ara

Ayşe

@mutluluk

Okuldan çıkmışız hava zaten buz Ankara'nın o müthiş ayazı işte her zamanki gibi.Arkadaşım markete girmek istedi. Bende dışarda bekleyeceğimi söyledim. Zaten meyvelerin üzerinde bunu görünce girmek de istemedim. Öylesine gelmiş konmuş diye düşünüp fotoğrafını çekmek istedim. Çektim de . Ama hiç hareket etmiyordu. Belli ki bir şey olmuş, bizde arkadaşımla yüklendik bu miniği yurda soktuk(tabi ki hayvan almak yasak yurda). Gelirken de bakkaldan ( bildiğimiz o eski mahalle bakkallarından) bir minik koli istedik o da hemen verdi zaten. Biraz ısındı ve hareket etmeye başladı minik. Bizde bu sırada acaba ne yapabiliriz nereye bırakabilir falan diye bir sürü yeri aradık. Önce Ankara BB nin 153 Mavi Masa adlı hattını aradık bize 'Biz sadece kedi köpeklerle ilgileniyoruz' Kanatlılarla değil dediler. Sonra OGM' i aradık burada da kanatlılarla ilgilenmiyoruz cevabını aldık. Kanatlılar bölümü varmış orayı aradık. Telefonu açan beye yaralık bir güvercinimiz olduğunu büyük ihtimalle ayağının da kırık olduğunu dile getirdim. Şimdi araçlarımızın hepsi sahada bugün alamayız dediler. E yarın alın dedim. Biz onu sonra alırız siz onu YERE bırakın dediler. Çıldırdım gerçekten insanı salak yerine koyuyorlar. Hayvan ambulansı diye bir sistemi var belediyenin sadece kedi ve köpekler için. Ülkemizde sadece kedi ve köpek var zaten. Tam umudu kesmiştik ki Çankaya Belediyesini aramak geldi ve aradık. Kurtuluşta sokak hayvanları için hastane barınak tarzı bir yer olduğunu ve oraya götürebileceğimizi söyledi. Ki götürdük. Çok güzel insanlar. Her şeye rağmen güzel bir gün ::)))
46 beğeni · 17 yorum
Merve 🗡 (@mtrv)
Aklıma bu sabah izlediğim video geldi https://youtu.be/oat8fOWjl7U İyi insanlar iyiki varlar :)
09.01.17 beğen 16 cevap
Şule (@sule10)
İyi ki sizin gibi yüreği güzel insanlar var
09.01.17 beğen 7 cevap
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Sorumuz şu : aynı durumda sen olsaydın güvercin seni kurtarır mıydı? Ben cevap vereyim :hayır kurtarmazdı. Biz insanlar hayvanlardan daha masumuz.
Bundan seneler evvel bir belgesel izlemiştim. 7 8 tane aslan bir bizon sürüsüne saldırıyor. Bizon sürüsünün lideri delikanlı bir kardeşimiz.  Çıktı tek başına aslanların arasına daldı. Boynuz darbeleriyle olsun vücudunun ağırlığını kullanarak olsun aslanlarla amansız bir mücadele veriyor. Kan ter içinde kaldı hayvan, yoruldu, bitap düştü. Bu sırada arkadaşları okuz gibi durmuş bunu izliyorlar, mal mal bakıyorlar. Aslanlar dinlene dinlene saldırıyor, vardiyalı bir biçimde bizim bizona mütemadi taarruzlarda bulunuyorlar. Bizon yorgun, bizon çaresiz. Arada sırada kafasını çevirip yardim diler gibi arkadaşlarına bakıyor fakat mağrur ve vakur duruşunu da bozmuyor. Tam aslanların mola verdiği  bir esnada bizon grubundan bir erkek bizim delikanlı bizonun yanına doğru koşturmaya başladı. Dedim aha yardima geliyor helal olsun. Aman yarabbi görmez olaydım yardıma geliyor diye sevindiğim bizon geldi bizim yorgun ve bitap düşmüş delikanlı bizonu bir güzel iğfal etti, ırzına geçti. Yeminle ekran başında kahroldum, böyle bir insafsizliga tarih şehadet etmemiştir. Brutusun sezar a yaptığı bunun yanında konfucyusane bir ahlak öğretisi gibi kalır. Bizon bizona bunu yapar mi ulan. Tam bunu  meyus olmuş bir vaziyette izlerken bu sefer başka bir bizon koşarak yaklaşmaya başladı. Bizim yerde kan revan içinde kalmış ve de iğfal edilmiş bizonu boynuzlarıyla darbelemeye başladı, bir güzel dövdü. Artık, aslanlar tarafından parçalanmış arkadaşları tarafından iğfal edilmiş ve saldırıya uğramış delikanlı bizon bu acıya  daha fazla dayanamayarak yere yığıldı ve kaderine teslim oldu. Heyhat bu manzaraya yürek dayanmaz. O vakur o bıçkın o yüce bizon sezarın senatoda yere yıkıldığında gözlerinde mevcut bulunan bakışla usulca uzandı yere. Gözümden iki damla yas akti. O serefsiz Aslanlar ani bir saldırıyla bizonu boğazlamak suretiyle öldürdüler ve bir güzel yediler. Tepede fırsat kollayan adi akbabalar aslanlardan sonra geldi. Bilahare sırtlanlar sinekler ve bilumum haşarat...Sırayla, insafsızca yediler o muhteşem yiğidi. Ama ben unutumadim seni bizon kardeş. Hatıran kalbimde eşsiz bir yere sahiptir. Unutamadim seni...
Bu olaydan sonra hayvanlardan nefret ettim. O gün bugundur hayvan lafi duydugumda cinlerim tepeme cikar. Tekmil hayvanat toplansa o masum bizonun hakkını ödeyemez nazarımda.

Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber
Sana agusunu açmış duruyor peygamber.

O yüzden bana hayvanlari övmeyin. Hayvan milleti kadar tehlikeli bir millet daha yoktur.
09.01.17 beğen 13 cevap