ara

Başıma Gelenler

Kendi başınızdan geçen eğlenceli, hüzünlü, sinir bozucu, veya ilginç olayları anlatınız. Detayı severiz. Kuraldışı: metinsiz link, metinsiz resim

Erguvan

@erguvan

Nerdesin?
Nerdesin?
"Metin" (yazmak mecburiymiş)
Semih (@sc)
Yazmak mecburiymiş, nereye yazıyoruz? Buraya mı? "Metin" Yazdım sanırım.
6 sa beğen 3 cevap
Erguvan (@erguvan)
Sana mecbur değilmiş bana mecburmus. Kendini mecbur hissetme :) ama yine de esprili oldu gülümsedim:)
6 sa beğen 2 cevap

Miniknisa

@miniknisa

Miniknisa günlüğünden
Artık şahit olduklarım beni dünyanın ötesinde bir gezegene, ülkeye belki nefes alınması yeterli olan bir yere gitme ihtiyacı hissettiriyordu. Susmak için sessizliği çiğniyordum dişlerimi oynatarak. Belki ölmüyordum ama ayak parmaklarımdan başlayarak beni ince ince yüzüyorlardı. Ve bunu öyle ustaca yapıyorlardı ki gözlerinize bir anne tebessümüyle bakan insanımsı bir varlık gibi...
Velhasıl çürüyordu içim kurtarabilene aşk olsun.
Ölü adam (@yaa)
Yaşamdan yakınmamızın nedeni, karşıIaştığımız zorIukIarın büyükIüğü değiI, gücümüzün azIığıdır. O yüzden sen güçlü olmaya bak....
15.08.17 beğen cevap

sevilmeyen insan

@sevilmeyen-insan

SEVGI::::
Seni mutlu eden bir erkegi oyle bir sevki omrun boyunca hep onunla geçsin zamanin hep mutlu ol onunla konusurken saatlerce dinlemek gelsin icinden BEN SENI SEVIYORUMDEME ona deli gibi asik olki ne sen onu birak ne o seni biraksin.....
E.A. (@ea)
Entry-nick uyumu...
7 sa beğen 4 cevap
Fakat Müzeyyen 🌹 (@buderinbbirtutku)
Kendinizi biriyle cikmaya mecburmus gibi kandiriyorsunuz. İki sene pesimden it gibi kosan birine sans verdim oyle mutlu ediyordu ki anlatamam size. Köle gibiydi bildiğiniz. Sonra ben aşık oldum. Deger vermeye basladim sevgimi belli ettikce uzaklaştı gozunde ulasilmaz mukemmel biriydim. Şimdi o beni terketti hem de oyle basit bi sekilde bitirdi ki yalnizca pismanligim haline geldi. Ben ne haldeyim umrunda bile değil oysa o gayet mutlu eskisi gibi devam ediyor hayatina. Şimdi uyumaya çalışıyorum uyuyamiyorum bile. Aklımdan çıkmıyor. Yazık yazik verdiginiz degere sevgiye yazik. Bu dunya da bu insanlar da beş para etmez. İlle sevgiye muhtacsaniz ailenizle dostlarinizla zaman gecirin. Simdi bir de onun icin dostlarimdan vazgectigime yanıyorum. Aşk sacmaliktan ve pismanliklardan ibaret..
7 sa beğen 3 cevap

Erguvan

@erguvan

Çalıntı kitabımdan alıntı
Çalıntı kitabımdan alıntı
Şimdiye kadar çok hediye kitap aldım ve hepsini de büyük keyifle okudum ve okumaya devam ediyorum ama bu kitabı diğerlerinden ayıran bir özelliği var. İlk çalıntı hediye kitabım. Balatta ismini vermek istemediğim bir kahvede, kahvemi yudumlarken masamın üstüne bıraktı.

- Hayırdır dedim.
- Kitaplıkta duruyordu ismi hoşuma gitti aldım dedi.

Kitabı inceledim biraz. Eski bir kitaptı (ki eski kitapları pek sevmem) ama güzel bir kitaba benziyordu . Arka kapağını ve içinden birkaç sayfa okudum, masaya bıraktım. Biraz sonra çıkarken kitabı çantama tıkıştırdı.

- Napıyorsun dedim!
- Çalıyorum dedi. Herkes kitap satın alabilir, kitap satın alıp hediye edebilir. Ama herkes kitap çalıp hediye edemez. Hem de gözünün önünde.

