ara

Diyorum ki

Fikir ve tespit odasıdır. Bir konu hakkında sizin de söyleyeceğiniz bir şeyler varsa bu odayı kullanabilirsiniz. Link paylaşmayınız.
Kuraldışı: Copy-Paste, metinsiz resim, link

%99invisible

@sistematikseptik

Ben Kendim İyiyim Sıkılsam Giderdim
Ben kendim, iyiyim, sıkılsam giderdim

Boşuna uğraşma o kadar uzaktan

görünebilecek kadar yüksek değilim

Kum sıcak değil artık, çok geçti üstünden o ayların
Tanımam gerekiyorsa kendimi tanıyayım
Ama önce bir ayna lazım

Ne kadar güzel olurdu benim için gelmiş olsan
Çok acil bir işin yoksa birkaç saat daha kalsan
Bunları söylemek sandığın kadar kolay değil inan
Zaten böyle davranmazdın, benim için gelmiş olsan

Sus şimdi o kararlı tavırları bir yere çıkart
Ya da artık beni aldığın yere geri bırak

Ne kadar güzel olurdu benim için gelmiş olsan
Çok acil bir işin yoksa birkaç saat daha kalsan
Bunları söylemek sandığın kadar kolay değil inan
Zaten böyle davranmazdın, benim için gelmiş olsan
2 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

%99invisible

@sistematikseptik

04.33
Çek şu hayalini

Göster gerçek yüzünü

Böyle aşk olur mu

Hiç kalbin yok mu ?

Bana kaldı hayalin ..

Yoksa korkuyor musun?

Bu aşk sana çok mu ..?
2 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Sunucu Dr. Ekre.

@cilingirsozler

Yarıyıl Karne tatili için Ebeveynlere Ödevler
Yarıyıl Karne tatili için Ebeveynlere Ödevler
Öğrencilerin büyük heyecanla beklediği sömestr tatili nihayet geldi. Peki, çocukların pek çok programı sığdırmak istedikleri bu 15 gün en verimli nasıl geçirilir? Anne ve babalar tatili nasıl planlamalı? MyLife Psikoloji Uzman Psikolog Pedagogları , şu önerilerde bulunuyorlar
Tüm öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği yarıyıl tatili 20 Ocak Cuma günü başladı. Milyonlarca öğrenci 15 gün boyunca yapacakları tatilin hayalini kuruyor. Bu hayale bir de okulların verdiği yarıyıl ödevleri eklenince ebeveynler için kısıtlı zamanı programlamak daha da zorlaşıyor.
‘Hediye, sevincin kutlanması olmalı’
Çocukların yoğun bir dönem sonrası ödüllendirilmek istiyor. Yarıyıl tatili programı kadar önemli bir diğer konuda karne hediyesidir. Çocuklara abartılmadan ve sonradan daha büyük sorunlara yol açmayacak hediyeler seçilmelidir. Geziler, küçük tatiller gibi etkinlik içeren hediyeler olabilir. Her ailenin makul sınırlar içinde kalması, özellikle pahaca yüksek olmayan ama mutlu eden ve birlikteliği besleyen ödüller belirlemesi uygun olacaktır. Hediye, sevincin kutlanması olmalıdır.
Yarıyıl tatili aileler için, çocuklarıyla zaman geçirmek adına iyi bir fırsat. Birlikte tatil yapmak, yakında gezilecek, görülmesi gereken yerleri ziyaret etmek herkese iyi gelecektir. Yaşadığınız şehri keşfedin, şehrinizdeki müzeleri, tarihi yerleri gezin, turlara katılın. Ziyaret öncesi çocuğunuzdan gideceğiniz yerlerle ilgili araştırma yapmasını ve bilgi toplamasını isteyin, yaşı küçükse birlikte araştırın.
Kitapçıları dolaşın, kendi istediği kitaplar üzerinden uzlaşarak kitaplar alın ve evde birlikte okuyun. Size anlatmasını isteyin. Çocuğunuzu hem fiziksel hem sosyal gelişimine çok büyük katkı sağlayan sporla ve sporun çeşitli dallarıyla tanıştırın. Ayrıca okul zamanı pek zaman bulunamayan sinema, gösteri, tiyatro gibi etkinliklere gitmekte iyi bir seçenektir.
“Arkadaşlara vakit ayırsın”
Çocuğun sevdiği arkadaşlarını davet edip, okul dışında zaman geçirmelerini sağlamanın da büyük faydaları var. Çocuklar okul zamanında daha kolay kurallara uyar. Tatilde kurallar kısmen esnetilebilir ama tamamen kaldırılmamalıdır. Çocuk bu dönemde ekran ya da teknolojik makinelerle daha fazla zaman geçirmek isteyebilir. Okul zamanından daha uzun süre ekranda kalınabilir lakin bir sınırı olmalıdır. Çalıştığı ya da okuduğu süre/sayfa sayısı belirlenen günlük ekran zamanına bonus olarak eklenebilir”
Yarıyıl tatilinde çocuğun dinlenmesine, eğlenceli zaman geçirmesine, kitap okumasına ve ödevlerini bitirmesini sağlamak gerektiğine de dikkat çeken uzmanlar, yasaklar getirerek ilişkiyi germek yerine, alternatif etkinlikler planlamak gerektiğini anlatıyor. Tatilde “Şehriniz ya da çevrenizle ilgili araştırmalar yapıp, notlar almasını isteyebilir, küçük geziler planlayabilirsiniz” diyen uzmanlar, “Akrabaları, aile büyüklerini ziyaret edebilir, arkadaşlarını davet edebilirsiniz.
Sinema, gösteri, tiyatro gibi etkinliklere gidebilir. Paten, bowling gibi eğlenceli etkinliklere katılabilir; basketbol, Aikido, yüzme gibi ya da kayak gibi tatil sporları yapabilirsiniz. Sevdiği ve zevk aldığı faaliyetleri, beraber yapmak paylaşımın en güzel halidir. Aile bireylerinin bir arada yapabileceği aktiviteler düzenlemeli. Yapılması gereken çalışmalara da biraz keyif katabilirsek, tatil anlam kazanmış olur” dedi.
Etiketler: MyLife Psikoloji, MyLife Yaşam Koçluğu, MyLife Öğrenci Koçluğu, Anne ve babalar tatili nasıl planlamalı? sömestr tatili Uzman Psikolog Ekrem Çulfa Yarıyıl tatili için ebeveynlere ödevler Yarıyıl tatili programı
2 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

