ara

Duyuru

Yönetim duyuruları odasıdır. Sadece yönetim paylaşım yapabilir.

Burcu S.

@bs

Merhaba arkadaşlar,

Profillere “Fotoğraflar” bölümü eklendi.

• Yeni albümler oluşturabilirsiniz.
• Oluşturacağınız albümler ilk anda sadece sizin takip ettiğiniz kullanıcılara görünür. Daha sonra ayarlar bölümünden gizlilik ayarlarını değiştirebilirsiniz.
• Profil ve kapak fotoğrafları ise tüm üyelere açıktır. O nedenle görünmesini istemediğiniz fotoğraflarınızı kaldırabilirsiniz.
• Fotoğraflarınız sadece üyelere görünmektedir. Üye olmayan ziyaretçiler fotoğraflarınıza ulaşamaz.
• Fotoğraflarda şimdilik sadece beğenme seçeneği bulunmaktadır. Fotoğraflarınıza gelen beğeniler toplam beğeni sayınıza eklenmektedir.

Sevgiler...
13 beğeni · 11 yorum · Duyuru ·
Burcu S. (@bs)
Fotoğraflar bölümünü biraz sonra açacağız. Önceden yüklemiş olduğunuz fotoğraflarınızı kontrol ederek görünmesini istemediklerinizi kaldırabilirsiniz. - 09.05.17
Ömer Faruk (@omfkskn)
Ben sizden şikayetçiyim hanfendi.Siteniz de terörist propagandası şerefsizler var.Sitede bir denetim yapan akıllı editör veya otomatik algılayan site robotları yok mu? - 09.05.17
ayse gülce (@aysegulce)
Teşekkürler @bs 💕 - 09.05.17

Burcu S.

@bs

Ponçiklerle başımız belada
Merhaba arkadaşlar,

Son günlerde bazı paylaşımlardan rahatsız olduğunuzun farkındayız. Bu paylaşımlar art niyetli olarak ya da sitenin kullanımını çözememiş kişiler tarafından kötü niyet taşımadan yapılmış paylaşımlar olabilir. Bu paylaşımları yapanların çoğunlukla yeni hesap açmış üyeler olduklarını görüyoruz. Önümüzdeki hafta paylaşım yapabilmek için e-mail onayını zorunlu hale getireceğiz. Bu sayede bir nebze de olsa bu tür paylaşımların önüne geçmiş olacağız. İlerleyen zamanlarda ise telefon onayı sistemimiz aktif olacak.
33 beğeni · 50 yorum · Duyuru ·
Leandros (@leandros)
Rahatı yerinde olan kedi asla fare avlayamaz... - 22.04.17
Misafir
Dokunmayın çocuklara gariptir 😜😜 - 22.04.17
AFD (@afd)
Eşek bilmediği otu yiyince başı ağrırmış. - 22.04.17

Burcu S.

@bs

Güzel bir haberim var arkadaşlar. Son güncellememizden sonra artık site genelinde emoji kullanmak mümkün.

Herkese bol emojili rengarenk günler... 😃😊🍄🍀🎈🌞🌴
EK 1
Google Chrome kullananlara Google Chrome Emoji Eklentisi'ni indirmelerini tavsiye ederim. Birkaç saniyelik bir işlem. Böylece Neokur'a bilgisayarlarınızdan girdiğiniz zaman da emojileri kullanabilirsiniz ve standart emojilerin birebir aynılarını görüntüleyebilirsiniz.

Google Chrome Emoji Eklentisi: https://chrome.google.com...cefncmfgjbkojmh 13.04.17
45 beğeni · 79 yorum · Duyuru ·
kübra (@kubra94)
😊😸💩 yupiii - 13.04.17
Misafir
🐘 - 13.04.17
Misafir
Oluyor - 13.04.17

Burcu S.

