ara

Neokur Buluşmaları

Neokur arkadaslarınla planladığın buluşmaları, bu buluşmaların duyurularını ve geçirdiğiniz güzel vaktin bir anısı olarak fotoğraflarınızı bu odada paylaşabilirsin.

Nevim Gökdemir

@nevimgokdemir

Ne Okur Arkadaşlıkları güzeldir aynı düşüncelerde olmasalar da anı yaşamak
Ne Okur Arkadaşlıkları güzeldir aynı düşüncelerde olmasalar da anı yaşamak
İçilen çay lar ve o güzel sohbetler en kısa zamanda tekrarlamak üzere
32 beğeni · 7 yorum
feza (@feza)
Muhabbetiniz daim olsun efendim.😊
30.01.18 beğen 4 cevap
Kelippot (@karacurin)
Semih ağbi bu uzaylıları nerde buldun topladın ? Kıravat da yakışmış bana ha 😄
30.01.18 beğen 4 cevap
Kelippot (@karacurin)
Afedersin Nevin Hanim soya sosunu çok içmişim dertliyim çünkü
30.01.18 beğen 3 cevap

Burcu S.

@bs

Kedili Neokur buluşması
Kedili Neokur buluşması
Bilin bakalım neredeyim? =)
EK 1
Evet bugün Nil'e kahvaltıya gittim. Kız kardeşiyle ve kedileri Cevriş ve Makbuş ile tanıştım. Çoook güzel bir aile olmuşlar. Doyamadım. Keşke komşu olsaymışız. Zırt pırt gelirdim =P 29.10.17
59 beğeni · 27 yorum
Gülcan (@gulcann)
Nil ?
29.10.17 beğen 5 cevap
hidogan (@hlldgn)
29.10.17 beğen 3 cevap
Gölge (@golge2010)
İsmail YK'dan Nerdesin sarkisini mi yollayalim yani Burcu ;)
29.10.17 beğen 2 cevap

Erguvan

@erguvan

Acıya kedere ve dostluğa
Acıya kedere ve dostluğa
Anı yaşamak bu olsa gerek!
Biz ( ben ve @beyhude) dostluğun ve muhabbetin en güzel halini yaşıyoruz. Size de tavsiye ederim.

https://youtu.be/-kMDGMyNyx0

An itibariyle kitap okuyacak kadar deli değilim ama bunlar çok güzel kitaplar teşekkürler @beyhude iyi ki varsın.
EK 1
@holly solaginindan ilham aldım ama kusura bakmazsın umarım? 29.04.17
38 beğeni · 17 yorum
Beyhude (@mamafih)
@mamafih yanlış etiketlemişsin tatlım,
29.04.17 beğen 1 cevap
Holly (@tiffany)
Hanımlar afiyet olsun, beş dakika sonra yanınızdayım, şaka şaka korkmayın::d gelmeyeceğim..
29.04.17 beğen 1 cevap
Erguvan (@erguvan)
Neyle başladıysan onunla devam et demişti bir dostum. Haklıymış:) o zaman iki çay söyleyeyim:)
29.04.17 beğen 3 cevap

Burcu S.

@bs

Neokur hüznü dağıtır, mutluluk serpiştirir...
Neokur hüznü dağıtır, mutluluk serpiştirir...
Nereden başlasam diye düşünüyorum. Sanırım geçtiğimiz perşembeden almalıyım. Şeftali'yi artık birçoğunuz tanıyorsunuz. 5 yıldır hayatıma anlam katan, yalnızlığımı paylaşan bir tanecik tüy yumağım, pofuduk oğlum... Perşembe akşamı hasta oldu. Çok hasta oldu. İlk defa onu kaybetme korkusuyla yüzleştim. Neyse ki durumu iyiye gidiyor. Belki kimine tuhaf gelecek ama çocuğu hasta olan bir anneden farkım yoktu günlerdir. Perişan haldeydim. Böyle zamanlarda dostların desteğine ihtiyaç duyuyor insan. Ne şanslıyım ki çok iyi arkadaşlar edinmişim bu zamana kadar.


Pazar günü Emine ve Nisf ile Shakespeare'in Coriolanus oyununa gittik. Çok güzel bir gündü, ilaç gibi geldi. @nisf origami ile yine harikalar yaratmış. Nasıl yaptığına aklımın ermediği muhteşem güllerim ve sevimli bir kutum var artık. Tiyatro biletim ise @earslan'dandı. Biletimi saklayacağım o günün anısına. İkinize de tekrar çok teşekkür ediyorum.


Bu güzel günün ardından, pazartesi sabahı bir de kargo gelmesin mi! =) Son zamanlarda "kitaplarınızı paylaşın" sloganını sıklıkla kullanan @samsa, 2 kitap da bana yollamış =)) Kitaplarım Cennetin Kalıntıları ve Ana. Evet, daha önce duymadığım kitaplar oldukları doğru ama böylesi daha güzel. =) Çok mutlu oldum, teşekkür ederim.

Şeftali iyileşiyor. Günlerime neşe katmaya, yanıbaşımda guruldamaya, bilmiş bilmiş bakmaya, ayraçlarımı çalmaya ve yastığımı işgal etmeye devam edecek =) Şeftali için endişelenip sık sık durumunu soran ve yanımda olan herkese teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız.
59 beğeni · 24 yorum
ahmet-samsa (@samsa)
Geçmiş olsun Şeftali'ye. =) Duyduğun her kitabı almışsın zaten maşallah, ben de duymadığını tahmin ettiklerimi gönderdim. :D
14.02.17 beğen 6 cevap
Emine ARSLAN (@earslan)
sende iyi ki varsın bu organizasyonları tekrarlayalım ;) bir sonraki oyunda buluşmak dileği ile :*
14.02.17 beğen 4 cevap
Ebru G. (@ebrug)
Şeftali adına geçmiş olsun. Tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah. Keyfiniz ve dostluğunuz daim olsun. Kitaplar için de keyifli okumalar olsun. (: Ne kadar çok "olsun" demişim ki zihnimin Pilli Bebek'in Olsun parçasını mırıldanışıyla uzaklaşayım ben. Olsuuuuun.... (:
14.02.17 beğen 7 cevap

Nil 🐾

@nill

Yollarımız iyiliklere çıksın
Bugün hava benden taraftı. Aslında bugün her şey benden taraftı :) Bu site bana güzel dostluklar kattı hep, bugün de dostluk halkasına yenisini ekledim.
Sitemizin duruşunu beğendiğim birkaç kadın üyelerinden bir tanesi @zerreimiskal .Sitede mesajlaştığım samimiyeti ne ise, karşımda da aynı şekilde gördüm. Karşılaştığımız ilk andan itibaren uzun süredir tanışıyormuşuz gibi hissettim. O kadar çok konuştuk ki :) Hayattan, kitaplardan, kedilerden, insanlardan, İstanbul'dan, iş hayatından, kedilerden, erkeklerden, kitaplardan, havanın şahaneliğinden, kedilerden, kitaplardan, birbirimizden, ailemizden, kedilerden... konular bu çerçevedeydi yani :)
Bana el emeği işlerinden getirme inceliğinde bulunmuş eksik olmasın. Zaten sitede yayınladığında da çok beğenmiştim. Ve bir kaç kitap da getirmişti. Asıl buluşma amacımız da bu idi. Ama o kitaplar bir edebiyat öğrencisine gidecek yakın zamanda.
Her neyse, kısacası bugün yaklaşık 3-4 saat, hiç susmamacasına konuşarak ve hep iyilik, güzellik dilekleriyle geçti. İnsanın kalbinde neyi varsa dışarı da o çıkıyor sonuçta bunu bir kez daha gördüm. Sevgili @zerreimiskal bütün güzellikler seninle olsun her daim :)

Bu benmişim, öyle dedi. Ağacın altında oturup düşünüyorum :)


Bütün hepsini bana şans ve uğur getirmesi dilekleriyle verdi.
29 beğeni · 8 yorum
Can (@canae)
Zaten hiç kıskanmam ben böyle şeyleri.
10.12.16 beğen 5 cevap
Merve (@mervez)
Pek güzel bir gün geçirmişsin Nil, sizin adınıza çok sevindim :) Doğrusunu söylemek gerekirse henüz yeni üye olmama rağmen yüz yüze görüşmek istediğim bayan üyelerden ilk kişisin, net :) Umarım bu keyifli günü bizde bir gün birlikte yaşayabiliriz :3
10.12.16 beğen 5 cevap
Nil 🐾 (@nill)
çok isterim Merve :) her zaman beklerim :)
10.12.16 beğen 3 cevap

Burcu S.

@bs

Bugün yine Kukla'dayız
Bugün yine Kukla'dayız
Bitik pil - kitap değiş tokuşu için @sezgintasci ile Kadıköy'de buluştuk. Kadıköy'e gelip @afd'yi aramamak olmazdı tabii. Kukla Cafe'de mini bir Neokur buluşması gerçekleştirmekteyiz.
Bitik pili olanları bekleriz =)

26 beğeni · 1 yorum
Kumral Ada (@kumralada)
Güzel bir uygulama, pili olanlar atmaz artık çöpe..
04.12.16 beğen cevap

Kelippot

@karacurin

Ben Çığlık Betmen
Ben Çığlık Betmen
Merhaba Sn. Neokur üyeleri ben Çığlık Betmen bu gün beni sahiplenen sizin bildiğiniz Cevizkabuğuna birkaç okur dostları ziyarete geldi ; doğum günü-mü neydi işte pekte sevmem de habire okuduğu bir eserde "öyle değil mi ! Betmen" diye bana akıl danışır Kadir inanır'ın keçiye sorduğu gibi ya; neyse fazla çekiştirmeyimde Kedilerin Nankör olduğu söylencesi yayılmasın :} gelen konuklardan Sn.@sezgintasci; habire gıdıklayıp durdu sanki hiç kedi görmedi zaten sahibim olacak mendebur habire betmen diye diye büfe'nin tepesinden aşşagı uçtum ne halim nede mecalim vardı :( konuklardan Sn.@nill; beni o-kadar şevkatle sevdi ki bi'an keşke bana bu abla baksa diye de düşünmedim değil :) hele birde beni uzaktan sevip gıdı/gıdı diyen Sn.@afd; vardı baya karizmatik ve sempatik idi :) işte her gün sıradan geçen günüme değişiklik olsun diye sakat sakat herkesle ilgilenmeye başladım lakin gelenlerden biri vardı ki sormayın bana aşı yapan veterinere benziyordu ciddi ve kararlı duruyordu çok korktum doğrusu :( neyseki gülünce o içindeki sevgi yumakları yüzüne vuruyordu (da ) paniklemem geçti sonra -kimdi bu hanım efendi" diye sorunca ev sahibi-me o'da Sn.@bs: dedi :) eh bir pazar günümde böyle geçti fakat hele bir abi vardı onu unutamam bana o-kadar nazik davrandı ki sanki bebekmişim gibi zannedersem o abi'de Sn.@cihan-yildiz ; idi yanında sürekli neşe ile tebessüm eden bir abla vardı sağ/olsun beni fazla yormadı kendisini bir daha ne zaman görürüm bilemem buradan kendisine kucak dolusu sevgiler yollayayım Sn.@earslan; belki okur:) gelen konuklardan bir hanımefendi olduk ca duygusal ve sezgili birine benziyordu kendisi siteye veda etmiş sanırım sürekli Taşar Kemal diye bir yazardan bahsediyordu adı aklıma gelmiyor da sanki Sn.@erguvan ; idi düştüm ya kafa biraz hasar aldı sanırım :) beni bu günde gerek hediyeleriyle gerek sohbetleriyle ve gelemeyip gönderdiği güzel hediyesi için kendisine şükranlarımı sunduğunu belirtmem gerekir Sn.@nisf;e Hepiniz çok hoş ve iyi İnsanlarsınız ..
32 beğeni · 7 yorum
Nil 🐾 (@nill)
Betmen i sevmelere doyamadım ben :))
23.10.16 beğen cevap
Nisf (@nisf)
,
24.10.16 beğen cevap
Kelippot (@karacurin)
Büyük geldiği için henüz giymiyorum:)
24.10.16 beğen 1 cevap

Burcu S.

@bs

Fade Out ile dizi gecesi
Fade Out ile dizi gecesi
Bugün çok acayip bir gündü. Mesaimin bitmesine bir saat kala bir de baktım ki @fadeout beni işten kaçırmaya gelmiş. Hiç durur muyum, kaçıverdim. Önce birer drink (kahve) aldık. Ardından yağmurda cool bir yürüyüş yaptık. Her ne kadar dolu gelen otobüse arka kapıdan binmiş olsak da karizmamızdan bir şey kaybetmedik. Otobüsten indikten sonra salı pazarının tam ortasından geçmek zorunda kaldık. Bir kilo mandalina alarak hala ne kadar cool olabildiğimizi gösterdik. Nihayet eve vardık. Yemeksepetinden cool bir pizza söyledik ve cool bir dizi eşliğinde pizzamızı yedik. Şimdi de bu cool fotoğraf ile gecemizi sonlandırıyoruz. Herkese cool geceler.
EK 1
34 beğeni · 24 yorum
Gülcan (@gulcann)
Dolabından kitap beğeniyordu fade out =) sen markete gidince bize sordu hangisini alayım yoksa hazır marketteyken dolapla birlikte mi alsam ki dedi =))))) ispikledim.
12.10.16 beğen 2 cevap
Konman (@konman111)
Otobüse mi biniyon sen ? :O
12.10.16 beğen 1 cevap
Burcu S. (@bs)
Aslında çok cool bir arabam var @rds ancak bakımda ehuöhm =D
12.10.16 beğen 1 cevap

Nil 🐾

@nill

Güzel bir günün ardından...
Güzel bir günün ardından...
Son günlerde çok güzel şeyler oluyor. İster istemez aklıma "ölecek miyim acaba?" sorusu geliyor valla :)) Tabi bugün ben de oradaydım. Ve benim de payıma çok güzel ve değerli kitaplar düştü. Hele "imzalı" Aziz Nesin kitabı var ki, of of of :))
Bu mutluluğumda emeği geçen herkese tekrardan teşekkür ediyorum. Teşekkür etmelere doyamıyorum bugünlerde.
Doğru söyleyin be, ölecek miyim ha?? :)
EK 1
ve @bs de çok güzel börek alıyormuş :)) 09.10.16
33 beğeni · 1 yorum
ayse gülce (@aysegulce)
Tam tersi, mutluluk insanın ömrüne ömür katar diye düşünmek lazım :)
10.10.16 beğen 2 cevap

Nisf

@nisf

İstanbul Toplantımız
İstanbul Toplantımız
İmzamızı attık yehhu :)) #Neokurheryerde
Çok hoş bir ilk buluşmaydı. Her ne kadar benim için mahcup edici durumlar olsa da :) böyle güzel insanlarla gerçek hayatta tanışmak ve sohbet etmek şerefine nail oldum. Her ne kadar @afd 'nin şarkılarını arada trolleyip sevgili @nill 'i çıldırttıysak da (tabi ki trollemelere sevgili @erguvan da dahildi :)) affola diyoruz efenim. (Şarkılar youtubedakilerden de iyiydi. Bu da iyiydi :D) @sezgintasci 'nin övünemediği tek konuyu da bu sayede keşfetmiş olduk :P arkasından iş çevirmek isteyenler olursa kapımız açık :D. Bu arada çok uzun zamandır merak ettiğim sayın @karacurin beyleri de görmüş olduk. Nur gibi yüzü var arkadaşlar profil fotoğrafına aldanmayın ;) Sevgili moderatörümüz @bs 'yi de unutmamak gerek kendisinin halka teşrifleri bizleri çok onore etti. Bugün üzerine bölümünden benden bu kadar diyorum çünkü zaten sezgin istanbul beyefendisinden on sayfa niteliğindeki yorumlarda bütün günün özetini okuyabilirsiniz :P tamam tamam gerçekten sustum :) Klasik bir söz olacak ama yine de söyleyeyim; sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum. Bugün için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ^-^
31 beğeni · 17 yorum
Sezgin Taşcı (@sezgintasci)
,
08.10.16 beğen 2 cevap
Kelippot (@karacurin)
,
08.10.16 beğen 3 cevap
Erguvan (@erguvan)
Çok rica ederim masum masum dinliyordum ve ben tollendim, trolleyen de sezgin efendi. (fotolarla ispatlanmistir) Kendisi beni cekemedigi için her fırsatta trollemeye çalışır neyse ki benim rengim mavi değil de önemsemiyorum:)
08.10.16 beğen 6 cevap