)
Allah acil şifalar versin.
01.06.18 beğen cevap
Buse Menteş (@busementes)
Umarım iyi huyludur.Çok geçmiş olsun.Her şeyin başı sağlık,sağlığınızdan daha önemli bir şey yok ya elbet elinize yeniden heyecanla kitap alacağınız günler de gelecektir.
01.06.18 beğen 2 cevap

Mamoste

@filozof

Bugün okulda başıma gelenler (temsili değil) 😊
Bugün okulda başıma gelenler (temsili değil) 😊
Bir yerden tanıdık geldi çıkaracagım ama dur bakalım :)))
2 beğeni · 0 yorum

virane

@kabaktadi

Atarax
Bu gece erken hazırladım sahur sofrasını. Babam geldi sonra, saat; 2:50. İmsakiyeye baktı, ben de erken değil mi, diyecek sanıp, bugün erken oldu biraz ama doyalım rahat rahat dedim. Babam ise çarçabuk oturdu sofraya, ne erkeni, dedi 12 geçe okunuyor. Sustum o an kafamda bir șeyler var da bekliyorum. Her gece ben kaldırıyorum çünkü bizimkileri, bilirsem ben bilirim hani. Saati biliyorum, dedim, daha dün 35 geçeydi bugün birden nasıl 12 olsun. Tabi çok etki etmedi emin olamadım biraz sonra aldım telefonu geldim kalan dakkaya bakacağım netten, şüphe ettim iddialı olamıyorum yani diyorum hayırdır, ne mana? Orada da kalan dakikayı 25 gösterince dedim, var gençler yiyin annem tâbi bir taraftan suyu ver dolaptan diyor, hala bir şüpheci tavırlar. Neyse işte benim dediğim doğru çıktı ama içim rahatlamadı normalde rahatlaması gerekiyordu böyle bir durum da ama yok yani daha çok moralimi bozdu bu durum. Hayatımın özetini çıkardım kafamda, bir insan 23 ünde sabah ezanı saatini bildiğini söylediği halde kendisine inandıramıyorsa etrafindakileri, kişinin kendisine de bu yaşında inanmaması çok normal. Mantıken açıklanabilir bir hal, olacağı bu hani. Yani gençler diyeceğim şu ki insanlara inanın yoksa onlar kendilerine de inanamıyorlar. Ne acı gecenin 4 ün de bile kendime üzülecek bir şey buldum, haklı, haksız çıkma mevzusu değil de ben zararlı çıkmışım. Ondan kabuğumdan hiç çıkmamışım.
22 beğeni · 10 yorum
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Ne sevimli aile 🤭🤭 çok şanslısın ne kadar güzel anılar biriktiriyorsun 😉 10 sene sonra neden kıymetli olduğunu anlayacaksın 🤭🤭
29.05.18 beğen 2 cevap
Esranın Dünyası (@esranindunyasi)
Ailemden uzakta tek yaşayınca kıymetlerini bir daha anladım :) aile önemlidir önemli.
29.05.18 beğen 2 cevap
Hasan ÖZDEMİR (@hsnzdmr60)
Keşke sahurun feyzini alsaydiniz, ona buna kendinizi inandırma derdi olmasaydı daha iyi olurdu, sen rahat rahat afiyetle yeseydin kimin acelesi varsa o acelesinin peşinde olsaydı sen değil.. Hayrını görürünüz.
29.05.18 beğen 1 cevap

Deniz

@deniz8

Ağlamak,Hunharca Ağlamak,Sevinçten Ağlamak,Acıdan Ağlamak..
Ağlamak,Hunharca Ağlamak,Sevinçten Ağlamak,Acıdan Ağlamak..
Bilim insanı onlarca ağlama tipi tanımlıyor.Sadece duygusal gözyaşları insanlara özgü ağlama biçimi.Fiziksel olarak değil,kimyasal içeriği de diğer gözyaşlarından farklıymış.Şimdi sizlere bilimsel ağlama türlerini saymayacağım merak etmeyin :) Karekterim ve burcum özelliği gereği duygusal bi yapım var,lakin heryerde ağlamamak için tutarım kendimi,kimse görüp şahit olsun nebilim acısın istemem,Bilim insanı istediği kadar anlatsın bana psikolojik olarak ağlamanın insanı rahatlattığını falan,sabahlara kadar ağladıktan sonra sabah şiş gözler ve ağrıyan baş diye bi olay var hani hiç girmiyorum o olaya,Sıkıntılı bi süreçten geçtiğim bir dönem,şehrin tüm ışıklarını gördüğüm bi tepede oturup yine ağlıyorum fonda’da Sezen Aksu var “sen ağlama”(Buda biraz tezat hem “ağlama “diyorsun hem bukadar duygusal şarkı yapıyorsun neyse konumuz bu değil)şarkısı, diyorum ki heralde şuan şu yeryüzünde ki en acı çeken kişi benim.Sonra siliyorum gözlerimi toparlanıyorum bişey yokmuş gibi durağa yürüyorum ,kalabalık cadede bi bayan elinde poşetler yürüyor bi yandan biyandan ağlıyor hani ağlamak,ve hunharca ağlamak arasın da bi ağlama türü ile.Arada siliyor gözlerini burnunu sonra duruyor yine gideceği yola devam ediyor tekrar.Düşündüm sanırım onun acısı benden daha büyük olmalı, ben ağlamaya zemin hazırlarken o aldırmıyor kimseye,ani duyduğu bi acı haber olsa elindekilerine aldırmaz bırakır koşar hunharca ağlar ama değil,hem hayatına devam ediyor hem ağlıyor,hiç aklımdan çıkmadı o an ,belki çok sıradan, ama bende çok derin duygular bıraktı o hisleri nekadar aktarabildim şuraya bilmiyorum ama yoğun hissettim onu biliyorum.
19 beğeni · 13 yorum
murat akkuyu (@muratakkuyu)
bizim burada bir söz vardır PABUCUM YOK DİYE SÖYLENİRDİM TAA Kİ AYAKLARI OLMAYAN ADAMI GÖRÜNCEYE DEK. Ağlamak güzel aslında arada bir ağlamalı insan bir gecenin karanlığında.Ağlamak insanı zayıflatmaz tam aksine dahada güçlendirir.Ama tabii ağlamayı huy edinmiş kişilerde yok değil.
26.05.18 beğen 1 cevap
athena (@athena00)
Gülmek,Hunharca Gülmek,Sevinçten Gülmek,Acıdan G
ülmek...
26.05.18 beğen 1 cevap
ayse gülce (@aysegulce)
Tüylerim diken diken olarak okudum. Gayet güzel aktarmışsınız @deniz8 . Benzeri bir şey yaşadım geçenlerde ben de. Seminerim kötü geçti diye dünyam başıma yıkıldı sanırken, acilin önünde bir insanın çıkardığı sesle dondum kaldım. Hayatımda hiç ama hiç öyle bir ses duymamıştım. Ne gerçek hayatta ne korku filmlerinde. İnsan sesinin çok ötesinde bir şeydi. Acının büyüklüğünün ağlayarak atılamaması sonucu çıkan bir sesti sanırım. Benzetme ne kadar doğru olur bilmiyorum ama kurban bayramında kesilen büyükbaş hayvanlarn çıkardığına benzer bir ses ama ondan daha acı. O kadar etkilendim ki, mekandan ayrıldıktan sonra uzun süre kendime gelemedim. Kendime geldiğimde ise kendimden utandım.. :(
26.05.18 beğen 2 cevap