Hayır ben deliyim de, bütün deliler beni bulmak zorunda mı?
Birisi görecek de bir şey diyecek diye ödüm patladı, kahveden kaçar gibi çıktım.

- Fazilet Çulha
9 (1 oy)
19 beğeni · 10 yorum · Başıma Gelenler ·
Semih Oktay (@semih-oktay)
"Kitabı inceledim biraz.Eski bir kitaptı (eski kitapları pek sevmediğimi bilen bilir) ama güzel bir kitaba benziyordu." yazmış olsaydın tam puan olacaktı ya,,,kırdım puanını! Bilesin!
10.08.17 beğen 4 cevap
FİLOZOF (@kultur-elcisi)
Bence herşeyin bir nedeni var . Bu kitap size gelmişse mutlaka size bir şey katmak için gelmiştir. Brkleyin ve görün. 💙
10.08.17 beğen 4 cevap

Munise

@piyanist

Dün çok güzel bir haber ile yeni bir hayata gözlerimi açtım. İki senedir sürekli üzerinde düşündüğüm, planlar yaptığım şeyin başlangıç evresine ulaştım. Yani Üsküdar Üniversitesi - SOSYAL HİZMET bölümünü kazandım.
Hayatımda ilk defa bir şeyi gerçekten başardığımı hissettim dün. Bu kadar sevinmemin nedeni sadece üniversite kazanmış olmam değil içerisine kattığım manevi anlamlar. Bence insanlar sadece birilerine iyilik yaparak gerçek mutluluğu elde edebilir. Evinin arabanın olması geçici şeyler ancak bir amaç doğrultusunda yaşamak eşsiz bir şey. Belki ileride üniversite bittiğinde memur maaşı ücreti ile yaşamak zorunda kalacağım ama hep huzurlu olacağıma inanıyorum.
Ve şunu anladım ki bir şeyi gerçekten elde edebilmek için bir emek sarf etmek gerekiyormuş. Umarım herkes gönlündeki hayalleri gerçekleştirebilmek için emek sarf edebilir.
kübra (@kubra94)
Hayırlı olsun =)
09.08.17 beğen 1 cevap
kıvırcık@ (@sessizkadin)
Hayırlı olsun senin adina sevindim
11.08.17 beğen 1 cevap

erhan newage

@munzevi

Amca
Amca
Yer Cevizlibağ, Merkezefendi tarafı. İş görüşme saati için biraz erken gelmişim ve zaman geçirecek yer bakınıyor vaziyetteyim. Cafe, lokanta, simitçi vesaire derken hemen merkezde duran ufağından bir mescit kapısında oturmayı tercih ettim. Hava esintili. Çok şükür.

Sonra, elinde yeşil poşetiyle bu amca geldi yanıma. Yavaş yavaş. Ayaklarında terlik. Hafiften yere sürterek yürüyor. Selamunaleykum. Aleykumselam. Karşıma oturdu. Çok geçmeden elindeki kağıdı bana uzattı. Baktım. Namaz kılanlara müjdeler yazıyor. Vakit namazları. Baktım biraz. İsmailağa yazıyor. Dedim amca oradan mısın? Sesi sakince, konuşmasıysa yumuşak. Eh işte gibisinden bir şeyler söyledi. Kağıda bakarak, işimiz çok zor dedim. Ümit kesmeyeceğiz, diye cevapladı. Eli havada. Rahmeti için dua edeceğiz. Doğrudur. Ne cennetliğim diye düşüneceğiz ne de cehennemliğim diye. Havf ve reca. İki kanat. Geri uzattım kağıdı. Allah razı olsun, bu da Peygamber Efendimizin (sav) salavatı. İkinci bir kağıt verdi. Okudum. Arapça, altta okunuşu da var. Sayfa altında "tuvalete bununla girmeyin" yazıyor. Fotokopiyle çoğaltmışlar. Geri uzattım. Çalışıp çalışmadığını sordum. Emekliyim dedi. Maşallah, dine hizmet ediyor bu yaşta diye içimden geçiriyorum. Başından beri tebessüm halindeyim zaten. Bu sefer bir defter uzattı. Açık sayfada yer alan; "Cum'a ilahisi" Baktım, el yazısı. Fotosunu çekecektim, yapmadım. İçten edildiği o kadar bariz ki, anlatılmaz. Cümle aralarında Amin'ler dahi yazılmış. Yazmamış, yaşamış. Dua. Okuyup geri verdim. Allah razı olsun. Senden de yeğenim. Ne iş yaparsın dedi. Söyledim. Hayırlı işler dedi. "İstersen bu sende kalabilir. Arkadaşlarına filan verirsin. Hediye." deyip salavatın yazılı olduğu kağıdı uzattı. Eyvallah. Sonra selametle. Kalktı ve uzaklaştı. Yavaş yavaş.
EK 1
İşte o hediye.Üstte: Sebeb olanlara Cennet mekan olsun.
Altta: Yazılarla tuvalete girmeyin.
Sağda: İslâm yolu cennet yolu. Başka yollar Cennete götürmez. Anlayan dinleyen kardeşim Allahın selamı üzerine olsun.
Solda: Dünya hayatı kabirde biter. 09.08.17
EK 2
Üstte sehven salavatın yazılı olduğu kağıdı verdi demişim. 09.08.17
Yeşil poşette bali de mi var?
09.08.17 beğen 1 cevap
Hasan ÖZDEMİR (@hsnzdmr60)
tebliğ sırası sende kaçırma fırsatı.
09.08.17 beğen 2 cevap
Feyzanur (@vareste)
İşimiz çok zor dedim, ümit kesmeyeceğiz dedi. :) Çok güzel, böyle insanların olduğunu bilmek de .
09.08.17 beğen 3 cevap

