ara

Bookstagram

Kitaplarla yaptığın en güzel kompozisyonlar

Viyana Alper

@viyanaalper

Platondan çok yerinde bir alıntı
0 beğeni · 0 yorum

ruken al

@rukenal

"Yazmak iyidir, ama düşünmek daha iyi; akıllılık iyidir, ama sabretmek daha iyi."


(Çürümenin kitabını okurken, bir sayfayı on defa okuduğumu fark ettim ve onu her güne bir makale şeklinde okuma kararı aldım, benim gibi düşünen var mıdır, sizce hatalı mıyım? Şu an bunu okumaya karar verdim.)
Siddhartha
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
31 beğeni · 16 yorum
Bearded Angler (@beardedangler)
abla bnece sen oje secimine sağlıklı bır karar vermelısın.hesse okumak ıcın ona ayrıca zaman ayırman_ve butun kıtaplarını okuman gerek.hatta hesse ustune yazılan kıtapları da okmlasın.hesse bence varoluşcuların içinde kıerkegardan la beraber en ıyıysı.hatta ondan dahı daha ıyı.
okuyucu özel ve özenlı zamanlar yaratırsa,bır cok yarasına şifa bulur.
6 sa beğen cevap
Emre ÖZTÜRK (@emreozturk)
Hocam sıraların yerleşimi ofsayt. Acilen değiştirilmesi lazım. Zamanında - ki o zaman ben 2.sınıftaydım - bu şekilde okudum ve sonuç itibariyle şuanda nur topu gibi iki adet boyun fıtığım var. Gelecek nesilleri sakat bırakmak istemiyorsanız değiştirin bu stili :D Bu arada keyifli okumalar ;)
5 sa beğen cevap
Batuuu (@batuuu)
hintli bir yazarsa ozellikle ravinder Singh'i de tavsiye ederim. ben ıngılzce okumstm guzel etkileyici bir dili var
5 sa beğen cevap

Batuuu

@batuuu

Peygamberin son beş günü
Peygamberin son beş günü
Her zaman derim Tahsin yücel deneme ve öykülerinden ziyade Romanları ile okuyucunun gönlünde taht kuran bir yazar. Istabulun trafiğinde okumaya başladığım bu etkileyici romanını(330sayfa) inşallah akşama yolda otobüste bitiririm😂
Peygamberin Son Beş Günü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
9 beğeni · 4 yorum
kader.cmln (@naturmort)
Bu adam gerçekten harika bae hele bir de yazım dili var mest oluyorsun, satırlar Mustang'in yolda yağ gibi gidişi sanki.. Bak yine kabardı gönlüm 😂
5 sa beğen cevap

simge yılmaz

@simgeyilmazz

“Düşmanlarınız mı var? Güzel.Demek ki hayatta bir şeylerin mücadelesini vermişsiniz.”

-Churchill-
7 beğeni · 0 yorum

Şahin Sevim

@sahinsevim

#yaşar kemal/ ince memed
İnce Memed - 1
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum

hilal

@hicicegi

Kafka..
Gregor Samsa
8 beğeni · 0 yorum

Eseflal

@eseflal

🐢 Babum ile Sıradaki Kitabımız 🐢
🐢 Babum ile Sıradaki Kitabımız 🐢
O okusun, o dinlesin, o bilsin, o duysun, yalnız o olsun... Bazı şeylerde hep o vardır bir de engeller... Ve o, her şeye rağmendir belki de?

Okumaya başlıyorum. 😇
Bu Roman O Kız Okusun Diye Yazıldı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
32 beğeni · 14 yorum
EL_NINO (@elnino)
✈️
13.11.18 beğen 1 cevap
flr_yşl (@yslflr)
Vay canına.. Kitabın adınada bak sen 😎
13.11.18 beğen 1 cevap
zeynep krmm (@lonelygrl)
meraba ese meraba tostikkk
13.11.18 beğen 1 cevap

