ara

Geziyorum

Gezdiğin yerlerde çektiğin fotoğraflar.Tanıtıcı açıklama eklemeyi unutma.

esracan

@esracan

“Şimdi bir yerlerde düş kuruyordur biri. Bildiği bütün güzel şeyleri bir bir yerleştiriyordur düşlerine: Günlük güneşlik günleri, ezberindeki şiirleri, en çok sevdiği kelimeleri, incecik kelebekleri, annesini... Kurdukça yıkılıyordur başka bir yerde başka birinin düşleri. Kuruldukça yıkılan kimi düşler gibi...”

Penceremdeki manzara değişsin istediğim günden beri, ardına takılıp yollara düştüğüm umutlarım.. ama değer, ama değmez.
Giderken ve dönerken aynı insan olmuyor kimse. Arayıp bulamadığım insanlar, istemesem de dibimde biten insanlar hep bir tezatlık gösteriyor.

Neyse..

Dönerken o kadar eğlenceli bir yolculuk geçirdim ki. Otobüs hostu sayesinde yanımda oturan bayan ile çok tatlı bir yol arkadaşlığımız oldu. Hostun bitmek bilmeyen bizimle iletişim kurma ısrarına rağmen elinden kitabı düşürmeden okumayı başardı. =) yolculuğumuzun anısına, bana uğur getirdiğine inandığım ‘Yıldızlı Atlas’ kitabımı kendisine hediye ettim.
Çünkü kötü hatırlamak istemediğim bir dönüşü, bu tebessümle taçlandırmak istedim. İnsanlarda bıraktığınız gülümsemeler bir gün karşınıza bir şekilde çıkar.. 🙏🏼
EK 1
“Şimdi bir yerlerde düş kuruyordur biri. Bildiği bütün güzel şeyleri bir bir yerleştiriyordur düşlerine: Günlük güneşlik günleri, ezberindeki şiirleri, en çok sevdiği kelimeleri, incecik kelebekleri, annesini... Kurdukça yıkılıyordur başka bir yerde başka birinin düşleri. Kuruldukça yıkılan kimi düşler gibi...” 22.09.18
Yıldızlı Atlas
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
22 beğeni · 10 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Fena!
22.09.18 beğen cevap
Feyzanur (@vareste)
Gülümsetti. :)
23.09.18 beğen 1 cevap
bir_avuç_duaym (@biravucduaym)
Okunacaklar listesine ekliyorum hemen:)
23.09.18 beğen 1 cevap

Cansu

@cansuyigit

Amasya Kalesi, Amasya İl merkezinin kuzeyini kaplayan Harşena Dağı üzerindedir. Harşena Kalesi adıyla da bilinir. Amasya Kalesi’nin üzerinde inşa edildiği kaya denizden 700 metre Yeşilırmak’tan ise 300 metre yüksekte bulunmaktadır. Bazı tarihçilere göre kaleyi Pontus Kralı Mithridates yaptırmıştır. Bazılarına göre ise Kumandan Karsan veya Harsana yaptırdığı için kale Harşana / Harşena ismini almıştır. Amasya Kalesi, tarihi mücadeleler içinde birçok kez el değiştirmiş ve bunların çoğunda tahrip olmuştur. Persler, Romalılar, Pontus ve Bizanslıların egemenlikleri döneminde birçok saldırıya uğrayan Kale her seferinde yeniden inşa edilmiştir. Kale 1075’te Türklerin Amasya’yı fethetmesinden sonra önemli bir onarım yapılmıştır.
Amasya Kalesi
mekana puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum

M.K

@mervekoras

Trabzon Kalesi
Trabzon Kalesi
Trabzon Kalesi
Trabzon’un merkezinde bulunan Trabzon Kalesi tarihiyle olduğu kadar yapısıyla da yoğun ilgi görmektedir. Trabzon Kalesi aynı zamanda günümüze kadar sağlam bir şekilde gelmeyi başarmış tarihi kalıntılar arasında bulunmaktadır.

Tertemiz havasıyla, doğal güzellikleriyle tarihi yapılarıyla mutlaka gezilmesi gereken şehirlerden biri olan Trabzon’un en çok ziyaret gören noktalarından biridir Trabzon Kalesi. Deniz kenarından şehrin arkalarında bulunan tepelere kadar varlığını sürdüren kale, üç bölümden meydana gelir; Yukarı Hisar, Orta Hisar, Aşağı Hisar… İç kaleyi koruyan Yukarı Hisar bu noktanın aynı zamanda akropolü durumdadır. Sur duvarlarının arasında bulunan bazı kitabeler şu anda Trabzon Müzesi’nde bulunmaktadır. Orta Hisar ise; İmparator Aleksios tarafından 1297-1330 yılları arasında yaptırılmıştır ve iç kalenin devamı niteliğindedir. Birçok hamam ve cami bulunmaktadır. Aşağı Hisar bölümünde ise; İskender Paşa Çeşmeleri, St. Andrea Kilisesi, Pazarkapı Camii, Tophane Hamamı gibi eserler vardır.

