ara

İnanç

İnandığınız veya sorguladığınız bir din/inanış hakkında paylaşım yapabilirsiniz. Din sınırlaması yoktur. Fikirler saygı çerçevesinde tartışılabilir.
Kuraldışı: yorumsuz ayet veya hadis
Not: Bu odada yapılan paylaşımlar yene ve canlı bölümlerine yansımaz.

kafesteki adam

@kafesteki-adam41

İnsanların,sahip oldukları mevkiler ve maddi,manevi değerler üzerinden başkalarının haklarına saldırarak kabul etme ve seçme haklarının yalnızca kendilerinde olduğunu kendi kendilerine onaylamaları saygı duyulacak bir şey değildir.Düpe düz ahlaksızlıktır.Ne yazık ki küfürden ibadetsizlikten sesli olan her günahtan korkar Allaha sığınırız.Fakat bu büyük günaha saygı duyulmasını bekleriz.işte insanoğlunun inancıyla çelişen ahlakı budur.
0 beğeni · 0 yorum · İnanç ·

kafesteki adam

@kafesteki-adam41

Bir çok aptalın,ortak yaptığı şey,yalnızca okuyarak her şeyde eleştiride bulunmaya çaba göstermeleridir.Fakat bu hakkı elde etmek için yaşamın içinden geçmeleri gerekir. Bunu hiç biri göze alamaz.Bir kalkışsalar kaybolup giderler.
0 beğeni · 0 yorum · İnanç ·

tlb

@tlb

ŞİMDİYE KADAR OKUDUĞUM, GÖRDÜĞÜM EN SADE VE ANLAŞILIR BİLGİLENDİRME...
BUYRUN CEVAP VERİN!.
1. Cumhurbaşkanının taraflı olmasını, bir partinin genel başkanı olmasını doğru buluyor musunuz ? (Madde 101)
EVET ( ) HAYIR ( )
2. Cumhurbaşkanının eşini, oğlunu, damadını ya da seçilmemiş herhangi bir kişiyi sayı sınırlaması olmaksızın yardımcı ve bakan olarak atayabilmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 106)
EVET ( ) HAYIR ( )
3. Cumhurbaşkanlığı makamının hastalık, yurtdışına çıkış ya da ölüm gibi nedenlerle boşalması durumunda halkın seçmediği bir cumhurbaşkanı yardımcısının ülkenin başına geçerek tüm yetkileri kullanabilmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 106)
EVET ( ) HAYIR ( )
4. Cumhurbaşkanının kendisini yargılama yetkisine sahip tek mahkeme olan Anayasa Mahkemesi’nin 15 üyesinden 12 sini bizzat atamasını, 3 üyeyi de genel başkanı olduğu parti aracılığı ile Meclis’te seçtirmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 159)
EVET ( ) HAYIR ( )
5. Aynı zamanda bir parti lideri olan Cumhurbaşkanının, hakim ve savcıları atayan, görevden alan ve görev yerini değiştiren HSYK’nın 13 üyesinden 6’sını doğrudan kendisinin atamasını, 7’sini ise partisinin çoğunluğu elinde bulundurduğu TBMM’ye seçtirmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 159)
EVET ( ) HAYIR ( )
6. Cumhurbaşkanının hem partisinin il başkanını, hem valiyi, hem de mahkeme heyetini atamasını doğru buluyor musunuz? ( Madde 101, 104, 159)
EVET ( ) HAYIR ( )
7. Bir partinin üyesi/tarafı olan cumhurbaşkanının atadığı hakim ve savcıların, yani adaletin bağımsız ve tarafsız olacağını düşünüyor musunuz? (Madde 159)
EVET ( ) HAYIR ( )
8. Yüzde 51 ile seçilmiş cumhurbaşkanının yüzde 100 oyla seçilmiş meclisi feshedebilmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 156)
EVET ( ) HAYIR ( )
9. Cumhurbaşkanının tek başına OHAL ilan edebilmesini, OHAL süresince ülkeyi kararnamelerle yönetmesini, Cumhurbaşkanı istemedikçe meclisin toplanmamasını doğru buluyor musunuz? (Madde 119)
EVET ( ) HAYIR ( )
10. Halktan toplanan vergilerden oluşan bütçenin nerelere harcanacağını Cumhurbaşkanının tek başına karar vermesini doğru buluyor musunuz? (Madde 161)
EVET ( ) HAYIR ( )
0 beğeni · 0 yorum · İnanç ·

kafesteki adam

@kafesteki-adam41

"Pislik bir toplum insanı,kendini ancak edebiyatla paklamaya çalışır,yada pakladığına inanır"
0 beğeni · 0 yorum · İnanç ·

kafesteki adam

@kafesteki-adam41

"Sürekli okuyanlara,onlar konuşurken(gevezelik yaparken) kulaklarımı tıkarım;Hayatı derinden yaşamış ve yaşamakta olanlara ise,hep kulak kabartırım.ve,onları dinlerim."
0 beğeni · 0 yorum · İnanç ·

Mihman

@mihman

Dünya, ağır bir yüktür
Onu atmayan bilmez
Hayat,ölmeden ölmek
Bunu tatmayan bilmez.

