ara

Burcu S.

@bs

Kedi evim Adore'den, bu kış geçer üşümeden =)
Adore Mobilya'yı çoğunuz duymuşsunuzdur, özellikle de uygun fiyatlı ve kullanışlı kitaplıklarını. Gel gelelim şu an konumuz kitaplar değil, kediler. Evet yine kedi, hep kedi, daha fazla kedi =)

Eğer sokak hayvanlarına karşı hassasiyetiniz varsa, Adore'yi bundan sonra daha çok seveceksiniz. Çünkü Adore Mobilya çevre ve hayvan dostu. Üstelik sokak kedilerini ev sahibi yapan harika bir kampanyası var. Yıl boyunca biriktirilen malzemelerle binlerce kedi evi yapıyor ve kış aylarının başında bu evleri sadece 10 TL kargo ücreti karşılığında hayvan severlere ulaştırıyor.

Bu kampanya birkaç yıldır devam ediyormuş. Ben 2016'nın sonlarına doğru, kedi evleri satışa çıktığı zaman haberdar oldum ve hemen sipariş verdim. Ertesi gün bir tane daha almak ve arkadaşlarıma haber vermek için girdiğimde tükenmiş olduğunu gördüm. 2016 yılında 21.719 adet kedi evi üretilmiş ve satışa çıktıktan sonra birkaç gün içinde tükenmiş. Önce bir tane daha alamamış olmama üzüldüm, sonra bu kadar ilgi görmüş olmasına sevindim. Binlerce evin bu kadar kısa sürede tükenmesi gerçekten umut verici.

Gelelim Adore kedi evlerinin nasıl yapıldığına...
Ürün demonte olarak gönderiliyor ama yapımı oldukça basit. İçinden montaj için gerekli malzemeler çıkıyor. Sadece arkasını kapatan ince levhaya çakılacak olan çiviler için bir çekice ihtiyacınız olacak. (Vida ve çiviler evle beraber geliyor.)


Adore kedi evi için gerekli "ek malzemeler"
1. Kalın naylon, jumbo boy çöp torbası veya strafor
2. Koli bandı veya güçlendirilmiş bant
3. Polar battaniye, eski kıyafet veya benzeri sıcak tutacak herhangi bir şey
4. "Kedi evidir, atmayın, uzak durun, ikileyin,..." gibi bir uyarı yazısı
4. Kedi maması ve kap
5. Kedi. Ne yani, evi yapılana kadar dışarıda soğukta mı bekleseydi =)


Ürünü monte ettiniz, peki bitti mi? Henüz değil =) Şimdi bu evi dayanıklı ve konforlu bir hale getirmelisiniz. Bu haliyle kara kışa uzun süre dayanmayacaktır. Verniklemenizi ya da boyamanızı tavsiye etmiyorum. Kediler keskin kokuları sevmezler ve uzak dururlar. Onun yerine kalın bir naylonla veya birkaç kat çöp torbasıyla kaplayabilirsiniz. İşinizi daha da garantiye almak istiyorsanız strafor da kullanabilirsiniz. Dışı tamam, gelelim içine. Ben uygun fiyatlı polar bir battaniye aldım. Evinizde kullanmadığınız herhangi bir şey varsa onu da koyabilirsiniz. Giymediğiniz eski bir hırkanız bile olur.


İşte şimdi eviniz hazır. Bir de korunaklı bir yer buldunuz mu tamamdır. Her gün mümkün olduğunca sık kontrol etmeyi ve mamalarını vermeyi ihmal etmeyin. Açken soğuğa karşı daha dayanıksız olduklarını unutmayın.

Adore kedi evleri bu kış yeniden üretilir mi bilmiyorum ama bu yazı dursun burada. Bu yıl olmasa da önümüzdeki kış birilerinin işine yarayacaktır. Eğer önümüzdeki kış kampanyayı kaçırmak istemiyorsanız 2017'nin ekim ayından itibaren Adore'yi takip etmenizi öneririm.

Adore Mobilya'ya duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum.

Şimdi diğer konuya dönebiliriz. Ne diyorduk? Kitaplıklar... Hem bir sürü model ve renk seçeneği, hem çevre dostu ve kaliteli malzeme, hem de uygun fiyat. Hepsi Adore'de =) Evet, herkes kitaplıklarını Adore Mobilya'dan alsın. Hayvan dostu markalar kazanmayı hak ediyor.
63 beğeni · 8 yorum
Hakan (@hakan87)
Burcu ya, şu kediyi birkaç günlüğüne versene bana, işim var onunla biraz
08.01.17 beğen 1 cevap
Gülcan (@gulcann)
Şeftali <3
08.01.17 beğen 1 cevap
esracan (@esracan)
İstanbul'da bir mağazanın desteği de oldukça ses getirmiş. Bugün okumuştum. https://instagram.com/p/BPA9wlsjwQu/
08.01.17 beğen 4 cevap