ara
Pelin
3.087 153

Pelin

@pelinnn

;list=PLaG2szd1YxlRYA9rTksU2HOYacVpqNZRC
EK 1
Şu kapıdan çıkan kimse geri dönmedi
Evim en alttaydı atlayanlar ölmedi
Önce birkaç sert cümle kurdum
Sonra birden durdum
Yerde yüz lira buldum
Cebe attım
Kim ne derse yaptım
Ertesi gün kalktım
Para hâlâ bende... (ah keşke) 21.04.17
15 beğeni · 9 yorum · Müzik Kutusu ·
Prometheu (@prometheu)
Aklıma şu tiradı getirdi :
- 21.04.17
adsız (@adsiz)
bana da hep bu şarkıları tuhaf gelmiştir ama içinde bir hoşluk da buluyorum. - 21.04.17
adsız (@adsiz)
- 21.04.17

Pelin

@pelinnn

Hediye kitaplarım
Sevgili @tabula-rasa' ya çok çok teşekkür ederim :)) konu itibariyle düşünsel anlamda balyoz yemiş gibi hissettirecek seçimler yapmış, birde bana kızardın tuğla ebatında kitap seçimlerimden dolayı, itiraf et senin de aşağı kalır yanın yok valla :D
46 beğeni · 11 yorum · Anın Fotosu ·
tabula rasa (@tabula-rasa)
rica ederim keyifli okumalar :) senden ilham aldım @pelinnn :) - 05.04.17
FİLOZOF (@kultur-elcisi)
Sana gül bahçesi vadetmedim den başlayabilirsin . - 05.04.17
Lotus (@lotus)
Tabulaa coşmuş gene ;) keyifli okumalar @pelinnn - 05.04.17

Pelin

@pelinnn

"İsyankar, aslında içinin derinlerinde dönektir, çünkü içindeki insani yanın onu diğer insanlarla birleştirmesinden korkar..." Miller böylece meselenin özüne dokunuyor: İsyankarın içinde, onu yutabilecek, sömürebilecek, kullanabilecek olan anneye duyulan korku pusulasıdır. Böylece isyankar, annesine sahte sevgi gösterirken aynı zamanda kadınsı olan herşeyden nefret eden uzlaşmacının tam tersi olur.

Pelin

@pelinnn

Somuttan Soyuta Geçiş
Bir şeyleri somut nesneler ve örnekler yoluyla algılarız. Görür, koklar, tadar, dokunur, işitiriz - ve soyut sözcükler, somut tecrübeler diyarından sentezlenerek oluşur - bütün o kızları öpen bütün erkeklerden, bütün o bebekleri emziren bütün annelerden bu soyut kavramı, aşk'ı elde ederiz ve öylece bunu somut, bireysel algımıza uygularız: belirli bir birey olan erkek, belirli bir birey olan kızı öper ve "Seni seviyorum" der. Suni ve insan-işi olsa da, somut eylemlerin atmosferle birleştiği soyut diyarda birbirlerine 'aşık'tırlar. (73)

Sylvia Plath
EK 1
29.03.17

Pelin

@pelinnnSalvador Dali'nin senaryosunu yazdığı sürrealist deneysel film imiş. Sylvia Plath'ın bu filmden bahsetmesi sayesinde keşfedebildim. Sizde izleyin beyniniz bulansın :D
7 beğeni · 0 yorum · Sinema TV ·

Pelin

@pelinnn

Bazı insanlar erkenden, kendileriyle yaşamanın korkunç derecede olanaksız olduğunu hissederler; aslında kendi yüzlerini cepheden görmeye katlanamıyorlardır. Yaşamları, buna katılıyorum, doğa yasaları açısından bir istisnadır; yalnızca uyumsuzluğun temelindeki bu çatlak her türlü genetik erekliğin dışında meydana geldiği için değil, onun baştan itibaren son derece açık olması yüzünden; sıradan yaşamın algısal şemalarının üstündeki, aşkın bir açıklıktır bu. Bazen bu dayanılmaz kırığın, kesin olarak erişilmeze doğru ışıltılı, gergin ve sürekli bir isteğe dönüşmesi için onların karşısına, onlar kadar saf , onlar kadar saydam olması koşuluyla başka birini yerleştirmek yeter. Böylece, bir ayna günden güne hep aynı umut kırıcı görüntüyü yansıtırken, birbirine paralel iki ayna, insan gözünü acıların ve dünyanın ötesinde sonsuz, sınırları olmayan, geometrik yalınlığı içinde sonsuz bir yörüngeye sürükleyen net ve yoğun bir ağ örüp oluşturur.
- Michel Houellebecq
7 (4 oy)

Pelin

@pelinnn

Sıradaki Kitaplarım
......
- Michel Houellebecq
7 (4 oy)
27 beğeni · 7 yorum · Anın Fotosu ·
tabula rasa (@tabula-rasa)
Güzel kitaplar, keyifli okumalar :) - 25.03.17
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Benlik özde değil , sözde gelişiyor. İyi okumalar Sn.@pelinnn. - 25.03.17
11 beğeni · 2 yorum · Müzik Kutusu ·
tabula rasa (@tabula-rasa)
- 23.03.17
Pelin (@pelinnn)
- 24.03.17
/ 15