@bs

Merhaba arkadaşlar,

Sistemde birtakım altyapısal iyileştirmeler yaptık. İşlemler planladığımızdan daha uzun sürdüğü için sizi çok beklettik. Bu nedenle hepinizden özür diliyoruz. Hatalarla karşılaşırsanız lütfen bize haber veriniz.

Sevgiler...
19 beğeni · 16 yorum · Duyuru ·
otomatik yorum silme sistemi yapmıslar - 13.04.17
WHOAMI (@suveyda387)
Yonetici alinacakti sonuclandi mi ? - 13.04.17
MettÇk (@mettck)
Elimdeki bazı kitapların sitenin veri bankasında kayıtlı olmadığını görüyorum. Aramalarda çıkmıyor. - 14.04.17

Burcu S.

@bs

Kullanıcı problemleri, eksik bildirimler gibi konularda Destek bölümünde bize yardımcı olacak arkadaşlar aranmaktadır.

Görevleri:
- Eksik kitap, film ve dizi bildirimleri ile ilgilenip üyelere aynı gün içinde geri dönüş yapmak
- Sitenin kullanımına ilişkin soruları yanıtlayarak üyelere yol göstermek
- Teknik hata bildirimlerini ya da kendisinin yetkisi dahilinde olmayan konularla ilgili bildirimleri yönetime iletmek
- Gelen önerileri yapılabilirliğine göre süzgeçten geçirerek ya da sitenin yapısına uygun bir hale getirerek yönetime sunmak
- Sitenin genel durumunu takip ederek hataları ve eksikleri tespit etmek

Aranan özellikler:
- İletişimi güçlü olan, üyelerle iyi geçinebilen, tartışmalar çıktığında tarafsız kalabilen
- Neokur’a her gün vakit ayırabilen
- Sitenin bölümlerini ve nasıl kullanıldığını iyi bilen
- Dilbilgisi kurallarına uyan (Noktalama işaretlerinin kullanımı, bağlaçların yazımı, vb. konulara hakim)
- Mümkünse sosyal medyada aktif olan
- Takım çalışması için kuracağımız Whatsapp grubuna katılmayı kabul eden

4 gönüllü arkadaş arıyoruz.

Başvurularınız için burcu@neokur.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

E-mailde yazmanızı beklediklerimiz: Sitedeki kullanıcı adınız, yaşınız, mesleğiniz, gün içinde vaktinizin ne kadarını Neokur’da geçirdiğiniz, kitap, film, dizi üçlüsünden hangisi ile daha ilgili olduğunuz, sitenin hangi bölümlerini daha çok kullandığınız, herhangi bir resim editörü kullanmayı bilip bilmediğiniz (paint, photoshop, vb.), özel bir durumunuzun, şartınızın ya da beklentinizin olup olmadığı.

Başvurularınızı bekliyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.
14 beğeni · 46 yorum · Duyuru ·
Aradığınız vasıflardan hiçbiri bende yok. Siz bana dönersiniz. Teşekkür ederim. - 11.04.17
WHOAMI (@suveyda387)
E POSTA GÖNDERDİM.. ULAŞMIŞTIR UMARIM.. - 11.04.17
Gülcan (@gulcann)
1 ve 4 çekinceli maddelerim. 1 ve 4 dışında hepsine uygun sayılırım. Şimdi birinci madde de üyelerle iyi geçinen diyor. Sevgili @neokur ve @bs üyelerinizle elimden geldiğince iyi geçinmeye çalışıyorum. Ancak şu var ki bazı üyeler trollük yapıp insanı sinir edebiliyor. Bazılarının aptallığını ise bir noktaya kadar folklor olarak seyrediyorum. İlber hocanın da dediği gibi bir noktadan sonra tahammül edemiyor ve hakaret ediyorum. Bu benim huysuz, anlaşamayan bir tip olduğumu göstermez di mi? Bence di. Gelelim dil bilgisi kuralları kısmına. De da ları genelde yanlış yazıyorum ama soru çözerken yanlış çözmüyorum. Nasıl yazılması gerektiğini biliyorum ama burada herhangi birine laf anlatırken/yetiştirirken ya da paylaşım yaparken ya da telefondan paylaşım yaparken açık konuşayım de da bitişik mi ayrık mı diye düşünmüyorum. Daha da açık konuşayım insanı taşlamasalar sosyal medya hesaplarımı kullanırken noktalama işaretlerine de dikkat etmem. Çünkü kontörü bitmesin diye "selam" yerine "slm" yazılan bir dönemde yetiştim. :D Çekince koyduğum maddeler için bu açıklamalarım yeterliyse mail yazayım.Yoksa ben halk olarak yaşantımdan memnunum. - 11.04.17

