ara

Youtuber

Popüler youtuberların videolarını paylaş.

Ayşe Ü. Karabacak

@ayseumitkarabacak

Kitaplığımı Düzenliyorum!
Okumayı bekleyen kitaplarım için mini bir raf oluşturma :)
1 beğeni · 0 yorum

Ayşe Ü. Karabacak

@ayseumitkarabacak

Sohbet
Lise, üniversite ve iş hayatım, Youtube'a nasıl başladım
9 beğeni · 6 yorum
egnslm (@egnslm)
Ne yazık ki osmanlı balkanları kaybettikden sonra balkanlar kaynayan bir kazana dönmüştür.
11.10.18 beğen 1 cevap
ni maya (@nitemdem)
Takip ediyorum 😉
11.10.18 beğen 1 cevap
EDK (@denizipp)
Hiç 30 gibi durmuyorsun Alexandra ablacım. Saygılar
11.10.18 beğen 1 cevap

Gülcan

@gulcann

8 Adımda Kıbrıs'a Adapte Olmak... :)
Çoook iyi yaaa 😅 🤣 Salt gerçekler 😂bir Üniversitenin reklamını yapmış ama çok iyi tanıtmış Kıbrıs yaşamını. Gece gece yarıldım gülmekten leenn 😂
11 beğeni · 7 yorum
M.Akif DOĞAN (@makifdogan)
Kendi kulaklarımla duymasam inanacağım adama hem de öyle 1 2 sefer değil 2 yıl boyunca sürekli karşılaştığım bir cümle
“ Napan gardaş gezdirin gendi gendini “
dışarıda yada herhangi bir yerde karşılaştığınız insan için söylenen bir cümle ama ben gittikten sonra aşırı dalga konusu olup bıraktılarsa ve inkar politikası yapıp yok böyle bir şey diyorlarsa bilemem genel olarak ingiliz kültürü hakim olduğundan teşekkür ettiğinizde aldığınız cevap “hiçbir şey” olacaktır ilk başta anlam veremeseniz de ingilizcedeki “nothing” kelimesini birebir karşılığıdır son olarak kıbrısda o kadar güzel plaj varken neden en kötüsünü seçmişler dediğimdir sonuç olarak ben bunları neden yazdığımı bilmemekle beraber gecenin karalığına saklayın mahzurumu
10.10.18 beğen 3 cevap

aslı seloğlu

@asliseloglu

"Hem zaten ben insanların tek bir doğum ya da ölüm tarihi olduğuna inanmıyorum. Bakmayın siz mezar taşlarındaki o rakamlara. İnsan sık sık ölür ve yeniden doğar aslında."
19 beğeni · 1 yorum
batu galatasaray (@batugalatasaray)
Dogru ben her gece ölüp sabah tekrar doğuyom 😂😂
05.10.18 beğen cevap

Toru

@sahildekafka

Monica
Sözlerin @beardedangler beyefendiye ait olduğu şiiri buraya bırakıyorum, iyi dinlemeler
23 beğeni · 28 yorum
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Sesine sağlık @sahildekafka :)
03.10.18 beğen 3 cevap
Bearded Angler (@beardedangler)
toru abla,diline sağlık çok teşekur edıyorum.
aslında ben yazmamışım sen okumuşsun da olmuş gibi...

monıca'nında sana selamı var toru abla
03.10.18 beğen 3 cevap
Sosyal-Leş (@timesup)
Devamını bekleriz
03.10.18 beğen 2 cevap

ni maya

@nitemdem

Kanalım. Mutfakta🍝🥘☕️🍽
20 beğeni · 7 yorum
EL_NINO (@elnino)
Ben sadece çizgi film karakterlerini çizebiliyorum. 😒
30.09.18 beğen 1 cevap
Ömer AKALAN (@omerakalan)
vay be
01.10.18 beğen 1 cevap
RABİA NUR ERDEM (@rabianrerdem)
Harika🤙🏻👏
01.10.18 beğen 1 cevap

Hasan Yürekli

@hasanyurekli5

Efe aydal
...
2 beğeni · 0 yorum

Ayşe Ü. Karabacak

@ayseumitkarabacak

Ağustos Ayında Okuduklarım l 2018
2018 Ağustos ayında okuduğum kitapları paylaştığım videoyu buraya bırakıyorum. Keyifli seyirler
Bursa
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum

Hasan Yürekli

@hasanyurekli5

Erdoğan, Esad'ın gitmesini savunuyorken niye Maduro için aynı tepkiyi göstermiyor sizce ?
Karl marks gibi konuş, Stalin gibi davran, Rockerfeller gibi yaşa. Nusret'de et yiyen Maduro'nun halkı açlıktan kırılıyor.
5 beğeni · 6 yorum
Bearded Angler (@beardedangler)
ama haksızlık etme hasan abi.
et yemek bır adama ancak bu kadar guzel yakışabılırdi.
madura abim et yerken resital sundu.ben imrendim vala.
çok sanatsal buldum.
ilk fırsatda bende yıyecem onun gıbı...
20.09.18 beğen 1 cevap
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Şuraya ufak bir not düşeyim sevgili Hasan içimde kalmasın sahibinde kalsın ; Servet Avcı'nın Yeniçağ Gazetesi’nde, kıvrak zeka ürünü yazısı, muhteşem...

"Lüksü şatafatı lânetleye lânetleye yola çıkanlara omuz verdin... Sonra lüksün ve israfın kitabını yazanlara sesini çıkarmadın, hatta onu 'büyüklük' zannettin... "Peygamber de devenin iyisine binerdi" diyerek, devletlûlerin ve kimi tarikat baronlarının saltanatlarına sözde İslâmî kılıf uyduran şaklabanlara itiraz etmedin... Şimdi kızmayacaksın!..
***
Senin nerene ne koyulacağını bilen büyük patronların vergi borçları sıfırlanırken görmezden geldin... Şimdi tuvalet kâğıdına, A4'e, elektriğe, doğal gaza, benzine, para eden ne varsa her şeye zam gelirken üzülmeyeceksin, keyif almaya bakacaksın!..
***
El alemin komünist belediye başkanı "Milleti ucuza taşıyayım, öğrenci okutayım" diye nohut yetiştirip satarken, sen Umre'ye gidenleri dolandıranlarla, 'metal yorgunları'yla, parayı ilâhlaştıranlarla yol yürüyordun!.. Şimdi ağlamayacaksın!..
***
Pek seversin 'İslâmî' görünümlü üç kâğıtçıları... Yollarını gözlersin siyasetçisini, finansçısını, müteahhidini, "Yeni bir projeyle gelseler de beni bir daha dolandırsalar" diye!.. Bu senin kaderin, yine imkân vereceksin, önlerini açacaksın!..
***
“Fındığım para etmiyor" diye az ağlamadın... Yolları bile kestin... Sonra her defasında yine yapacağını yaptın!.. İtalyan Ferrero senin bu saflığına kurban olsun!.. "Yine kazıklandım" diye üzülmeyeceksin, sebat edeceksin... Önümüzdeki yıl çok daha iyi kazıklanacağın için memnuniyet ve sabırsızlıkla bekleyeceksin!..
***
Vaktiyle 'tarımda kendi kendine yeten ülke' sıfatıyla az övünmedin... Ardından, buğdayı, pancarı, pirinci, tütünü ve diğerlerini kaybettin... Samanı bile ithal ediyorsun artık... İşe yaramayan büyük tarlaların hesabını sormak yerine, arkada bırakıp büyük şehire göçtün... Şimdi sen televizyonda Diriliş'i seyrederken, oğlun da bir şirkete temizlik elemanı olarak girdiği için çok mutlu... Kasmayacaksın kendini, daha çok gurur duyacaksın!..
İki yıl taahhütle aldığın telefonun taksitlerini ödeyebiliyorsan ve o telefondan sosyal medyaya girip nasıl da dünya lideri olduğumuzu hainlerin kafasına vurabiliyorsan senden iyisi yok!..
***
Paçaları sıvamıştın, abdest alıp Şam'da namaz kılacaktın... Suriye'ye girecektin, bir baktın ki 4 milyon Suriyeli bize girmiş... Olsun, ümidini hiç kesme... 'Büyük oyun'u gördün ya!.. Üç vakte kadar Osmanlı oluyoruz, sen sadece ellerini ovuşturup, bekleyeceksin!.. Arada bir İsrail'i kahret yeter!..
***
Bir ara Çanakkale'ye, Millî Mücadele'ye, Malazgirt'e ortak buluyordun... Elektriğimizi çaldırdığımız gibi zaferlerimizi de çaldırıyordun... Şehirlerden, dağlardan, taşlardan 'Türk' sökülürken hiç sesini çıkarmıyordun... Şimdi kimseye kızmayacaksın, darılmayacaksın!..
***
Son Cuma hutbesinde konu Hicret, ensar ve muhacir meselesiydi... Sana ensarlıktan söz edip, kendi evlerine bir tane bile muhacir almayanlara bunun sebebini hiç sormadın... Suriyeliler söz konusu olunca revaçta olan ensar edebiyatının Irak Türkmenleri için neden geçerli olmadığını hiç dert etmedin... Madem mesele ensarlık, Rusya'ya ve Çin'e iade edilmesi gündeme gelenlerle hiç ilgilenmedin... Son olarak da madem mesele ensarlık, Tebrizli Türk aydını Rahim Cavadbeyli'nin İran'a iadesi söz konusu olduğunda o ensarlık neden gündeme gelmedi? Onun için üfürmeyeceksin, çifte standardınla birlikte mutlu mesut yaşayacaksın!..
***
Eksen kaymaları canını sıkmasın... Senin işin ellerin çatlayıncaya kadar alkışlamaktı... "Gümrük Birliği'ne girdik" diye az alkışlamadın... Sonra AB'ye girerken!.. Sonra AB'ye girmediğimiz anlaşıldığında!.. Sonra Avrasya'ya kayarken!.. Sonra Şanghay Beşlisi'nden teğet geçerken!..
Habur'u alkışlayan da sendin, çözüm sürecini destekleyen de... Süleyman Şah'ın türbesi bir gecede apar topar kaçırılırken gurur duyan da, Diyarbakır'daki o meydandan Apo'nun mektubu okunurken gözleri dolan da... O yüzden ne olursa olsun öfkelenmeyeceksin, hatta mümkünse alkışlamaya devam edeceksin!..
***
Nasıl da ödemiştin, Irak'ın kuzeyinden Suriye'nin kuzeyine Türkiye sınırları içinden geçerek silah taşıyan teröristlerin yedikleri kebapların, lahmacunların, fasulyelerin, kadayıfların parasını... Alışıksın sen... Tıpkı 20 yıldan fazla ödeyeceğin, hazine garantili hastanelerin, köprülerin, havaalanlarının parasını öder gibi...
Kesinlikle kızmayacaksın, ağlamayacaksın, mümkünse o köprülerin bacakları görünür şeklide gurur pozu verecek, aileyle birlikte öz çekim yapacaksın!..
***
Sıradaki parça 'büyük oyun'u gerçekten görenlere gelsin: "Sen ağlama, dayanamam..."


Kaynak Yeniçağ: Sen ağlama, dayanamam! - Servet AVCI
20.09.18 beğen 1 cevap
Tam Bağımsız Proton (@tambagimsizproton)
Tutarlılık ne zaman ata sporlarımız arasında girdi?
20.09.18 beğen 1 cevap

Uzm. Serdar T.

@lizbon

Yakarsa dünyayı garipler yakar.
3 beğeni · 0 yorum