ara

İnanç

İnandığınız veya sorguladığınız bir din/inanış hakkında paylaşım yapabilirsiniz. Din sınırlaması yoktur. Fikirler saygı çerçevesinde tartışılabilir.
Kuraldışı: yorumsuz ayet veya hadis
Not: Bu odada yapılan paylaşımlar yene ve canlı bölümlerine yansımaz.

Koray Cem

@koraycem

 Diyarbakır, Siirt ve Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince Gençler Sabah Namazında Buluşuyor Etkinlikleri Başlatıldı
Diyarbakır, Siirt ve Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince "Gençler Sabah Namazında Buluşuyor" Etkinlikleri Başlatıldı. Etkinlikler Türkiye'nin 81 ilinde Gençlik Hizmetleri ve Spor genel Müdürlüğünce Organize Edilecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençlerin ülkenin birlik ve beraberliği için bu tür faaliyetlerde bir araya gelmesinin önemli olduğunu söyledi. "Gençlerimizi hem iman anlamında hem de ülkemizin birliği ve beraberliği açısından bu tür faaliyetlerle bir araya getirmek önemlidir. Yıl boyunca bu programlarımız devam edecek. Diyarbakır'ın gençliği iman, vatan sevgisi ve Kur'an sevgisiyle yetişecek. Böyle güzel programlarımız ilimizin farklı camilerinde devam edecek. Daha fazla gencimizi sabah namazında ve diğer namazlarda buluşturmak için çaba göstereceğiz."

http://agri.gsb.gov.tr/Ha...da-bulustu.aspx

http://www.agrihabergazet...raya-geldi.html

http://www.milliyet.com.t...gundem-2402784/
0 beğeni · 0 yorum · İnanç

Mert Yitmen

@mert-yitmen

Yaklaşık 2 yıldır süren sorgulama sürecim sonunda Kur'an'ın tamamiyle insan kelamı olduğuna dair hiç şüphem kalmadı. Bu süreç çocukluğundan beri dini hayatının merkezine koyan benim için çok zor ve sancılı geçti bu güne kadar iman ettiğim dinin hurafeler silsilesi üzerine kurulu olmuş olduğunu öğrenmem psikolojik anlamda çöküntüye uğrattı beni.
Ama neyse ki artık aklen ve vicdanen kendimi çok rahat hissediyorum...
0 beğeni · 0 yorum · İnanç

kafesteki adam

@kafesteki-adam41

"Düşünmek,okuyanların ara sıra yaptığı bir eylemdir.Onlar hedeflerine ulaşmışlardır;Düşünenlerin ise içinden çıkamadığı bir eylemdir.Onlar hala sonu gelmeyen bir yoldadır"
0 beğeni · 0 yorum · İnanç

kafesteki adam

@kafesteki-adam41

Foucault'a göre: Teoriyi alet çantası olarak gören bir entelektüel (ki bu herhangi biri olabilir), bir guru, kâhin ya da rehber değildir; Foucault’nun “özgül entelektüel” olarak adlandırdığı kişidir. Özgül entelektüel, evrensel değerlerden ziyade somut durumların sözcülüğünü yapar. Takip edilmesi gereken çizgiler çizen kişi değil, ortaya serbestçe kullanılabilecek aletler koyan kişidir özgül entelektüel. Her şeyi bilen dış ses değil; bir mücadelenin gücünün sürdürülmesidir.Bu durum gerçek,güçlü ve karşılığı olan bir sav.Bu durum sav larımda yalnız olmadığımı gösteriyor ve hala dirençli olmamı sağlıyor.
0 beğeni · 0 yorum · İnanç

Bayan Sessiz

@buglem

Gel ne olursan ol gel! Bin kere tövbe etsen bin kere tövbeni bozsan yine gel...
4 beğeni · 0 yorum · İnanç
1 beğeni · 0 yorum · İnanç

'Emrullah

@buharasefiri

Necip Fazıl Kısakürek
Her hatırladığımda boğazımı düğümleyen üstadın o hikayesi..

“Karpuz… Hayatımın en büyük hediyesi… Ramazandı. Oruçluydum. Tanıdığım bir tüccar iftar yemeğimi hergün evinden, hususî otomobiliyle gönderirdi. Ben de hapishane kapısının yanındaki ilk telörgüde yemeğimi beklerdim. Herkesin deliğine çekildiği o saatlerde bana izin verirlerdi. Yine böyle beklerken, bir gün ihtiyar bir adam telörgüye sokuldu. Üstü başı dökülen, amele kılıklı bir İhtiyar… Beni asla tanımadan “oğlum, içeride bir Necip Fazıl varmış!… Şu karpuzu ona hediye getirdim; Allah rızası için götürüp verir misin?” dedi. Gözlerim, hücum eden yaşlardan yangın içinde “ver, baba, hemen götüreyim!” dedim ve aldım. İşte hasbî, her türlü nefs oyunundan uzak, Allah için verilen hediye… Bu meçhul Müslümandan tüten edayı ömrümce unutamam!.. Keşke o karpuzu kesmeseydim; hep ona bakıp düşünseydim, İslâm ahlâkını fikretseydim, ağlasaydim, ağlasaydım…”

Cinnet Mustatili s.76
2 beğeni · 1 yorum · İnanç
ea (@yesilfular)
Güzel insanlara dair güzel hikayeler, anılar.. Güzeller, güzellikleri ile anılıyor, güzel yadediliyor.. - 23.02.17

Kader Ytkn

@kader-ytkn

Cennete kadar yolun var.
Bakıp bakıp dalıyorsun uzaklara, oyalanma beyhudedir. Zira her şeyi senin için yaratan sana nasıl uzak olabilir?
7 beğeni · 0 yorum · İnanç

kafesteki adam

@kafesteki-adam41

"Yüzyılın en büyük hastalığı "aptallık"...Bazı toplumlarda statü ayırt etmeksizin kronik özelligi taşır.Ne yaparsanız yapın çözümü olmayan bir hastalıktır"
1 beğeni · 4 yorum · İnanç
Habenula (@serhat256)
aptallığı öğretiyorlar dostum aptallıktan bu yüzden kaçış yok... - 21.02.17
Habenula (@serhat256)
herkes her şeyle ilgili olduğu için her şeye bulaşıktır ve sonuçta her şeyden sorumlu olmak durumunu yaşar insanlığın aptallığını kendimde görüyorum... - 21.02.17

Buğlem Öner

@buglemoner07

Çünkü insana en çok kitap yakışıyor ve mürekkebin bittiği yerde kan akıyor
EK 1
Gül battı mı dikene
Deliriverir toprak 23.02.17
EK 2
Bu kahrolası kederi yenmem lazım. 23.02.17
1 beğeni · 0 yorum · İnanç