Burcu S.

@bs

Neokur editörlerinin hazırladığı sayfalar
Uzun zamandır boş duran yazar ve oyuncu sayfalarımız değerli editörlerimiz sayesinde giderek doluyor. Öyle güzel sayfalar hazırlandı ki benzerleri hiçbir yerde yok.

Tamamlanmış olan sayfaların bir kısmını sizlerle paylaşacağım. Bunu zaman zaman yapmayı düşünüyorum. Burada adı geçmeyen arkadaşlar bir sonraki paylaşımımda yer alacak.

Quentin Tarantino - Sayfa Editörü: @mtrv
William Shakespeare - Sayfa Editörü: @muharrir34
Cemil Meriç - Sayfa Editörü: @hb
Füruğ Ferruhzad - Sayfa Editörü: @rosso-rubino
Turgut Uyar - Sayfa Editörü: @bedrozan
İlber Ortaylı - Sayfa Editörü: @hakani
İsmet Özel - Sayfa Editörü: @ozan-urallar
Cahit Sıtkı Tarancı - Sayfa Editörü: @buderinbirtutku
Elif Şafak - Sayfa Editörü: @glbn
Tess Gerritsen - Sayfa Editörü: @busranur-koc

Hazırladığınız sayfalar hem görsellik hem de içerik açısından çok zengin. Verdiğiniz emek için tekrar teşekkür ediyorum hepinize.


Neokur'a boş sayfalar yakışmıyor. Siz de aramıza katılın, Neokur'u hep beraber güzelleştirelim. Detaylar için: Neokur editörlerini arıyor!
41 beğeni · 62 yorum · Duyuru ·
Misafir
Burcu bu şekilde reklam yapmak çok güzel. Halil İnalcık'ı gönderemedim şimdiye kadar. Sebebi salı günü okulda yapacağım bir sunuma hazırlanıyor olmam. Muhtemelen kalan üç gün içinde de gönderemeyeceğim. Sonrasında zaten iki haftalık bir sınav maratonum olacak. Eğer alınmazsa sınavlarımdan sonra Halil İnalcık, Aşık Veysel ve Atatürk için editörlük almayı düşünüyorum. Şöyle asayım da herkes görsün. - 25.03.17
Koray Cem (@koraycem)
Gazi Atatürk'ü umarım resmi tarih üzerinden anlatacak biri olmaz. Özellikle 1919 ve 1923 senelerindeki durumu açıklıkla yazabilecek bir yiğit yürekli devralsın lütfen!.. - 25.03.17
Şölen (@solen-b)
Elbette yazarlar sanatçılar hakkında bilgilerin derlenip toplanması güzel olur ama bu öyle herkesin yapabileceği bir şey midir ki ? Sayfaları hazırlayan arkadaşların ellerine sağlık, eminim zaman harcayıp o sayfaları hazırladılar ama kopyala yapıştır bile daha dogru bilgi olur. Çünkü yazarlar, düşünürler, sanatçılar vs hakkında yorum katılacak işin içine. Kitap incemesi yapmanın bile ne derece önemli bir konu olduğunu düşünüp önemine binaen yorum bile yapamazken, şimdi bu editor sayfasıyla hepinizin cesaretine hayran kaldım. Bu arada , bunun kullanıcılara yaptırılması ne derece doğrudur ? Neokur bir edebiyat ve kitap ağırlıklı bir siteyse, neden bu önemli işi kendi yapmıyor ? Meselâ Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bir sayfanın editörlüğünü hangi kriterlere göre vereceksiniz? Kim belirleyecek bunu ? Öyle ordan aldım kaynağım şu deyip, Kelimelerin yerlerini değiştirerek ben yorumladım diyen yada diye düşünüp yorumlamaya kalkan kullanıcıların yorumları ne derece doğru olur ? Vallahi sayfa yönetimi olarak ve editor sayfası hazırlayan tüm herkesi cesaretlerinden ötürü tebrik ederim. - 26.03.17