Seyyid Ahmet Arvasi
1 beğeni · 0 yorum · İnanç ·

Shogun

@demindensimdiyegeldim

1 beğeni · 0 yorum · İnanç ·

Mert Yitmen

@mert-yitmen

Aişe'nin yaşı hakkında palavralara bir son !
Bütün İslami hadis ve siyer kaynakları Aişe'nin Muhammed ile evlendiğinde yaşının 6-9 olduğunu kabul ederken günümüz İslam aklayıcıları olarak bilinen Y.N.Öztürk gibi bir takım imamlar tarafından reddedilerek bölgenin evlilik kültürünü dikkate almayıp, oryantalist söylemlere karşı tepkisel bir savunma psikolojisi içinde Aişe'nin yaşının 18 olduğunu savunmaktalar.
Ehli sünnet ekolünün sahih kabul ettiği Kütüb-i Sitte denen altı hadis kitabının 3ünde farklı yerlerde bu bahis yer alıyor şuradan okuyabilirsiniz:
http://www.twitlonger.com/show/n_1sip42h

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından çıkarılan İslam Ansiklopedisi'nde Aişe'nin 614 yılında doğduğu ve 624 senesinde evlendiği ve on dört, on sekiz yaşlarında evlendiğini söyleyen çağdaş araştırmacıların kaynaklarının sağlam olmadığı yazar.

İslam tarihi siyer kaynakları tahlil edildiğinde Aişe'nin 6yaşında Muhammed ile evlendiği 9 yaşında zifafa girdiği, 15 yaşında Safvan ile zina yapmakla suçlandığı apaçık ortadadır.
Peki tüm bu tarihi kanıtlara rağmen neden günümüz müslümanları bunu kabul etmiyor ?
El cevab: Aslında kabul ediyorlar, Arap ve pedofilinin ahlaki açıdan sorun teşkil etmediği ülkelerde kimse bu olayda bir sorun görmüyor fakat Türkiye gibi laik ülkelerin toplumlarının artık günümüzde ahlaksızlık olarak gördüğü bir olayı Yüceler yücesi bir peygamberin uygulamış olmasını hazmedemiyorlar, Aişe'nin yaşını büyütme çabaları da bu yüzden. @asosyal @orhansahin

Eklediğim görselde Talak suresinin 4. ayeti yer alıyor. İddet süresi yani boşanan kadının başka bir erkekle evlenmeden önce beklemesi gereken süreden bahsediyor. Ayette geçen ''henüz adet görmeyenler'' ifadesi zaten çocuk evliliğinin kur'an tarafından meşrulaştırıldığının ibretlik bir örneğidir.
1 beğeni · 14 yorum · İnanç ·
Mert Yitmen (@mert-yitmen)
Ömer bin Hattab Ali'nin kızı Ümmü Gülsüm'ü istediğinde Ali ''o henüz çok küçüktür'' diyor fakat diretince Ali de vermek zorunda kalıyor. Ümmü Gülsüm Ömer'le evlendiğinde 7-8 yaşlarında idi. Arap kültüründe pedofili vardır inkar edemezsiniz. - 15.03.17
Mert Yitmen (@mert-yitmen)
Cennette ''GÖĞÜSLERİ YENİ TOMURCUKLANMIŞ HURİLER'' vaadedilmesinin sebebini anlamıyor musunuz ? Bu dinin ödülü çocuk-genç vajinasıdır.

Hala aklınızı kullanmayacak mısınız ? - 15.03.17
asosyal (@asosyal)
İslam düşmanı işbirliği halindesin iddia ettiğin şeyler int... Açıp siyer okusaydin bunlar olmazdi :) ben sana delil olarak int. Dememiştim siyer kitaplarinda yaziyor mu 6 yaş olayi? 6 değil ayrica 19 yaşında evleniyor :) 69 yaş iddiasinin geleneksel emevi dinciliğin asirlarca bir yalan olduğu ispatlanmiştir 6 yaşında biri nasıl regli olsun aklin mantigina sigmiyor yada nasil çocuk doğursun? Gerçek şu ki Allah ile aldatmayı hayat ve siyaset tarzi olarak belirtmişsin "Ne var bunda Peygamberimizde 6-9 yaşındaki bir hanimla evlenmemişmiydi deme hâyasizliğina dayanak olacak bir yalanı ellerinin altında kullanima hazirtutmayı yeğlenmişsin, yani islam ve mukaddesatin haysiyetini koruma yerine nefsinin sefilliğini savunabilmeyi esas aliyorsun ama "Üzülme dâvamın sahibi haktır hak dâvada zaten muhakkaktır.." NFK :) - 15.03.17

Zinnur

@ossag

Bismillâhirrahmânirrahîm
1.Biz senin için göğsünü açıp genişletmedik mi? 2-3. Böylece belini çatırdatan yükünü (sıkıntını) senden kaldırmıştık. 4. Senin için şânını ve ününü de yüceltmiştik. 5. Elbette her bir zorlukla beraber bir tür kolaylık vardır. 6. Gerçekten, her bir zorlukla beraber bir tür kolaylık vardır. 7-8. Bir işi bitirdiğin zaman, hemen (başka) bir işe koyul ve yalnız Rabbine yönel.
1 beğeni · 0 yorum · İnanç ·