up
ara
profil foto
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI
ARŞİV ODALAR

Duyuru

Moderatör

Moderatör

@neokur

Editör Alımı
Kitaplarla ilgilenmekten zevk alan, eksik ve düzenlenecek kitaplarla meşgul olmak isteyenler lütfen özelden ulaşsınlar. Editör ekibine zamanı müsait çalışma arkadaşları alınacaktır. Sevgiler, saygılar...
11 beğeni · 7 yorum beğen ikon
Moderatör (@neokur)
hadi canlıya
14.12.18 beğen 1 cevap
SHADOWMAN (@melankolikruhum)
kitaplarla ilgilenmekten zevk alan müsait insanlar, kitap okumayı tercih eder kanaatindeyim :))
14.12.18 beğen 6 cevap
kbdmg (@kbdmg)
Mayış var mı? Mayış önemli.
14.12.18 beğen 4 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur Değişiklikleri paylaşım fotoğrafı
Neokur Değişiklikleri
Arkadaşlar daha önceden duyurusunu yaptığımız oda abonelik sisteminin hazırlanabilmesi için yapılması gereken tasarım ve ilke değişikliklerini bitirdik. Bu değişikliklerden sonra abonelik sistemini kısa sürede hazırlayacağız.

Birkaç saat sonra yayına alacağımız değişiklikle birlikte odalar ve kuralları daha net ve ön planda olacak düşüncesindeyiz.
Kullandığınızda farkedeceğiniz gibi oda kuralları netleşti ve biraz katılaştı. Bu kurallar; paylaşan kişiye kolaylık, paylaşımı tüketen kişiye daha temiz bir içerik sağlama amacı ile editör ekibimiz tarafından titizlikle düşünülmüştür. Lütfen paylaşım yaparken kuralları okuduğunuzdan emin olunuz. Ekibimiz konulan kuralları süreç içerisinde daha kararlı uygulamaya çalışacaktır.

Umarız değişiklikleri beğenirsiniz. Tüm çabamız sizlere kullanmaktan zevk alacağınız bir Neokur sunmaktır. Sevgiler, saygılar...
46 beğeni · 65 yorum beğen ikon
Eseflal (@eseflal)
🌼
24.11.18 beğen 2 cevap
EL_NINO (@elnino)
🚀
24.11.18 beğen 2 cevap
kader.cmln (@naturmort)
E bu çok güzel bakalım ne olacak şimdi:)
24.11.18 beğen 4 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Anket Sonuçları - biraz öz eleştiri, biraz eleştiri paylaşım fotoğrafı
Anket Sonuçları - biraz öz eleştiri, biraz eleştiri
Arkadaşlar Merhabalar,
Geçen hafta editör ekibimiz ile hazırlayıp sunduğumuz anketin özet sonuçlarını yayınlamak istedik. Bu arada ben ekipten Enis.

Sonuçların genel olarak bize gösterdiği şeyler önceki anket çalışmalarımızdan çok farklı değil. Enerjimizin neredeyse hepsini uygulamaları hazırlamaya ayırmamızdan da kaynaklı olarak görülüyor ki pek geliştirme kaydedememişiz.

Sonuçlar bize diyor ki; sizler yani site sakinleri daha nitelikli paylaşımlar görmek istiyorsunuz. Kalite tarifinin kişiden kişiye değiştiği gerçeği bir yana bıraklılırsa böyle düşünenlere hak vermemek mümkün değil. Bu durumun birçok nedeni tabii ki sayılabilir. Bu konuda aldığımız eleştiriler genelde durumun sorumlusu olarak bizleri işaret ediyor, aldığımız kararları değiştirdiğimizde problemlerin çzöüleceğini iddia ediyorlar. Haksızlar denilemez, sitenin verdiği hizmet , hizmet kalitesi hatta kullanıcıların paylaşım içerikleri konusundaki sorumluluğumuzu kabul etmekle birlikte kendi tecrübelerimiz bizlere gösteriyor ki bizim etkimiz tahmin edilen kadar olmuyor. Olay kullanıcıda bitiyor.

Bizim açtığımız bölümler/odalar kullanıcı tarafından nasıl kullanılmak isterse öyle kullanılıyor. Evet daha kolay tüketimi ve üretimi olan odalarımız mevcut fakat gerçekten nitelikli sayılabilecek odalarımız da var. Açtığımız en saçma görünen paslaşma odasına bile nitelikli paylaşım yapmak isteyen kişi gerçekten niteliğini ortaya koyabilir.

Bizler ekip olarak sizlere boş bir masa sunduğumuz düşüncesindeyiz. Sandalyeler, tabaklar , bıçaklar her şey var fakat yemeği biz sunmuyoruz. Yemeği sizler getiriyorsunuz. Kendi yaptığınız yemeği insanlara sunarken onların yaptıklarını da tüketiyorsunuz. Bizim ortaya koyduğumuz masa ne kadar şatafatlı veya mütevazi olursa olsun masayı değerli kılan şey yemekler.

Bu nedenle haklısınız biz daha çok çalışmalıyız, daha nitelikli bölümler düşünmeliyiz fakat biz topu topu 10 kişiyiz. Burada baş rolde siz varsınız. Nitelikli paylaşım görmek isteyenler nitelik paylaşım yapmak durumunda diye düşünüyoruz.

Peki nitelikli paylaşım nasıl yapılır? Tabii ki emek harcayarak, araştırıp, düşünüp, yazarak olur. Internetten bulduğumuz bir fotoğrafın altına yine internetten bulduğumuz şiiri yapıştırıp sitede nitelikli paylaşım yapılmıyor diye selzenişte bulunulduğunda bizim çözüm üretmemiz çok zorlaşıyor.

Editör ekibimiz bu tür sorunlara tarafımızdan uygulanabilecek 2 çözüm üretmiştir.
1- Oda abonelik sistemi: sistem aktif olduktan sonra kullanıcılar istedikleri odadan paylaşımları görüntüleyebilecekler, istemedikleri odayı aboneliklerinden çıkartacaklardır. Böylelikle farklı ilgi alanlarındaki kullanıcılara istedikleri neokur'u yaşama imkanı doğacaktır.
2- Oda açma: Kısa süre sonra her isteyen olmasa da bazı şartları yerine getiren kullanıcılar kendi odalarını açacaklar ve oda abonelerine yayın yapabilecekler. Oda içerisinde paylaşım yapmak sadece oda yöneticilerine açık iken, isteyen herkes odaya abone olabilecektir. Böylelikle nitelikli paylaşım yapmak ve görmek isteyenler ilgi alanlarına göre çok farklı ve yaratıcı odalara abone olabileceklerdir.

Bu çözümler bu yıl içerisinde yayına girecektir.

Fakat tekrar belirtmek gerekirse sistemi besleyecek olan kullanıcının kendisidir. Muhteşem odalar açılıp yönetilebileceği gibi oda açmak isteyen çıkmaya da bilir. Sonrası malum, bizlere siteyi mahvettiğimize yönelik eleştiriler yükselecektir.

Umarız çalışmalarımız daha zevkle kullanacağınız bir neokur oluşturmaya hizmet eder.

Sevgiler, derin saygılar...

Not: Doktor bu ne? Kimse app kullanmıyo! Android kullanıcılarından uygulamıza ilgi (indirme ve puan) bekliyoruz.
38 beğeni · 22 yorum beğen ikon
Enes (@cortazar)
Öz eleştiri yapmanız gerçekten güzel. Ama konu sitenin kalitesiyse, olayın kullanıcı seviyesinde bittiği konusunda hemfikirim. 2 çözüm de gayet mantıklı ve uygulanabilir. Umarım en kısa zamanda hayata geçer :)
22.10.18 beğen 5 cevap
ibrahim Ykr (@uzayedebiyati)
Oda açma fikrine katılıyorum, amma lakin bu odalar hakkında genel bir bilgi almakta istiyorum, oda türleri arasında müzik ile alakalı bir oda açmak isterim doğrusu, stratejik bir biçimde lokasyon ile düzenlenen her oda sağlıklı olur. Pastadan pay kapma çabası yerine pasta yapmak bir üyeyim. Bence bu bizlere sunulan bir fırsat altın elma.
22.10.18 beğen cevap
Edebi At (@edebiat)
Oda açma fikrini çok beğendim.
22.10.18 beğen 1 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur anket
Arkadaşlar ufak bir anket hazırladık.
Cevaplarsanız seviniriz. Cevabı verenin kimliği gizli kalıyor, o nedenle samimi olabilirsiniz.

Şeffaf bir anket olsun istedik.
Anketi tamamladıktan sonra diğerlerinin cevaplarını görebiliyorsunuz.

https://goo.gl/forms/uj2D8CY2TUpjmQuK2

Lütfen 2-3 dakikanızı ayırın.
24 beğeni · 32 yorum beğen ikon
Gülcan (@gulcann)
Oo anket en sevdiğim 😁😎
19.10.18 beğen 2 cevap
LAVİNYA (@pnar)
Mantıklı sorular👍
19.10.18 beğen 1 cevap
Eseflal (@eseflal)
Görev tmm 😋
19.10.18 beğen cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

İtiraf Odası Hakkında Önemli Duyuru
Arkadaşlar "İtiraf Ediyorum" odasının diğer odalardan farklı bir özelliği olduğunu biliyorsunuz. Paylaşan kişinin kimliğini gizliyor idik. Fakat gördük ki bu gizlilik suistimal edilmeye çok açık. Öyle ki odada itiraf olmayan paylaşımlar toplam paylaşımların yarısını teşkil ediyordu.

