ara

Sinema TV

Filmler, diziler, TV showları, yarışmalar gibi sinema ve TV ile alakalı paylaşımlar yapabilirsiniz. Video, gif ve fotoğraf paylaşımı serbesttir. Lütfen kendi fikirlerinizi paylaşınız.
Kuraldışı: Copy*-Paste

cem mert

@cem-mert

Terminator serisi Star tv canlı televizyon izleyicileri, parlement pazar gecesi sinemalarından esintilerle yayın hayatını idam ettiren star tv gerçekten eskiden çok ama çok iyi başarı yakalamışlardı.

Şimdi ise yeni programlar ve yeni yönetim ile çok da üst seviyelerde değil ancak yönetim her geçen gün kendine yenilikleri ilke edinmiş olması kanalın favori kanallarımız içinde olacağı nadirende olsa bunu hissettiriyor.

Dilerseniz bu yayını izleyebileceğiniz imd puanı tam olan kaynağı sizlerle patlaşmak istiyorum.

Kaynak: http://www.canlitvturk.org/star-tv-izle
EK 1
Yorumlarınızı alalım arkadaşlar.. 3 sa
1 beğeni · 11 yorum · Sinema TV
Eda Şeker(1) (@eda-seker)
dizi,program falan izlemem de müzik kısmını sevdim güzelmiş - 1 sa
cem mert (@cem-mert)
Eda siteninmi muzık kısmını sevdin - 27 dk

Beyhude

@mamafih

EK 1
http://www.neokur.com/film/70032/melankoli

Yanlış film eklemişim altına :) doğrusu bu!!! 20 sa
- 2008
9 (1 oy)
11 beğeni · 23 yorum · Sinema TV
Martin Heidegger (@martin-heidegger)
Nyphomaniac izledin miciler gelmeden önce kaldır bence . Ce ler tam kafiye - 20 sa
Beyhude (@mamafih)
gelsinler onuda seyrettim:) dert değil... - 20 sa
Martin Heidegger (@martin-heidegger)
Marqius de Sade nin pompei uyarlmasini da seyretmissen daha da bişey demiyorum - 20 sa

Hakan

@hakani

Haftanın Filmi
@el-nino, @sc, izlediysen @ebru-g-, @lotus, @nisf, @psikollojik, @ilkan, @kumralada, @psikolojik, aramıza yeni katılan @daktilokiz, @nill, gizli hayranımız @canae ve unuttuğum diğer herkes... Neokur Film İnceleme ve Değerlendirme Enstitüsü (FİDE) haftanın filmini incelemeye başlıyor. Buyurun yorumlara...
EK 1
Filmin KFD sayfası:

http://www.neokur.com/kfd...-geceyi-f200016 17.02.17
- 2013
8.9 (88 oy)
12 beğeni · 25 yorum · Sinema TV
Hakan (@hakani)
Aslında filmi izlerken bu kadar değişik bir filmle karşılaşacağımı kesinlikle tahmin etmiyordum. O kadar ki, filme yorum ya da inceleme yazmamayı kararlaştırmıştım izlemeden önce. Ancak bu düşünce aslında Onur Ünlü ile tanışmamanın sonucu olan bir ön yargıymış meğer. Ve şimdi, filmi izledikten sonra, bu ön yargının sebep olduğu pişmanlığımın ve Onur Ünlü ile olan bu muhteşem tanışmamın şerefine sizlere her zaman yaptığım film incelemelerimden daha farklı bir film incelemesi yapmaya çalışacağım. Filmin kafamda bıraktığı karışıklık ve Google üzerinde yaptığım kısa bir araştırmayla öğrendiğim birçok ayrıntıyı umarım unutmadan ve karıştırmadan anlatmayı başarırım. Başlayalım, bakalım neler olacak…
Hayatının bir veya birden fazla döneminde süper güçlere sahip olduğunu ve bu güçler sayesinde insanlara yardım ederek toplum içerisinde önemli bir yer edindiğini hayal etmeyen yoktur sanırım. Ve herkes, belirttiğim gibi süper güçlerin insanları farklılaştıracağını ve önemli kılacağını düşünmüştür şüphesiz. Ancak, yine şüphe yok ki, bu süper güçlerin insanları farklı yapmayabileceğini de düşünmeyen yok gibidir. Yoktur diyemedim fark ederseniz, yok gibidir dedim. Çünkü bu filmle beraber bunu düşünen birine şahitlik ediyoruz aslında, Onur Ünlü’ye.
Ünlü’nün aklına bu düşünceyi anlatmak nereden geldi, bilmiyorum. Ancak sürrealizmle realizmin ustalıkla harmanlandığı bu filme bakıldığında bu düşüncenin çok iyi anlatıldığı görülecektir. Filmde nesneleri hareket ettirebilen bir kadın, görünmez olabilen bir öğretmen, duvarın içinden geçebilen bir orta hakem ve zamanı durdurabilen bir kızın herkesin birbirini tanıdığı bir kasabadaki süper güçlerine rağmen sürdürdükleri sıradan yaşamlarını gözler önüne seriyor. Yapıtın oyunculukları ustalığı konusunda başarı sağlamasını fikrimce en büyük sebebi filmdeki süper güç sahiplerinin aslında gerçek hayatta da bu güçlere sahip olma arzularını senaryo icabı da olsa kullanma fırsatı yakalamalarıdır. Ancak filmin başarısının tek sebebi bu değildir tabii. Bu film, gerek senaryosuyla gerek ismiyle ve gerek de oyuncularıyla çok özenilerek hazırlanmış bir film.
Filmle ilgili yaptığım araştırmalar sonucu filmin senaryosunda Shakespeare’in Ali Atay’ın filmde de okuduğu sonesinden esinlenildiğine ulaştım. Zaten film izlendiğinde baştan sona kadar Shakespeare koktuğu görülecektir. Örneğin Ali Atay’ın kitapçıdan aldığı şiir kitabı da yine Shakespeare’in sonelerinin Cevat Çapan tarafından yapılan ve filmle aynı ismi taşıyan derlemesidir. Bunun dışında Ünlü bu filmde fark edileceği üzere Cemal karakteri üzerinden Hamlett’e de gönderme yapmıştır. Mekansal olarak inceleyecek olursak film Ünlü’nün dede toprağı olan Akhisar’ın genellikle ücra köşelerinde çekilmiştir. Hatta Ali Atay ile Ahmet Mümtaz Taylan’ın yaşadığı ev olarak seçilen ev de Ünlü’nün dedesinin satılan evidir.
Film her ne kadar Onur Ünlü’ye emeğinin tam karşılığını verdirememiş olsa da 32. İstanbul Film Festivali, Sinema Yazarları Derneği ve IFFI tarafından çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

Kaynaklar:
https://eksisozluk.com/se...eyi--444934?p=2
http://www.radikal.com.tr...kmiyor-1091270/
https://tr.wikipedia.org/...s%C4%B1n_Geceyi - 17.02.17
Ebru G. (@ebru-g-)
Ben izleyemedim. Belli süre daha katılamayacağım. O süreyi ben dahi bilmiyorum. Ama sen yine de etiketle beni Hakan. :/ @hakani - 17.02.17
Zeynep (@zeynep3)
"Yasemin biliyorum ben seni hiç hak etmiyorum ama kimler neyi hak ediyor ki" unutamadığım bir repliğiydi - 17.02.17

Ömer Efeoğlu

@karlukbey


Bir yer var arkadaşlar. Karanlık bir yer. Siz bitseniz bile size güç verecek bir yer. Şimdi hep birlikte o yeri keşfedeceğiz.
Zihin çarklardan oluşur arkadaşlar ve bedeni yönetir. Kaybedicek hiçbir şeyi olmayan zihin bedeni zorlayamaz.
Ama o karanlık yere sadece kendiniz için gidemezsiniz.
Mezhebiniz, ırkınız, dinlediğiniz müzik, sevdiğiniz yemek zerre kadar önemli değil. Önemli olan iki şey var arkadaşlar: vatan ve yanınızdaki adam! Bu iki şey için ölür ve öldürürsünüz.
1 beğeni · 0 yorum · Sinema TV
0 beğeni · 0 yorum · Sinema TV

A.Ozp

@a-ozp

Hala anlamıyorsun, seni affetmem için umursamam gerek ! ...
4 beğeni · 0 yorum · Sinema TV

Ebru G.