Burcu S.

@bs

Neokur editörlerini arıyor!
Editörlük nedir?
Neokur sayfa editörlüğü, şimdilik sadece yazar, oyuncu, yönetmen gibi ünlü sayfalarımızda geçerli olan yeni bir sistemdir. Editörler, sahiplendikleri sayfaların içeriğini oluşturan ve düzenleyen kişilerdir.

Kimler editör olabilir?
Editörlük başvurusu sırasında çıkan "Editörün yapması gerekenler" bölümünü okuyup kabul eden tüm gönüllü üyelerimiz editör olabilirler.

Nasıl editör olunur?
Yazar, oyuncu, yönetmen, vb kişilerin sayfalarına girdiğinizde "editör ol" diye bir buton göreceksiniz. O butona tıklayarak o sayfa için editörlük başvurusu yapabilirsiniz.

"Editör ol" butonunu göremiyorsanız, sizden önce bir başkası o sayfa için başvuru yapmış demektir.

Başvurunuzu tamamlamadan önce açılan penceredeki maddeleri okumayı unutmayın. Editörlük için en önemli şartımız içeriğin sizin tarafınızdan yazılmış olması, yani herhangi bir yerden kopyalanmamış olması.

Her ünlü sayfasının sadece 1 editörü olabiliyor. O nedenle sevdiğiniz kişilerin sayfaları kapılmadan acele edin derim. =)

Birden fazla sayfanın editörü olabilirsiniz. Yakında üye profillerine yeni bir bölüm ekleyerek bu sayfaları göstermeye başlayacağız.

Örnek olması için şu paylaşımda adı geçen ünlü sayfalarına göz atabilirsiniz: Neokur editörlerinin hazırladığı sayfalar

İçeriğin nasıl oluşturulacağı konusunda size elimden geldiğince yardımcı olacağım. Aklınıza takılan her şeyi bana sorabilirsiniz. Başvurularınızı bekliyorum.

Sevgi ve saygılarımla...
20 beğeni · 7 yorum · Duyuru ·
Nil 🌵 (@nill)
Aklıma bir şey takıldı @bs :) - 25.03.17
Gülcan (@gulcann)
Vaow yeni eklenenleri görmemiştim. Hepsi çok güzel olmuş. :) - 25.03.17
Şükrü Erbaş için ekler misiniz beni :) - 26.03.17

Burcu S.

@bs

Güzelleşiyoruz! =)
Merhaba arkadaşlar,

Neokur’da son günlerde yaptığımız bazı yeniliklerden bahsedeceğim.

• Arena paylaşımlarına "engelle" seçeneği ekledik. Artık rahatsız olduğunuz ve bir daha görmek istemediğiniz paylaşımları engelleyebilirsiniz.

• Arena paylaşımlarına, incelemelere, alıntılara ve repliklere "kaydetme" seçeneği ekledik. Bu sayede beğendiğiniz, daha sonra okuyacağınız ya da arşivlemek istediğiniz paylaşımları kaydedebilirsiniz. Keydettiğiniz paylaşımları sadece kendiniz görebilirsiniz ve paylaşım sahibine herhangi bir bilgilendirme yapılmaz.