Erguvan

@erguvan

Hafta sonu kaçamağı
Hafta sonu kaçamağı
İstanbul'da bu hafta sonu çok nem vardı. Biz de havuza kaçalım dedik. (Tüh havuzda bacaklı foto çekmeyi unutmuşum) Dönüş yolunda bir avm de dondurma molası verdik.( tüh tüh dondurmalı fotoyu da unuttuk) Neyse mevzuu bunlar değil zaten. Dondurmacının yanında kitapçı vardı, o sıcak ta insanın içini serinleten şeylerden biri de çok şükür ki kitaplar. Öylesine göz gezdirirken , bordo siyah yayınlarından birkaç kitap hüplettim. Şimdi hemen merak ettiğim garip başlıklı romana başlayayım :)
29 beğeni · 20 yorum · Başıma Gelenler ·
doğala özdeş (@superkimyonn)
Dedik verdik unuttuk... Buradaki -k ler birliktelik manasında bilmem farkinda misin? Kiminle yaptin bunları ve benim kitabımı kazandibi mi aldin mi? Dip dedim de dibim de geldi akşama 2 koleston alım de balkonda boya kiz kuaför tiklim tiklimdir şimdi 😄😁
06.08.17 beğen 5 cevap
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Demir ökçe gördüm sanki..;)
06.08.17 beğen 1 cevap
Red Red (@khaos)
Sağ alt köşede ki kitabın adına dilim dönmedi. Bir John Benjamin havası var 🙆🙆
06.08.17 beğen 2 cevap

Ahmet

@ahmet207

Beklenmedik😮😮😞
Zehirden şifa, soysuzdan vefa beklersen, alemden şeklini, nüfustan ismini düşürürler.

şiir adamı

@siiradami

Necaset insanlar
Terbiyeden, insanlıktan, hoşgörüden yoksun; necasetlerin varlığı ruhumu daraltıyor. Bu tipler kitap okusa ne yazar? Ruhu kütük olanı yontamazsınız.

Örgülü Kaktüs

@sadece-sila-

Game of Thrones
Game of Thrones
Onedio'da sıradan bir gün...😂
- 2011
9.3 (486 oy)
18 Ağustos
21:45
Kasımpaşa
Beşiktaş
19 Ağustos
20:00
Karabükspor
Medipol Başakşehir
20:00
Bursaspor
Aytemiz Alanyaspor
21:45
Sivasspor
Yeni Malatyaspor
21:45
Osmanlıspor
Galatasaray
20 Ağustos
20:00
Kayserispor
Göztepe
21:45
Antalyaspor
Akhisar Belediyespor
21:45
Fenerbahçe
Trabzonspor
21 Ağustos
21:45
Atiker Konyaspor
Gençlerbirliği
Tüm Süper Lig takımlarının maçları
Digiturk Sporun Yıldızı Paketi’nde.