Karadeniz’i en güzel şekilde anlatan Trabzon gezinizde mutlaka Trabzon Kalesi’ni ziyaret etmelisiniz. Ardından; Peristera Manastırı’nı, Sümela Manastırı’nı ve Trabzon Ayasofya Müzesi’ni gezi listenize ekleyebilirsiniz.
7 beğeni · 0 yorum

Ozzy Yigit

@ozzyyigit

Kriksvika - Oppland
Kriksvika - Oppland
Bu sabaha böyle uyandım. Hava soğumaya başladı, 1 dereceydi. Sanırım bir ya da iki daha çadır gezisine giderim. Yanımda Suç ve Ceza vardı, biraz onu okudum. Yer hakkında bilgi verirsek; Lillehammer şehrinden yarım saat dağ yolunda Nordseter istikametine sürüyorsunuz. Arac park edebileceğiniz alanlar var. Park ettikten sonra ise, gerisi keyfinize göre çadır kuracak yer bulmak, Artık kuru zemin bulmak da zorlaştı mevsim nedeniyle. Yolu düşenlere tavsiye ederim.
38 beğeni · 7 yorum
Orhan Şahin (@orhansahin)
- Mark Twain’in Adem ile Havva’nın Günlükleri kitabını okurken şu manzaraya denk geldim ve kafamda Twain’in makara anlatımı resmen kahkaha atmama sebep olan bir hal aldı 😂😂 Sağol abi :)
16.09.18 beğen 1 cevap
Emre ÖZTÜRK (@emreozturk)
Güzel bir hobiniz var 👍 hep hayalimdir fakat işten güçten gözümüzü açamıyoruz ki.. 😔 iyi eğlenceler 😉
16.09.18 beğen 1 cevap
Mehmet Can Katuka (@mehmetcankatuka)
Böyle bir manzarayla uyanmak insanı 5 yaş gençleştirir
16.09.18 beğen cevap

Camdan Kadın

@bersucolak

Riva - Beykoz/ Istanbul
19 beğeni · 5 yorum
Orhan Şahin (@orhansahin)
- Cam’ın gölgesi olur mu ?
15.09.18 beğen 1 cevap
tutimucizeguyem (@elas)
Orada duran siz misiniz bilmiyorum lakin garip ve ürkütücü görünüyor her kimse🤔
16.09.18 beğen 1 cevap

jihat saltan

@jihatsaltan

Memleketimden İnsan Manzaraları.
Şırnak
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum

İbrahim

@ibrahim80

Edirne gezisinden
Edirne
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğeni · 0 yorum

Esranın Dünyası

@esranindunyasi

Semih abinin @semihoktay baskısına dayanamayıp geldim 😋 gelmişken fotolara devam edelim dimi ama @hayataagulumse

Çağlayan Alabalık / İskenderun

24 Ağustos 2018
Hatay / Antakya
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
21 beğeni · 17 yorum
SweetHexe (@glbn)
Antakya'da künefe veya kebap ısmarlardım bilseydim. Hoşgelmişsin :)
14.09.18 beğen 2 cevap
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
😃😃devam devam 😂 @esranindunyasi biz bu yola baş koyduk yanlız manzarada ki en mühim guzellik eksik 😉😉 soyle bir gözüm gönlüm şenlenseydi 🤭
14.09.18 beğen 2 cevap
tutimucizeguyem (@elas)
Vay be hoşgeldiniz bende hataydayım payas da kervansarayı ve kapalı çarşıyı da gezmenizi öneririm hatta bu konuda yardımcı olur misafir de edebilriim.
14.09.18 beğen 1 cevap

M.K

@mervekoras

14. İznik
Iznik-Bursa-Civarinda-Gezilecek-YerlerTarihi ve kültürel güzellikleri, dünyaca ünlü çinileri ve bereketli toprakları ile adından söz ettiren İznik, tarih boyunca hem Osmanlı hem de Roma İmparatorluğu için oldukça önemli bir şehir oldu. Günümüzde bir açık hava müzesi haline dönüşen bu tarihi ilçe, Osmanlı döneminde pek çok alim ve ulemanın yetiştiği medreseleri nedeniyle ‘Ulema Yuvası’ olarak anılıyordu.
4 beğeni · 0 yorum

katilinellerinde

@katilinellerinde

Mehmet akif ersoy evi /Çanakkale
11 beğeni · 0 yorum