ruken al

@rukenal

Bir gün bir adam onu zengince döşenmiş bir eve soktu ve şöyle dedi: 'sakın yerlere tükürme!' canı tükürmek isteyen Diogenes, adamın suratına tükürdü ve ona, bulduğu tek pis yerin orası olduğunu haykırdı.
Çürümenin Kitabı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
26 beğeni · 9 yorum
Batuuu (@batuuu)
Okuduğum ve baya zorlandığım kitaplardan biriydi. gerçekten çevrede sessizlik olmasi lazm ve kafanın hiçbirşey ile meşgul olmaması lazım bu kitabı anlamak ve idrak edebilmek için
13.11.18 beğen 1 cevap
ruken al (@rukenal)
Tam benlik ona buna giydirmek :)
13.11.18 beğen cevap
miraç akgöğ (@miracakgog)
Sövecek birisini bulamamış bari yazayım bunları kafan dağılır belki demiş cioran. Çok zor bir kitap birazda aykırı.
14.11.18 beğen cevap

Merve karaca

@kitaptansamanlk

Koku
Koku
Biliyorum ki hepimiz yağmurdan sonra ki kokuyu severiz. Bu sevdiğimiz şey hepimiz için ortak bi sevgi. Belki sana, ona, size göre yanlış düşünüyorumdur; kitap okumayı seven ya da sevmeyen arkadaşlarım vardı. Kitapları sıkıcı bulan arkadaşlarım dahi odunsu kitap kokusuna bayılırdı. Yeni bir kitap alırdım; koşa koşa gelir elimden alırlardı. Dalından yeni kopmuş tazecik kitabımı içine çeke çeke koklarlardı. Sanki en sevdiği meyve kokusu yada bir çiçek kokusu belki de mis kokusu gibiydi onlar için. Üstüne basa basa söylemeliyim ki bunu yapan bi kişi değil çoğu arkadaşım aynı şeyi sergilerdi. O zamanlar böyle benzetme yapardım; #kitapsevmeyen arkadaşlarıma. Şimdi ise başka yorumlar katıyorum. Kitabın tam ortasını açıyorum sanki sevgilinin saçını koklar gibi kokluyorum. Sevgilinin teninde ki mis kokusu gibi kokluyorum. Sevgilinin ellerini öper gibi içime çekerek kokluyorum. Sevgilinin gerdanına kondurdugum bir buse gibi kokluyorum. Bazen anne kokusunu yada annemin pişirdiği yemek kokusu gibi kokluyorum. Üzüntülü ve gözü yaşlı anne kokusu da almıyorum değil. Babamın küçükken aldığı bayramlık elbise gibi kokluyorum kimi zamanda. Ablalarım ile sohbet ettiğim kokuyu derin derin içime çekiyorum arada. Yeni doğan bebek kokusu sanki. Arada sırada gurbet kokusu alıyorum. Siz de hissediyor musunuz bilmem ama gözyaşı dökenlerin kokusu vuruyor ara sıra. Elleri kına kokan yeni gelin kokusu da var. Acı acı çalan davul zurna kokusu geliyor kimi zamanda. Ağlayamayan ve bunun yüzünden burnuna sızılar dolan insan kokluyorum. Kısacası doya doya insan kokluyorum. Ha bazen de dağların, denizlerin, yağmurların, adaların, ülkelerin doyumsuzluğunu da kokluyorum. Eminim senin de kokusunu hissettiklerin vardır. Muhabbet kuşunu, kedini yada köpeğini özlemişsindir onun kokusunu hissetmişsindir. Belki de dağlarda otlattığın koyunlarını kokluyorsundur. Neler özlemiyoruz ki! Ben bütün kokuları kitaplara topluyorum. Umduklarımı yada ummadıklarımı, sevdiklerimi yada sevmediklerimi, bildiklerimi yada bilemediklerimi, gördüklerimi yada göremediklerimi, bir gün olur da bulurum diye. Şimdi düşününce koku da doku da aynı kök aslında bence öyle hatta benim açımdan öyle. Dokunmayı başarsalar kokusu da çalınacak burunlarına.
#kitapsevmeyenlerinkokusu #kokularaalerjisiolanlarınkokusu #kokubilmeyenlerinkokusu
#dokunamayanlarınkokusu
1 beğeni · 0 yorum

Batuuu

@batuuu

Kaç haftadır kütüphaneden alayım diye beklediğim kitabı sonunda aldım:)Eldeki saramago ve kundera bittikten sonra okurum inşallah:)
4 beğeni · 0 yorum