ara

Sinema TV

Filmler, diziler, TV showları, yarışmalar gibi sinema ve TV ile alakalı paylaşımlar yapabilirsiniz. Video, gif ve fotoğraf paylaşımı serbesttir. Lütfen kendi fikirlerinizi paylaşınız.
Kuraldışı: Copy*-Paste

felixculpa

@felixculpa

bu bittiğim nokta..
0 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·

felixculpa

@felixculpa

oha oha ohaa....
1 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·

felixculpa

@felixculpa

2018 comeeee!
0 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·

onur yücedağ

@onryucedag

o anda tunçtan bir örs düşse, yeryüzünden ancak dokuz gün dokuz gece sonra varabilirdi gözlerine uzuun ışıksız soğuk bi an. Gerçekten böyle mi?
0 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·

Gülcan

@gulcann

Sosyal Medya : Nereden Nereye STOLK
Benden bahsetmişler sanırım. 😂 😎 Gülcan hanım diyor. :D Üstüme alıncaktım ama bahsedilen Gülcan ile ilgili videoyu izledim o da aynı ben gibi hırçın. 😂 Gülcanlar atarlı oluyor genelde sanırım.
;t=14s
3 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·

Baran Yusuf

@baranyusuf

Kısa Film Festivali
Kısa Film Festivali
19-29 Mart 2018 tarihlerinde, 14.’sü düzenlenecek Akbank Kısa Film Festivali başvuru süreci başlamış , ilgilenenle aşağıdaki linkten başvurularını yapabilirler . https://filmhafizasi.com/...ri-basladi/amp/
3 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·

Ebru G.

@ebru-g-

Rififi
Rififi
SOYGUN SEKANSI

Bu filmin en can alıcı sahnesi 32 dk boyunca süren soygun sekansı. Bu filmi diğer soygun filmlerinden ayıran ve belki de o meşhur sahneyi gördükten sonra bu kadar keyif alacağım bir soygun sahnesi ile karşılaşabilecek miyim sorunsalına beni iten sahne Jules Dassin'in sinemaya etkili vuruşu oluyor. Ki teknolojinin sürekli gelişmesine ve yenileşmesine rağmen çok bilinen bir film olmasa da ayakta kalmış ve daha iyi soygun sahnesi çekilmiş midir tartışılır. Benim nazarımda en iyisi bu filmdeki soygun sahnesidir. Şöyle ki:
Soygun sahnesi öyle alelade hazırlanmış bir senaryo değil aksine ön hazırlıktan oluşuyor. Her şey plânlanıyor en ince ayrıntısına kadar ve herhangi bir pürüz çıkma ihtimaline karşın tüm olasılıklar pürüz tamamen yok edilene kadar deneniyor. Dantel gibi işlenen asıl soyguna geçildiğinde ise tüm diyaloglar ve müzikler 32 dk boyunca susuyor. İşte soygun sekansını etkili kılan da bu oluyor. Çünkü siyah beyaz gösterimin yanı sıra dakik bir soygun işleyişi söz konusu olduğundan civardaki saatler ekrana her yansıdığında vakit daralmış oluyor ve gerilimin artışını yüzlerdeki damla damla terler veriyor. Bir de detaylara dikkat kesilen bir izleyiciyseniz yağmursuz bir havada soygunda şemsiyenin işi ne diye düşünürken nasıl işlevsel kullanıldığını görünce film daha da etkileyici bir hâl alıyor. Çok şaşaalı bir sahne değil lakin yalın ve katıksız bir gerçekçilik sergilendiğinden soygunda yer alıyormuşsunuz hissi uyandırıyor. Normal filmlerde sahnenin o gerilimi baskıyı artıracak materyallerle süslenir; bolca müzik ve endişeli diyaloglar gibi. Ama bu filmde müziğin ve diyaloğun olmayışı kesinlikle bir eksi olmamış aksine artı olmuş, etkileyiciliği katlamış; sessizliğin gürültüsü bir nevi.

Şu notu da iliştireyim: Dassin'in müziksiz sahne tercihine filmin bestecisi Georges Auric ikna olmamış ki özel bir beste yapmış. Kurgu bittikten sonra Dassin, sekansı müzikli ve müziksiz olmak üzere Auric'e iki defa izlettirmiş. İşte o zaman Auric ikna olup Dassin'e dönmüş ve ''Kesinlikle müziksiz!'' demiş.

Bu da Magali Noël'in filmdeki Rififi kesiti:


#Film: Rififi (1955)/ Du Rififi Chez LesHommes
#Yönetmen: Jules Dassin
#Tür: Kara Film
- 1955
0 (0 oy)
6 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·

Ertan

@ertanVengo'dan nefis bir sahne.
1 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·

Beyhude

@mamafih

Böyle bir avukata ihtiyacım var :D Saul Goodman


Breaking Bad dizisinde karşıma çıkan sonrada devamını seyrettiğim Better Call Saul dizisiyle... Suçluların avukatı, ya da suçu yasallaştıran, her ihtiyacınıza legal ve ilegal cevap verecek nitelikte.. İnsana ve onun; kinine, hırsına, suçuna değer veren:D ama seni temize çıkartan, bir bölümde kadının birini Kevin Costner olduğunu ikna edip, onunla yatan :D Çok sevilmiş olmalı ki bu karakter Saul Goodman'ın nasıl suçluların avukatı olduğuna dair gelişim sürecini gördüğümüz bir dizide çekilmiş, karşıma çıkan en hoş avukat karakteri.. Böyle bir avukata ihtiyacım var!...
- 2015
8.9 (23 oy)
7 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·

M.K

@doctorx

-Vahit emmi, evlilik nasıl bir şeydir?

+Evlilik dağdaki keçi yolu gibidir evlat.

-Anlamadım.

+Şimdi bir dağ düşün yalçın mı yalçın. Sivri kayaları var. İşte
doğar doğmaz bizi "hadi bu dağı aş" diye eteklerine bırakıveriyorlar.

-Hayat yani?

+Aferin! İlk başlarda iş kolay. Ama yükselmeye başladıkça dağ sarpa sarıveriyor... Dimdik kayaların, uçurumların arasında kalıveriyorsun. Gücün azalıyor... Derken senin gibi bir yolcu daha çıkıyor. Yoldaşınla omuz omuza, can cana verip bir keçi yolu açıyorsun kendinize. Artık tek başına değilsin. Biliyorsun ki artık o yolu iki kişi yürüyeceksin... Dağ yine yalçın. Ama artık yürümek zevkli. Nefesim tükenecek diye korkmuyor insan. Çünkü yanında kendi nefesin gibi bir nefes daha var... Anladın mı?

-Her evlilik sizinki kadar mutlu mudur?

+Yoldaşına bağlı. Biz zeliha'mla yan yana yürürken, dikenleri değil çiçekleri derdik, canımız yanınca ağladık, bir yandan türkü söylemeyi bildik. Ben "pes" deyince o "hadi" dedi, o yorulunca ben sırtımda taşıdım.

-Peki geçim sıkıntısı insanı mutsuz etmez mi?

+Bilmiyorum. Biz mutluluğu ne parada ne handa bulduk evlat. Bak bugün deniz kenarında zeliha'mla beraber çekirdek çıtlatıp, çay içerken, mutluluk da bizimle masada oturuyordu sanki.

Yedi Numara
5 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·