SPİNOZA

@karacurin

Okunası Eser
Bu kitabı okuyan üye varsa yorum alabilirim.
0 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

mustafa şenyurt.

@mustafasenyurt

Mustafa İslamoğlu Gerçeği
SORU ŞU
KEMALİST GAZETE!
İSLAMOĞLUNA İSLAM ALİMİ DERKEN
İHSAN HOCAYA NEDEN İSMİ İLE HİTAP EDİYOR
1 beğeni · 1 yorum · Diyorum ki
volkancan (@akordeon)
Ne fark eder ki dostum,her ikisi de insanlari kandiriyor. - 4 sa

Fındık fıstık.

@auuvvvhavhav

Artık şu fotoğraf çöplüğüne dönen siteye bir çözüm bulmalari gerekmiyor mu? Ne zaman girsem önüme kitaptan daha çok resim fotoğraf kedi köpek kar deniz çıkıyor. Sitenin amacını aştığını düşünüyorum. İnstagram gibi bir sürü site var gidin artık buradan.
18 beğeni · 16 yorum · Diyorum ki
Serdar T. (@lizbon)
Beğenmeyen gitsin :) - 07.01.17
Fındık fıstık (@auuvvvhavhav)
Begenmiyorum ama ben nexen gideyim? Sizce site fotograf sitesi mi? Gitmesi gerekenler onlar değil mi? Bütün gün karşımıza fotoğraf çıkıyor sitede kitap goremez olduk - 07.01.17

kardelenkyc

@urkekyurek

Âhh çok güldüm..:))
İnkılapmış, :)) Lâiklikmiş ;)))
2 beğeni · 4 yorum · Diyorum ki
Güldehan A. (@okuryatar)
@urkekyurek/ Ahah Güzel resim güldüm sayenizde çok iyi :DD - 7 sa
A (@soul)
Ne var bunda? - 5 sa
[silindi]

Aydan

@aydan

Diyorum ki
Kim hatırladı
21 beğeni · 2 yorum · Diyorum ki
Buğlem Öner (@buglemoner07)
İnsanlık öldü:( - 5 sa
Fani (@resat-karakas)
Kim unuttu ki!? - 5 sa

Aydan

@aydan

"Kızlar kot pantolon ve bot giyip saçlarını kısacık kestirebilirler çünkü erkek olmakta hiçbir sakınca yok. Ama bir erkek için kız gibi görünmek aşağılayıcı çünkü sizler kız olmanın aşağılayıcı olduğunu düşünüyorsunuz.”
11 beğeni · 11 yorum · Diyorum ki
Antisav (@antisav)
Aslında kız gibi görünmemizi sizlerde istemezsiniz :) - 7 sa
inatla_hayat (@doktorno)
kız olmak aşağılayıcı değil ama kız olana erkek cinsiyetinde kıza benzemek aşağılayıcı değil ama ayıplanıcı bu toplumda kimse oğlunu kız oğlum diye sevmez erkek adam yada delikanlım diye sever her cinse yakışan hoştur kanımca - 7 sa
Aydan (@aydan)
sadece bir soru sorucm inatla_hayat (@doktorno) siz inanıyormusnuz kadınla erkeğin eşit olduğuna - 6 sa

KULELi

@yandimali

senin masan...
0 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki