ara

Hakan

@hakani

Neokur Hediyeleştirir - Neokur'un Diğer Sosyal Medyalarda Olmayan Özelliği: @nill
İş yerinde oturmuş bir taraftan işimle ilgilenip diğer taraftan Neokur'a göz atarken postacının ani adımlarla içeri girmesi ve adımı söylemesiyle irkildim. Elindeki kutuyu görüp afalladıktan bir süre sonra @nill'in hediye göndereceğini hatırladım. Ancak postacının elindeki kutu bir tuhaftı sanki. Kitap bekliyordum ben ama bu kutu bir kitap için çok büyüktü. Makasla girdiğim mücadeleden bir şekilde galip gelerek, ki az kalsın gözüme sokuyordum, kutuyu açmayı başardım ve aşağıdaki manzarayı görünce ikinci bir şok yaşadım. Neyse ki körün istediği bir göz, Allah etti tepegöz hesabından yola çıkarak bu şoku da atlattım. Üçüncü bir şoku kutunun içindekileri karıştırırken gördüğüm ajanda ile yaşadım. İçerisinde takvim,telefon rehberi ve not alanı bulundurmasının yanında bu ajandada her ay için ayrılan alanda okuma metinleri de mevcut olması ve küçük bir göz attıktan sonra yazıyorum metinler gerçekten çok güzel.

http://www.resimag.com/a2857892.jpeg


(Görüyor musunuz bilmiyorum çünkü resmin yüklendiğinden emin değilim) Efendim en soldaki resim beğeneninin çok olduğu ancak bir türlü okuma fırsatı bulamadığım ve @nill sayesinde nihayet okuyacağım kitaplardan Jack London'un Martin Eden'i, onun yanında kutudan ilk çıkardığım ve içini kurcalayınca da en ilginç bulduğum kitaplar arasında yer edinmeyi başaran Mark Twain'in Adem ile Havva'nın Günlüğü kitabı, onun yanındaki benim adamım Tolstoy'un Kreutzer Sonat'ı, ilk bundan başlayacağım, onun yanındaki hiçbir yerden yazan şu andan itibaren çok sevdiğim ajandam, içini merak edin biraz, en son merceğe sığmadığı için aşağıya koyduğum da yine çok güzel bir not defteri. İnsanın yazdıkça yazası geliyor onu görünce.
Şimdi dördüncü şokla yazıyorum bunları. Çünkü hediye isterken bu denli zevkli seçimler yapan birine denk geleceğimi hiç düşünmemiştim ve bu hediyenin altında kalacağımı da tabii ki.

@nill çok teşekkür ederim, kuru kuruya kalmayacak inşallah bu teşekkürüm ama şimdilik bununla idare ediver sana zahmet, kitap seçimin çok güzel. En güzel tarafı ise bunların artık benim olması. Bu kitapları okuduktan sonra ben de başkalarına hediye etmeyi düşündüm bir an ama saklamak ve her baktıkça bu anı ve senin dostluğunu anmak daha mantıklı geliyor şu an.
EK 1
Bir de çanta var ama reklam olmasın diye paylaşamıyorum onu. 26.12.16
EK 2
Neokur bozuldu diyenler alsın da gözlerine soksun. 26.12.16
59 beğeni · 26 yorum · Başıma Gelenler ·
Fethiye (@fthykc)
Keyifli okumalar o vakit :) - 26.12.16
Hakan (@hakani)
@fthykc teşekkür edeim. - 26.12.16
Tokmakan (@tokmakan)
Wuuhuuuuu ne güzel :) keyifle okunacak belli. - 26.12.16