Kaydettiğiniz paylaşımları üst menüdeki raflar ikonuna tıkladığınızda açılan sayfada ayrı bir sekme olarak görebilirsiniz.

• Raflarda kullanımı kolaylaştırıcı tasarımsal yenilikler yapıyoruz. Henüz tamamlanmadı, çalışmalarımız devam ediyor.

• Ünlü sayfalarına "puan verme" bölümü ekledik. Artık yazar, çevirmen, oyuncu, yönetmen, vb tanınmış kişilere de 10 üzerinden puan verebilirsiniz.

• Ünlü sayfaları için "editörlük" seçeneği ekledik. Yazar, oyuncu, yönetmen, vb kişilerin sayfalarına girdiğinizde "editör ol" diye bir buton göreceksiniz. Detaylı açıklamalar orada mevcut.

Her ünlü sayfasının sadece 1 editörü olabiliyor. O nedenle sevdiğiniz kişilerin sayfaları kapılmadan acele edin derim. =)

Birden fazla sayfanın editörü olabilirsiniz. Yakında kendi profillerimize editörlüğünü yaptığımız sayfalar için bir bölüm eklenecek ve orada gösterilecek.

Editörlüğün tek şartı kopyala-yapıştır içerik eklenmemesi. Hayat hikayelerini araştırırken farklı kaynaklardan faydalanabiliriz ama araştırmamız bitince kendi cümlelerimizle yazmak zorundayız.

Örnek sayfalar: Sean Bean, Halil Cibran, Sigmund Freud, Richard Brautigan, Jamie Dornan

Verdiğiniz emek ve hazırladığınız içerikler çok değerli. Editör olarak siteye katkı sağlamak isteyen herkese çok teşekkür ediyoruz ve başvurularınızı bekliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla...
42 beğeni · 19 yorum · Duyuru ·
Nil 🌵 (@nill)
Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum kendi adıma. Özellikle kaydetme seçeneğini çok istiyordum. Iyi oldu bu. Güzel yazıları ve incelemeleri kaybetmeyeceğim artık. Ama yönetimden bir isteğim daha var benim. Çoğu zaman gece geç saatlere kadar sitede oluyoruz ve haliyle acıkıyoruz. Yönetimden acıkan üyelerine pizza ısmarlamasını da istiyoruz. Biliyorum yönetim üyelerini çok seviyor. O yüzden yaparlar bence :)) Hadi be Neokur hadi be :)) bir kaç pizzadan ne olur ki? :P - 18.03.17
Fırat Y. (@fy)
Bir de mobil uygulama olayına girseniz ne güzel olacak :) - 18.03.17
Gülcan (@gulcann)
Teşekkürler bilgikendirme için yöneticiler. Sıgmund freud'u ben yazdım ayıptır söylemesi ^_^ ...ben de kayıt kısmını kullanmaya başladım. Bu paylaşım sonra işime yarar dediğim ne varsa kaydediyorum. Hatta yakında sadece kayıt sayfamı açıp oraya bakıcam. Çok hoş oldu. :) - 18.03.17

Moderatör

@neokur

Merhaba arkadaşlar,

Özel mesajların ekran görüntülerinin Arena'da paylaşılması sitenin gündemini gereksiz yere işgal etmektedir. Bundan sonra bu tarz paylaşımlara izin verilmeyecektir. Mesajlarından rahatsızlık duyduğunuz kişileri engelleyebilir veya destek bölümünden bize bildirebilirsiniz. Lütfen Arena'da açık şekilde özel konuşmaları paylaşmayınız.

