ara

Kendi Halinde Biri

@kendihalindebiri

soru:Sizce bir insan hangi sebeple bu kadar mutlu olabilir?
soru:Sizce bir insan hangi sebeple bu kadar mutlu olabilir?
Kendini yağmur altında, kollarını iki yana açmış, yüzünde aptal ve huzurlu bir gülümseme ile kendi etrafında dönerken buldu. Yağmur damlaları onu kutluyormuşçasına yüzünü, gözünü, ellerini, saçlarını öpüyor, sevincine ortak oluyordu.
Mutluluktan gökyüzünü kucaklamak istedi. Böyle hissetmeyeli uzun zaman olmuştu. İçini büyük bir şükran duygusu kapladı.
Gülümseyen bulutlar gözüne daha pofuduk görünüyordu, yağmura hasret toprak mis gibi kokarak bende buradayım diyordu. Rüzgar da tatlı bir ıslıkla ağaçları aheste aheste dans ettirerek katılmıştı bu kutlamaya. Tüm kainat sevincine ortak olmuştu. Sanki doğa onu onaylıyordu.
Şu an dünyanın en iyi insanıydı. Çünkü sevgi insanı iyi yapardı. Tüm kötülüklere gücünün yeteceğini, sevgiyle her şeyi ve herkesi iyi edebileceğine inanıyordu.
Çünkü sevgi onun ruhunu iyileştirmişti...
5 beğeni · 4 yorum
Erguvan (@erguvan)
Çünkü sevgi insanı iyi yapar
14.08.16 beğen 3 cevap
Nisf (@nisf)
Cevap: İnsan kendi içindekileri keşfedip kendince kötü ya da olumsuz olduğunu düşündüğü şeylerden arındıkça bu kadar mutlu olabilir. Hayatı anlayabilir ve gerçek anlamda yaşadığının hissine varabilir.
14.08.16 beğen 3 cevap
Tokmakan ♌️ (@tokmakan)
Eğer geçmişinde onu üzen kişi ve olayları affedip,yüreğinde kin ve nefret yerine sadece sevgiyi büyütürse mutlu olabilir.Affetmek affedeni özgür kılar ve sevgi insana her zaman güç verir.
14.08.16 beğen 3 cevap