Böyle bir durumda odanın gizlilik özelliğini kaldırma kararı aldık. Bundan sonra paylaşılan paylaşımlarda kişinin ismi ve resmi görünecektir. Diğer paylaşımlardan bir farklılığı kalmamıştır.

Önceden yapılan paylaşımlardaki gizliliği korumak açısından tüm paylaşımları bambaşka bir kullanıcı altında topladık.

Sitemiz odalardan oluşuyor ve her odanın kendi kuralları mevcut. İstiyoruz ki oda içerisinde sadece odanın kurallarına uygun paylaşımlar yapılsın. Umarız bu kararımız "İtiraf Ediyorum" odasının amacına hizmet eder.

Sevgiler, saygılar...
31 beğeni · 20 yorum beğen ikon
Eseflal (@eseflal)
🎈
16.10.18 beğen 1 cevap
Hakan (@hakani)
İşte bu çok isabetli oldu.
16.10.18 beğen 1 cevap
BUKALEMUN (@karacurin)
yubbii
16.10.18 beğen 1 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur Andorid App  paylaşım fotoğrafı
Neokur Andorid App
Arkadaşlar biliyorsunuz Android App'imiz çıktı. App'in yapımını üstlenen @fadeout arkadaşımız ve testlerinde ciddi emeği geçen editör ekibine çok teşekkür ederiz.
Hata ve eksikleri doğrudan @fadeout arkadaşımıza iletebilirsiniz. Vakit buldukça hataları düzeltip güncellemeleri yayınlayacağız.

Biliyoruz app istenen seviyede değil fakat kısa zamanda hem geliştirmeler yapılacak hem hatalar düzeltilecektir. Vereceğiniz oylar ve ekleyeceğiniz yorumlar bizler için motivasyon kaynağıdır.

Lütfen oy vermeyi ve yorum bırakmayı ihmal etmeyiniz. Hatta android kullanıcısı arkadaşlarınızdan indirmelerini ve oy vermelerini rica ederseniz ayrı bahtiyar oluruz.

Sevgiler, saygılar...

https://play.google.com/s...teknoted.neokur
12 beğeni · 6 yorum beğen ikon
EL_NINO (@elnino)
🚀
15.10.18 beğen 1 cevap
Gülcan (@gulcann)
Herkesin tekrar eline sağlık. Güzel çalıştınız. Çok emek var. Umarım hak ettiği değeri görür 😊
15.10.18 beğen 2 cevap
Eseflal (@eseflal)
🎈🎈🎈
15.10.18 beğen cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Neokur'un Android Uygulaması Yayında! paylaşım fotoğrafı
Neokur'un Android Uygulaması Yayında!
Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız ve sizlerin de merak ve heyecanla beklediği Android uygulamamız Google Play'de yerini aldı. İlk sürümde hatalar ve eksiklikler olabilir. Bunlar en kısa sürede güncellemelerle düzeltilecektir.

Lütfen desteğinizi esirgemeyin ve 5 yıldızları basın. 😄

Olumsuz eleştirilerinizi, gördüğünüz hataları ve önerilerinizi bize Destek bölümünden iletebilirsiniz.

Beğeneceğinizi umuyoruz. Sevgiler.

https://play.google.com/s...teknoted.neokur
58 beğeni · 66 yorum beğen ikon
Hakan (@hakani)
Beş yıldız vermeyen gözüme görünmesin.
12.10.18 beğen 6 cevap
EL_NINO (@elnino)
🎈
12.10.18 beğen cevap
esracan (@esracan)
🌸 🎈
12.10.18 beğen 1 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Editör ekibimize katılmak ister misiniz? paylaşım fotoğrafı
Editör ekibimize katılmak ister misiniz?
Merhaba arkadaşlar, editör ekibimizde 1 arkadaşa ihtiyacımız var. Zamanı olan ve gönüllü çalışmak isteyen arkadaşlar bana özelden yazabilirler.

Sevgiler.
14 beğeni · 6 yorum beğen ikon
Hakan (@hakani)
Evet gençler, pamuk eller Neokur'a.
14.09.18 beğen 1 cevap
Gülcan (@gulcann)
Arkadaşlar! ben de vaktiyle mesaj yazdım ve pişman değilim. 😂
14.09.18 beğen 1 cevap
Uzm. Serdar T. (@lizbon)
Geçen ak partide gönüllü eleman istedi kabul etmedim 🙄🙄
14.09.18 beğen 2 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Buluşalım konuşalım
Arkadaşlar selam,
Ben Enis. Sitenin yazılım ekibindenim. Belirtmek isterim ki site kullanıcısına hizmet etmek için var yani kullanıcı tatmin değilse değişmesi, gelişmesi gerekli. Uygulanan her değişikliğin nedenleri, alınan kararların kendi içerisinde bir mantığı var. Tabii ki her karar doğru olamaz. Bu nedenledir ki dönem dönem anketler uygulayıp fikirler alıyoruz. Bahsettiğiniz rahatsızlıklara da çözüm olacağını düşündüğümüz değişiklikler tartışıldı ve çeşitli çözümler planlandı. Mesela paylaşımların yorum alma tarihlerine göre değil, formülünü açıkladığımız algoritmaya göre dizilmesi. Bir diğeri odalardan beğenmediğinizi işaretleyip içeriğini görüntülememe.
Bazılarınız bilir ki yazılım ekibi çok az kişi. Bu nedenle her planlanan değişiklik hemen yayına geçemiyor. Özellikle son 3 aydır applere zaman ayırmak zorunda kaldık. Ios app yayında android de bitmek üzere. Durum böyleyken sizden sabır bekliyoruz.
Bizim ofisimiz istanbul’da. Diyorum ki şikayeti olan, önerileri olan arkadaşlarla önümüzdeki günlerde oturup konuşalım. Site içerisinde bunları tartışmaktan daha verimli olur kanısındayım. Eylül ayının 9 u mesela nasıl? Gelebilecek olanlarla oturalım dertleşelim derim.
Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki editör ekibimiz yani paylaşımları gözden geçiren, doğru odasına taşıyan ve küfürlü paylaşımları engelleyen ekibimiz gönüllü bir şekilde özveri ile çalışıyor. Eleştirisi olan arkadaşları ekibe davet ediyoruz.
Görüşmek üzere, saygılar ve sevgiler
33 beğeni · 66 yorum beğen ikon
Hakan (@hakani)
Canlıya atayım
31.08.18 beğen cevap
Hakan (@hakani)
Herkes görsün
31.08.18 beğen cevap
Hakan (@hakani)
Hay lanet klavye
31.08.18 beğen cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Canlı bölümü güncellemesi paylaşım fotoğrafı
Canlı bölümü güncellemesi
Arkadaşlar sitenin daha etkin kullanılabilmesi için yorum alan alfabe ve incelemeleri de canlı bölümünde göstermeye başladık. Editör ekibimiz sizlere daha nitelikli paylaşımlar sunabilmek için eklenen arena paylaşımlarını kontrol ediyorlardı, artık alfabe ve incelemeleri de kontrol edecekler.

Biliyorsunuz şu an sistemimiz yorum alan paylaşımın anasayfaya yani canlı bölümüne düşmesi üzerine kurulu. Biliyoruz ki bu sistem yeterince iyi sonuç vermiyor. Özellikle tek yorum alan paylaşımın üste taşınması arzu ettiğimiz bir durum değil.

Bu nedenle ekip olarak bir algoritma üzerinde çalışıyoruz. Bu algoritma paylaşıma gelen yorum ve beğenileri dikkate alarak bir sıralama belirleyecek. Hazırladığımız formül açık olacak yani gizli bir algoritma olmayacak.

Şimdilik formülümüz yukarıdaki gibidir. Halen üzerinde çalışıyoruz. Ufak değişiklikler olacaktır. Matematikten anlayan arkadaşların eksik/hata görmeleri veya başka bir formül tavsiye etmeleri halinde bunu dikkate alacağız.

Kısa vadede bu algoritmayı devreye sokmayı düşünüyoruz.

Saygılarımızla...
36 beğeni · 28 yorum beğen ikon
Gülcan (@gulcann)
Evveetttt! sayın seyirciler, Neokur sahalarında görmek istediğimiz hareketler bunlar. 👏 😊
23.07.18 beğen 4 cevap
Hakan (@hakani)
👏👏👏
23.07.18 beğen cevap
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Burcu dikkat ettiysen yorum alan paylaşımlar genellikle gerizekalıca sorular oluyor. Bu sebeple algoritmanızı değiştirin derim. Aslına bakarsan bu kitle ile yapacağınız hiç bir algoritma nitelik sorununa çözüm getiremez. Çare başkomutanlık yasasının çıkarılmasında ve yetkilerin 3 aylığına bana devredilmesinde.
23.07.18 beğen 17 cevap