@ebru-g-

+ Forrest : Evet. Şey… Bilmiyorum. Bazen yağmur, yıldızlar çıkmasına izin verecek kadar duruyordu. O zaman güzel oluyordu. Gölde günbatımının hemen öncesine benziyordu. Her zaman suda milyonlarca yakamoz olurdu. Tıpkı o dağ gölü gibiydi. Çok berraktı Jenny. Sanki üstüste iki gökyüzü varmış gibi oluyordu. Sonra çölde, güneş doğduğu zaman, göğün nerede bitip, karanın nerede başladığını kestiremezdim.

- Jenny: Keşke orada seninle birlikte olabilseydim.

+Forrest : Oradaydın.

[FORREST GUMP]
EK 1
(Bu filmi bilmem kaçıncı kez izlesem, yine bu replikte duraksıyorum ve yine bu replikte içimde derin bir hissin yankısı uyanıyor. "Âşk" demesi dilime ve içime daima ağır geldiği için "sevgi"ye başvurdum. Artık adı her neyse çok derin bir his olduğunu kestirebiliyorum sadece. Belki de bu repliğin benim hissettiklerimle hiçbir şekilde alakası yoktur. Kendi kendime anlam yüklüyorumdur bir yanlarımdan... ) 14.02.17
8 beğeni · 0 yorum · Sinema TV

Türkan Fulya

@turkanfulya

"İyi geceler....Öyle tatlı bir keder ki ayrılık, sabaha kadar iyi geceler dileyeceğim artık...
Gözlerinde uyku barınsın yüreğinde huzur. "
...
( Theo Angelopoulos, Ulysses Gaze)


13 beğeni · 0 yorum · Sinema TV

Snlbyrk

@sanlibayrak

Masallarda hikayenin sonuna denk düşen mutluluk, gerçek hayatta baş tarafta tercih edildiğinden;
gerçek insanların başına, gerçek acılar geldiğinden;
ayrıca mutlu insanların çok sıkıcı insanlar olmasından dolayı, mutluluk gerçek hayatta tercih edilmez…
Ayrıca, yalnızca gerçek hayatta değil, romanlarda, dizilerde, filmlerde de mutlu insanları hiç kimse sevmez…
Evinde oturan mutsuz insanları mutlu eden tek şey, kendilerinden daha mutsuz olan insanların hikayeleri olduğundan; ayrıca yazarlarımız, genellikle, mutsuz insanların hikayelerini anlattığından parayı bu yolla kırarak mutlu olurlar…
Bir kere ben, nasıl mutlu olunur bilmiyorum yaa…
Bence mutluluk yasaklanmalı!
düşünsene, “Bakanlar kurulu'nun çıkardığı kanun hükmünde kararname dün gece resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “mutluluğa muhalefet kanunu”, bütün yurttaki mutsuzlar tarafından sevinçle karşılandı!“ diye bir gazete haberi okusak fena mı olur ya? fena mı olur yaaa?
Bak ben sana mutlu olunca ne olacağını söyliyim…
Her şey yolunda; sıkılırsın bir kere…
Düşünsene bak evdesin, mutlusun, üç aylığı almışsın; 
karın , çoluğun, çocuğun, hepsi yanında;
mutlusun, oturuyosun…
Her şey yolunda…
borcun yok, harcın yok, aşk acısı çekmiyosun…
eee öl artık, di miii!!!
Yaa haksız mıyım ben yaa
Mutlu insanlar, ölmeye mahkumdur, çünkü hikayeleri biter!
tarih yalnızca mutsuzları yazar…
Peşinden koşup durduğunuz şu mutluluk denen hülyaya kapılıp sonunda kendinizi öldüreceksiniz.
Eeeyyy zavallı insanoğlu !
MUTLULUK diye bir şey yok kendimden biliyorum, ÖYLE BİR ŞEY YOK..

POYRAZ KARAYEL

- 2014
8.4 (103 oy)
3 beğeni · 0 yorum · Sinema TV
7 beğeni · 2 yorum · Sinema TV
Betül (@lotus)
Bende Haberturk izliyorum, evrim din, felsefe ooo süper ;) - 12.02.17