İyi günler dileriz.
26 beğeni · 23 yorum · Duyuru ·
Çok iyi yapmışsınız teşekkürler. Gereksiz paylaşımlar olmamalı bence de - 17.02.17
Can (@canae)
Bu arada belirtmek istiyorum ki ben destek bölümüne 08.02.2017 tarihinde bana mesaj atan-daha doğrusu küfreden- birinin ekran resmini attım. Ama halen cevap alamadım. - 17.02.17
FanatikCimBomlu (@azalea-kyc)
sitenin yararı olan bir ufak cümleyi paylaşmak isdemişdim simdi onu kaldırmam mı gerekiyor ?? - 17.02.17

Moderatör

@neokur

Merhaba arkadaşlar,

Eklediğiniz inceleme ve alıntıların en az Arena paylaşımları kadar değerli olduğunu düşündüğümüz için KFD bölümünü daha kullanışlı bir hale getirmeye çalıştık. Yeni KFD bölümünde, inceleme veya alıntı/replik eklenen kitap, film ve diziler listede en üste çıkıyor.

Yeni KFD bölümünün avantajları:

- Eskiden eklenen tüm inceleme, alıntı ve replikler karışık bir halde verilirken şimdi daha derli toplu olarak sunuyoruz.

- Önceki KFD bölümünün ilk sayfasına bakıldığında son işlem yapılmış olan sadece 2-3 tane kitap, film ve dizi görebiliyorduk. Şimdiki listeleme sistemi sayesinde ise daha fazla kitap, film ve diziye - dolayısıyla daha fazla inceleme, alıntı ve repliğe- ulaşmış olacağız.

- Eski KFD sisteminde sayfa akıp gittiğinde birçok inceleme, alıntı ve repliği kaçırıyorken şimdi daha kolay takip edebileceğiz.

- Sitede hangi kitap, film ve dizilerin revaçta olduğunu kolaylıkla görebileceğiz.

- Eklenen inceleme ve alıntılar eski sistemde bir süre sonra ulaşılması zor bir duruma düşüyorken yeni sistemde son işlem gören kitap, film ve dizilerden birine tıklandığına eklenen tüm inceleme, alıntı ve replikler yeniden eskiye doğru sıralanıyor. Böylelikle önceden eklenmiş olan ve kaçırdığımız inceleme ve alıntıları görme fırsatı yakalamış olacağız.

Kitap, film ve diziler hakkındaki düşüncelerinize çok değer veriyoruz. Okuyan ve izleyen kültürlü bir üye kitlemiz olduğunu biliyoruz. Görüşler ya da altı çizilen önemli şeyler diğer insanlarla paylaşıldığında anlam kazanır, aksi takdirde değeri yoktur. Yazacağınız her incelemenin, sizi Neokur üyelerinin gözünde daha değerli kılacağını unutmayın. Lütfen kitap, film ve diziler hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Sevgi ve saygılarımızla...
34 beğeni · 21 yorum · Duyuru ·
Gülcan (@gulcann)
Kfd benim mekanımdı. Derli toplu olması iyi hoşta. Düzen beni bozdu. Neyse söyleyeceğim bu değil. Şimdi ben kfd olmadığı için var ama yani eskisi gibi alıntı, inceleme, replikler karışık halde olmadığı için. Hepsi için gezincem gün içinde incelemeler odasına, alıntı odasına, replik odasına gircem ki görebiliyim. Ben girerim sorun değil de şu sitede kaç kişi bu odalarda vakit geçiriyordu önceden? Kimseee... İşte kfd bunu sağlıyordu. Arenada dolaşırken yanlışlıkla kfd ye tıklayıp, bakıp o sırada denk geldiği bi incelemeyi, alıntıyı beğene biliyorlardı. Şimdi kimse bugün neler var alıntılarda diyip bakmaz. :( - 15.02.17
Kumral Ada (@kumralada)
beğendim güzel olmuş, incelemelerden film arıyordum bende, şimdi film yorumları mavi oldu, birde film az izleniyor sanırım, yada inceleme eklenmiyor :) - 15.02.17
Hudayinabit (@hudayinabit)
Bi değişiklik olduğunu sezmiştim -_- Çok güzel olmuş bence. Elinize sağlık :) - 15.02.17