ara

nilay güneş

@nilaygunes

Uçurtma Avcısı -Khaled Hosseini
Uçurtma Avcısı -Khaled Hosseini
Savaşın içinde bir ülke. Bir ülkeye dair bilmediklerimiz. Dostluk, ihanet, aşk, baba ve oğul gibi bir çok konuyu ele alan Hosseini çok başarılı kalemlerden biri.

Uçurtma Avcısı -Khaled Hosseini Kitap Tanıtım Metni

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkarının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakarlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...
Kitap Tanıtım Metni: https://kidega.com/kitap/...si-227729/detay
Uçurtma Avcısı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum