ara

Diyorum ki

Fikir ve tespit odasıdır. Bir konu hakkında sizin de söyleyeceğiniz bir şeyler varsa bu odayı kullanabilirsiniz. Link paylaşmayınız.
Kuraldışı: Copy-Paste, metinsiz resim, link

Sessiz Bayan

@buglem

Ölüm çok yakın azizim hem de çok...
2 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Rabia Bilen

@rabia-bilen363

İnsanın
şu inanılmaz benzerligi yok mu?
Hayatı yontan,
Şu çekik,
Şu gülen gözler,
Tanrı kadar eski çizgilerine bir yenisini ekliyor.
Tanrısızlık kadar yeni bir dert.
Bir saç telin daha ağarıyor, aklın ipinin ucunu tut, kayıyor ellerinden.
Düşüyor en dibine kuyunun.
Biraz daha yaşlanıyorsun...
Dünyası yerle bir olan en genç yaşlılar için mi?
Kıyam et!
2 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Ensar

@ensar53

Bu Dünya, Filistin’li bir kadının İsrail’in gaz bombalarında çiçek yetiştirdiği bir Dünya.. Burası dünya yahu, burası bu kadar işte.”
A.Muhsin Ünlü
2 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Serdar T.

@lizbon

.....
Normalde yazmayacaktım böyle büyük kararlar arefesinde ama kime ne kadar anlatırsan anlat kendine anlattığın kadar olmuyor. Hatta bazen kendine bile anlatamıyor insan da işte o zaman zor.
Eski yazdıklarım geliyor aklıma böyle durumlarda. Kimse için yazı yazmayacaksın aslında. Belki nazar belki de yazdıkça hem beklentinin hem de "olsun artık istediğim beklemek istemiyorum" psikolojisinin artmasıyla tepetaklak olabiliyor her şey. Yazdıkça rahatlıyorum ama bir yandan da zamanı ileri sarmak istiyorum beklemek çok zor geliyor. Ne olacaksa olsun artık. Zaten ömrümüzün o kadar kısa bir süresini yaşayarak geçiriyoruz ki düşünmeyi bırakamadığımız için. Sonuçları da düşünmek lazım tamam ama bazen de sadece yaşamak lazım ya. Düşündüğüm her şeyi yapabildiğim ve istediğim her şeyi anında söyleyebildiğim daha adil bir dünya isterdim açıkçası. Çok klişe belki ama böyle. Okuduğum okul, bölümdeki başarım, her birimize dayatılan onca şey olmadan sadece kendimize bir yol belirleyip onda yürüyebilsek herhangi bir gelecek kaygısı gütmeden işte o zaman her yer yaşanılır olur.

Bir hayalim var. Ve şu an beni ayakta tutan şey sadece bu. Üzüldüğüm, zorlandığım, sevindiğim zamanlarda hep aklımın bir köşesinde o var. Hani derler ya evrenden yeterince istersen olur diye. Hah işte arsız olacaksın böyle konularda. İsteyeceksin arkadaş ya. Eğer bir şey olsun istiyorsan peşinden koşacaksın bırakmayacaksın yarı yolda ya. Eğer yarın kendini istediğin yerde ve mutlu görmek istiyorsan da bugün belki de nefret ettiğin o yoldan gerekirse sürünerek geçeceksin. Tamam belki fazla idealistçe geliyordur ama herkes kendince iddialı işte. Kimsenin hayali küçük değil, kimsenin kimseye söz hakkı bile yok. Sen kendini görmek istediğin yer için çabalıyorsan bir gün orda olacaksın ve gerçekleşmeye başladıkça bir şeyler, daha fazlası için gücün olacak. Güdülemeyle ilerliyor hayat. Ya birileri seni güder ya da sen kendi hayatının efendisi olursun gibi bir şeyler işte anafikir..
0 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Serdar T.

@lizbon

....
bir replik bence çok iyi anlatıyor bu durumu. "Parmak izlerimiz dokunduğumuz hayatlardan asla kaybolmaz." Cidden de öyle. Bir şekilde birinin hayatına girdiysen gün gelir o seni hatırlar bir olay ya da bir obje vesilesiyle. İyi veya kötü hatırlamak da kişiye bağlı. Yaşananları gittiğin yolda yol gösterici olarak görmek de senin elinde lanet okumak da.
Oysa ki ne kadar kolay birilerini affedip yola devam etmek ve gülümsemek. Tamam o zaman değil ama belki de daha sonra. Sadece olabileceklere umutla bakmak gerek ve dokunacak başka hayatlar aramak..

Umarım dokunduğunuz hayatlarda karşılıklı bir iz bırakırsınız ve bu iz sonsuza kadar beraberlik olur. Birini sevmek güzel şey. Birine hayatında yer verip onun için taviz verecek kadar sevmek daha da güzel şey. Ve bundan bir an bile pişman olmamak bize verilen bir hediye. Bir gün hepimizin o kişiyi bulması dileğiyle.

"- Gözden ırak, gönülden de ırak olur mu efendimiz?
- Hayır Olric. Yüreğinde bir yer açıp oraya oturttuğun her kimse, seninle birlikte gider her yere."

Tutunamayanlar - Oğuz Atay
0 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Sessiz Bayan

@buglem

Sadece biraz kırgın, biraz da yorgunum azizim...
4 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

OZAN KILIÇ

@sonnefes

Bitki Çayı Akımına Destek
Dediler ki ; Bitki Çayı Akımını başlattık ... Akın akın gelmeniz gerek ...
Dedim ki; Bende olmalıyım Nane Limon'umla eksik kalmak olmaz ☺ @MerveKaya
15 beğeni · 4 yorum · Diyorum ki
Mâverâ (@mervekaya)
Teşekkür ederiz efenim, afiyet şifa olsun.. :) - 2 sa
Can (@canae)
Yanında kitapta görmek isterdik :D - 1 sa

OZAN KILIÇ

@sonnefes

Dediler ki ; Bitki Çayı Akımını başlattık ... Akın akın gelmeniz gerek ...
Dedim ki; Bende olmalıyım Nane Limon'umla eksik kalmak olmaz ☺ @MerveKaya
4 beğeni · 4 yorum · Diyorum ki
Mâverâ (@mervekaya)
fotoğraf nerede ? :D - 2 sa

%99invisible

@cgtyyy

Tembellik
Neydi? Tembellik emekti.
1 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Sessiz Bayan

@buglem

Sessiz olunca bu kadar çabuk unutulup silineceğimizi hiç düşünememişiz be azizim!!!
5 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki