ara

Duyuru

Yönetim duyuruları odasıdır. Sadece yönetim paylaşım yapabilir.

Burcu S.

@bs

Alfabe'de yenilik var!
Alfabe'de yenilik var!
Merhaba arkadaşlar, Alfabe bölümünü daha eğlenceli bir hale getirmek ve sınırlarını biraz daha genişletmek için "nedir" ve "kimdir" seçeneklerine ek olarak "ne demek" ve "nasıl" seçeneklerini ekledik.

Keyifli vakit geçirmenizi dileriz.
11 beğeni · 2 yorum · Duyuru ·
HANIMCI (@koraycem)
Bu bölümde paylaşılan videoların da yeniden görünür hale gelmesini rica ediyorum. Eskiden arenadaki paylaşılan videolar gibi görünüyordu!
06.09.17 beğen 1 cevap
Gülcan (@gulcann)
🤗
06.09.17 beğen cevap

Moderatör

@neokur

Neokur app feed
Neokur app feed
Dayanamadık, biraz değişikliklerden bahsedelim. Fikirlerinizi de almış oluruz. Gördüğünüz resimde bir paylaşımın app içerisinde görüntülenme versiyonları mevcut. Standardizasyon sağlayabilmek için paylaşım içerisinde kullanılan resimag linklerini ve youtube videolarını gösteremeyeceğiz fakat kapak fotoğrafına ek olarak kapak videosu getiriyoruz. Paylaşımlar kapak resimli, kapak videolu veya sadece metinli olabilecek. Aynı düzeni önümüzdeki zamanda web sitesine de uygulamak durumunda kalacağız.

Buna ek olarak grup kurma fonksiyonu gelecek. Tecrübeli arkadaşlar bilirler; daha önceden grup denememiz olmuş ve pek başarılı olmamıştı. Bu defa farklı grup anlayışı ile karşınıza çıkacağız. Gruplar facebook grupları gibi değil whatsapp grupları gibi olacak. Yani içerisine paylaşım yapılamayacak. Chat grubu olacaklar. Herkes grup kurabilecek. Gruplara dahil olmak için admin onayı gerekli olacak.

App'lerin ilk versiyonlarına yetiştiremeyeceğiz ama ileriki versiyonlarda ses ve albüm(çoklu fotoğraf) paylaşımı imkanı gelecek. Sonrasında da becerebilirsek video. Becerebilirsek diyorum çünkü video pahalı bir iş. Ardından da konum paylaşma ve belki harita üzerinde konum göstermece düşünülebilir. Emin değiliz.

App'lerde bulunmasını istediğiniz fonksiyonları lütfen belirtin, fikirlerinize ihtiyacımız var. Hepsini koymaya söz veremiyoruz fakat geneli ilgilendiren, olmazsa olmaz özellikleri koymaya çalışacağız.

iyi günler dileriz
21 beğeni · 41 yorum · Duyuru ·
Nisf (@nisf)
Önceki denemenizde olduğu gibi gruplar (isimleri, içeriği, katılımcılar vs.) herkes tarafından görülüp okunabilecek mi? Eğer öyle olacaksa grup açmamızın çok mantıklı olabileceğini düşünmüyorum şahsen. Zaten arena bu ihtiyacı fazlasıyla karşılıyor. Özel mesaj kısmına getirebilirseniz eğer daha faydalı olabileceğini düşünüyorum.
26.07.17 beğen 4 cevap
Misafir
Profillerin herkese açık olmasından şikayetçiyim ben, bi de onaysız takip etme olayından.
26.07.17 beğen 5 cevap
erhan (@munzevi)
- Sadece takip ettiğimiz kişilerin paylaşımlarını ve beğenilerini görebileceğimiz bir kısım olsun lütfen. Takip etmenin "bana mesaj atabilsin" olayından gayrı pek bir ehemmiyeti yok şu sıralar.
- Alıntı ekleme olayına bir sınırlama getirilmeli. Bir üye bir kitap için maksimum 5-6 tane alıntı yazabilsin. Kitabı kopyala yapıştır, olmuyor.
- İnceleme kısmı bir şekilde ön plana alınmalı. Belki daha önce de olduğu gibi ana sayfanın bir bölümünde en son eklenen incelemelerden 2-3 tanesine yer verilebilir. App'de böyle bir şey pek mümkün değil. Orada belki kendine has bir sekmesi olabilir.
- Uzun yazılı/fotoğraflı paylaşımları bölmeye yarayan "devamını oku" tarzında bir şey görüyorum fotoda. Bu özelliği sitenin kendisine de koyun lütfen. Scroll u aşağı yuvarlamaktan...
- Kitaplık bölümünde raflar arasında kolay geçişi sağlamak adına imleç (ok işareti tarzında) koyulabilir. Her seferinde 1-21 arasındaki sayfaları gösteren sekmeyi açmanın anlamı yok. Alt tarafı bir sayfa öteye gideceğim. Çok mu tembelim yoksa?

Şimdilik bunlar geldi aklıma. Kolay gelsin :)
26.07.17 beğen 5 cevap

Burcu S.

@bs

Merhaba arkadaşlar,

Server'dan kaynaklanan bir sorun sebebiyle geçici bir süreliğine resimag.com sitesi kullanılamayacak. Kitap, film ve dizilerin görsellerini de aynı hata sebebiyle görüntüleyememekteyiz. Problemi çözmek için çalışıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Sevgiler...
EK 1
Hata düzeltildi. 08.06.17
12 beğeni · 19 yorum · Duyuru ·
Semih Oktay (@semih-oktay)
Burcu merhaba.Nasılsın? Senin adının sağ tarafında gördüğüm şu görüntü,hani imleç tutulduğunda "telefonu onaylı" yazısı beliren,,,nedir?
08.06.17 beğen 2 cevap
Semih Oktay (@semih-oktay)
Baran nasılsın @baranyusuf? Ne zamandır görüşemedik yahu! Şükür görüştürene. :) İyi misin? Keyfin nasıl bu günlerde?
08.06.17 beğen cevap
Misafir
Burcu Hanim öncelikle merhaba bu Server kim bilmiyorum ama çoh ayıp etmiş ben bilgisayardan anlarım Keçiören kantir sitrayk birincisiyim sanal bebemi iki haftada dinozor yaptım. Ayrıca resimdeki baedaginiz çok hoş adeta yarısı dolu yarısı boş ki optomist mi peismist mi olduğunuzu gösteriyor ahvalinize göre bu da santta ve estetikte imgeye verdiğiniz değeri anlatır filan falan. Tanişak mi ?
08.06.17 beğen cevap

Burcu S.

@bs

Profillere "fotoğraflar" bölümü eklendi
Merhaba arkadaşlar,

Profillere “Fotoğraflar” bölümü eklendi.

• Yeni albümler oluşturabilirsiniz.
• Oluşturacağınız albümler ilk anda sadece sizin takip ettiğiniz kullanıcılara görünür. Daha sonra ayarlar bölümünden gizlilik ayarlarını değiştirebilirsiniz.
• Profil ve kapak fotoğrafları ise tüm üyelere açıktır. O nedenle görünmesini istemediğiniz fotoğraflarınızı kaldırabilirsiniz.
• Fotoğraflarınız sadece üyelere görünmektedir. Üye olmayan ziyaretçiler fotoğraflarınıza ulaşamaz.
• Fotoğraflarda şimdilik sadece beğenme seçeneği bulunmaktadır. Fotoğraflarınıza gelen beğeniler toplam beğeni sayınıza eklenmektedir.

Sevgiler...
13 beğeni · 11 yorum · Duyuru ·
Burcu S. (@bs)
Fotoğraflar bölümünü biraz sonra açacağız. Önceden yüklemiş olduğunuz fotoğraflarınızı kontrol ederek görünmesini istemediklerinizi kaldırabilirsiniz.
09.05.17 beğen 5 cevap
Ömer Faruk (@omfkskn)
Ben sizden şikayetçiyim hanfendi.Siteniz de terörist propagandası şerefsizler var.Sitede bir denetim yapan akıllı editör veya otomatik algılayan site robotları yok mu?
09.05.17 beğen cevap
ayse gülce (@aysegulce)
Teşekkürler @bs 💕
09.05.17 beğen 3 cevap

Burcu S.

@bs

Ponçiklerle başımız belada
Ponçiklerle başımız belada
Merhaba arkadaşlar,

Son günlerde bazı paylaşımlardan rahatsız olduğunuzun farkındayız. Bu paylaşımlar art niyetli olarak ya da sitenin kullanımını çözememiş kişiler tarafından kötü niyet taşımadan yapılmış paylaşımlar olabilir. Bu paylaşımları yapanların çoğunlukla yeni hesap açmış üyeler olduklarını görüyoruz. Önümüzdeki hafta paylaşım yapabilmek için e-mail onayını zorunlu hale getireceğiz. Bu sayede bir nebze de olsa bu tür paylaşımların önüne geçmiş olacağız. İlerleyen zamanlarda ise telefon onayı sistemimiz aktif olacak.
34 beğeni · 50 yorum · Duyuru ·
Leandros (@leandros)
Rahatı yerinde olan kedi asla fare avlayamaz...
22.04.17 beğen 10 cevap
Red Red (@khaos)
Dokunmayın çocuklara gariptir 😜😜
22.04.17 beğen 13 cevap
AFD (@afd)
Eşek bilmediği otu yiyince başı ağrırmış.
22.04.17 beğen 10 cevap

Burcu S.

@bs

Siteyi renklendirme zamanı 😎
Güzel bir haberim var arkadaşlar. Son güncellememizden sonra artık site genelinde emoji kullanmak mümkün.

Herkese bol emojili rengarenk günler... 😃😊🍄🍀🎈🌞🌴
EK 1
Google Chrome kullananlara Google Chrome Emoji Eklentisi'ni indirmelerini tavsiye ederim. Birkaç saniyelik bir işlem. Böylece Neokur'a bilgisayarlarınızdan girdiğiniz zaman da emojileri kullanabilirsiniz ve standart emojilerin birebir aynılarını görüntüleyebilirsiniz.

Google Chrome Emoji Eklentisi: https://chrome.google.com...cefncmfgjbkojmh 13.04.17
45 beğeni · 79 yorum · Duyuru ·
kübra (@namtenahi)
😊😸💩 yupiii
13.04.17 beğen 2 cevap
Red Red (@khaos)
🐘
13.04.17 beğen 3 cevap
Red Red (@khaos)
Oluyor
13.04.17 beğen 1 cevap

Burcu S.

@bs

Merhaba arkadaşlar,

Sistemde birtakım altyapısal iyileştirmeler yaptık. İşlemler planladığımızdan daha uzun sürdüğü için sizi çok beklettik. Bu nedenle hepinizden özür diliyoruz. Hatalarla karşılaşırsanız lütfen bize haber veriniz.

Sevgiler...
19 beğeni · 16 yorum · Duyuru ·
hidogan (@hlldgn)
otomatik yorum silme sistemi yapmıslar
13.04.17 beğen 1 cevap
ZaFeR (@suveyda387)
Yonetici alinacakti sonuclandi mi ?
13.04.17 beğen cevap
MettÇk (@mettck)
Elimdeki bazı kitapların sitenin veri bankasında kayıtlı olmadığını görüyorum. Aramalarda çıkmıyor.
14.04.17 beğen cevap

Burcu S.

@bs

Neokur Destek bölümü için yardımcı arkadaşlar aranmaktadır
Kullanıcı problemleri, eksik bildirimler gibi konularda Destek bölümünde bize yardımcı olacak arkadaşlar aranmaktadır.

Görevleri:
- Eksik kitap, film ve dizi bildirimleri ile ilgilenip üyelere aynı gün içinde geri dönüş yapmak
- Sitenin kullanımına ilişkin soruları yanıtlayarak üyelere yol göstermek
- Teknik hata bildirimlerini ya da kendisinin yetkisi dahilinde olmayan konularla ilgili bildirimleri yönetime iletmek
- Gelen önerileri yapılabilirliğine göre süzgeçten geçirerek ya da sitenin yapısına uygun bir hale getirerek yönetime sunmak
- Sitenin genel durumunu takip ederek hataları ve eksikleri tespit etmek

Aranan özellikler:
- İletişimi güçlü olan, üyelerle iyi geçinebilen, tartışmalar çıktığında tarafsız kalabilen
- Neokur’a her gün vakit ayırabilen
- Sitenin bölümlerini ve nasıl kullanıldığını iyi bilen
- Dilbilgisi kurallarına uyan (Noktalama işaretlerinin kullanımı, bağlaçların yazımı, vb. konulara hakim)
- Mümkünse sosyal medyada aktif olan
- Takım çalışması için kuracağımız Whatsapp grubuna katılmayı kabul eden

4 gönüllü arkadaş arıyoruz.

Başvurularınız için burcu@neokur.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

E-mailde yazmanızı beklediklerimiz: Sitedeki kullanıcı adınız, yaşınız, mesleğiniz, gün içinde vaktinizin ne kadarını Neokur’da geçirdiğiniz, kitap, film, dizi üçlüsünden hangisi ile daha ilgili olduğunuz, sitenin hangi bölümlerini daha çok kullandığınız, herhangi bir resim editörü kullanmayı bilip bilmediğiniz (paint, photoshop, vb.), özel bir durumunuzun, şartınızın ya da beklentinizin olup olmadığı.

Başvurularınızı bekliyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.
14 beğeni · 46 yorum · Duyuru ·
Misafir
Aradığınız vasıflardan hiçbiri bende yok. Siz bana dönersiniz. Teşekkür ederim.
11.04.17 beğen 26 cevap
ZaFeR (@suveyda387)
E POSTA GÖNDERDİM.. ULAŞMIŞTIR UMARIM..
11.04.17 beğen 1 cevap
Gülcan (@gulcann)
1 ve 4 çekinceli maddelerim. 1 ve 4 dışında hepsine uygun sayılırım. Şimdi birinci madde de üyelerle iyi geçinen diyor. Sevgili @neokur ve @bs üyelerinizle elimden geldiğince iyi geçinmeye çalışıyorum. Ancak şu var ki bazı üyeler trollük yapıp insanı sinir edebiliyor. Bazılarının aptallığını ise bir noktaya kadar folklor olarak seyrediyorum. İlber hocanın da dediği gibi bir noktadan sonra tahammül edemiyor ve hakaret ediyorum. Bu benim huysuz, anlaşamayan bir tip olduğumu göstermez di mi? Bence di. Gelelim dil bilgisi kuralları kısmına. De da ları genelde yanlış yazıyorum ama soru çözerken yanlış çözmüyorum. Nasıl yazılması gerektiğini biliyorum ama burada herhangi birine laf anlatırken/yetiştirirken ya da paylaşım yaparken ya da telefondan paylaşım yaparken açık konuşayım de da bitişik mi ayrık mı diye düşünmüyorum. Daha da açık konuşayım insanı taşlamasalar sosyal medya hesaplarımı kullanırken noktalama işaretlerine de dikkat etmem. Çünkü kontörü bitmesin diye "selam" yerine "slm" yazılan bir dönemde yetiştim. :D Çekince koyduğum maddeler için bu açıklamalarım yeterliyse mail yazayım.Yoksa ben halk olarak yaşantımdan memnunum.
11.04.17 beğen 8 cevap

Burcu S.

@bs

Neokur editörlerinin hazırladığı sayfalar
Neokur editörlerinin hazırladığı sayfalar
Uzun zamandır boş duran yazar ve oyuncu sayfalarımız değerli editörlerimiz sayesinde giderek doluyor. Öyle güzel sayfalar hazırlandı ki benzerleri hiçbir yerde yok.

Tamamlanmış olan sayfaların bir kısmını sizlerle paylaşacağım. Bunu zaman zaman yapmayı düşünüyorum. Burada adı geçmeyen arkadaşlar bir sonraki paylaşımımda yer alacak.

Quentin Tarantino - Sayfa Editörü: @mtrv
William Shakespeare - Sayfa Editörü: @muharrir34
Cemil Meriç - Sayfa Editörü: @hb
Füruğ Ferruhzad - Sayfa Editörü: @rosso-rubino
Turgut Uyar - Sayfa Editörü: @bedrozan
İlber Ortaylı - Sayfa Editörü: @hakani
İsmet Özel - Sayfa Editörü: @ozan-urallar
Cahit Sıtkı Tarancı - Sayfa Editörü: @buderinbirtutku
Elif Şafak - Sayfa Editörü: @glbn
Tess Gerritsen - Sayfa Editörü: @busranur-koc

Hazırladığınız sayfalar hem görsellik hem de içerik açısından çok zengin. Verdiğiniz emek için tekrar teşekkür ediyorum hepinize.


Neokur'a boş sayfalar yakışmıyor. Siz de aramıza katılın, Neokur'u hep beraber güzelleştirelim. Detaylar için: Neokur editörlerini arıyor!
41 beğeni · 62 yorum · Duyuru ·
Misafir
Burcu bu şekilde reklam yapmak çok güzel. Halil İnalcık'ı gönderemedim şimdiye kadar. Sebebi salı günü okulda yapacağım bir sunuma hazırlanıyor olmam. Muhtemelen kalan üç gün içinde de gönderemeyeceğim. Sonrasında zaten iki haftalık bir sınav maratonum olacak. Eğer alınmazsa sınavlarımdan sonra Halil İnalcık, Aşık Veysel ve Atatürk için editörlük almayı düşünüyorum. Şöyle asayım da herkes görsün.
25.03.17 beğen 6 cevap
Şölen (@byck)
Elbette yazarlar sanatçılar hakkında bilgilerin derlenip toplanması güzel olur ama bu öyle herkesin yapabileceği bir şey midir ki ? Sayfaları hazırlayan arkadaşların ellerine sağlık, eminim zaman harcayıp o sayfaları hazırladılar ama kopyala yapıştır bile daha dogru bilgi olur. Çünkü yazarlar, düşünürler, sanatçılar vs hakkında yorum katılacak işin içine. Kitap incemesi yapmanın bile ne derece önemli bir konu olduğunu düşünüp önemine binaen yorum bile yapamazken, şimdi bu editor sayfasıyla hepinizin cesaretine hayran kaldım. Bu arada , bunun kullanıcılara yaptırılması ne derece doğrudur ? Neokur bir edebiyat ve kitap ağırlıklı bir siteyse, neden bu önemli işi kendi yapmıyor ? Meselâ Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bir sayfanın editörlüğünü hangi kriterlere göre vereceksiniz? Kim belirleyecek bunu ? Öyle ordan aldım kaynağım şu deyip, Kelimelerin yerlerini değiştirerek ben yorumladım diyen yada diye düşünüp yorumlamaya kalkan kullanıcıların yorumları ne derece doğru olur ? Vallahi sayfa yönetimi olarak ve editor sayfası hazırlayan tüm herkesi cesaretlerinden ötürü tebrik ederim.
26.03.17 beğen 2 cevap
bir_avuç_duaym (@biravucduaym)
Ben Peygamberimiz Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi vesellemi yazmak ve O'nun hakkında yazılan naatları, yazıları paylaşmak istiyorum.Yalnız başka kaynaklardan da alıntı yapacağım, kaynak belirtirim tabii. Uygun mudur??
26.03.17 beğen cevap

Burcu S.

@bs

Neokur editörlerini arıyor!
Editörlük nedir?
Neokur sayfa editörlüğü, şimdilik sadece yazar, oyuncu, yönetmen gibi ünlü sayfalarımızda geçerli olan yeni bir sistemdir. Editörler, sahiplendikleri sayfaların içeriğini oluşturan ve düzenleyen kişilerdir.

Kimler editör olabilir?
Editörlük başvurusu sırasında çıkan "Editörün yapması gerekenler" bölümünü okuyup kabul eden tüm gönüllü üyelerimiz editör olabilirler.

Nasıl editör olunur?
Yazar, oyuncu, yönetmen, vb kişilerin sayfalarına girdiğinizde "editör ol" diye bir buton göreceksiniz. O butona tıklayarak o sayfa için editörlük başvurusu yapabilirsiniz.

"Editör ol" butonunu göremiyorsanız, sizden önce bir başkası o sayfa için başvuru yapmış demektir.

Başvurunuzu tamamlamadan önce açılan penceredeki maddeleri okumayı unutmayın. Editörlük için en önemli şartımız içeriğin sizin tarafınızdan yazılmış olması, yani herhangi bir yerden kopyalanmamış olması.

Her ünlü sayfasının sadece 1 editörü olabiliyor. O nedenle sevdiğiniz kişilerin sayfaları kapılmadan acele edin derim. =)

Birden fazla sayfanın editörü olabilirsiniz. Yakında üye profillerine yeni bir bölüm ekleyerek bu sayfaları göstermeye başlayacağız.

Örnek olması için şu paylaşımda adı geçen ünlü sayfalarına göz atabilirsiniz: Neokur editörlerinin hazırladığı sayfalar

İçeriğin nasıl oluşturulacağı konusunda size elimden geldiğince yardımcı olacağım. Aklınıza takılan her şeyi bana sorabilirsiniz. Başvurularınızı bekliyorum.

Sevgi ve saygılarımla...
23 beğeni · 10 yorum · Duyuru ·
Nil☕ (@nill)
Aklıma bir şey takıldı @bs :)
25.03.17 beğen 1 cevap
Gülcan (@gulcann)
Vaow yeni eklenenleri görmemiştim. Hepsi çok güzel olmuş. :)
25.03.17 beğen 1 cevap
Şükrü Erbaş için ekler misiniz beni :)
26.03.17 beğen cevap